Rozhovor s expertom SiteGround Hristom Pandjarovom

Hristo Pandjarov - SiteGround


V súčasnosti je rýchlejšia webová stránka dôležitejšia ako kedykoľvek predtým. Okrem toho, že vaši návštevníci sú spokojní a nie sú dostatočne frustrovaní na to, aby opustili vaše stránky, môže vám v prípade vyhľadávacích nástrojov pomôcť rýchlejšie načítanie webovej stránky..

Hristo Pandjarov je WordPress a SEO expert na SiteGround. Nedávno som mal možnosť hovoriť s Hristom o rýchlosti webových stránok. Poskytol niekoľko užitočných tipov, ktoré zahŕňajú všetko od webových serverov a reverzných proxy serverov až po problémy s databázou, optimalizáciu obsahu a ďalšie.

Diskutovali sme tiež o tom, ako služba SiteGround pomáha zákazníkom pri zrýchľovaní ich webových stránok.

Web Hosting Cat: Začnime trochu s vašim zázemím. Na akých typoch skvelých vecí pracujete pre program SiteGround?

Hristo Pandjarov: Pracujem na všetkom, čo robíme pre našich zákazníkov WordPress. Naše najnovšie a najúžasnejšie nástroje sú náš pracovný nástroj, ktorý vám umožní rýchlo vytvoriť kópiu svojho webu, aby ste nemuseli pracovať na svojich živých stránkach. A máme jeden z najmodernejších systémov ukladania do vyrovnávacej pamäte: náš SuperCacher – čo výrazne zlepšuje výkonnosť vašich webových stránok..

WHC: Aký rozdiel robí web hosting v skutočnosti z hľadiska rýchlosti stránok?

HP: To robí veľký rozdiel. Ak ste nevyvinuli dostatočné úsilie na optimalizáciu komunikácie so serverom, konfigurácie servera, siete, dátového centra; nebudete mať dobré rýchlosti. Poskytovanie ľudí iba PHP a MySQL už nestačí. Kvalitný poskytovateľ webhostingu by vám mal poskytnúť pekný mechanizmus ukladania do vyrovnávacej pamäte ako Nginx alebo Varnish a nástroje, ktoré môžete použiť na vylepšenie svojich webových stránok..

WHC: Môžete hovoriť trochu o reverzných proxy serveroch oproti ukladaniu súborov do vyrovnávacej pamäte? Je to podobné? Je jeden lepší ako druhý? Čo by ste odporučili?

HP: Pracujú podobným spôsobom. Obidva ukladajú konečný výstup z vašich webových stránok do vyrovnávacej pamäte. A potom, keď ďalší návštevník otvorí tú istú stránku, ak sa tento obsah nezmení, získa namiesto dynamickej verzie jej verziu v vyrovnávacej pamäti. Týmto spôsobom ukladáte požiadavky databázy MySQL, ukladáte prácu služby PHP a vo všeobecnosti to urýchľuje načítanie.

Rozdiel je v tom, že doplnky, ktoré poskytujú ukladanie súborov do vyrovnávacej pamäte; tieto informácie ukladajú na pevný disk servera, zatiaľ čo reverzné servery proxy ich ukladajú do pamäte servera. Ďalej fungujú pred webovým serverom. Takže vaše reverzné proxy servery sú omnoho sofistikovanejšie ako bežné ukladanie súborov do vyrovnávacej pamäte. Získate informácie z pamäte RAM, ktorá je do značnej miery najrýchlejším miestom, z ktorého tieto informácie získate.

WHC: Databázy sú ďalším veľkým problémom, v ktorom môžete mať úzke miesta. Aké sú najlepšie spôsoby riešenia pomalých dopytov s databázami?

HP: Najprv musíte sledovať svoje pomalé dotazy. Protokol pomalých dopytov MySQL vás nasmeruje na dôvod týchto [pomalých] dopytov. Pravdepodobne máte neoficiálny doplnok alebo časť kódu, ktorú ste napísali, čo nie je dobré. Neexistuje žiadne pravidlo na vyriešenie všetkých týchto problémov.

WHC: Každý web musí mať presvedčivý obsah. Aké sú spôsoby, ako môžeme optimalizovať obsah našej stránky, aby sa načítal rýchlejšie?

HP: Je to skvelý nápad stráviť nejaký čas analýzou toho, ako vaši návštevníci skutočne interagujú s vašimi webovými stránkami. Existujú bezplatné nástroje a platené nástroje. Na vrchole mojej mysle je Crazy Egg, pretože ho pravidelne používam na testovanie lokality SiteGround a mojich osobných webových stránok. Do svojich webových stránok vložíte iba malý kód JavaScript. Potom začne zhromažďovať informácie o tom, ako používatelia skutočne interagujú s vašimi webovými stránkami. Ak napríklad vidíte, že väčšina vašich návštevníkov neposúva na koniec svojho obsahu, možno existuje dobré miesto na rozrezanie tejto stránky na viacero stránok..

WHC: Nakoniec, keď sa dostaneme na úroveň prehľadávača, existuje niečo, čo sa dá urobiť, aby sa optimalizovali jednotlivé prehliadače tak, aby sa veci urýchlili.?

HP: Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť. Najsilnejšie z nich je využitie vyrovnávacej pamäte prehliadača – čo do veľkej miery hovorí prehliadačom návštevníka, ako dlho si ponechávajú lokálnu kópiu určitých typov zdrojov, ako sú súbory JavaScript, css súbory. A ak viete, že to často nezmeníte, môžete ich nastaviť na vyššiu hodnotu ako jeden mesiac. Akonáhle váš návštevník načíta váš index, dostanú tieto súbory CSS a JavaScript. A potom sa každá ďalšia stránka, ktorá sa spolieha na tie isté súbory, vykreslí oveľa, oveľa rýchlejšie, pretože tie sa už uložia na ich lokálny pevný disk..

Ďalšou vecou je komprimovať váš obsah pomocou gzip. Týmto spôsobom prenášate komprimovanú verziu týchto údajov cez sieť.

WHC: Čokoľvek vzrušujúce zostupuje šťuka na SiteGround?

HP: Máme pred sebou veľa zaujímavých vecí. Moja rada by bola, aby sme sledovali náš blog. Práve sme predstavili našu novú platformu na hosťovanie cloudu. Je založený na kontajneroch. Je to veľmi rýchle. Je to skutočne, skutočne škálovateľné. Neustále pracujeme na pridávaní nových vecí a vylepšovaní našich služieb.

Ak si chcete vypočuť celý rozhovor, stiahnite si webový server Cat Cat.

Ak chcete získať ďalšie informácie o hostiteľských funkciách SiteGround, kliknite sem a navštívte ich web

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map