Rozhovor s expertem SiteGround Hristo Pandjarovem

Hristo Pandjarov - SiteGround


V dnešní době je rychlejší web důležitější než kdy dříve. Kromě toho, že vaši návštěvníci jsou spokojení a nejsou dostatečně frustrovaní, aby opustili váš web, vám může rychlejší načítání webových stránek pomoci, pokud jde o vyhledávače..

Hristo Pandjarov je odborníkem na WordPress a SEO na webu SiteGround. Nedávno jsem měl šanci mluvit s Hristem o rychlosti webových stránek. Nabídl řadu užitečných tipů týkajících se všeho od webových serverů a reverzních serverů proxy po problémy s databázemi, optimalizaci obsahu a další.

Také jsme diskutovali o tom, jak SiteGround pomáhá svým zákazníkům zrychlit jejich webové stránky.

Web Hosting Cat: Začněme trochu s vaším pozadím. Na jakých skvělých věcech pracujete pro SiteGround?

Hristo Pandjarov: Pracuji téměř na všem, co děláme pro naše zákazníky WordPress. Naše nejnovější a nejchladnější nástroje jsou náš pracovní nástroj, který vám umožní rychle vytvořit kopii vašeho webu, takže nemusíte na svých živých stránkách pracovat. A máme jeden z nejvíce sofistikovaných systémů ukládání do mezipaměti: náš SuperCacher – což výrazně zvyšuje výkon vašeho webu.

WHC: Jaký je rozdíl v tom, co web hosting ve skutečnosti činí, pokud jde o rychlost webu?

HP: Dělá to velký rozdíl. Pokud jste nevyvinuli dostatečné úsilí k optimalizaci komunikace se serverem, konfigurace serveru, sítě, datového centra; nebudete mít dobré rychlosti. Poskytování lidí pouze PHP a MySQL už nestačí. Kvalitní poskytovatel webhostingu by vám měl poskytnout pěkný mechanismus ukládání do mezipaměti jako Nginx nebo Varnish a nástroje, které můžete použít ke zlepšení vašich webových stránek..

WHC: Můžeš mluvit trochu o reverzních proxy versus ukládání souborů do mezipaměti? Je to podobné? Je jeden lepší než ten druhý? Co bys doporučil?

HP: Pracují podobným způsobem. Oba ukládají konečný výstup vašeho webu do mezipaměti. A poté, když další návštěvník otevře stejnou stránku, pokud se tento obsah nezmění, získá místo toho dynamickou verzi v mezipaměti. Tímto způsobem ukládáte žádosti o databázi MySQL, šetříte práci služby PHP a obecně se zkracuje doba načítání.

Rozdíl je v tom, že pluginy, které poskytují ukládání do mezipaměti; tyto informace ukládají na pevný disk serveru, zatímco reverzní proxy je ukládají do paměti serveru. A navíc pracují před webovým serverem. Vaše reverzní servery proxy jsou tedy mnohem sofistikovanější než běžné ukládání souborů do mezipaměti. Získáte informace z paměti RAM, což je do značné míry nejrychlejší místo, ze kterého tyto informace získáte.

WHC: Databáze jsou dalším velkým problémem, ve kterém můžete mít úzká místa. Jaké jsou nejlepší způsoby zpracování pomalých dotazů s databázemi?

HP: Nejprve musíte sledovat vaše pomalé dotazy. Protokol pomalých dotazů MySQL vás upozorní na důvod těchto [pomalých] dotazů. Pravděpodobně máte neoficiální plugin nebo kus kódu, který jste napsali, což není dobré. Neexistuje jedno pravidlo, které by vyřešilo všechny tyto problémy.

WHC: Každý web musí mít přesvědčivý obsah. Jaké jsou některé způsoby, jak můžeme optimalizovat obsah naší stránky, aby se načítal rychleji?

HP: Je to skvělý nápad strávit nějaký čas analýzou toho, jak návštěvníci skutečně komunikují s vaším webem. Existují bezplatné nástroje a placené nástroje. Na vrcholu mé mysli je Crazy Egg, protože jej pravidelně používám k testování SiteGround a mých osobních webů. Na svůj web pouze přidáte malý JavaScript. Poté začne shromažďovat informace o tom, jak uživatelé skutečně komunikují s vaším webem. Pokud například vidíte, že většina vašich návštěvníků neposouvá na konec vašeho obsahu, možná je dobré místo rozdělit tuto stránku na více stránek..

WHC: Nakonec, když se dostaneme na úroveň prohlížeče, existuje něco, co lze udělat pro optimalizaci jednotlivých prohlížečů, aby věci urychlovaly?

HP: Můžete udělat několik věcí. Nejsilnější z nich je využití mezipaměti prohlížeče – což do značné míry říká prohlížečům návštěvníků, jak dlouho si ponechat místní kopii určitých typů zdrojů, jako jsou soubory JavaScript, css soubory. A pokud víte, že ty často nezměníte, můžete je nastavit na vyšší hodnotu jako jeden měsíc. Jakmile váš návštěvník načte váš index, obdrží tyto soubory CSS a JavaScript. A pak každá další stránka, která se spoléhá na tyto velmi stejné soubory, bude vykreslena mnohem, mnohem rychleji, protože ty budou již uloženy na místním pevném disku..

Další věc je gzip komprimovat svůj obsah. Tímto způsobem přenášíte komprimovanou verzi těchto dat přes síť.

WHC: Cokoli vzrušujícího, když sbíráme štiku na SiteGround?

HP: Před námi je naplánováno mnoho skvělých věcí. Mou radou by bylo sledovat na našem blogu. Právě jsme představili naši novou cloudovou hostingovou platformu. Je založen na kontejnerech. Je to velmi rychlé. Je to opravdu, opravdu škálovatelné. Neustále pracujeme na přidávání nových věcí a zlepšování našich služeb.

Chcete-li slyšet celý rozhovor, stáhněte si webový hosting Cat Podcast.

Další informace o hostitelských funkcích SiteGround naleznete kliknutím na jejich web

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map