SiteGround Hosting İncelemesi

SiteGround


2019 En İyi Web HostingEn İyi Müşteri Desteği Mevcut en iyi web barındırma planlarını bulmak için devam eden arayışımda, başka bir yönetilen WordPress barındırma seçeneğine bakmanın zamanı geldi. SiteGround, 2004 yılından bu yana faaliyet gösteren ve WordPress dahil olmak üzere eksiksiz bir web barındırma hizmetleri yelpazesi sunan bir şirkettir..

Önemli: Dürüst olmak istiyorsanız SiteGround Yorumları, SiteGround WordPress Hosting kullanarak gerçek bir ödeme yapan müşteri olduğumu lütfen unutmayın. Ücretsiz deneme hesabına dayalı olabilecek diğer incelemelerin aksine, bunlar gerçek canlı SiteGround barındırma hesabımı kullanarak gerçek deneyimlerim.

WordPress Barındırma Seçenekleri

SiteGround’un üç tür yönetilen WordPress barındırma planı vardır.

Başlamak:

 • Yeni başlayanlar için
 • Yalnızca bir Web sitesi
 • Yakl. Aylık 10.000 ziyaret

GrowBig:

 • Premium Özellikler içerir
 • Birden Çok Web Sitesi
 • Yakl. Aylık 25.000 ziyaret

GoGeek:

 • Evreleme alanını içerir
 • Birden Çok Web Sitesi
 • Yakl. Aylık 100.000 ziyaret

Benim durumumda, GrowBig planını seçtim. GoGeek planı kurumsal kullanıcıları hedeflemektedir. Ancak, bu durumlar için gerçekten bu düzeyde kaynaklara ihtiyacınız varsa WP Engine veya MediaTemple’ı kontrol etmenizi öneririm. SiteGround GrowBig planı, yönetilen barındırma gerektiren küçük işletme ve kişisel WordPress siteleri için mükemmel bir seçimdir.

SiteGround Veri Merkezleri

SiteGround’un üç kıtaya yayılmış beş veri merkezi vardır – Chicago, IL; Londra, Birleşik Krallık; Amsterdam, NL; Milan BT; ve Singapur SG. Böylece, daha hızlı site yükleme süreleri için ziyaretçilerinize en yakın olanı seçebilirsiniz. Ayrıca, SiteGround’un SuperCacher Teknolojisi ile web sitenizin hızı daha da iyidir.

Kayıt olmak

SiteGround’a kaydolmak çok kolay ve basittir. Kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz. Ancak, PayPal ile ödeme yapmayı tercih ediyorsanız, destek ekibiyle iletişime geçerek bunu yapabilirsiniz. İleride faturalandırma bilgileri boş bırakılmış sipariş formunu göndermenizi isteyeceklerdir. Ardından, PayPal ödemenizi yapmanız için size özel bir bağlantı verilecektir.

Kayıt işlemini tamamladıktan sonra, giriş bilgilerinizi içeren bir karşılama e-postası alır ve SiteGround hesap alanınıza bağlanırsınız.
SiteGround Hoş Geldiniz E-postası

SiteGround müşteri hesabı alanınız, hesap ayarlarınızla ilgili tüm bilgileri içerir. Ayrıca destek almak, faturalandırma bilgilerine erişmek, ek hizmetler ve kaynaklar almak için sekmeler arasında gezinebilirsiniz.
SiteGround Hesap Paneli Hesaplarım

Mevcut bir WordPress Sitesini Aktarma

Zaten başka bir ana bilgisayarla çevrimiçi bir WordPress siteniz varsa, SiteGround’un isterseniz sitenizi gerçekten ücretsiz olarak transfer edeceğini bilmekten memnuniyet duyarız. Sitenizi kendiniz taşımayı da seçebilirsiniz. Benim durumumda, web sitemi kendi başıma aktarmayı seçtim. SiteGround hesabımda yeni bir WordPress kurulumu gerçekleştirdim ve mevcut veritabanımı SiteGround’da yeni oluşturulan veritabanına aktardım. Daha sonra wp-content klasörümü SiteGround’a kopyalamak zorunda kaldım – ve web sitem şimdi çalışıyor ve çalışıyor!

WordPress’i yükledikten sonra, yönetici giriş ayrıntılarınızı ve öğretici ve video bağlantılarını içeren bir onay e-postası alacaksınız.
SiteGround WordPress Kurulum E-postası

SiteGround WordPress Hosting Özellikleri

SiteGround’un güzel tasarlanmış hesap yönetimi alanına ek olarak, kontrol arayüzünüz olarak cPanel de alırsınız. SiteGround’un cPanel’lerini en üstteki hesap yönetimi sekmelerinizle özelleştirmesini kesinlikle seviyorum. WordPress site sahiplerini özellikle ilgilendiren WordPress Araçları bölümü olacaktır. Burada WordPress’i yüklemek, otomatik güncellemeleri etkinleştirmek, yönetici işlevlerini gerçekleştirmek, SuperCacher’ı etkinleştirmek ve hazırlama ve GIT’i ayarlamak için araçlara tıklayabilirsiniz..
SiteGround cPanel

Otomatik WordPress Güncellemelerinin Daha İyi Kontrolü

Web hosting şirketlerinin birçoğu WordPress için otomatik güncellemeler sunuyor. Ancak, SiteGround’un işleri bir adım daha ileri götürerek parladığı başka bir alan. Artık SiteGround’un yeni zamanlama özelliği sayesinde otomatik WordPress güncellemeleriniz üzerinde çok daha iyi kontrole sahipsiniz. SiteGround’un WordPress güncellemeleri için varsayılan zamanlaması, küçük güvenlik sürümleri için anında güncelleme ve temel çekirdek güncellemeleri için 24 saat içinde yapılan bir yükseltmedir. Bununla birlikte, küçük ve büyük güncellemelerin ne zaman yapılacağını planlamayı 24, 48 veya 72 saate değiştirebilirsiniz; böylece sitenizi yükseltmelere hazırlamak için daha fazla zamanınız olur..

WordPress otomatik güncellemelerinizi cPanel’nizdeki WP Otomatik Güncelleme simgesini tıklayarak planlayabilirsiniz..
SiteGround WordPress Araçları

Otomatik WordPress Eklentisi Güncellemeleri!

WordPress güncellemeleri söz konusu olduğunda aslında SiteGround’dan daha büyük haberler var. Ayrıca, yeni Otomatik Güncelleme Zamanlaması ile birlikte tüm WordPress eklentilerinizin güncellenmesini sağlayabilirsiniz. Bu genellikle sadece çok daha pahalı yönetilen barındırma planlarında bulunan büyük bir özelliktir! Ayrıca SiteGround’un yenilikçilik ve iyileştirme konusundaki kararlılığının bir başka örneği.

Otomatik eklenti güncellemelerini WP Otomatik Güncelleme zamanlama alanından etkinleştirebilirsiniz.
SiteGround Otomatik Güncelleme Ayarları

WordPress Araç Seti, yönetici parolalarını sıfırlama, etki alanlarını değiştirme ve WP yüklemelerini taşıma veya silme gibi görevleri otomatikleştirmenizi sağlar.
SiteGround WordPress Araçları Araç Takımı

Daha İyi Web Sitesi Hızı için SuperCacher

SiteGround SuperCacher, sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlamak ve daha fazla ziyaret gerçekleştirebilmek için web sitenize ek önbellekleme işlevleri sunar.
SiteGround WordPress Araçları Supercacher
SuperCacher’ın sitenizi hızlandırmak için üç farklı seviyesi vardır:

 • Vernik Statik Önbellek
 • Vernik Dinamik Önbellek
 • memcached

SiteGround’un SuperCacher’ı hakkında buradan kontrol edebileceğiniz ayrı bir yazı yazdım. Ayrıca, SuperCacher ve web hostinginizin web sitenizin hızında nasıl büyük bir fark yaratabileceği hakkında konuşan SiteGround, Hristo Pandjarov’da SEO ve WordPress uzmanıyla özel röportajımı dinleyebilirsiniz..

SiteGround, web sitesi hızları ve performanslarıyla şaşırmaya devam ediyor. Son hız testimizde, SiteGround şimdiye kadar gördüğümüz en iyi site yükleme sürelerinden bazılarını üretti. SuperCacher teknolojisiyle birlikte sürekli yeniliklerinin ve barındırma platformlarındaki iyileştirmelerin birleşimi ve her zaman en son PHP sürümlerini sağlamaya çalıştıkları için SiteGround bazı şaşırtıcı sonuçlar yayınladı.

Aşağıda, ABD’nin her üç bölgesi için SiteGround hız testi sonuçlarımızın bir örneği verilmiştir..
SiteGround-hızlı test sonuçları

Veri Yedekleme ve Geri Yükleme

SiteGround ayrıca en iyi otomatik günlük yedekleme ve geri yükleme özelliklerinden birine sahiptir. Web sitesi verileriniz her gün otomatik olarak yedeklenir ve son 30 gün içinde geri yüklemeyi seçebilirsiniz. Verilerinizi geri yüklemek veya manuel olarak yedek bir kopya oluşturmak için cPanel’inize gidin ve Backups Manager bölümüne gidin..
SiteGround-backup-yönetici

GÜNCELLEME: İyi Haber — özellikle GoGeek hosting planı müşterileri için! SiteGround artık mükemmel veri yedekleme ve geri yükleme özelliklerini geliştirdi. Artık otomatik günlük yedeklemelere ek olarak, istediğiniz zaman isteğe bağlı yedek kopyalar oluşturma seçeneğiniz de var. Örneğin temalarınızı ve eklentilerinizi güncellemeden önce kullanmak harika bir güvenlik özelliğidir. Yeni yedekleme özelliğiyle, sizin için oluşturulan otomatik yedek kopyalarınıza ek olarak verilerinizin isteğe bağlı 5 yedek yedek kopyasını oluşturmanıza izin verilir.

SiteGround’un GoGeek barındırma planıyla istek üzerine anında yedeklemeler ücretsiz olarak sunulmaktadır. StartUp ve GrowBig barındırma planı müşterileri için de kullanılabilir, ancak ekstra ücret ödemeniz gerekir. Ancak, otomatik günlük yedekleme artık tüm barındırma planlarına dahil edildiğinden StartUp planı müşterileri için iyi haberler var.

Müşteri desteği

SiteGround’un müşteri desteğinin harika olduğunu söylemeliyim. Canlı sohbet desteği yanıt süresi mükemmel ve ele aldığım tüm destek personeli soruları yanıtlayabildi ve herhangi bir konuyu kolay ve hızlı bir şekilde halledebildi. Aşağıda, sohbet destek oturumlarımdan birinden alınan örnek bir ekran görüntüsü.
SiteGround Canlı Sohbet Destek Örneği

SiteGround’un müşteri destek personelinin aldığı eğitim çok kapsamlıdır ve yıllar boyunca aldığım olağanüstü duyarlı destekten çok açıktır. Özellikle SiteGround’un Operasyon Direktörü Reneta Tsankova ile görüştüğümde destek ekibini sordum. Tüm yeni destek ekibi üyelerinin müşterilerle konuşmaya başlamadan önce en az 2 ila 4 hafta eğitim aldıklarını açıkladı. Daha sonra, onlara yardımcı olabilecek bir mentorun gözetiminde müşterilere yardımcı olmaya başlarlar. Destek temsilcisi müşteriye kendi başlarına yardım etmeye hazır olana kadar eğitim yaklaşık 3 ila 6 ay sürer..

Video: SiteGround Hakkında Sevdiğim 5 Şey

SiteGround Hosting hakkında sevdiğim ilk 5 şeyi vurguladığım bir video:

Diğer SiteGround Yorumları

SiteGround ve Bluehost karşılaştırması
SiteGround ve DreamHost karşılaştırması
SiteGround ve GoDaddy Karşılaştırması
SiteGround ve InMotion karşılaştırması
SiteGround ve WP Motoru

SiteGround’un Yenilik ve Geliştirmeleri

Mükemmel hizmet ve desteğin yanı sıra, SiteGround’u diğer web ana bilgisayarlarından gerçekten ayıran şey, inovasyona ve teknolojideki gelişmelere sürekli bağlılıklarıdır. SiteGround müşterisi olduğum yıllarda, her yıl çok sayıda iyileştirme ve yükseltmeye tanık oldum. Buradakiler sadece birkaç örnek:

Paylaşılan Barındırma Platformunun Tamamına Yükseltme

SiteGround, Linux Konteynerleri (LXC Teknolojisi) kullanarak Paylaşılan Hosting platformlarını yeniden oluşturdu. Trafik artışlarında kaynak verimliliği ve daha fazla istikrar sunmalarına izin verildi. Daha fazla ayrıntı için SiteGround’un Paylaşılan Hosting Ana Yükseltmesi ile ilgili makalemi kontrol edebilirsiniz..

Yeni Şirket İçi Yedekleme ve Kurtarma Sistemi

SiteGround’un yeni yedekleme ve kurtarma sistemi ile tüm sunucu verilerini daha hızlı ve verimli bir şekilde geri yükleyebilirler. Sunucunun tamamını geri yüklemek zorunda kalmak yaygın bir durum olmasa da, durum gerçekleşirse, yeni sistemle web sitesinin kesinti süresi büyük ölçüde azalır. Makalemi SiteGround’un Şirket İçi Yedekleme ve Kurtarma Sisteminde görebilirsiniz..

Eşsiz Yapay Zeka Anti-Bot Sistemi

SiteGround ayrıca saatte 2 milyon kaba kuvvet saldırısını engelleyen kendi yapay zeka sistemini de geliştirdi. Saldırılar müşterinin web sitelerine ulaşmadan önce sunucu düzeyinde durdurulur.

WordPress Başlangıç

Geliştirmelerden bahsetmişken, SiteGround artık WordPress yeni başlayanlar için daha da iyi. Yeni WordPress Starter özelliği, site oluşturma sürecinde size yol gösterir. WordPress’i yükledikten sonra, WordPress Yöneticinize ilk kez gittiğinizde, WordPress Starter otomatik olarak başlatılır ve temanızı seçmenize ve web sitenizin ihtiyaç duyduğu işlevselliği eklemenize yardımcı olur. WordPress Starter ayrıca web sitenizin işlevlerine kolay erişim sağlayan özelleştirilmiş bir WordPress kontrol paneli içerir.

İşte WordPress Starter’da son zamanlarda yaptığım bir video:

öneriler

Daha önce de söylediğim gibi, tüm WordPress kullanıcılarının yönetilen bir barındırma planına ihtiyacı olmayacak. Aslında, bazı mükemmel web WordPress içeren ve mükemmel WordPress web sitelerinin birçok tür işleme yeteneğine sahip Bluehost, DreamHost ve Web Hosting Hub (sadece birkaç isim) gibi şirketlerden planları barındırma vardır. Ancak, WordPress için özel olarak hazırlanmış ve WP ile ilişkili bakım görevlerinin çoğunu gerçekleştiren bir barındırma planına sahip olmayı tercih ederseniz, kesinlikle SiteGround’a bir göz atacağım. Onlar benim için yararlı olan büyük barındırma hizmetleri ile birlikte bazı mükemmel WordPress araçları sağladı.

SiteGround’un Yönetilen WordPress Barındırma Hakkında Daha Fazla Bilgi için Buraya Tıklayın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector