Veebimajutus ja SEO 2019

Veebimajutus ja SEO


Kas teie veebimajutus mõjutab teie SEO-d 2019. aastal? Kuigi otsingumootori optimeerimine on aastate jooksul edasi arenenud, kui Google ja otsimootorid muudavad oma algoritme, mõjutab veebimajutus kaudselt teie SEO-d järgmistel viisidel.

Kõik peaksid kasutama SSL-i

On tõsi, et Google ja veebibrauserid peavad https-i kasutamist kriitiliselt oluliseks. Kui te ei kasuta tänapäeval SSL-i, märgistatakse teie veebisait ebaturvaliseks. Lisaks oma saidi turvamisele annab SSL / TLS kasutamine ka tõuke otsingumootorite paremusjärjestuses. Kui rääkisin Google’i veebimeistri trendide analüütiku Gary Illyesega, oli ta kindel, et SSL / TLS kasutamine aitab kindlasti teie veebisaidi SERP-d. Tegelikult ütles Gary, et ta teab, et see töötab, kuna ta töötas selle algoritmi kallal.

Hea uudis on see, et paljud veebimajutusettevõtted tunnistavad https-i olulisust ja lisavad nüüd oma hostimiskavadesse tasuta SSL-sertifikaate. Kindlasti julgustaksin teid valima ühe neist tasuta SSL-i hostimispakettidest.

Mõne kraadi kiirus on oluline

Veebisaidi kiirus mängib rolli ka teie otsingumootori paremusjärjestuses, kuid vähemal määral teada. Erinevalt SSL-ist, kui küsisin Garylt, kas veebisaidi kiirus on SERP-i tegur, pani ta mulle punkti ütlema, et nad pole kunagi öelnud, et kiirus oli paremusjärjestuses suur tegur. Hiljem ütles ta, et kiirusel võib olla mingi mõju, kuid tegelikult mitte nii palju. Kuna algoritmid muutuvad pidevalt, on minu arvates hea mõte omada kiiresti toimivat veebisaiti. Ja kindlasti võib õige veebimajutaja teie saidi kiirendamisel suurt rolli mängida.

Ehkki on täiesti mõistlik, et veebisaitide kiirem toimimine ja vähem seisakuid on teie SEO tulemuste jaoks kasulik, tähendab see, et kõik peaksid välja minema ja spetsiaalset majutust saama? Kui SEO-d mõjutavad nii paljud muud tegurid, ei usuks ma seda. Lisakulud ei õigusta paljudele inimestele lisaostu tegemist.

Muud veebimajutusfaktorid

Vähemal määral võib sama öelda spetsiaalse IP-aadressi saamise kohta. See ei maksa nii palju kui spetsiaalse hostimise ostmine. Minu kogemus on aga olnud, et spetsiaalne IP ei tundunud otsingumootorites nii palju muutvat. Nüüd võib kõigi olukord olla pisut erinev ja mõnel eksperdil on kindlasti olemas. Spetsiaalse IP saamine ei kahjusta, kuid kui teil on palju veebisaite, ei pruugi see olla tasuv. Olen ka teistelt ekspertidelt kuulnud, et veebimajutusettevõtted teevad tänapäeval jagatud kasutajate eraldamisel ja isoleerimisel tõesti head tööd, nii et üks klient ei tekita teisele probleeme. Allpool leiate lisateavet pühendatud IP-aadresside ja SEO kohta.

Veel üks tegur, mida mainiti, on veebimajutuse pakkuja saamine sihtturuga samasse kohta. Ehkki olen nõus, et see oleks kasulik, pole see alati nii lihtne. Esiteks ei avalda kõik veebimajutusettevõtted oma andmekeskuse asukohti. Ehkki mõned võõrustajad tuvastavad oma asukoha, saab küsimus sellest, kus täpselt teie sihtrühm asub. Kui olete kohalik ettevõte, on seda palju lihtsam teha. Kuid paljud veebisaitide omanikud ei sihi mitte ainult konkreetset riiki, vaid väga tõenäoliselt ka kogu maailmas asuvat vaatajaskonda, mis muudab hostimiskoha valimise keerukamaks..

Niisiis, kui suurt osa peaks veebimajutus teie üldises SEO-strateegias mängima? Praegu tahaksin öelda, et mõne kindlama ja parima hinnangu saanud veebimajutusettevõtte valimine mõjutab teie SEO-d võrdselt. Spetsiaalse hostingu ostmine võib jällegi teie veebisaidi kiirust ja tööaega parandada, kuid kui palju (kui üldse) teie SEO-d täiustada, jääb endiselt arutelu teemaks.

Kas peaksite valima spetsiaalse IP-aadressi?

Üks veebimajutuse ja veebisaitide kõige rohkem vaieldud aspekte on see, kas pühendatud IP-aadressi olemasolu (mitte jagatud aadressi olemasolu) parandab teie otsingumootori optimeerimist (SEO). Ja ehkki arvamused on väga erinevad, kipuvad enamik eksperte pühendatud IP-d omama teie SEO-d. Kuigi pühendatud IP-aadressi ostmiseks on ka muid põhjuseid (näiteks kui teil on pood-veebisaiti), jääb paljudele küsimus: kas ma peaksin SEO jaoks saama spetsiaalset IP-d?

Spetsiaalse IP mõju otsimootori tulemustele otsimise probleem seisneb selles, et sellega on seotud nii palju muid tegureid, et IP olulisust on raske eraldada. Näiteks isegi kui enamik otsimootorite 50 parima veebisaidi veebist kasutab spetsiaalset IP-d, võib nendel saitidel olla ka palju muid SEO meetodeid. Isegi tuntud SEO asjatundjatele meeldib Bruce Clay ja kaastöötajad väidavad, et kuigi nad leidsid, et IP-le üleminek põhjustas paremusjärjestuse suurenemise, võib see olla lihtsalt kokkusattumus.

Seda tüüpi juhtumite korral meeldib mulle tavaliselt teha oma katseid ja uuringuid, et näha, mis minu jaoks töötab või ei toimi. Niisiis, otsustasin teha oma katsetamise. Täpsemalt ostsin spetsiaalse IP-aadressi oma paarile saidile, mis varem kasutasid jagatud IP-d. Spetsiaalse IP-efektide eraldamise täiendavaks proovimiseks testisin kahte erinevat tüüpi saite. Esimene neist on suhteliselt uuem sait, kus olen keskendunud peamiselt sisule ja autorile ning pole lingide pärast muret tundnud. Teine minu testitud veebisait on olnud mitu aastat ja olen liikluse suurendamiseks teinud palju rohkem linke ja muid SEO-meetodeid. Tegelikult leidis see teine ​​sait Google’i värskenduste leidmise.

Tegin kaks uuringut eraldi aegadel. See on see, mida ma esimest korda leidsin. Vaadake allolevaid graafikuid. Kui võrrelda eelmise kuu andmeid, kasutades jagatud IP-d, viimase kuu andmetega, kasutades selleks spetsiaalset IP-aadressi, näete, et otsimootorite näitamistes pole paranenud..

Veebisait A jagatud IP-aadressi kasutamisel:
Saidi jagatud IP-tulemused

Veebisait A Pühendatud IP-aadressi kasutamine:
Saidi pühendatud IP-tulemused

Veebisait B jagatud IP-aadressi kasutamine:
B-saidi jagatud IP-tulemused

Veebisait B Pühendatud IP-aadressi kasutamine:
B-saidi pühendatud IP-tulemused

Tegelikult on numbrid tegelikult madalamad. Saidil A (uuemal veebisaidil) oli üle 10 000 kuvamise pisut alla 9000. B-sait (väljakujunenud veebisait) oli üle 100 kuvamise madalam. Ka otsingupäringute keskmine positsioon näitas paranemist vähe või üldse mitte. Uuema saidi puhul paranes keskmine positsioon vaid ühe koha võrra. Vanema saidi keskmine positsioon oli tegelikult 7 punkti võrra halvem.

Ilmselt on teie SEO tulemusi mõjutavad paljud tegurid. Ja teie tulemused võivad olla erinevad. Kuid seni on minu testimisega ilmnenud, et spetsiaalne IP-aadress ei paranda teie SEO-d. Spetsiaalse IP saamisel pole kindlasti midagi viga. Kuid pidage meeles, et kui ostate seda peamiselt oma SEO täiustamiseks, võite pettuda.

Vaadates minu teise katseuuringu otsimootorite muljeid, on saidi A (uuema saidi) arv tegelikult madalam kui kuu aega tagasi. B-sait (vanem sait) näitab näitamiste arvu pisut; kuid see võib olla tingitud muudest teguritest, sealhulgas hiljutisest Google’i värskendusest.

A-sait: varasemate otsingumootorite tulemused
Saidi pühendatud IP-tulemused

A-sait: värskendatud otsingumootori tulemused
Saidi pühendatud IP-tulemusi värskendatud

Sait B: eelnevad otsingumootori tulemused
B-saidi pühendatud IP-tulemused

Sait B: värskendatud otsingumootori tulemused
B-saidi pühendatud IP-tulemuste värskendamine

Praegu ma lihtsalt ei näe reaalseid tõendeid selle kohta, et spetsiaalne IP-aadress parandab teie SEO-d. Kindlasti on need vajalikud SSL-i kasutavate saitide jaoks. Kuid kui soovite osta seda lihtsalt parema SEO jaoks, soovitaksin teil pisut raha hoida.

Siin on veel paar väidet pühendatud IP-de kohta, mida olete ehk kuulnud koos minu mõtetega:

Kui kasutate ühist IP-d, võib teie sait olla saastunud rämpsposti saidiga, mis jagab teie IP-aadressi.

Kuigi korraga võis see tõsi olla, pole ma kunagi varem kogenud ühtegi sellist probleemi. Tõde on see, et enamik veebimajutusettevõtteid teevad oma virtuaalserveriklientide üksteisest innustamiseks suurepärase töö.

Kui kasutate virtuaalset IP-aadressi, võib keegi teine, kes proovib teie saidile navigeerida, sisestades URL-i asemel teie IP, kellegi teise veebisaidil.

Selline olukord ilmneb tavaliselt ainult siis, kui teie server on valesti konfigureeritud. Jällegi, ma pole sellist probleemi kogenud. Tavaliselt juhtub siis, kui teie jagatud IP-aadress trükitakse brauseris, kui lähete oma veebihostide lehele. Ja tõesti, mitu inimest sisestab tänapäeval URL-i asemel IP-aadressi?

Bottom Line veebimajutuse ja SEO kohta 2019. aastal

Peamine mõju, mida teie veebimajutus teie SEO-l võib olla, on veebisaidi kiirus ja SSL. Ehkki otsimootorites järjestamise määramiseks on palju suuremaid tegureid (lingid, domeeni autoriteet jne), ei ole kunagi halb valida veebimajutusteenuse pakkuja, mis sisaldab tasuta SSL-i ja pakub mitut andmekeskuse asukohta koos oma jõudluse vahemäluga. tehnoloogia.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector