Ako zálohovať svoje stránky WordPress

how-to-backup-your-WordPress-site


Najlepším priestupkom je dobrá obrana. A v prípade bezpečnosti webových stránok je najlepšou obranou zaistiť správne zálohovanie vašich údajov. Keďže WordPress je v súčasnosti najobľúbenejšou webovou platformou, nie je prekvapujúce, že sú stránky WordPress často napadnuté. Tu je niekoľko tipov, ako zálohovať svoje stránky WordPress a uistiť sa, že ste chránení.

Zálohovacie doplnky WordPress

Najjednoduchší spôsob, ako zálohovať svoje stránky WordPress, je použitie doplnku a externej služby na vykonanie zálohovania. Osobne túto metódu nepoužívam. Tu sú však dva z najpopulárnejších záložných doplnkov WordPress.

BackupBuddy– Umožňuje vám naplánovať automatické zálohovanie a ukladať dáta mimo pracoviska.

Zálohovanie WordPress do Dropboxu—Zálohujte a ukladajte svoje stránky WordPress na svoj účet Dropbox.

Aj keď sú tieto riešenia na zálohovanie zásuviek vhodné, môžu vás stáť viac peňazí.

Manuálne zálohovanie

Na rozdiel od toho, čo by ste si mohli myslieť, manuálne zálohovanie vašich stránok WordPress nie je v skutočnosti také zložité a nezaberie to príliš veľa času. Pre svoje webové stránky ich radšej zálohujem manuálne. Tento proces je jednoduchý a náklady na vykonanie vašich vlastných záloh nie sú potrebné.

Manuálne zálohovanie stránok WordPress v zásade zahŕňa dva kroky: Zálohovanie databázy plus konfiguračné a obsahové súbory programu WordPress. Tu je návod, ako vykonať vlastnú zálohu WordPress pomocou programu cPanel. Vždy odporúčam ísť s cPanel webhostingu, ak sa rozhodnete pre drahšie poistné spravované WordPress hosting plánu. cPanel je vo väčšine prípadov naše preferované rozhranie pre hosťovanie.

Zálohovanie databázy MySQL
cpanel-phpmyadmin
Na zálohovanie databázy použite phpMyAdmin.

Ak neviete, ktorú databázu používa váš web WordPress, môžete si prezrieť súbor wp-config.php. Prechádzajte súborom, až kým neuvidíte príkaz definovať databázu, ktorý vyzerá takto:
wordpress-database-name

Keď už máte názov databázy, spustite phpMyAdmin a vyberte túto databázu. Vyberte všetky tabuľky a kliknite na tlačidlo Exportovať v hornej časti obrazovky. Potom kliknite na možnosť Vlastná v časti Spôsob exportu.
export-WordPress-database

Kliknutím na začiarkavacie políčko Pridať DROP TABLE v časti Možnosti vytvorenia objektu zabránite výskytu chýb, ak obnovíte databázu a existujú existujúce tabuľky s rovnakým názvom..
zálohovanie wordpress-database

Potom jednoducho kliknite na tlačidlo Ísť a exportujte a stiahnite si kópiu svojej databázy.

Zálohovanie súborov WordPress
cpanel-file-manager
Ďalším krokom je zálohovanie vašich konfiguračných súborov WordPress a iného obsahu (obrázky, doplnky atď.). V cPanel môžete použiť FTP alebo Správcu súborov. Osobne dávam prednosť Správcovi súborov.

Ak ste nainštalovali program WordPress do podadresára, môžete tento podpriečinok len skopírovať a stiahnuť. Ak ste však nainštalovali program WordPress do svojho koreňového adresára, súbory, ktoré potrebujete zálohovať, budú zvyčajne vo vašom adresári public_html. Obsah bude vyzerať takto:
zálohovanie títo-WordPress-files

Budete chcieť zálohovať všetky súbory .php a všetky priečinky. Ak sú vaše súbory veľké, môžete ich komprimovať do archívu ZIP a potom ich stiahnuť do počítača.

Kvôli zvýšenej ochrane zálohy skopírujte súbory databázy a WordPress na externé médium, aby ste ich mohli bezpečne uchovávať.

Zálohy webhostingu

a2-hosting SiteGround

Nakoniec, ako posledný riadok pridanej bezpečnosti alebo zálohovania, by mal váš webhostingový plán obsahovať primeranú službu zálohovania a obnovy vašich webových stránok WordPress. Predtým som napísal článok o tom, ktorí hostitelia webových stránok majú najlepšie funkcie zálohovania a obnovy, takže teraz nebudem podrobne prepracovaný (podrobnosti zobrazíte kliknutím na odkaz na konci tohto článku).

Len na pripomenutie sa nespoliehajte iba na svojho hostiteľa na zálohovanie vašich webových stránok. Vždy vykonávajte vlastné zálohovanie údajov buď manuálne, alebo prostredníctvom samostatnej zálohovacej služby, aby ste sa uistili, že vždy máte platnú kópiu svojho webu WordPress na obnovenie..

Zatiaľ vás len informujem, že podľa môjho názoru dva z najlepších plánov webhostingu na zálohovanie a obnovenie údajov sú zo stránok SiteGround a A2 Hosting. Poskytujú nielen vynikajúce zálohy dát, ale sú tiež dvoma najlepšími hostingovými spoločnosťami pre WordPress. A2 Hosting poskytuje prostredie WordPress, ktoré je optimalizované pre rýchlosť a bezpečnosť. SiteGround ponúka spravované funkcie hostenia WordPress za veľmi prijateľné ceny. Zákaznícka podpora v oboch spoločnostiach je skvelá.

Kliknite sem a pozrite si našu Príručku zálohovania webhostingu

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map