WP Engine’den WordPress Geliştirmede Jason Cosper

jason-cosper-wp-motor


Bir WordPress kullanıcısıysanız ve kendi temalarınızı ve eklentilerinizi geliştirmek istiyorsanız veya WordPress Geliştirme’nin durumu hakkında bir uzmanın görüşünü almak isteyen deneyimli bir WordPress geliştiricisiyseniz, bunu kontrol etmeniz gerekir. WP Engine’de Geliştirici Avukatı olarak Jason Cosper, WordPress’i içeren her türlü harika şey üzerinde çalışmaya başlar. Tema veya eklenti geliştirme, WordPress geliştirici araçları, yerel ortam geliştirme, PHP veya WordPress uygulamalarının geliştirilmesi ile ilgili diğer konular olsun, Jason otoritedir. Orange County, CA’daki WordCamp’ta 2017’de WordPress gelişimi hakkında oturup sohbet etme şansım oldu..

Web Hosting Cat: Bize WP Engine’de Geliştirici Avukatı olarak rolünüzü anlatın.

Jason Cosper: Günlük olarak bir gün yapmam gereken şey, eklenti ve tema geliştiricileri ile kodlarının platformumuzda nasıl daha iyi çalışabileceği ve platformumuzun kodlarıyla nasıl daha iyi çalışabileceği hakkında konuşacağım. Ama, temelde bütün gün WordPress hakkında konuşmak için para alıyorum. Bu benim fonksiyonum. Ve böyle bir role nasıl şans kazandığımı bilmiyorum, ama günlük işlerim için WordPress hakkında bilgi sahibi olabilmek için inanılmaz derecede şanslıyım.

WHC: WordPress Geliştiricisi olarak çalışmaya başlamanın en iyi yolu nedir??

JC: Dürüst olmak gerekirse, geliştirmeye başlamak için gerçekten harika olan birkaç ders çevrimiçi var. Treehouse iyi bir WordPress Geliştirme kursuna sahiptir. Sanırım güncellemeyi durdurdular, ancak bir Treehouse hesabınız olup olmadığını kontrol etmeye değer. Kodu bilin – başka bir başlangıç ​​geliştirme dersleri var. Ama gerçekten sadece bir tür dalış ve öğrenme, başlangıçta sadece genel PHP ve sonra bir çeşit dalış ve öğrenme eklentileri veya temaları – hangisi daha çok ilginizi çekiyorsa. Ve sonra forumlarda takılmak, bazı soruları yanıtlamak.

WHC: Tema veya eklenti geliştirmeye başlamak daha mı kolay?

JC: Muhtemelen 25 satır kod, 30 satır kod yazdı bir eklenti var. Bir tema biraz daha kapsayıcı. Birden fazla dosyayla uğraşmaya başlamalısınız, bunun gibi şeyler. WordPress’in her yüklemesi ile birlikte gelen Hello Dolly eklentisine bakarsanız, WordPress geliştirmeye başlayabilmeniz için bunun nedeni vardır. Merhaba Dolly’yi düzenlemek ve Büyük Lebowski Alıntılarına dönüştürmek istiyorsanız veya başka bir şey istiyorsanız, bunu değiştirin, bunu denemeye başlayabilirsiniz ve bunun üzerinde çalışmak çok daha kolaydır..

WHC: Duyarlı tasarım için akılda tutulması gereken bazı noktalar nelerdir??

JC: Tamamen performans ve optimizasyonla ilgiliyim, bu yüzden resimlerinizin iyi ayarlandığından emin olun, gereksiz JavaScript yüklemediğinizden emin olun – özellikle daha büyük boyutta yaptığınız daha küçük boyutta bir sayfa efektine ihtiyacınız yoksa boyut. JQuery eklemeniz gerekmiyorsa, neden jQuery eklemelisiniz? Belirli kırılma noktalarına ve boyutlarına ve bunun gibi şeylere ne yüklemeniz gerektiğine dikkat edin ve biraz daha dikkatli olun.

WHC: HHVM ve PHP7 hakkında düşünceleriniz neler? Hangisini tavsiye edersin?

JC: HHVM ve Facebook ekibinin PHP’yi daha hızlı hale getirmek için neler yaptığını takdir ediyorum. Temelde bir uzay yarışına dönüştü. Bu noktada, PHP’nin daha yeni bir seçim olduğunu düşünüyorum, çünkü sadece son zamanlarda WordPress’in yeni sürümleri için HHVM üzerinde testler yapmıyorlar. Bu nedenle, WordPress’in yeni bir sürümü yayınlandığında, PHP sürümlerini 5.2’ye kadar test ediyorlar. 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6 ve şimdi 7, ayrıca HHVM’yi de test ediyorlardı. HHVM testi her zaman birkaç küçük hata, tuhaflık, başarısızlık yaşadı ve “Biliyorsunuz, PHP 7 yeterince iyi. Artık HHVM için test yapmaya zahmet etmeyeceğiz. ” Yani, WordPress çekirdek projesi için yeterince iyi olursa, benim için yeterince iyi.

WHC: Yerel bir ortamda gelişebilmek açık bir şekilde önemli. Valet projesi ve yerel WordPress geliştirme için kullanmanın avantajlarından bahsedebilir misiniz??

JC: Gerçekten Valet’in heyecan verici olduğunu düşünüyorum. Bir dizi farklı geliştirme ortamı kullanıyorum. Yerel gelişimim için bir Vagrant kullanıyorum. Docker kullanıyorum. Yapmanız gerekenler için doğru olan aracı kullanmakla ilgilidir. Vale sisteminize yüklendiğinde, her zaman arka planda çalışır. Sadece boşta çalışırken, sadece 7MB RAM gerekir. Arka planda bir Vagrant yüklediğinizde bunu karşılaştırın; RAM’inizin yarısı gitti. Ve üzerinde çalışıyorsunuz ve harika gidiyor, ama sonra aniden bir Skype çağrısına atlamanız ya da ekibinizle konuşmak için bir Google Hangout’u veya başka bir şey yapmanız gerekiyor. Google Hangout’ları ve Vagrant’ınız arasında birden bire RAM’iniz gitti. Vale bir tür not defteri. Ben böyle görüyorum. Hızlı ve kirli bir şey yapmanız ve halletmeniz gerekiyorsa, Valet bunu yapmak için tercih ettiğim yöntemdir.

WHC: WP Engine’in WordPress geliştiricilerinin gerçekten yararlanabileceği bazı özellikleri nelerdir??

JC: Yüklemelerinizi etiketlemek ve kategorilere ayırmak için bir yol ekledik. Etkili bir şekilde, 10 veya 20 ile tek bir hesap çalıştırıyorsanız veya sahip olduğunuz birçok yükleme varsa, işletme ile kişisel olanı karıştırmayı başardığınızı ve planınızda sattığınız veya satış yaptığınız birkaç kişisel siteniz olduğunu varsayalım. millet için barındırma. Aslında “bunlar benim kişisel sitelerim” diyebilir ve etiketleyebilirsiniz. Ayrıca, etiketleme ayrıca belirli bir siteyi bir geliştirme sitesi [veya] bir hazırlama sitesi olarak etiketlemenizi sağlar. Bazen insanlar sitelerini canlı bir ortama daha yakın bir yerde hazırlamak isterler. Şimdi yayınlamayı başardığımız iş akışları, bir şeyi kullanıma sunmadan önce içine koyabileceğiniz gerçek bir sahneleme stili üretim ortamına sahip olmanızı sağlayacak.

WHC: WordPress Geliştirme için gelecek neye benziyor?

JC: Matt Mullenweg, birkaç yıl önce Word’ün Devleti’nde, WordCamp ABD’de “JavaScript’i derinden öğrenin” dedi. Şu anda React and View etrafında büyük bir tartışma var. Bu noktada hangisini yaptıkları gerçekten umrumda değil. Her ikisinin de faydalarını görüyorum. Ancak REST API’sı nedeniyle, bir JavaScript çerçevesinin diğerine göre önceliğe sahip olmasının nedeni budur..

İnsanların bunun için geliştirecekleri uygulamaları görmek gerçekten heyecan verici. Human Made’ın dolaşan dijital göçebeler için bir uygulama yaptığını biliyorum. Onlar check-in ve sohbet ve diğer tüm şeyler – ve WordPress bunun için arka uç. İnanılmaz. Burada bir iOS uygulaması olması ve onu telefonunuza yüklediğiniz, herkesin bildiği kadarıyla, bu sadece bir iOS uygulaması. Ama altında WordPress var! Bana beş, on yıl önce WordPress’in iOS’ta olacağını söyleseydiniz, “Ne için? İOS’taki yayınlar güncelleniyor mu? ” Ama şimdi, olasılıklar neredeyse sınırsız.

Web Hosting Cat Podcast’deki röportajın tamamını dinleyin!

WP Engine’in WordPress Geliştirici Özellikleri Hakkında Daha Fazla Bilgi için Buraya Tıklayın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector