Michelle Stinson Ross ile söyleşi – Sosyal Medya Kurumu

Michelle Stinson Ross


Sosyal medya, web sitenizi tanıtmanın en güçlü yollarından biri olmaya devam ediyor. Sosyal paylaşımlar arama motoru sonuçlarınızı doğrudan etkilemezken, doğru sosyal medya platformunu seçmek ve doğru etkileyicileri bulmak sitenize olan popülerliği ve trafiği büyük ölçüde artırabilir.

Son zamanlarda, Authority Labs ile sektörün önde gelen sosyal medya uzmanlarından Michelle Stinson Ross ile konuşma fırsatı buldum. Web sitenizi en iyi tanıtmak için doğru sosyal medya kuruluşlarını ve araçlarını bulma konusunda bazı yararlı ipuçları verdi.

Web Hosting Cat: Web sitenize trafik çekmek için sosyal medyayı kullanmanın en iyi yolları nelerdir??

Michelle Stinson Ross: Her şeyden önce, sosyal medya trafik çekmek istiyorsa, bağlantılar eklemeniz gerekir. Havalı bir şeyi tweetlemek veya ilginç bir resim paylaşmak yeterli değildir. Gerçekten de Facebook’un Twitter’ında bir çentik alıp yerel video çekmek bile – bu harika! Bu, insanları o kanaldaki merkezinize getiriyor. Ama trafik çekmek söz konusu olduğunda, bir bağlantıya sahip olmalı.

WHC: Daha çok Twitter ve Facebook’a mı odaklanmalısınız? Veya, mümkün olduğunca çok sayıda sosyal medya kuruluşu eklemeye çalışırsanız?

MSR: Birkaç hedefe bağlıdır. Dolayısıyla, aşırı sosyal medya hedefiniz olabildiğince çok marka tanınırlığı sağlamaksa, markanızın kişiliğini çevrimiçi olarak oluşturmakla ilgili ise, evet olmaktan ziyade yaygınlaştırmak istersiniz. Daha derin, daha anlamlı müşteri ilişkileri ve gerçek grup otoritesi söz konusu olduğunda, müşterilerinizin en çok sevdiği bir, iki, belki üç kanala inmeniz gerekir. Bu Facebook ve Twitter olabilir – LinkedIn ve Google+ olabilir. Periscope ve Instagram olabilir. Müşterilerinizin kim olduğuna ve nerede takılmak istediklerine ve gerçekten etkileşim kurmak istediklerine bağlıdır.

WHC: Google + ‘da ne düşünüyorsunuz? İnsanlar hala umurunda mı?

MSR: Google+ biraz zor. Birincisi, nişinizin Google + ‘da yaşaması harika. Örneğin, dijital pazarlama endüstrisindeki buradakiler için Google + ‘da çok, çok canlı ve aktif bir topluluk var. Bar yok, bu sektördeyseniz Google + ‘da yer almalısınız. Google + ‘daki ilgi alanlarının ötesinde, başka bir şey gibi olduğunu, Pinterest’te Google +’ dan daha iyi sunulabileceğinizi söyledikten sonra. Kitlenizi tanıdığınızdan emin olmanız gerekir. Ancak, bunun tersi, Google’ın emekli olup olmayacağını bilmiyoruz. Bunu bir ihtar olarak bırakmak zorundayım. Ancak, bir sayfanın Google + ‘da paylaşılması durumunda ne kadar hızlı bir şekilde dizine eklenmesinin bir değeri vardır. Dolayısıyla, hızlı bir şekilde dizine eklenmesine ve hızlı bir şekilde sıralamaya başlamanız gerekiyorsa, arka cebinizde bu Google+ aracına ihtiyacınız var.

WHC: Bazı sosyal paylaşım türleri diğerlerinden daha değerli mi? Örneğin Facebook paylaşımları, Twitter retweetleri, Pinterest temsilcileri vb..?

MSR: Yine, bunların çoğu kitlenizin zaten bulunduğu yerle ilgilidir. B’den C’ye bir Şirket iseniz ve evde bebekler olan anneler ile büyük bir varlığınız varsa, Facebook paylaşımı muhtemelen sizin için çok, çok değerlidir. Evde kalmanın annelerin Facebook’taki tek kişi olduğunu söylemiyorum ama birçok annenin hayatlarını, çocuklarını Facebook’ta paylaştığını biliyoruz. Sürekli olarak diğer annelere bunun en iyisi ya da neyin en iyisi olduğunu soruyorlar. Birbirlerine bebek bezi önerileri – bu tür şeyler hakkında sorular soruyorlar. Aynı zamanda, kitleniz Twitter’daysa, bu retweet gerçekten, gerçekten değerli olur – özellikle paylaştığınız şey daha fazla haberle ilgili, daha gerçek zamanlı olarak ilgili ise. Hızlı bir şekilde trafik çekmeniz gerekiyorsa, meyvelerin gerçekleşmesi çok uzun sürecek bir Facebook paylaşımı yerine retweetlerde paylaşım isteyebilirsiniz..

WHC: Sosyal medyada günde ne sıklıkla yayın yapmalısınız? Aynı girişi farklı zamanlarda yeniden tweetlemek uygun mudur??

MSR: Kesinlikle evet! Bunu düşün. Her şeyden önce bu tweet sadece 140 karakter. Kitlenizin ne kadar aktif olduğuna bağlı olarak, kesinlikle onları okuyabileceğinizden daha hızlı dönen Twitter yayınları gördüğünüzden eminim. Küçük bir tweet’in bazı insanların yüzünün önünde kaldığı süre, parmağınızın ucundan daha kısa olabilir. Bu nedenle, o şeyi gün boyunca defalarca tweetlemek kesinlikle önemlidir. Geniş bir kitleniz varsa, büyük olasılıkla kitlenin geniş bir coğrafi alana yayıldığı ve aynı anda hepsi Twitter’da olmayacak.

WHC: İnsanlara kullanmanızı tavsiye ettiğiniz sosyal medya araçları var mı? Hootsuite hoşunuza gitti mi??

MSR: Hootsuite’i seviyorum. Şu an benim gitmem değil, çünkü yaptığımın arkasına biraz para koymak istiyorum. SproutSocial’ı raporlaması ve birden fazla kanalda paylaşmanın kampanya türü yönleri için seviyorum. Özellikle Twitter için, TweetDeck’i gerçekten çok seviyorum. Sonsuza kadar var. Çok fazla şey yapmaz, ama yaptığı şey gerçekten çok iyi. Bu yüzden, Hootsuite’i ne için kullanabileceğimi karşılaştırırken, Twitter söz konusu olduğunda TweetDeck’i kullanmayı tercih ederim. Ve sonra, sadece iyileştirme ve paylaşım için Tamponu da seviyorum.

WHC: Herkes her zaman bir sonraki büyük sosyal medya sitesini merak ediyor. Sosyal medya söz konusu olduğunda ufukta bir sonraki canavar olarak gördüğünüz bir şey var mı yoksa Facebook ve Twitter hâkim olmaya devam edecek mi??

MSR: Pinterest çok güçlü. Dürüst olmak gerekirse, Periscope ve MeerKat gibi yeni alanlardan bazılarını tamamen saymazdım. Bence ufukta gelenler giderek daha fazla video içeriği ve daha fazla küçük araç, markaların, savunucuların, sıradan günlük kullanıcıların daha kolay video içeriği oluşturmasını ve paylaşmasını sağlayan küçük niş cep şeyler. Sosyal video kesinlikle gelecek olan şey olacak.

Podcast’imizin bu bölümünde Michelle ile röportajın tamamını dinleyin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector