Webhosting a SEO 2019

Webhosting a SEO


Ovplyvňuje váš web hosting vaše SEO v roku 2019? Aj keď sa optimalizácia vyhľadávacích strojov v priebehu rokov neustále vyvíjala, keďže spoločnosť Google a vyhľadávacie nástroje upravujú svoje algoritmy, webhosting naďalej nepriamo ovplyvňuje vaše SEO nasledujúcimi spôsobmi..

SSL by mal používať každý

Je pravda, že Google a webové prehliadače považujú použitie protokolu https za kriticky dôležité. Ak v súčasnosti nepoužívate protokol SSL, váš web je označený ako nezabezpečený. Využívanie SSL / TLS vám okrem zabezpečenia vašich stránok tiež zvyšuje hodnotenie v rebríčkoch vyhľadávacích nástrojov. Keď som hovoril s Gary Illyesom, správcom webu Google Trends Analyst, bol neústupný, že používanie protokolu SSL / TLS určite pomôže SERP na vašom webe. V skutočnosti Gary povedal, že vie, že to funguje, pretože pracoval na tomto algoritme.

Dobrou správou je, že veľa spoločností poskytujúcich webhosting uznáva dôležitosť protokolu https a teraz zahŕňa bezplatné certifikáty SSL so svojimi plánmi hostenia. Určite by som vás vyzval, aby ste sa rozhodli pre jeden z týchto hostingových balíčkov s bezplatným SSL.

Rýchlosť záleží na určitom stupni

Rýchlosť webových stránok tiež zohráva úlohu v rebríčku vašich vyhľadávacích nástrojov, ale v menšej miere známej miere. Na rozdiel od SSL, keď som sa pýtal Garyho na to, že rýchlosť webov je faktorom v SERP, urobil to bod, ktorý mi povedal, že nikdy nepovedali, že rýchlosť je veľkým faktorom v rebríčku. Neskôr povedal, že rýchlosť môže mať určitý vplyv, ale v skutočnosti to tak nie je. Keďže sa algoritmy neustále menia, myslím si, že je dobré mať web s rýchlym fungovaním. A určite správny webhosting môže hrať veľkú úlohu pri zrýchľovaní vašej stránky.

Aj keď to dáva dokonalý zmysel, že webové stránky s rýchlejším výkonom a menej prestojov budú prospešné pre vaše výsledky SEO, znamená to, že každý by mal ísť von a dostať sa venoval hosťovaniu? S toľkými ďalšími faktormi, ktoré ovplyvňujú SEO, by som si to nemyslel. Dodatočné náklady neospravedlňujú ďalší nákup pre mnoho ľudí.

Iné faktory webhostingu

V menšej miere to isté možno povedať o získaní vyhradenej adresy IP. Nestojí to toľko ako nákup vyhradeného hostingu. Moja skúsenosť však bola v tom, že vyhradená adresa IP zrejme neznamenala taký veľký rozdiel, pokiaľ ide o vyhľadávacie nástroje. Teraz sa situácia každého môže trochu líšiť a niektorí odborníci ho určite majú. Získanie vyhradenej adresy IP nie je na škodu, ale ak máte veľa webových stránok, nemusí byť nákladovo efektívne. Od ostatných odborníkov som sa tiež dozvedel, že spoločnosti poskytujúce webový hosting v týchto dňoch odvádzajú skutočne dobrú prácu, keď oddeľujú a izolujú zdieľaných používateľov, takže jeden zákazník nespôsobuje problémy druhému. Ďalšie informácie o vyhradených adresách IP a SEO nájdete nižšie.

Ďalším faktorom, ktorý už bol spomenutý, je získanie poskytovateľa webhostingu na rovnakom mieste ako cieľový trh. Aj keď súhlasím s tým, že by to bolo prospešné, nie je to vždy také jednoduché. Po prvé, nie všetky webhostingové spoločnosti zverejňujú svoje umiestnenia v dátových centrách. Aj keď niektorí hostitelia identifikujú svoje polohy, problém sa potom stáva tým, kde presne je vaše cieľové publikum. Ak ste miestna firma, je to oveľa jednoduchšie robiť. Mnoho majiteľov webových stránok sa však zameriava nielen na konkrétnu krajinu, ale veľmi pravdepodobne na celosvetové publikum – čo sťažuje výber umiestnenia hostiteľa..

Aká veľká časť by mal teda web hosting hrať vo vašej celkovej stratégii SEO? V tejto chvíli by som povedal, že výber niektorej z etablovanejších spoločností poskytujúcich webhosting s najlepším hodnotením ovplyvní vaše SEO rovnako. Zakúpenie vyhradeného hostingu môže opäť zvýšiť rýchlosť a uptime vašich webových stránok, ale koľko (ak vôbec) zlepší váš SEO zostane predmetom diskusie..

Ak sa rozhodnete pre vyhradenú adresu IP?

Jedným z najviac diskutovaných aspektov webhostingu a webových stránok je to, či má vyhradená adresa IP (na rozdiel od zdieľanej adresy) zlepšenie optimalizácie vášho vyhľadávacieho nástroja (SEO). Aj keď sa názory značne líšia, väčšina odborníkov má sklon vnímať vyhradenú IP ako pomoc pri SEO. Aj keď existujú aj iné dôvody na kúpu vyhradenej adresy IP (napríklad, ak máte webovú stránku elektronického obchodu), zostáva otázka pre mnohých: Mám dostať vyhradenú adresu IP na účely SEO?

Problém so snahou určiť účinky vyhradenej adresy IP na výsledky vášho vyhľadávacieho nástroja je v tom, že je zapojených toľko ďalších faktorov, že je ťažké izolovať význam adresy IP. Napríklad, aj keď väčšina z 50 najčastejších webových stránok vyhľadávacieho dotazu využíva vyhradenú IP, na týchto stránkach môže byť veľa ďalších metód SEO. Dokonca aj známy SEO experti majú radi Bruce Clay and Associates tvrdia, že aj keď zistili, že prechod na vyhradenú IP spôsobil zvýšenie rebríčka, mohla by to byť len náhoda.

V týchto prípadoch zvyčajne robím vlastné testovanie a výskum, aby som zistil, čo pre mňa funguje alebo nefunguje. Preto som sa rozhodol experimentovať. Konkrétne som si kúpil vyhradenú adresu IP pre niekoľko mojich stránok, ktoré predtým používali zdieľanú adresu IP. Aby som sa pokúsil izolovať účinky vyhradenej adresy IP, testoval som dva rôzne typy lokalít. Prvým z nich je relatívne novšia stránka, na ktorú som sa zamerala hlavne na obsah a autorstvo a nezaujímali ma spätné odkazy. Ďalší web, ktorý som testoval, existuje už niekoľko rokov a urobil som oveľa viac spätných odkazov a ďalších metód SEO, aby som sa pokúsil zvýšiť návštevnosť. V skutočnosti sa táto druhá stránka zasiahla aktualizáciami Google.

Vykonal som dve štúdie v oddelených časoch. Tu je to, čo som našiel prvýkrát. Pozrite sa na nižšie uvedené grafy. Ak porovnáte údaje z posledného mesiaca pomocou zdieľanej adresy IP s údajmi z posledného mesiaca pomocou vyhradenej adresy IP, môžete vidieť, že nedošlo k zlepšeniu zobrazení vyhľadávacieho nástroja..

Webová stránka A pomocou zdieľanej adresy IP:
Výsledky zdieľaných IP stránok

Webová stránka A pomocou vyhradenej adresy IP:
Vyhradené výsledky IP stránky

Webová stránka B pomocou zdieľanej adresy IP:
Výsledky zdieľaných IP stránok B

Webová stránka B pomocou vyhradenej adresy IP:
Vyhradené výsledky IP stránky B

V skutočnosti sú tieto čísla v skutočnosti nižšie. Stránka A (novšia webová stránka) prešla z viac ako 10 000 zobrazení na takmer 9 000 zobrazení. Stránka B (zavedenejšia webová stránka) bola nižšia o vyše 100 zobrazení. Priemerná pozícia vo výsledkoch vyhľadávacích dopytov tiež vykázala malé alebo žiadne zlepšenie. Pre novšie stránky sa priemerná pozícia zlepšila iba o jedno miesto. Priemerná pozícia pre staršie stránky bola v skutočnosti horšia o 7 miest.

Je zrejmé, že existuje veľa faktorov, ktoré ovplyvňujú vaše výsledky SEO. A vaše výsledky sa môžu líšiť. Doteraz sa však pri mojom testovaní zdá, že vyhradená adresa IP nezlepší vaše SEO. So získaním vyhradenej adresy IP určite nie je nič zlé. Uvedomte si však, že ak kupujete najmä vylepšenie svojho SEO, môžete byť sklamaní.

Pri pohľade na dojmy vyhľadávacieho nástroja pre moju druhú testovaciu štúdiu má stránka A (novšia stránka) v skutočnosti nižšie čísla ako pred mesiacom. Stránka B (staršia stránka) skutočne vykazuje mierne zvýšenie počtu zobrazení; to však môže byť spôsobené inými faktormi vrátane nedávnej aktualizácie Google.

Stránka A: Predchádzajúce výsledky vyhľadávacieho nástroja
Vyhradené výsledky IP stránky

Stránka A: Aktualizované výsledky vyhľadávacieho nástroja
Aktualizované výsledky vyhradených IP stránok

Stránka B: Výsledky predchádzajúcich vyhľadávacích nástrojov
Vyhradené výsledky IP stránky B

Stránka B: Aktualizované výsledky vyhľadávacieho nástroja
Vyhradené výsledky IP stránky B boli aktualizované

V tejto chvíli nevidím žiaden skutočný dôkaz, že vyhradená adresa IP zlepší vaše SEO. Určite sú potrebné pre weby, ktoré používajú SSL. Ale ak uvažujete o kúpe jednoducho pre lepšie SEO, odporúčam vám odložiť a ušetriť trochu peňazí.

Tu je niekoľko ďalších tvrdení o vyhradených adresách IP, ktoré ste možno počuli spolu s mojimi myšlienkami:

Ak používate zdieľanú IP, môže byť váš web kontaminovaný spamovým serverom zdieľajúcim vašu IP adresu.

Aj keď to mohla byť pravda, nikdy som nemal také problémy. Pravda je, že väčšina spoločností zaoberajúcich sa webhostingom odvádza skvelú prácu pri izolovaní svojich zákazníkov zdieľajúcich hosting od seba.

Ak používate virtuálnu adresu IP, niekto, kto sa pokúša navštíviť vaše stránky zadaním adresy IP namiesto adresy URL, sa môže na webe niekoho iného objaviť..

Táto situácia sa zvyčajne vyskytne, iba ak je váš server nesprávne nakonfigurovaný. Opäť som nezažil tento druh problému. Zvyčajne sa stane, keď je v prehliadači zadaná vaša zdieľaná adresa IP, a to tak, že prejdete na svoju webovú stránku. A naozaj, koľko ľudí v súčasnosti v súčasnosti namiesto adresy URL skutočne zadáva IP adresu?

Zrátané podčiarknuté na web hosting a SEO v roku 2019

Hlavnými vplyvmi, ktoré váš web hosting môže mať na vaše SEO, zostávajú rýchlosť webových stránok a SSL. Aj keď existujú oveľa väčšie faktory na určovanie poradia vo vyhľadávačoch (spätné odkazy, oprávnenie domény atď.), Nikdy neuškodí zvoliť poskytovateľa webhostingu, ktorý zahŕňa bezplatné SSL a ponúka viac umiestnení údajových centier spolu s vlastným ukladaním výkonu do vyrovnávacej pamäte. technológie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map