Jak zálohovat váš web WordPress

how-to-backup-your-wordpress-site


Nejlepší přestupek je dobrá obrana. A v případě zabezpečení webových stránek je nejlepší obranou zajistit, aby vaše data byla správně zálohována. Vzhledem k tomu, že WordPress je v současnosti nejoblíbenější webovou platformou, není divu, že weby WordPress jsou často napadeny. Zde je několik tipů, jak zálohovat web WordPress a zajistit, aby byl chráněn.

Zálohovací pluginy WordPress

Nejsnadnějším způsobem zálohování webu WordPress je zálohování pomocí pluginu a externí služby. Osobně tuto metodu nepoužívám. Zde jsou však dva z nejpopulárnějších záložních pluginů WordPress.

BackupBuddy—Umožňuje naplánovat automatické zálohování a ukládat data mimo pracoviště.

Zálohování WordPress do Dropboxu– Umožňuje vám zálohovat a ukládat web WordPress na váš účet Dropbox.

Řešení zálohování pluginů, jako jsou tato, jsou pohodlná, ale mohou vás také stát více peněz.

Ruční zálohování

Na rozdíl od toho, co byste si mohli myslet, ruční zálohování webu WordPress ve skutečnosti není tak obtížné a nezabírá příliš mnoho času. U svých webových stránek je raději zálohuji ručně. Tento proces je snadný a provedení vlastních záloh není zpoplatněno.

Ruční zálohování webu WordPress zahrnuje v zásadě dva kroky: Zálohování databáze plus vaše konfigurační a obsahové soubory WordPress. Zde je návod, jak provést vlastní zálohu WordPress pomocí cPanel. Vždy doporučuji jít s cPanel webhostingu, pokud se rozhodnete pro dražší prémie spravované WordPress hosting plánu. cPanel je ve většině případů naším preferovaným hostingovým rozhraním.

Zálohování databáze MySQL
cpanel-phpmyadmin
K zálohování databáze použijte phpMyAdmin.

Pokud nevíte, jakou databázi váš web WordPress používá, můžete si prohlédnout svůj soubor wp-config.php. Procházejte souborem, dokud neuvidíte příkaz definovat databázi, který vypadá takto:
wordpress-database-name

Jakmile máte název databáze, spusťte phpMyAdmin a vyberte tuto databázi. Vyberte všechny tabulky a klikněte na tlačítko Exportovat v horní části obrazovky. Poté klikněte na možnost Vlastní v části Metoda exportu.
export-wordpress-database

Klepnutím na zaškrtávací políčko Přidat DROP TABLE v části Možnosti vytváření objektů zamezíte výskytu chyb, pokud obnovíte databázi a existují existující tabulky se stejnými názvy.
backup-wordpress-database

Poté jednoduše klikněte na tlačítko Přejít a exportujte a stáhněte kopii databáze.

Zálohování souborů WordPress
cpanel-file-manager
Dalším krokem je zálohování konfiguračních souborů WordPress a dalšího obsahu (obrázky, pluginy atd.). V cPanel můžete použít FTP nebo Správce souborů. Osobně dávám přednost Správci souborů.

Pokud jste nainstalovali WordPress do podadresáře, můžete tuto podsložku pouze zkopírovat a stáhnout. Pokud jste však nainstalovali WordPress do kořenového adresáře, soubory, které potřebujete zálohovat, budou obvykle v adresáři public_html. Obsah bude vypadat takto:
backup-These-wordpress-files

Budete chtít zálohovat všechny soubory .php a všechny složky. Pokud jsou vaše soubory velké, můžete je zkomprimovat do archivu ZIP a poté je stáhnout do počítače.

Pro vyšší ochranu zálohy zkopírujte databázi a soubory WordPress na externí médium, abyste je mohli bezpečně uchovávat.

Zálohování webhostingu

a2-hosting SiteGround

A konečně, jako poslední řádek přidaného zabezpečení nebo zálohování, by váš webhostingový plán měl zahrnovat přiměřenou službu zálohování a obnovy vašich webových stránek WordPress. Dříve jsem napsal článek o tom, kteří weboví hostitelé mají nejlepší funkce zálohování a obnovení, takže v tuto chvíli se nebudu podrobně věnovat detailům (podrobnosti zobrazíte kliknutím na odkaz na konci tohoto článku).

Jako připomínku se nespoléhejte pouze na svého hostitele při zálohování vašich webových stránek. Vždy provádějte své vlastní zálohy dat ručně nebo prostřednictvím samostatné záložní služby, abyste zajistili, že vždy budete mít k dispozici platnou kopii svého webu WordPress, který chcete obnovit.

Prozatím vám dáme vědět, že podle mého názoru dva z nejlepších plánů webového hostingu pro zálohování a obnovu dat jsou z SiteGround a A2 Hosting. Poskytují nejen vynikající zálohy dat, ale jsou také dvě z nejlepších hostingových společností pro WordPress. A2 Hosting poskytuje prostředí WordPress, které je optimalizováno pro rychlost a zabezpečení. SiteGround nabízí spravované funkce hostování WordPress za velmi příznivé ceny. Zákaznická podpora v obou společnostech je skvělá.

Kliknutím sem zobrazíte naši Průvodce zálohováním webhostingu

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map