Rozhovor s Gary Illyesom – analytikom služby Google Webmaster Trends Analyst

Rozhovor Garyho Illyesa


Každý vlastník webových stránok chce vedieť, čo funguje a nepracuje so spoločnosťou Google pri zvyšovaní hodnotenia vyhľadávacích nástrojov. Odpovede sme dostali od samotného analytika Google Trends Analyst – Gary Illyes. Tu je môj exkluzívny rozhovor, ktorý som nedávno uskutočnil s Garym. Poskytuje niekoľko veľmi zaujímavých a užitočných informácií o témach, ako sú obsah webových stránok, SSL, sociálne médiá, negatívny SEO, nové rozšírenia domén a vyhľadávanie videí..

Web Hosting Cat: Aká by bola vaša rada číslo jedna pre majiteľov webových stránok, ktorí sa snažia dosiahnuť, aby ich stránky boli vo vyhľadávačoch vyššie?

Gary Illyes: To je skvelá otázka. Myslím si, že vo všeobecnosti chceme, aby sa tvorcovia obsahu sústredili iba na jednu vec: a to by bol užívateľ. To robíme a tiež by mali robiť. V skutočnosti nejde o zarábanie peňazí. Ak je vašou prioritou číslo jedna zarobiť peniaze, pravdepodobne to robíte zle. Musíte zistiť, ako pomôcť používateľovi. A potom budú peniaze tiež nasledovať.

WHC: Pokiaľ ide o obsah webových stránok, existuje ideálna dĺžka, v ktorej by mal byť príspevok alebo článok vo vyhľadávačoch dobre umiestnený?

GI: Nie naozaj. Vo výsledkoch vyhľadávania môžete vidieť obsah rôznych dĺžok. Niektorí z nich sú rebríčky naozaj vysoko, aj keď sú to iba tri vety. Niektoré z nich sú naozaj dlhé články. Na tom naozaj nezáleží. Je to záležitosť, čo užívatelia požadujú – čo uspokojuje ich informačné potreby. Napríklad, ak môže jednostranná preprava uspokojiť svoje informačné potreby s konkrétnym dopytom, bude to vo výsledkoch vyhľadávania skutočne skvelé.

WHC: Poskytuje protokol SSL skutočne webové stránky v rebríčku vyhľadávacích nástrojov?
Odporúčate, aby sa obrovské zavedené weby prevádzali na https?

GI: Určite existuje podpora. Tento algoritmus som vyvinul a viem, že existuje podpora. Je aktívny a vo výsledkoch vyhľadávania je online, takže pracuje 100% času. Či by sa mali meniť veľké stránky? Určite by som povedal, že áno, pretože to dáva užívateľovi dojem, že stránka sa stará o svoje súkromie. To je jedna vec. Druhá vec je, že pomocou SSL – v súčasnosti je to TLS – sa môžete vyhnúť vloženiu obsahu. To, čo chcete slúžiť, sa zobrazí aj v príspevku používateľa.

WHC: Aká dôležitá je popularita sociálnych médií, pokiaľ ide o hodnotenie vyhľadávacích nástrojov?

GI: Vôbec nie. Podľa našich najlepších vedomostí nevyužívame v našich rebríčkoch sociálne signály. Je na to veľmi dobrý dôvod. Je to preto, že jeden je veľmi hlučný. Druhým je, že akonáhle sa platforma sociálnych médií rozhodne, že by sme nemali mať prístup k ich obsahu, sme o jeden signál menej. A my to jednoducho nemôžeme urobiť. Musíme byť schopní neustále zhromažďovať naše signály. Musí byť konzistentný. Ako dôležité je to pre vaše hodnotenie vo všeobecnosti? To nie je pre hodnotenie. Ide skôr o distribúciu obsahu. Napríklad, ak môžete presvedčiť, povedzme, že zdieľať váš obsah ovplyvňuje ovplyvňovač, získate viac návštevníkov.

WHC: Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa chrániť pred negatívnym SEO ovplyvňujúcim hodnotenie vášho vyhľadávacieho nástroja? Kedy odporučíte, aby niekto používal nástroj na odlúčenie?

GI: To je zaujímavá otázka. Úprimne povedané, pozrel som sa pravdepodobne na niekoľko desiatok prípadov, keď ľudia hlásili negatívny SEO – a žiadny z nich nebol vlastne negatívny SEO. Osobne nemám dôkazy, ktoré by podporovali existenciu negatívneho SEO. Súbory odlúčenia sú skvelé, aby vám poskytli pokoj. Ak napríklad vidíte veľa odkazov, ktoré nechcete, môžete sa týchto odkazov ľahko zbaviť pomocou Nástroja na odlúčenie. Ale na druhej strane mince môžete tiež strieľať na nohy pomocou odcudzeného súboru, pretože ak sa dištancujete od odkazov, ktoré sú vysoko kvalitné a majú vysokú hodnotu, potom neprispievajú k vášmu rebríčku.

WHC: Ovplyvní niektoré z nových rozšírení domén v budúcnosti výsledky vyhľadávacieho nástroja? Je lepšie držať sa .com?

GI: To je opäť vynikajúca otázka. Vo všeobecnosti nedáme prednosť všeobecným názvom domén najvyššej úrovne. Napríklad, ak idete s fotografiou – určite to urobte a urobte to. Nebudete mať žiadne ďalšie výhody, ako by ste dosiahli pri .com.

WHC: Existujú nejaké tipy na optimalizáciu pre video? Existuje veľký rozdiel v spôsobe, akým Google Video Search funguje v porovnaní s vyhľadávacím nástrojom YouTube?

GI: Vyhľadávanie videí Google sa veľmi líši od vyhľadávania YouTube. Sú to dva rôzne vyhľadávacie nástroje. Video Google vo všeobecnosti zohľadňuje to, čo majitelia webových stránok a vlastníci obsahu poskytujú na stránke av súboroch sitemap. YouTube – nemám potuchy – na YouTube nepracujem. Ale napríklad v prípade služby Google Video, ak na svojich stránkach zadáte org org video, v podstate povedzte vyhľadávacím nástrojom na stránke o tom, o čom je video – dĺžka, obmedzenia distribúcie obsahu a podobné veci, vyhľadávacie nástroje ich využijú – rovnaké pre xml súbory Sitemap.

Nezabudnite si vypočuť celý rozhovor s Garym na našom podcaste.

Rozhovor Gary Illyes Podcast

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map