Liquid Web vs Flywheel (maj 2020)

lëngshme-web-vs-volant


Në këtë krahasim të Rrjeti i lëngshëm vs Flywheel, ne hedhim një vështrim në dy ofruesit e shkëlqyer të menaxhuar të WordPress të menaxhuar. Liquid Web ofron Servers të Dedikuar dhe Shërbime Cloud Hosting përveç WordPress të menaxhuar, ndërsa Flywheel përqendrohet posaçërisht në WordPress. Sidoqoftë, të dy këta hostë në internet ofrojnë veçori të shkëlqyera me planet e tyre të pritjes. Për të zbuluar se cili është më i miri për ju, le të bëjmë një vështrim më të detajuar.

Detaje të Ujit të lëngshëm vs Flywheel

Fitues

KategoriaLikuid në Ueblëngshme e internetitvolantvolantComments
Setupfitues
Paneli i kontrollitfitues
Qendrat e të dhënavefituesFlywheel ka Qendrat e të Dhënave në New York, San Francisco, Toronto, London, Frankfurt, Amsterdam dhe Singapor.
Shpejtësia e faqes në internetfitues
Karakteristikat e sigurisëfituesFlywheel siguron SSL Falas dhe Siguri pa Hacker.
Rikthim dhe rivendosje të të dhënavefituesfituesTie. Të dy ofrojnë Rikthim automatik ditor të ruajtur 30 ditë, plus aftësi rezervë fotografish.
Përditësime automatikefituesLiquid Web siguron Azhurnime automatike të prizave përveç WordPress Core.
ServersfituesFlywheel përdor serverët VPS.
rrjetfitues
Zhvillimi i WordPressfituesLëngu i Uebit përfshin iThemes Sync për administrimin e shumë siteve.
burimefitues
vënie në skenëfituesShikoni më poshtë
Ndihma për klientëtfituesShikoni më poshtë
Garancia e kthimit të paravefituesPërllogaritje
Çmimi / Valuefitues

Shpejtësia dhe performanca e faqes në internet

Në testimin tonë dhe përvojën time personale, Liquid Web siguron shpejtësi më të shpejtë të internetit në përgjithësi sesa Flywheel. Ndërsa në disa raste shpejtësia e Flywheel ishte mbresëlënëse, Liquid Web ka siguruar disa nga kohët më të shpejta të shpejtësisë në internet që ne kemi përjetuar. Ata kanë bërë vërtet një punë të shkëlqyeshme me platformën e tyre WordPress. Plus, ato përfshijnë kompresimin e imazhit për kohë edhe më të mirë të ngarkimit të faqes. Në këtë kategori, Liquid Web është fituesi.

Skenimi i faqes në internet

Me të dy Liquid Web dhe Flywheel, ju merrni në internet skenë të plotë për faqet tuaja të WordPress. Shtë shumë e thjeshtë të krijosh një kopje skenike të faqes suaj të internetit nga të dy këta hostë në internet. Sidoqoftë, gjeta ndryshime të lëvizshme në faqen tuaj të internetit të prodhimit të drejtpërdrejtë ishte më e lehtë me Flywheel. Në Liquid Web duhet të shkarkoni dhe aktivizoni shtojcën e tyre të migracionit në mënyrë që të shtyni ndryshimet në faqen tuaj live. Kështu që kur bëhet fjalë për skenë, Flywheel ka avantazhin.

Rikthim dhe rivendosje të të dhënave

Rikthimi dhe rivendosja e të dhënave është një tjetër veçori e rëndësishme që duhet të përfshijë një plan i menaxhuar i WordPress-it. Dhe përsëri, Liquid Web dhe Flywheel nuk zhgënjejnë kur bëhet fjalë për këtë funksion. Rrjeti i lëngshëm jo vetëm që siguron kopje rezervë të automatizuar të përditshëm që ruhen në vend, por gjithashtu lehtë mund të krijoni edhe një kopje rezervë kur të keni nevojë. Po kështu, Flywheel gjithashtu përfshin kopje rezervë automatike ditore plus aftësinë për të krijuar një kopje rezervë sipas gjykimit tuaj. Të dy këta hostë gjithashtu ofrojnë qasje të lehtë në kopjet rezervë. Do të duhet ta quajmë kravatë këtu.

