Rozhovor s Michelle Stinson Ross – Úrad pre sociálne médiá

Michelle Stinson Ross


Sociálne médiá sú naďalej jedným z najúčinnejších spôsobov propagácie vašej webovej stránky. Aj keď sociálne podiely priamo neovplyvnia výsledky vášho vyhľadávacieho nástroja, výber správnej platformy sociálnych médií a nájdenie správnych ovplyvňujúcich faktorov môže výrazne zvýšiť popularitu a návštevnosť vašich stránok..

Nedávno som mal príležitosť hovoriť s Michelle Stinsonovou Rossovou, jednou z popredných odborníkov v oblasti sociálnych médií v spoločnosti Laboratory Authority. Poskytla niekoľko užitočných tipov na nájdenie správnych odbytísk a nástrojov sociálnych médií na najlepšiu propagáciu vašej webovej stránky.

Web Hosting Cat: Aké sú najlepšie spôsoby použitia sociálnych médií na zvýšenie návštevnosti vašich webových stránok?

Michelle Stinson Ross: Ak je sociálne médiá určené na zvýšenie premávky, musíte predovšetkým zahrnúť odkazy. Nestačí tweetovať niečo, čo je v pohode, alebo zdieľať zaujímavý obrázok. Naozaj, dokonca si to zahráte a robíte natívne video na Twitteri Facebooku – to je skvelé! Tým sa ľudia dostanú do vášho centra na tomto kanáli. Ale pokiaľ ide o riadenie premávky, musí mať spojenie.

WHC: Mali by ste sa zamerať hlavne na Twitter a Facebook? Alebo, mali by ste sa pokúsiť zahrnúť čo najviac sociálnych médií?

MSR: Závisí to od niekoľkých cieľov. Ak je vaším preklenovacím cieľom sociálnych médií len získať čo najviac uznania značky, ak ide skôr o budovanie persona vašej značky online, ako áno, chcete rozšíriť. Pokiaľ ide o hlbšie zmysluplnejšie vzťahy so zákazníkmi a skutočnú autoritu kapely, musíte sa dôkladne prepracovať na jeden, dva, možno tri kanály, ktoré vaši zákazníci najviac milujú. Môže to byť Facebook a Twitter – napríklad LinkedIn a Google+. Môže to byť Periscope a Instagram. Závisí to od toho, kto sú vaši zákazníci a kde sa naozaj chcú stretnúť a naozaj sa chcú zapojiť.

WHC: Aký je váš názor na Google+? Mali by sa o to ľudia stále zaujímať?

MSR: Google+ je trochu zložitejšie. Po prvé, je fantastické, ak sa vaša nika stane žiť v Google+. Napríklad pre tých z nás v odvetví digitálneho marketingu existuje v Google+ veľmi, veľmi živá a aktívna komunita. Ak ste v tomto odvetví, nemali by ste byť súčasťou služby Google+. Napriek tomu, že okrem tých, ktoré zaujímajú službu Google+, je to ako čokoľvek iné, na Pintereste sa vám môže lepšie zobrazovať ako Google+. Musíte sa skutočne uistiť, že poznáte svoje publikum. Druhou stránkou je, že nevieme, či to spoločnosť Google môže, alebo nie. Musím to nechať ako upozornenie. Aspoň však existuje určitá hodnota v tom, ako rýchlo sa stránka indexuje, ak bola zdieľaná v službe Google+. Ak teda absolútne potrebujete, aby bola rýchlo indexovaná a rýchlo ste sa dostali do rebríčka, potrebujete nástroj Google+ v zadnom vrecku..

WHC: Sú niektoré typy sociálnych podielov hodnotnejšie ako iné? Napríklad akcie na Facebooku, odkazy na Twitteri, Pinteresty, repiny atď.?

MSR: Veľa z toho súvisí s tým, kde už je vaše publikum. Ak ste spoločnosť B až C a máte obrovskú prítomnosť napríklad s mamičkami s batoľatami doma, potom je pre vás tento podiel na Facebooku pravdepodobne veľmi cenný. Nehovorím, že pobyt doma mamičky sú jediné na Facebooku, ale vieme, že veľa a veľa mamičiek zdieľajú svoj život, ich deti na Facebooku. Neustále sa pýtajú ďalších mamičiek na to, čo je najlepšie alebo čo najlepšie. Pýtajú sa navzájom na odporúčania plienok – také veci. Zároveň, ak je vaše publikum na Twitteri, tento retweet sa stane skutočne, naozaj cenným – najmä ak to, čo zdieľate, súvisí viac so správami, viac sa týka reálneho času. Ak potrebujete rýchlo riadiť návštevnosť, možno budete chcieť zdieľať obsah na retweets skôr ako zdieľanie na Facebooku, ktoré môže trvať naozaj dlho, kým sa uskutoční..

WHC: Ako často by ste mali uverejňovať príspevky na sociálnych sieťach denne? Je v poriadku opakovať ten istý záznam v rôznych časoch?

MSR: Oh úplne, áno! Premýšľajte o tom. V prvom rade je tweet iba 140 znakov. A v závislosti od toho, ako aktívne je vaše publikum – som si istý, že ste videli kanály Twitteru, ktoré sa absolútne prehadzujú rýchlejšie, než si ich môžete prečítať. Čas, počas ktorého jeden malý tweet zostane pred tvárou niektorých ľudí, môže byť len kratší ako zacvaknutie prsta. Preto je absolútne opodstatnené tweetovať túto vec znova a znova a znova po celý deň. Ak máte veľké publikum, je pravdepodobné, že publikum je rozmiestnené v širokej geografickej oblasti a že ani nie sú všetci na Twitteri súčasne..

WHC: Existujú nejaké nástroje sociálnych médií, ktoré ľuďom odporúčate? Páči sa vám hra Hootsuite?

MSR: Páči sa mi Hootsuite. Teraz to nie je moja snaha, ale preto, že som ochotný dať trochu peňazí za to, čo robím. Páči sa mi SproutSocial, pokiaľ ide o vytváranie prehľadov a aspekty zdieľania viacerých typov kanálov. Najmä pre Twitter sa mi však naozaj páči TweetDeck. Bolo to navždy. Nerobí to veľa vecí, ale to, čo robí, naozaj, naozaj dobre. Takže pri porovnaní toho, čo by som mohol používať Hootsuite, by som radšej použil TweetDeck, pokiaľ ide o Twitter. A potom sa mi tiež páči služba Buffer na spravovanie a zdieľanie.

WHC: Každý sa vždy pýta na ďalšiu veľkú stránku sociálnych médií. Existuje niečo na obzore, ktoré vidíte ako ďalšie monštrum, pokiaľ ide o sociálne médiá, alebo budú Facebook a Twitter naďalej dominovať?

MSR: Pinterest sa blíži. Úprimne by som celkom nepočítal niektorých nových chlapcov na pole ako Periscope a MeerKat. Myslím si, že na obzore prichádza čoraz viac videoobsahu a čoraz viac nástrojov, drobných vecí, ktoré umožňujú značkám, obhajcom a bežným každodenným používateľom ľahšie vytvárať a zdieľať videoobsah. Sociálne video bude určite prísť.

Vypočujte si kompletný rozhovor s Michelle o tejto epizóde nášho podcastu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map