Rishikimi i Hosting Rishikimi

SiteGround


2019 Pritja më e mirë në internetNdihma më e mirë e klientit Në përpjekjen time të vazhdueshme për të gjetur planet më të mira të hostimit në internet, është koha për të parë një mundësi tjetër të menaxhuar të WordPress të menaxhuar. SiteGround është një kompani që ka rreth që nga viti 2004 dhe ofron një linjë të plotë të shërbimeve të mbajtjes së uebit, përfshirë WordPress.

E rëndësishme: Nëse jeni duke kërkuar të sinqertë Shqyrtime SiteGround, ju lutem vini re se unë jam një klient aktual pagues duke përdorur SiteGround WordPress Hosting. Për dallim nga rishikimet e tjera atje që mund të bazohen në një llogari pa provë, këto janë përvojat e mia aktuale duke përdorur llogarinë time të vërtetë të drejtpërdrejtë të sitit të faqes SiteGround.

Opsionet e hostimit të WordPress

SiteGround ka tre lloje të planeve të menaxhuara të hostimit të WordPress.

StartUp:

 • Për fillestarët
 • Vetëm një faqe në internet
 • Për afërsisht 10,000 vizita mujore

GrowBig:

 • Përfshinë Karakteristikat Premium
 • Uebfaqe të shumta
 • Për afërsisht 25,000 vizita mujore

GoGeek:

 • Përfshin zonën e vënies në skenë
 • Uebfaqe të shumta
 • Për afërsisht 100,000 vizita mujore

Në rastin tim, unë zgjodha për planin GrowBig. Plani GoGeek ka për qëllim përdoruesit e ndërmarrjeve. Sidoqoftë, për ato raste unë rekomandoj të kontrolloni WP Engine ose MediaTemple nëse me të vërtetë keni nevojë për atë nivel të burimeve. Plani i SiteGround GrowBig është një përshtatje e shkëlqyeshme për bizneset e vogla dhe faqet personale të WordPress që kërkojnë mbajtje të menaxhuar.

SiteGround Qendrat e të Dhënave

SiteGround ka pesë qendra të të dhënave të përhapura në tre kontinente: agoikago, IL; Londër, MB; Amsterdam, NL; Milano IT; dhe Singapori SG. Kështu, ju mund të zgjidhni atë më të afërt me vizitorët tuaj për herë më të shpejtë të ngarkimit të faqes. Për më tepër, me SuperCacher Technology të SiteGround, shpejtësia e faqes suaj të internetit është edhe më e mirë.

Regjistrohu

Regjistrimi me SiteGround është shumë i thjeshtë dhe i drejtpërdrejtë. Ju mund të paguani me kartën tuaj të kreditit. Sidoqoftë, nëse preferoni të paguani përmes PayPal, mund ta bëni këtë duke kontaktuar mbështetjen. Ata do t’ju bëjnë të shkoni përpara dhe të paraqisni formularin e porosisë me informacionin e faturimit të lënë bosh. Atëherë, do t’ju jepet një lidhje e veçantë për të bërë pagesën tuaj PayPal.

Pas përfundimit të procesit të regjistrimit, do të merrni një email të mirëseardhur me informacionin tuaj të hyrjes dhe lidhje në zonën tuaj të llogarisë së SiteGround.
SiteGround Email Mirësevini

Zona e llogarisë së klientit tuaj SiteGround përmban të gjitha informacionet përkatëse në cilësimet e llogarisë suaj. Ju gjithashtu mund të lundroni përmes skedave për të marrë mbështetje, të përdorni informacionin e faturimit, plus të merrni shërbime dhe burime shtesë.
Paneli i Llogarive të SiteGround Llogaritë e mia

Transferimi i një faqe ekzistuese të WordPress-it

Nëse tashmë keni një faqe WordPress në internet me një host tjetër, do të jeni të lumtur të dini se SiteGround do të transferojë në të vërtetë faqen tuaj falas nëse dëshironi. Ju gjithashtu mund të zgjidhni për të lëvizur faqen tuaj vetë. Në rastin tim, unë zgjodha ta transferoj faqen time në internet. Kam kryer një instalim të ri WordPress në llogarinë time SiteGround dhe kam importuar bazën e të dhënave ekzistuese në një të krijuar rishtazi në SiteGround. Atëherë më duhej thjesht të kopjoja dosjen time të përmbajtjes wp në SiteGround — dhe uebfaqja ime tani ishte duke funksionuar!

Pas instalimit të WordPress, do të merrni një email konfirmimi me detajet tuaja të hyrjes së administratorit dhe lidhjet për mësime dhe video.
Email-i i Instalimit të WordPress SiteGround

Tiparet Hosting të WordPress SiteGround

Përveç zonës së menaxhimit të llogarisë së dizajnuar bukur të SiteGround, ju gjithashtu merrni cPanel si ndërfaqen tuaj të kontrollit. Padyshim më pëlqen mënyra se si SiteGround ka rregulluar cPanel e tyre me skedat e menaxhimit të llogarisë suaj të disponueshme në krye. Me interes të veçantë për pronarët e faqeve të WordPress do të jetë seksioni Tools WordPress. Këtu mund të klikoni në mjetet për të instaluar WordPress, të aktivizoni azhurnimet automatike, të kryeni funksionet e administratorit, të aktivizoni SuperCacher dhe skenarët e konfigurimit dhe GIT.
SiteGround cPanel

Kontroll më i mirë i azhurnimeve automatike të WordPress

Shumë ndërmarrje të mbajtjes së faqeve në internet ofrojnë azhurnime automatike në WordPress. Por këtu është një zonë tjetër ku SiteGround shkëlqen duke bërë gjërat një hap më tej. Tani keni kontroll më të mirë mbi azhurnimet tuaja automatike të WordPress përmes veçorisë së re të planifikimit të SiteGround. Orari i paracaktuar i SiteGround për azhurnimet e WordPress është një azhurnim i menjëhershëm për lëshimet e vogla të sigurisë dhe një azhurnim në 24 orë për azhurnimet kryesore kryesore. Sidoqoftë, ju mund të ndryshoni planifikimin për kur azhurnimet e vogla dhe të mëdha ndodhin në 24, 48 ose 72 orë — duke ju lejuar më shumë kohë për të përgatitur faqen tuaj për azhurnimet.

Ju mund të planifikoni azhurnimet tuaja automatike të WordPress duke klikuar ikonën WP Auto Update në cPanel tuaj.
Vegla për WordPress SiteGround

Përditësime automatike të prizave të WordPress!

Ka vërtet një lajm edhe më të madh nga SiteGround kur bëhet fjalë për azhurnimet e WordPress. Përfshirë gjithashtu me Programimin e ri të Azhurnimit Auto është mundësia që gjithashtu të azhurnohen të gjitha shtojcat tuaja të WordPress. Ky është një tipar i madh që zakonisht gjendet vetëm në plane shumë më të shtrenjta të menaxhimit të hosteve! Dhe, është një shembull tjetër i angazhimit të SiteGround për inovacionin dhe përmirësimet.

Mund të aktivizoni azhurnime automatike të shtojcave nga zona e planifikimit automatik të WP.
Cilësimet e Azhurnimit Auto Site

Toolkit i WordPress ju lejon të automatizoni detyra siç janë rivendosja e fjalëkalimeve të administratorit, ndryshimi i domeneve dhe lëvizja ose fshirja e instalimeve WP.
SiteGround WordPress Tools Toolkit

SuperCacher për Shpejtësinë më të Mirë në Uebfaqe

SiteGround SuperCacher i jep faqes tuaj të niveleve shtesë të funksionalitetit të caching për ta bërë më të shpejtë ngarkesën e faqes tuaj dhe të jetë në gjendje të trajtojë më shumë vizita.
Mbështetësi i Mjeteve WordPress SiteGround
SuperCacher ka tre nivele të ndryshme për të shpejtuar faqen tuaj:

 • Lidhja statike e llakut
 • Cache dinamike e llakut
 • Memcached

Unë kam shkruar një postim të veçantë në lidhje me SuperCacher të SiteGround që mund ta kontrolloni këtu. Gjithashtu, ju mund të dëgjoni intervistën time ekskluzive me ekspertin SEO dhe WordPress në SiteGround, Hristo Pandjarov, i cili flet për SuperCacher dhe se si hostimi juaj në internet mund të bëjë një ndryshim të madh në shpejtësinë tuaj të internetit..

SiteGround vazhdon të mahnisë me shpejtësinë dhe punën e tyre në internet. Në testimin tonë të shpejtësisë së fundit, SiteGround prodhoi disa nga kohët më të mira të ngarkimit të faqes që kemi parë ndonjëherë. Kombinimi i inovacionit të tyre të vazhdueshëm dhe përmirësimeve në platformën e tyre të pritjes, së bashku me teknologjinë e tyre SuperCacher, dhe për shkak se ata gjithmonë përpiqen të ofrojnë versionet e fundit të PHP, SiteGround ka postuar disa rezultate të mahnitshme.

Më poshtë është një mostër e rezultateve të testimit të shpejtësisë sonë të SiteGround për të tre rajonet e SH.B.A..
siteground-Speed-test-results

Rikthim dhe rivendosje të të dhënave

SiteGround gjithashtu ka një nga kopjet më të mira automatike ditore dhe rivendos karakteristikat. Të dhënat e faqes suaj të internetit rezervohen automatikisht çdo ditë, dhe ju mund të zgjidhni të rivendosni nga 30 ditët e kaluara. Për të rivendosur të dhënat tuaja ose të krijoni me dorë një kopje rezervë, thjesht shkoni në cPanel tuaj dhe lëvizni poshtë tek seksioni Menaxheri i kopjimit.
siteground-backup-menaxher

UDHZONI: Lajm i mirë — posaçërisht për klientët e planit pritës GoGeek! SiteGround tani ka përmirësuar kopjimin e tyre tashmë të shkëlqyer të të dhënave dhe rivendosjen e veçorive. Tani, përveç kopjeve rezervë automatike të përditshme, ju gjithashtu keni mundësinë të krijoni kopje rezervë të kërkesës kur të dëshironi. Ashtë një veçori e shkëlqyer e sigurisë për t’u përdorur, për shembull para se të azhurnoni temat dhe shtojcat tuaja. Me veçorinë e re rezervë, ju lejohet të krijoni 5 kopje rezervë menjëherë të kërkesës së të dhënave tuaja addition përveç kopjeve tuaja të automatizuara rezervë që janë krijuar për ju.

Rezervat e menjëhershme të kërkesës janë në dispozicion falas me planin pritës të GoGeek të SiteGround. Alsoshtë gjithashtu në dispozicion për klientët e planit pritës të StartUp dhe GrowBig, por do të duhet të paguani tarifa shtesë. Sidoqoftë, ka një lajm të mirë për klientët e planit StartUp pasi rezerva automatike ditore tani është e përfshirë me të gjitha planet pritëse.

Ndihma për klientët

Më duhet të them që mbështetja e klientëve të SiteGround ka qenë e shkëlqyeshme. Koha e tyre e përgjigjes për mbështetjen e bisedës live është e shkëlqyeshme dhe i gjithë stafi mbështetës me të cilin kam trajtuar kanë qenë në gjendje t’i përgjigjen pyetjeve dhe të kujdesen për çdo çështje në mënyrë miqësore dhe të shpejtë. Më poshtë është një ekran i ekzekutuar nga një nga seancat e mia të mbështetjes së bisedës.
Shembull i Mbështetjes së Chat Live në Sajt

Trajnimi që stafi i klientëve të Mbështetjes së klientëve të SiteGround është shumë i gjerë – dhe është shumë i dukshëm nga mbështetja e jashtëzakonshme e përgjegjshme që kam marrë ndër vite. Unë posaçërisht e pyeta për ekipin mbështetës kur fola me Zyrtaren Kryesore Operative të SiteGround, Reneta Tsankova. Ajo sqaroi se të gjithë anëtarët e rinj të ekipit mbështetës kanë të paktën 2 deri në 4 javë trainim para se ata madje të fillojnë të flasin me klientët. Ata pastaj fillojnë të ndihmojnë klientët nën mbikëqyrjen e një mentori që mund t’i ndihmojë ata. Trajnimi vazhdon për rreth 3 deri në 6 muaj derisa agjenti mbështetës është gati të ndihmojë klientët vetë.

Video: 5 Gjërat që më pëlqejnë në lidhje me SiteGround

Këtu është një video që bëra duke theksuar 5 gjërat më të mira që më pëlqejnë në lidhje me Hosting SiteGround:

Më shumë Shqyrtime SiteGround

SiteGround vs Bluehost
SiteGround vs DreamHost
SiteGround vs GoDaddy
SiteGround vs InMotion
SiteGround vs WP Engine

Risi dhe Përmirësimet e SiteGround

Përveç shërbimit dhe mbështetjes së shkëlqyeshme, ajo që e dallon me të vërtetë SiteGround nga hostet e tjerë të internetit është angazhimi i tyre i vazhdueshëm për inovacionin dhe përmirësimet në teknologji. Në vitet që unë kam qenë një klient i SiteGround, kam parë shumë përmirësime dhe përmirësime çdo vit. Këtu janë vetëm disa shembuj:

Përditësoni në Platformën e Gjithë të Ndarjes së Hosting

SiteGround ka rindërtuar platformën e tyre të Ndaruar të Hosting duke përdorur Linux Containers (LXC Technology). Lejohet që ata të ofrojnë efikasitet të burimit dhe stabilitet më të madh gjatë pikave të trafikut. Për më shumë detaje, mund të shikoni artikullin tim në Përmirësimin më të Madh të Pritjes së Ndarjes së SiteGround.

Sistemi i ri i kopjimit dhe rikuperimit në shtëpi

Me sistemin e ri të kopjimit dhe rikuperimit të SiteGround, ata janë në gjendje të rivendosin të dhënat e një serveri të tërë më shpejt dhe me efikasitet. Ndërsa nuk është një dukuri e zakonshme të duhet të rivendosni një server të tërë, nëse situata ndodh, koha e ndërprerjes së faqes në internet zvogëlohet shumë me sistemin e ri. Shih artikullin tim këtu në Sistemin e Rezervimit dhe Riparimit të Brendshëm të SiteGround.

Sistemi Unik i Inteligjencës Artificiale Anti-Bot

Dhe, SiteGround ka zhvilluar gjithashtu sistemin e tyre të inteligjencës artificiale që bllokon deri në 2 milion sulme brutale të forcës në orë. Sulmet janë ndalur në nivelin e serverit para se të arrijnë në faqet e internetit të klientit.

Fillestari i WordPress

Dhe duke folur për përmirësime, SiteGround tani është edhe më mirë për newbies të WordPress. Karakteristika e re e WordPress Starter ju udhëzon në procesin e krijimit të faqes. Pasi të instaloni WordPress, kur shkoni në WordPress Admin për herë të parë, WordPress Starter lëshon automatikisht dhe ju ndihmon të zgjidhni temën tuaj dhe të shtoni funksionalitetin që ju nevojitet në faqen e internetit. WordPress Starter gjithashtu përfshin një tabelë të personalizuar të WordPress që ofron qasje të lehtë në funksionet e faqes suaj të internetit.

Këtu është një video që bëra kohët e fundit në WordPress Starter:

rekomandime

Siç kam thënë më parë në të kaluarën, jo të gjithë përdoruesit e WordPress do të kenë nevojë për një plan të menaxhimit të menaxhuar. Në fakt, ka disa plane të shkëlqyera të mbajtjes së faqeve nga kompani si Bluehost, DreamHost dhe Web Hosting Hub (për të përmendur vetëm disa) që përfshijnë WordPress dhe janë plotësisht të aftë për të trajtuar shumë lloje të faqeve të internetit të WordPress. Sidoqoftë, nëse preferoni të keni një plan pritës të përshtatur posaçërisht me WordPress dhe që kryen shumicën e detyrave të mirëmbajtjes të lidhura me WP, atëherë patjetër që do të hidhja një vështrim në SiteGround. Ata kanë siguruar disa mjete të shkëlqyera WordPress së bashku me shërbime të shkëlqyera të pritjes që kanë qenë të dobishme për mua.

Klikoni Këtu për më shumë detaje në Hosting të Menaxhuar të WordPress të SiteGround

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector