Jak wykonać kopię zapasową witryny WordPress

how-to-backup-your-wordpress-site


Najlepszym atakiem jest dobra obrona. A w przypadku bezpieczeństwa witryny najlepszą obroną jest upewnienie się, że kopie zapasowe danych są prawidłowe. Ponieważ WordPress jest obecnie najpopularniejszą platformą internetową, nic dziwnego, że witryny WordPress są często atakowane. Oto kilka wskazówek, jak wykonać kopię zapasową witryny WordPress i upewnić się, że jesteś chroniony.

Wtyczki kopii zapasowej WordPress

Najłatwiejszym sposobem wykonania kopii zapasowej witryny WordPress jest użycie wtyczki i usługi zewnętrznej w celu wykonania kopii zapasowych. Ja osobiście nie używam tej metody. Oto dwie najpopularniejsze wtyczki do tworzenia kopii zapasowych WordPress.

BackupBuddy—Pozwala zaplanować automatyczne kopie zapasowe i przechowywać dane poza siedzibą.

Kopia zapasowa WordPress na Dropbox—Pozwala na tworzenie kopii zapasowych i przechowywanie witryny WordPress na koncie Dropbox.

Chociaż takie rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych wtyczek są wygodne, mogą również kosztować więcej pieniędzy.

Ręczna kopia zapasowa

Wbrew pozorom ręczne tworzenie kopii zapasowej witryny WordPress nie jest tak trudne i nie zajmuje dużo czasu. W przypadku moich stron internetowych wolę po prostu ręcznie wykonać ich kopię zapasową. Proces ten jest łatwy i wykonywanie dodatkowych kopii zapasowych nie kosztuje żadnych dodatkowych pieniędzy.

Ręczne wykonanie kopii zapasowej witryny WordPress obejmuje dwa kroki: Utworzenie kopii zapasowej bazy danych oraz plików konfiguracyjnych i zawartości WordPress. Oto jak wykonać własną kopię zapasową WordPress za pomocą cPanel. Zawsze zalecam skorzystanie z hostingu cPanel, chyba że wybierzesz droższy plan hostingowy premium zarządzany przez WordPress. cPanel jest naszym preferowanym interfejsem hostingu w większości przypadków.

Tworzenie kopii zapasowej bazy danych MySQL
cpanel-phpmyadmin
Do wykonania kopii zapasowej bazy danych używasz phpMyAdmin.

Jeśli nie wiesz, jakiej bazy danych używa Twoja witryna WordPress, możesz wyświetlić plik wp-config.php. Przewiń plik, aż zobaczysz instrukcję definicji bazy danych, która wygląda następująco:
wordpress-database-name

Po uzyskaniu nazwy bazy danych uruchom phpMyAdmin i wybierz tę bazę danych. Wybierz wszystkie tabele i kliknij przycisk zakładki Eksportuj u góry ekranu. Następnie kliknij opcję Niestandardowa w obszarze Metoda eksportu.
export-wordpress-database

Kliknij pole wyboru Dodaj tabelę opadania w obszarze Opcje tworzenia obiektu, aby zapobiec wystąpieniu błędów, jeśli przywrócisz bazę danych i istnieją tabele o tych samych nazwach.
backup-wordpress-database

Następnie wystarczy kliknąć przycisk Go, aby wyeksportować i pobrać kopię bazy danych.

Tworzenie kopii zapasowej plików WordPress
menedżer plików cpanel
Następnym krokiem jest wykonanie kopii zapasowej plików konfiguracyjnych WordPress i innej zawartości (obrazy, wtyczki itp.). Możesz użyć FTP lub Menedżera plików w cPanel. Osobiście wolę menedżera plików.

Jeśli zainstalowałeś WordPress w podkatalogu, możesz po prostu skopiować i pobrać ten podfolder. Jeśli jednak zainstalowałeś WordPress w swoim katalogu głównym, pliki, których kopię zapasową potrzebujesz, zwykle znajdują się w twoim katalogu public_html. Zawartość będzie wyglądać następująco:
backup-these-wordpress-files

Musisz wykonać kopię zapasową wszystkich plików .php i wszystkich folderów. Jeśli twoje pliki są duże, możesz skompresować je do archiwum zip, a następnie pobrać na komputer.

Aby zapewnić dodatkową ochronę kopii zapasowych, skopiuj bazę danych i pliki WordPress na zewnętrzny nośnik w celu bezpiecznego przechowywania.

Kopie zapasowe hostingu

a2-hosting SiteGround

Wreszcie, jako ostatnia linia dodanych zabezpieczeń lub kopii zapasowych, plan hostingowy powinien obejmować odpowiednią usługę tworzenia kopii zapasowych i przywracania dla stron WordPress. Wcześniej napisałem artykuł, na którym hosty internetowe mają najlepsze funkcje tworzenia kopii zapasowych i przywracania, więc nie będę teraz szczegółowo omawiać (możesz kliknąć link na końcu tego artykułu, aby zobaczyć szczegóły).

Przypominamy, że nie należy polegać wyłącznie na usługach hostingowych w celu tworzenia kopii zapasowych witryn. Zawsze wykonuj własne kopie zapasowe danych ręcznie lub za pośrednictwem oddzielnej usługi tworzenia kopii zapasowych, aby mieć pewność, że zawsze masz prawidłową kopię witryny WordPress do przywrócenia.

Na razie powiem tylko, że moim zdaniem dwa najlepsze hostingowe plany tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych pochodzą z SiteGround i A2 Hosting. Zapewniają nie tylko doskonałe kopie zapasowe danych, ale są także dwiema najlepszymi firmami hostingowymi dla WordPress. Hosting A2 zapewnia środowisko WordPress zoptymalizowane pod kątem szybkości i bezpieczeństwa. SiteGround oferuje zarządzane funkcje hostingowe WordPress w bardzo rozsądnych cenach. Obsługa klienta w obu firmach jest świetna.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz przewodnik dotyczący tworzenia kopii zapasowych hostingu

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map