Rozhovor s Chrisem Lemou – VP produktů na Liquid Webu

chris-lema-interview


V tomto rozhovoru jsem provedl s Evangelistou Chrisem Lémou WordPress, zjistěte:

Pokud jde o WordPress a blogování, Chris Lema je autoritou v komunitě WordPress. Pokud máte někdy možnost zúčastnit se jedné z jeho prezentací, nenechte si ujít, protože jeho přednášky jsou vždy nejpopulárnější a nejvíce navštěvované na konferencích. Kromě práce na svém blogu chrislema.com, Chris je také viceprezidentem produktů společnosti Liquid Web. Specializují se na spravovaný hosting WordPress. A nyní Chris a jeho tým vyvinuli nový produkt pro řízený hosting pro WooCommerce.

Nedávno jsem měl to potěšení z chatování s Chrisem a byl jsem velmi dychtivý, abych získal jeho přístup k blogování, budoucnosti WordPress a řešení WooCommerce Managed WooCommerce od Liquid Web..

Web Hosting Cat: Jaký je váš tip číslo jedna pro bloggery, kteří se chtějí stát stejně úspěšnými jako vy?

Chris Lema: Je vždy těžké někoho poradit a říci: „Hej, jestli uděláš, co jsem udělal, bude to fungovat“, protože různí lidé, různá doba, různá dynamika. Ale myslím, že tip, který dávám většině lidí nejčastěji a má největší moc, je: Je to všechno o konzistenci. Pokud tedy řeknete, že píšu dvakrát týdně, pak dvakrát. Pokud chcete říct, že píšu čtyřikrát týdně, pak píšete čtyřikrát týdně. Důsledně to však dosahujte, protože když to uděláte a když vytvoříte konzistentní plán, k němuž se lidé mohou dostat, získáte důvěru. A ta důvěra je to, co lidem umožňuje říci, že budu číst znovu, budu číst znovu. To znamená, že získáte více obsahu, ale také to, že si vytvoří důvěru pro váš hlas a respekt k vám. Takže jsem psal sedm dní v týdnu po dobu tří let. A to je to, co opravdu postavilo moji značku.

WHC: Jaké změny jste viděli ve světě blogů od začátku? Změnil se váš přístup k blogování v průběhu let?

CL: Myslím, že největší změnou je Google. Model společnosti Google pro pochopení toho, odkud pochází autorita a kdo respektuje, co a co hledají, se ve skutečnosti posunul – k lepšímu – zaměřit se na záměr uživatele: Co se uživatel snaží udělat? Ale kvůli tomuto posunu k uživatelskému záměru je přesunut do tematických klastrů. Takže se chystám znovu spustit chrislema.com a začnu tam psát důsledněji po dvou nebo třech letech, kdy jsem to trochu zpomalil. A nyní je psaní úplně jiné, protože musím psát ve shlucích. Píšete jeden větší, ne příliš dlouhý, ale jeden větší téma. Ale pak všechny tyto shluky kolem toho, které odpovídají dalším drobným variacím této otázky. Pokud tedy někdo řekne: „Proč bych měl přemýšlet o kompresi obrazu?“ A vy jdete: “Oh, já na to odpovím.” Ale budu také dělat komprimaci obrázků v eCommerce a komprimaci obrázků tímto jiným způsobem, a já bych měl dělat komprimaci obrazu, když jsem fotograf. A odpovídáte na všechny tyto různé otázky, které se volně vztahují, ale jsou také spojeny s různými segmenty publika v tomto klastru a poté vzájemně propojeny. A Google se dívá na odkazy přicházející i na okrajové uzly a dívá se na to pro celou hodnotu klastru a jde „Dobře. Teď vidím, že máš oprávnění. “ Změnilo se to a to ovlivňuje to, jak přemýšlíme o tom, jak píšeme obsah.

WHC: Kde vidíte WordPress v příštích 5 letech?

CL: Jsme na prahu WordPressu, který přechází na tento Gutenbergův model. A pokud by se to stalo špatně, mohlo by to všechno zabít. Pokud se to povede správně, mohlo by to dveře dramaticky otevřít. Je to jako přepsání platformy. Zde je myšlenka, že každá jednotlivá věc ve WordPressu bude blokem. Což znamená, že interagujete s jedním blokem je způsob interakce s jiným blokem. Když o tom přemýšlíte tak, jděte, počkejte, to znamená, že to, jak zacházím s reklamami, je stejným způsobem, jak zacházím s obsahem – což dnes nefunguje. Vystrčíme reklamy na stranu. Pokud ale dokážu provádět podmíněné dynamické zobrazování reklam, jako například podmíněné dynamické zobrazování obsahu, a pokud mohu vkládat reklamy kdekoli, kde mohu vložit obsah, mám úplně jiný model. A to je zásadní změna způsobu práce WordPressu. Pokud se to povede správně a vzlétne, mohli bychom vidět nejrůznější budoucí publikační modely, nejrůznější budoucí druhy produktů, které na tom sedí. Takže to hodně otevírá dveře, musí se to udělat správně.

chris-lema-podcast-interview

WHC: Můžeš nám říct o týmu na Liquid Web? Mluvte o poslání a cílech týmu, zejména pokud jde o majitele stránek WordPress.

CL: Přišel jsem asi před 18 měsíci. A před 18 měsíci nebylo téměř žádné úsilí ani práce kolem WordPress nebo WooCommerce. A tak součástí toho, co jsem přišel udělat, bylo vybudovat tým produktů a nechat tento tým věnovat pozornost nejen WordPressu, ale také tomu, co jsme právě nedávno spustili, se podařilo hostit WooCommerce. Takže tým se zaměřuje na vybudování této nové platformy. A protože předtím nebyla žádná spravovaná platforma WooCommerce, vymýšlíte ji. Otázka zní: Co je Managed WooCommerce Platform? Nespravujete hostitele WordPress již vám umožní nainstalovat WooCommerce? Jo, ale to není to, co by spravovaná platforma měla být ve světě WooCommerce. Takže by to mělo znamenat více. Mělo by to udělat více, a proto jsme trávili čas. Zaměření všech je v této místnosti stejné. Zaměřuje se na to, jak budujeme to nejlepší a jak vypadá nová definice toho, jak spravovaný hosting WooCommerce vypadá.

WHC: Jaké jsou některé z naléhavých bodů, na které mohou uživatelé WooCommerce narazit, na které jste se obrátili pomocí Managed WooCommerce Hosting společnosti Liquid Web.?

CL: Jednou z největších je zpravodajství. Chci říct, že vytváření přehledů je jedním z těch kusů, kde se vám líbí, pokud používám nativní přehledy WooCommerce, především nemám dostatek dat. Pokud ale získám data, znamená to, že svůj obchod zpomalím tím, že ho požádám o spuštění všech těchto dotazů. To není dobré pro mé zákazníky. Ale pak, pokud chci vědět určité otázky, [například] ukážu všem zákazníkům, kteří si kupovali kupóny, je to jako; dobře nevím, jak to udělat. To není to, co dělám. Takže jednou z věcí, kterou jsme šli udělat, bylo vybudovat partnerství s glew.io. A s Glewem jsme pracovali na tom, abychom do platformy zavedli veškerou tuto automatickou segmentaci a vše, co se stalo. Takže zpravodajství bylo jedním z nich.

Možná další největší, na kterém jsme trávili spoustu času, byla rychlost. Průměrný obchod WooCommerce se načítá za 4 až 6 sekund a vy jdete, „to je prostě příliš pomalé“. Ale není to nutně chyba WooCommerce. Stránky často stavěli vývojáři nebo majitelé obchodů, kteří na webu pracovali, a všechno, co dělali, aniž by věnovali pozornost rychlosti. Máme například vzorové stránky, které testujeme každý den. Provedli jsme hodně testování výkonu. A na tomto vzorovém webu je 9 000 produktů. Má dobře vypadající téma. Má obrázky a více obrázků. Má schopnost přiblížit tyto obrázky. Má úplný popis těl. Má související produkty. A celý web, každá stránka, kterou načítáte, se načte asi za 0,7 sekundy.

Rychlost a podávání zpráv byly tedy prvními dvěma velkými, které jsme řešili. A pak jsme vrstvili na opuštěný vozík, takže jsme uzavřeli partnerství s Jiltem, abyste mohli ty zákazníky získat zpět. Jejich vrácením získáte příležitost vydělat více příjmů. Takže to jsou tři z těch velkých, o kterých jsme řekli, že se ujistíme, že jsou vyřešeny do doby, kdy začneme.

WHC: Pro ty, kteří se zajímají o první pohled na WooCommerce Hosting společnosti Liquid Web, jsou schopni naplánovat demo online s poradcem?

CL: Jo. A máme také další funkci. Máme něco, čemu se říká 15denní Performance Challenge. 15denní Performance Challenge je program, kde nám zákazník umožňuje vytvořit kopii svého webu na naší platformě. Nejedná se o fungující obchod – nebudeme odradit provoz ani nic jiného. Prostě vytvoříme kopii obchodu na náš server. A pak náš tým jde a provede řadu optimalizací. A při každé optimalizaci sleduje rozdíl výkonu. A do 15 dnů se s vámi setkáme a my vám ukážeme. Udělali jsme stovky z nich a v každém jednotlivém případě čas klesl minimálně o 50%. Pokud si vezmete 12sekundový obchod a přivedete jej na 6, nebo si vezmete 6sekundový obchod a snížíte jej na 2, je to pro tento obchod dramatické, pokud jde o lidi, kteří klikají, procházejí a visí ven.

chris-lema-michael-jamesBylo pro mě velkým potěšením mít možnost chatovat s Chrisem Lemou – Bloggerem, WordPress Evangelistem a viceprezidentkou produktů společnosti Liquid Web..

Podívejte se na Chrisův blog na ChrisLema.com

Přečtěte si moji recenzi hostovaného webového serveru WooCommerce společnosti Liquid Web

Klikněte zde pro více informací o Managed WooCommerce hostování na Liquid Webu, demo zdarma a 15denní výzvu k výkonu

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map