Ndihma për klientët

Mbështetja e klientit është një zonë tjetër ku Liquid Web fillon të dallohet nga Flywheel. Kjo nuk do të thotë se mbështetja nuk është e mirë në Flywheel – është. Në fakt, avioni i fluturave është shumë i mirë kur bëhet fjalë për zgjidhjen e çështjeve. Aty ku Liquid Web shkëlqen më shumë është koha e përgjigjes së menjëhershme, dhe disponueshmëria e tyre superiore e bisedës live. Për mbështetjen e klientit, Liquid Web përfundimisht ka avantazhin.

lëngshme e internetit
Rrjeti i lëngshëm

planet:

 • Personal (29 dollarë muaj)
  1 Uebfaqe / 20 GB Ruajtje
 • Lirë ($ 69 muaj)
  4 Uebfaqe / 40 GB Ruajtje
 • Profesionale (99 dollarë)
  10 Uebfaqe / Ruajtje 100 GB
 • Biznes (149 dollarë muaj)
  25 Uebfaqe / Ruajtje 150 GB

Qendrat e të dhënave: Lansing, Michigan; Phoenix, AZ; Amsterdam, EUR
Domain falas ?:: Jo
Garancia e kthimit të parave: Përllogaritje

Avantazhet e zgjedhjes së rrjetit të lëngshëm:

 • Specializohen në Hosting Upscale Menaxhuar
 • Përditësime automatike të prizave
 • 100% Garanci e Uptime
 • Kompresimi automatik i imazhit
 • Menaxhoni shumë faqe në internet me iThemes Sync
 • iThemes Security Pro
 • Nuk ka kufij të shikimit të faqes
 • Rezervime automatike ditore të ruajtura jashtë vendit për 30 ditë
 • Qasje e plotë e serverit

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në Web të lëngshëm

volant
volant
planet:

 • E vogël (14,00 dollarë në muaj)
  1 Uebfaqe / Ruajtje 5 GB
 • Personal (28,00 dollarë muaj)
  1 Uebfaqe / 10 GB Ruajtje
 • Profesionale (69,00 $ hënë)
  1 Uebfaqe / 20 GB Ruajtje

Qendrat e të dhënave: New York, San Francisco, Toronto, London, Frankfurt, Amsterdam, Singapor
Domain falas ?: jo
Garancia e kthimit të parave: 30 dite

Përparësitë e Flywheel

 • Ekskluzivisht WordPress
 • Serverët VPS
 • Më shumë vendndodhje të qendrave të të dhënave
 • Rezervime të të Dhënave për Zona në Shtëpi të Natës
 • Skenë me një klik
 • Siguria pa hacker
 • Transferimi i Faturimit për Konsulentët

Klikoni këtu për më shumë detaje në Flywheel

rekomandim

Për primin tuaj të menaxhuar me WordPress të menaxhuar, këta janë dy kandidatë të cilësisë. Në shumicën e rasteve, ne do të rekomandonim Liquid Web — veçanërisht ata që kanë nevojë për pritje të shumëfishtë në internet (zhvilluesit, këshilltarët, agjensitë, etj.). Karakteristikat e shkëlqyera të performancës dhe primet e Likuid Ueb definitivisht i vendosin ato si një nga udhëheqësit në programe të menaxhuara me premium të menaxhuar WordPress.

Nëse keni nevojë vetëm për një sit të vetëm të sitit dhe nuk mund të përballoni çmimet e Liquid Web, atëherë duhet të shkoni me Flywheel. Përndryshe, Liquid Web është fituesi ynë këtu. Shihni Vlerësimet e Rishikimit të Lëngjeve të Ujit më poshtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map