VPN Kılavuzu 2019

vpn-kılavuzu


Bir web sitesi sahibiyseniz (veya potansiyel bir siteniz), açık bir şekilde internette çok fazla zaman geçireceksiniz. Ancak, sık sık web sörfçüsü olsanız bile, konumunuz ve kişisel bilgileriniz risk altında olabilir. Günümüzde web güvenliği bu kadar büyük bir sorun olduğundan, giderek daha fazla İnternet kullanıcısı web’de gizlilik ve koruma için bir VPN (Sanal Özel Ağlar) kullanıyor.

Sanal Özel Ağ nedir?

Bir VPN, genel veya paylaşılan bir ağ kullandıkça bir tür güvenlik tüneli veya yolu gibidir. Konumunuzu ve kişisel bilgilerinizi gizli tutmanızı sağlar. Web’e göz atmak ve kullanmak için yalnızca bilgisayarınızı veya akıllı telefonunuzu kullanmak yerine, önce VPN sunucusuna bağladığınız sanal bir özel ağla, böylece kendi cihazınız yerine o sunucudan internete erişirsiniz.

Web’e erişmek için VPN kullandığınız için konum bilgileriniz (IP adresi vb.) Gizli tutulur. Ayrıca, cihazınızdan VPN sunucusuna gönderilen veriler bilgisayar korsanlarına karşı korumak için şifrelenir.

VPN’in Avantajları Nelerdir??

 • Herkese Açık WiFi Ağlarını Kullanırken Kendinizi Korur
 • Web’e Anonim Olarak Göz Atın
 • Verileriniz Şifreli
 • Diğer Ülkelerden Akış Hizmetlerine Erişin
 • Birden Fazla Cihazda Kullanılabilir (Masaüstü Bilgisayar, Dizüstü Bilgisayar, Akıllı Telefon vb.)
 • Etkinliğiniz Günlüğe Kaydedilmedi

Kaliteli bir VPN sağlayıcısı, dünyanın farklı ülkelerinde bulunan birçok VPN sunucusuna sahip bir ağa sahip olacaktır. Daha iyi hız için bölgenizdeki bir sunucuya bağlanabilirsiniz. VPN sağlayıcıları, verilerinizin askeri düzeyde şifrelemesinin yanı sıra, etkinliklerinizi kaydetmemeniz için bir nokta yapar. Bu nedenle, web’e erişirken gizlilik ve anonimlik elde edersiniz.

Sanal Özel Ağı Ne Zaman Kullanırsınız?

Peki, kim bir VPN kullanıyor olmalı? Sık kullandığınız kahvehanede veya başka bir yerde sık sık halka açık, güvenli olmayan WiFi ağlarını kullanan biriyseniz, gerçekten bir VPN kullanmanız gerekir..

Ayrıca, web’e göz atarken anonimliğinizi korumak istiyorsanız, ihtiyacınız olan şey VPN’dir.

Ayrıca, diğer ülkelerden YouTube veya Netflix gibi akış hizmetlerine erişmeniz gerekiyorsa bir VPN de harika bir çözümdür..

VPN Nasıl Seçilir

Peki, bir VPN hizmeti satın alırken nelere dikkat etmelisiniz? İlk düşünceniz hız olabilir. Hızın her zaman önemli olduğunu kabul etsem de, kullandığım VPN sağlayıcılarının eşit derecede iyi bir iş çıkardıklarını gördüm. Gerçek hız sayılarını listeleyen bazı incelemeler ve karşılaştırmalar gördüm. Ancak gerçek şu ki, web’deki hızın ölçülmesi her zaman zor bir şeydir. Ve VPN’ler söz konusu olduğunda, işlem katlanarak zordur. Herkes için somut rakamlar vermek için çok fazla değişken var.

Buradaki anahtar, yeterince hızlı çalışan bir VPN istemenizdir, böylece bir tane kullandığınızı bile bilmezsiniz. Deneyimim, büyük (ve yarı ana) VPN sağlayıcılarının tam da bunu yaptığıydı. Ancak, aradığım şey ideal olarak bölgenize yakın sunucuları içeren iyi bir ağa sahip bir VPN sağlayıcısıdır. Konumunuza yakın bir VPN sunucusu kullanmak genellikle daha yüksek hızlara neden olur.

Sınırsız bant genişliği ve sunucu değişiklikleri gibi özelliklere sahip olmak kesinlikle tercih edilir. Yine, çoğu VPN sağlayıcısı ücretli planlarında sınırsız özellik içerir. Bununla birlikte, ücretsiz bir planla gitmeye karar verirseniz genellikle sınırlıdırsınız – premium ücretli VPN paketini gerçekten seçmelisiniz.

Ayrıca VPN’nizin bir öldürme anahtarı olarak bilinenleri içerdiğinden emin olmak istersiniz. Bir kill switch ile VPN bağlantınız kesilirse, güvenli bağlantınız yeniden kurulana kadar verilerinizin internete gönderilmesi durdurulur. Bu şekilde kişisel verileriniz dışarıdakilere sızdırılmaz.

Ve müşteri desteğini de unutmayın. Şaşırtıcı bir şekilde, tüm VPN sağlayıcıları 7/24 veya canlı sohbet desteği sunmaz. Kesinlikle bu destek özelliklerinden en az birini ararım.

VPN Nasıl Kurulur ve Kullanılır

Bir VPN kurma ve kullanma işlemi aslında çok kolaydır. Çoğu VPN sağlayıcı 1 tıklama yükleme ve etkinleştirme olanağı sunar. VPN yazılımını bir kez indirirsiniz ve ardından web’i kullanmanız gerektiğinde VPN uygulamasını başlatırsınız.

İşte bir VPN kurmak ve kullanmak için yaptığım video:

VPN Önerileri

İşte test ettiğim ve kullandığım VPN’lerden bazıları. Tüm bu sanal özel ağ sağlayıcıları ücretsiz deneme süresi sunar, böylece sizin için nasıl çalıştıklarını görmek için işleri test edebilirsiniz.

Sıcak Nokta Kalkanı

sıcak nokta-kalkan VPN
Hotspot Shield’in hem kişisel hem de ticari kullanım için VPN planları vardır. Canlı sohbet desteği ve 45 günlük para iade garantisi içerir..

Hotspot Shield İncelememi Görmek İçin Buraya Tıklayın

IPVanish

ipvanish-vpn
IPVanish’in 60’ın üzerinde ülkede 1100’den fazla VPN sunucusu var. Aynı anda 10 farklı cihaza bağlanabilirsiniz.

IPVanish İncelememi Görmek İçin Buraya Tıklayın

Özel İnternet Erişimi

Özel-internet erişimli-vpn
Özel İnternet Erişimi’nin 33 ülkede 3200’den fazla sunucusu var.

Özel İnternet Erişimi İncelememi Görmek İçin Buraya Tıklayın

Trust.Zone

trustzone-vpn
TrustZone, en yakın ve en hızlı VPN sunucusunu almak için Otomatik Konum Seçimi ve Otomatik Yeniden Bağlanma Bağlantısı sağlar.

TrustZone İncelememi Görmek İçin Buraya Tıklayın

TunnelBear

tunnelbear-vpn
TunnelBear, düzenli güvenlik denetimleri yayınlayan tek VPN’dir. Size otomatik olarak en yakın ve en hızlı sunucu bağlantısını sağlayan Otomatik Tünel özelliğini içerir.

NordVPN

nordvpn-vpn
NordVPN, 61 farklı ülkede bulunan 5100’den fazla VPN sunucusuna sahip bir ağa sahiptir. Kendi IP adresinizle Adanmış IP Sunucuları, çift şifreleme için Çift VPN Sunumları ve internet kısıtlamaları olan ülkeler için Gizli Sunucular gibi özel sunucular sunarlar.

VPN ve VPN Karşılaştırmaları

Hangi VPN hizmetini seçmelisiniz? VPN sağlayıcıları kafa kafaya nasıl eşleşiyor.

Hotspot Shield ve IPVanish
Hotspot Shield ve IPVanish kesinlikle kullandığım en iyi VPN sağlayıcılarından ikisi. Bu karşılaştırma çalışması çok yakın bir çağrı…

Hotspot Shield ve Özel İnternet Erişimi
Hotspot Shield ve Özel İnternet Erişimi, kaliteli bir VPN’e ihtiyacınız varsa uygun seçeneklerdir. İşletmeler ve çoğu kişisel kullanıcı için şunu öneririm…

Hotspot Shield vs TrustZone
Hotspot Shield ve TrustZone, başarılı bir VPN deneyimi için gerekli hayati özellikleri sağlar. Ancak …

IPVanish ve Özel İnternet Erişimi
IPVanish ile Özel İnternet Erişimi arasındaki bu karşılaştırmada, her birinin sunduğu avantajlara ve hangi VPN sağlayıcısının daha iyi bir seçim olduğuna detaylı olarak bakıyoruz…

IPVanish vs TrustZone
Hangi VPN daha iyi? IPVanish veya TrustZone? IPVanish ve TrustZone’un bu karşılaştırması için, çoğu kullanıcı için tavsiye ederim…

Özel İnternet Erişimi vs TrustZone
Özel İnternet Erişimi ve TrustZone ile elde ettiğiniz özellikleri karşılaştırırken, ilk başta oldukça benzer görünüyor. Ancak, her iki VPN sağlayıcısıyla daha yakından incelendiğimde ve kendi ellerimle yaşadığımdan…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map