Rozhovor s Chrisom Lemom – viceprezidentkou pre produkty spoločnosti Liquid Web

Chris-Lema-rozhovor


V tomto rozhovore som urobil s Evanjelistom Chrisom Lémom WordPress, zistite:

Pokiaľ ide o WordPress a blogovanie, Chris Lema je autoritou v komunite WordPress. Ak máte niekedy možnosť zúčastniť sa jednej z jeho prezentácií, nenechajte si ujsť, pretože jeho prednášky sú vždy najobľúbenejšie a najviac navštevované na konferenciách. Okrem práce na svojom blogu chrislema.com, Chris je tiež viceprezidentom pre produkty spoločnosti Liquid Web. Špecializujú sa na spravovaný hosting WordPress. A teraz, Chris a jeho tím vyvinuli nový produkt pre riadený hosting pre WooCommerce.

Nedávno som mal to potešenie z chatovania s Chrisom a veľmi som sa tešil, keď som sa začal venovať blogovaniu, budúcnosti WordPressu a riešeniam WooCommerce Managed WooCommerce..

Web Hosting Cat: Aký je váš tip číslo jedna pre blogerov, ktorí sa chcú stať rovnako úspešnými ako vy?

Chris Lema: Je vždy ťažké niekoho poradiť a povedať: „Hej, ak urobíš, čo som urobil, bude to fungovať“, pretože rôzni ľudia, rôzne časy, rôzna dynamika. Myslím si však, že tip, ktorý dávam väčšine ľudí najčastejšie a má najväčšiu moc, je: Ide iba o súlad. Ak teda chcete povedať, že píšem dvakrát týždenne, napíšte dvakrát týždenne. Ak chcete povedať, že píšem štyrikrát týždenne, napíšte štyrikrát týždenne. Dôsledne to však dosahujte, pretože vtedy, keď tak urobíte a keď vytvoríte konzistentný rozvrh, ku ktorému sa ľudia môžu dostať, dôverujete. A táto dôvera umožňuje ľuďom povedať, že budem čítať znova, budem čítať znova. To znamená, že získate viac obsahu, ale tiež to znamená, že si vybudujú dôveru k vášmu hlasu a rešpektujú vás. Takže som napísal sedem dní v týždni tri roky. A to je to, čo skutočne postavilo moju značku.

WHC: Aké zmeny ste zaznamenali vo svete blogov od začiatku? Zmenil sa váš prístup k blogovaniu v priebehu rokov?

CL: Myslím si, že najväčšou zmenou je Google. Model spoločnosti Google pre pochopenie toho, odkiaľ autorita pochádza a kto rešpektuje to, čo a čo hľadajú, sa skutočne posunul – k lepšiemu – zamerať sa na zámer používateľa: Čo sa snaží užívateľ urobiť? Ale z dôvodu posunu k zámeru používateľa je presunutý do tematických zoskupení. Takže sa pripravujem na spustenie stránky chrislema.com znova a začnem tam písať dôslednejšie po dvoch alebo troch rokoch, keď som to trochu spomalil. A teraz je písanie úplne iné, pretože musím písať v zoskupeniach. Píšete jeden väčší, nie príliš dlhý, ale jeden väčší tematický bod. Ale potom všetky tieto zhluky okolo toho, ktoré odpovedajú na ďalšie mierne variácie tejto otázky. Ak teda niekto povie: „Prečo by som mal uvažovať o kompresii obrazu?“ A vy idete, „Och, na to odpoviem.“ Ale tiež sa chystám robiť kompresiu obrázkov v elektronickom obchode a kompresiu obrázkov týmto spôsobom a mal by som robiť kompresiu obrázkov, keď som fotograf. A odpovedáte na všetky tieto rôzne otázky, ktoré sa voľne týkajú, ale sú spojené aj s rôznymi skupinami publika v tomto zoskupení a potom navzájom prepojené. A Google sa pozerá na odkazy prichádzajúce aj na okrajové uzly a pozerá sa na to pre celú hodnotu klastra a ide „Dobre. Teraz vidím, že máš autoritu. “ To sa zmenilo a to ovplyvňuje to, ako premýšľame o tom, ako píšeme obsah.

WHC: Kde vidíte WordPress v nasledujúcich 5 rokoch?

CL: Sme priamo na vrchole prechodu WordPress na tento Gutenbergov model. A ak sa to urobí zle, môže to všetko zabiť. Ak sa to urobí správne, mohlo by to dvere dramaticky otvoriť. Je to ako prepísanie platformy. Tu je myšlienka, že každá jedna vec vo WordPress bude blok. Čo znamená, ako interagujete s jedným blokom, je spôsob interakcie s iným blokom. Keď o tom premýšľate takto, počkajte, to znamená, že spôsob, akým zaobchádzam s reklamami, je rovnaký, ako zaobchádzajú s obsahom – a dnes to tak nefunguje. Zasúvame reklamy nabok. Ak však dokážem vykonávať podmienené dynamické zobrazovanie reklám, ako napríklad podmienené dynamické zobrazovanie obsahu, a ak môžem vkladať reklamy kdekoľvek, kde môžem vkladať obsah, mám úplne iný model. A to je zásadná zmena spôsobu fungovania WordPressu. Ak sa to urobí správne a vzlietne to, mohli by sme vidieť najrôznejšie budúce modely publikovania, najrôznejšie budúce druhy produktov, ktoré sú na vrchole toho všetkého. Tak to veľa otvára dvere, musí sa to urobiť dobre.

Chris-Lema-podcast-rozhovor

WHC: Môžete nám povedať o tíme na Liquid Web? Hovorte o poslaní a cieľoch tímu, najmä pokiaľ ide o vlastníkov stránok WordPress.

CL: Prišiel som asi pred 18 mesiacmi. A pred 18 mesiacmi nebolo takmer žiadne úsilie ani práca okolo WordPress alebo WooCommerce. A tak súčasťou toho, čo som prišiel urobiť, bolo vybudovanie produktového tímu a mať tento tím zameraný nielen na WordPress, ale na vec, ktorú sme nedávno spustili, sa podarilo hostiť webový server WooCommerce. Cieľom tohto tímu je vybudovať túto novú platformu. A pretože predtým nebola riadená platforma WooCommerce, vymýšľate ju. Otázka znie: Čo je riadená platforma WooCommerce? Nespravovaní hostitelia WordPress vám už neumožňujú nainštalovať WooCommerce? Áno, ale to nie je to, čo by spravovaná platforma mala byť vo svete WooCommerce. To by malo znamenať viac. Malo by to urobiť viac, a preto sme trávili čas. Zameranie všetkých je v tejto miestnosti rovnaké. Zameriava sa na to, ako budujeme to najlepšie a nové vymedzenie toho, ako vyzerá spravovaný hosting WooCommerce.

WHC: Aké sú niektoré z pretrvávajúcich bodov, na ktoré by sa používatelia WooCommerce mohli stretnúť, na ktoré ste sa obrátili pomocou Managed WooCommerce Hosting spoločnosti Liquid Web.?

CL: Jedným z najväčších je podávanie správ. Chcem tým povedať, že vytváranie prehľadov je jedným z tých kúskov, kde by ste chceli, keby som používal pôvodné prehľady WooCommerce, predovšetkým nemám veľa údajov. Ale ak dostanem údaje, znamená to, že svoj obchod spomaľujem tým, že ho požiadam o spustenie všetkých týchto otázok. To nie je dobré pre mojich zákazníkov. Ale potom, ak chcem vedieť určité otázky, [napríklad] ukážem všetkým zákazníkom, ktorí si kúpili kupóny, je to podobné; dobre neviem ako to urobiť. To nie je to, čo robím. Jednou z vecí, ktorú sme šli urobiť, bolo vybudovať partnerstvo so spoločnosťou glew.io. A s Glewom sme pracovali na tom, aby sme celú tú automatickú segmentáciu a všetko reportovanie dostali na platformu. Reportovanie bolo jedným z nich.

Možno druhým najväčším, na ktorom sme veľa času trávili, bola rýchlosť. Priemerný obchod WooCommerce sa načíta za 4 až 6 sekúnd a vy idete, „to je príliš pomalé“. Nie je to však nevyhnutne chyba spoločnosti WooCommerce. Stránky často stavali vývojári alebo vlastníci obchodov, ktorí pracovali na tomto webe, a všetko, čo robili, bez toho, aby museli venovať pozornosť rýchlosti. Máme napríklad vzorové stránky, ktoré testujeme každý deň. Urobili sme veľa testov výkonnosti. A na tomto mieste vzorky je 9 000 produktov. Má pekne vyzerajúcu tému. Má obrázky a viac obrázkov. Má schopnosť priblížiť tieto obrázky. Má úplné opisy tiel. Má súvisiace produkty. A celý tento web, každá načítaná stránka, sa načíta asi za 0,7 sekundy.

Takže rýchlosť a podávanie správ boli prvé dve veľké, s ktorými sme sa stretli. A potom sme vrstvili na opustený vozík, a tak sme uzavreli partnerstvo s Jiltom, aby ste mohli získať týchto zákazníkov späť. Tým, že ich získate späť, získate príležitosť získať viac výnosov. To sú tri z tých veľkých, ktoré sme povedali, aby sme sa ubezpečili, že sú vyriešené do času, keď začneme.

WHC: Pre tých, ktorí majú záujem získať z prvej ruky pohľad na WooCommerce Hosting spoločnosti Liquid Web, sú schopní naplánovať demo online s poradcom?

CL: Áno. A máme aj ďalšiu funkciu. Máme niečo, čo sa nazýva 15-dňová výkonová výzva. 15 dňová výkonová výzva je program, v ktorom nám zákazník umožňuje vytvoriť kópiu svojich webových stránok na našej platforme. Nie je to funkčný obchod – nebudeme odrádzať od žiadnej premávky ani ničoho iného. Jednoducho si vytvoríme kópiu obchodu na náš server. A potom náš tím ide a robí sériu optimalizácií. A pri každej optimalizácii sleduje rozdiel vo výkone. A do 15 dní sa s vami stretneme a ukážeme vám. Už sme ich spravili stovky a v každom prípade čas klesol minimálne o 50%. Ak si vezmete obchod s 12 sekundami a nastavíte ho na 6, alebo ak vyberiete obchod s 6 sekundami a znížite ho na 2, je to pre túto obchodnosť dramatické, pokiaľ ide o klikanie, prehliadanie a zavesenie ľudí..

Chris-Lema-Michael-JamesBolo pre mňa veľkým potešením, že som mal možnosť sa porozprávať s Chrisom Lemom – Bloggerom, WordPress Evangelistom a viceprezidentkou produktov spoločnosti Liquid Web..

Pozrite sa na Chrisov blog na ChrisLema.com

Prečítajte si moju recenziu hosteného webového servera WooCommerce spoločnosti Liquid Web

Kliknite sem, aby ste získali viac informácií o riadenom webhostingu WooCommerce spoločnosti Liquid Web, demonštrácii zdarma a výzve na uskutočnenie 15 dní výkonu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector