Rozhovor s Gary Illyesem – Google Webmaster Trends Analyst

Rozhovor Gary Illyes


Každý majitel webových stránek chce vědět, co funguje a nepracuje se společností Google při zvyšování hodnocení vyhledávačů. Odpovědi máme od samotného analytika Google Trends Analyst – Gary Illyes. Zde je můj exkluzivní rozhovor, který jsem nedávno provedl s Garym. Poskytuje některé velmi zajímavé a užitečné informace o tématech, jako je obsah webových stránek, SSL, sociální média, negativní SEO, nová rozšíření domén a vyhledávání videí..

Web Hosting Cat: Jaká by byla vaše rada číslo jedna pro majitele webových stránek, kteří se snaží dostat své stránky do vyšších pozic ve vyhledávačích?

Gary Illyes: To je skvělá otázka. Obecně si myslím, že chceme, aby se tvůrci obsahu soustředili pouze na jednu věc: A to by byl uživatel. To děláme a také by měli dělat. Ve skutečnosti nejde o vydělávání peněz. Pokud je vaší prioritou číslo jedna vydělávat peníze, pravděpodobně to děláte špatně. Musíte přijít na to, jak pomoci uživateli. A pak budou peníze také následovat.

WHC: Pokud jde o obsah webových stránek, existuje ideální délka, kdy by měl být příspěvek nebo článek ve vyhledávačích dobře hodnocen?

GI: Spíš ne. Ve výsledcích vyhledávání můžete vidět obsah různých délek. Některé z nich jsou opravdu vysoké, i když jsou to jen tři věty. Některé z nich jsou opravdu dlouhé články. Na tom opravdu nezáleží. To záleží na tom, co uživatelé požadují – co uspokojuje jejich informační potřeby. Například pokud jednostranná fólie může uspokojit jejich informační potřebu pro konkrétní dotaz, bude to ve výsledcích vyhledávání opravdu skvělé.

WHC: Poskytuje SSL skutečně webům podporu v žebříčku vyhledávačů?
Doporučujete, aby se obrovské zavedené weby převedly na https?

GI: Určitě existuje podpora. Tento algoritmus jsem vyvinul a vím, že existuje posílení. Je aktivní a je ve výsledcích vyhledávání online, takže funguje 100% času. Zda by se měly měnit velké stránky? Řekl bych určitě ano, protože to dává uživateli dojem, že na stránkách záleží na jejich soukromí. To je jedna věc. Druhá věc je, že s SSL – ve skutečnosti je to dnes TLS – se můžete vyhnout vstřikování obsahu. To, co chcete obsluhovat, se zobrazí také v příspěvku uživatele.

WHC: Jak důležitá je popularita sociálních médií, pokud jde o hodnocení vyhledávačů?

GI: Vůbec ne. Nepoužíváme sociální signály v našem žebříčku podle mého nejlepšího vědomí. K tomu existuje velmi dobrý důvod. Je to proto, že jeden, je to velmi hlučné. Druhým je, že jakmile platforma sociálních médií rozhodne, že bychom neměli mít přístup k jejich obsahu, jsme o jeden signál méně. A my to prostě nemůžeme udělat. Musíme být schopni neustále shromažďovat naše signály. Musí to být důsledné. Jak důležité je to pro vaše hodnocení obecně? To není pro hodnocení. Jedná se spíše o distribuci obsahu. Například, pokud můžete přesvědčit, řekněme, že vlivný pracovník sdílí váš obsah, získáte více návštěvníků.

WHC: Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se chránit před negativním SEO ovlivňujícím hodnocení vašeho vyhledávače? Kdy doporučíte, aby někdo použil nástroj Disavow?

GI: To je zajímavá otázka. Upřímně řečeno, zkoumal jsem pravděpodobně několik desítek případů, kdy lidé hlásili negativní SEO – a žádný z nich nebyl SEO skutečně negativní. Osobně nemám důkazy, které by podporovaly existenci negativního SEO. Soubory Disavow jsou skvělé, aby vám poskytly klid. Pokud například vidíte mnoho odkazů, které nechcete, můžete se těchto odkazů snadno zbavit pomocí nástroje Disavow. Ale pak na druhou stranu mince můžete také střílet sami do nohy pomocí odloučeného souboru, protože pokud se distancujete od odkazů, které jsou vysoce kvalitní a mají vysokou hodnotu, nepřispějí k vašemu hodnocení.

WHC: Bude mít některá z nových rozšíření domény v budoucnu nějaký dopad na výsledky vyhledávače? Je lepší držet se .com?

GI: To je opět skvělá otázka. Obecně nedoporučujeme obecné názvy domén nejvyšší úrovně. Takže například, pokud jdete s fotografií – určitě jděte do toho a udělejte to. Nebudete mít žádné další výhody, než byste získali s .com.

WHC: Existují nějaké optimalizační tipy pro video? Existuje velký rozdíl ve způsobu, jakým Google Video Search funguje, ve srovnání s vyhledávacím nástrojem YouTube?

GI: Vyhledávání videí Google se velmi liší od vyhledávání na YouTube. Jsou to dva různé vyhledávače. Video Google obecně bere v úvahu to, co majitelé webových stránek a vlastníci obsahu poskytují na stránce a v souborech Sitemap. YouTube – netuším – na YouTube nepracuji. Ale například pro Google Video, pokud na svých stránkách poskytujete org org video, v podstatě řeknete vyhledávačům na stránce, o čem je video – délka, omezení distribuce obsahu a podobné věci, pak to vyhledávací nástroje využijí – stejné pro xml soubory Sitemap.

Nezapomeňte si poslechnout kompletní rozhovor s Garym na našem podcastu.

Rozhovor Gary Illyes Podcast

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map