Kuidas WordPressi saiti varundada?

kuidas teie WordPress-saiti varundada?


Parim rünnak on hea kaitse. Ja veebisaidi turvalisuse korral on parim kaitse veendumaks, et teie andmed on korralikult varundatud. Kuna WordPress on tänapäeval kõige populaarsem veebiplatvorm, pole üllatav, et WordPressi saite rünnatakse sageli. Siin on mõned näpunäited, kuidas oma WordPressi saiti varundada ja veenduda, et olete kaitstud.

WordPressi varunduspluginad

Lihtsaim viis WordPressi saidi varundamiseks on varukoopiate tegemiseks pistikprogramm ja väline teenus. Ma isiklikult ei kasuta seda meetodit. Siin on aga kaks kõige populaarsemat WordPressi varundamise pistikprogrammi.

BackupBuddy— Võimaldab teil ajastada automatiseeritud varukoopiaid ja salvestada andmeid väljaspool ettevõtte territooriumi.

WordPressi varundamine Dropboxi—Loendis varundamine ja WordPressi saidi talletamine teie Dropboxi kontole.

Sellised pistikprogrammide varunduslahendused on küll mugavad, kuid need võivad teile ka rohkem raha maksta.

Käsitsi varundamine

Vastupidiselt sellele, mida võite arvata, pole WordPressi saidi käsitsi varundamine tegelikult nii keeruline ega võta liiga palju aega. Oma veebisaitide jaoks eelistan nende varundamise lihtsalt käsitsi. Protsess on lihtne ja teie enda varukoopiate tegemine ei nõua täiendavat raha.

WordPressi saidi käsitsi varundamine hõlmab põhimõtteliselt kahte sammu: Andmebaasi ning WordPressi konfiguratsiooni- ja sisufailide varundamine. Siit saate teada, kuidas teha oma WordPressi varukoopia cPaneli abil. Soovitan alati minna cPaneli veebimajutajaga, kui te ei vali kallima lisatasuhaldusega WordPressi hostimiskava. cPanel on enamikul juhtudel meie eelistatud hostimisliides.

MySQL-i andmebaasi varundamine
cpanel-phpmyadmin
Andmebaasi varundamiseks kasutate phpMyAdmin.

Kui te ei tea, millist andmebaasi teie WordPressi sait kasutab, saate vaadata oma wp-config.php faili. Kerige faili, kuni näete andmebaasi määratlust, mis näeb välja järgmine:
WordPress-andmebaasi nimi

Kui teil on andmebaasi nimi, käivitage phpMyAdmin ja valige see andmebaas. Valige kõik tabelid ja klõpsake ekraani ülaosas nuppu Ekspordi. Seejärel klõpsake eksportimismeetodi all suvandit Kohandatud.
eksport-wordpress-andmebaas

Objektide loomise suvandite all klõpsake ruutu Lisa DROP TABLE, et vältida tõrgete tekkimist andmebaasi taastamisel ja samade nimedega olemasolevaid tabeleid.
varukoopia-WordPress-andmebaas

Seejärel klõpsake lihtsalt andmebaasi koopia eksportimiseks ja allalaadimiseks nuppu Mine.

WordPressi failide varundamine
cpanel-failihaldur
Järgmine samm on WordPressi konfiguratsioonifailide ja muu sisu (pildid, pistikprogrammid jne) varundamine. CPanelis saate kasutada kas FTP-d või failihaldurit. Isiklikult eelistan failihaldurit.

Kui installisite WordPressi alamkataloogi, saate selle alamkausta lihtsalt kopeerida ja alla laadida. Kui installisite WordPressi oma juurkataloogi, asuvad varundamiseks vajalikud failid tavaliselt teie kataloogis public_html. Sisu näeb välja selline:
varukoopia-need-WordPress-failid

Võite varundada kõik .php-failid ja kõik kaustad. Kui teie failid on suured, saate need kokku pakkida ZIP-arhiivi ja seejärel oma arvutisse alla laadida.

Varundatud kaitse tagamiseks kopeerige oma andmebaas ja WordPressi failid ohutuks hoidmiseks välisesse andmekandjale.

Varundamine veebimajutustes

a2-hostimine SiteGround

Viimaseks lisaturvalisuse või varukoopiana peaks teie veebimajutusplaan sisaldama oma WordPressi veebisaitide jaoks piisavat varundamise ja taastamise teenust. Kirjutasin varem artiklit selle kohta, millistel veebimajutajatel on parimad varundamis- ja taastamisfunktsioonid, nii et ma ei hakka praegu väga põhjalikult tutvuma (üksikasjade kuvamiseks võite klõpsata artikli lõpus oleval lingil).

Nagu meeldetuletus, ärge lootke oma veebisaitide varundamisel ainult veebimajutajale. Tehke oma andmete varukoopiad alati käsitsi või eraldi varundusteenuse kaudu, et tagada oma WordPressi saidi taastamiseks alati kehtiv eksemplar.

Praegu annan teile lihtsalt teada, et minu arvates on kaks parimat andmete varundamise ja taastamise veebimajutusplaani saidilt SiteGround ja A2 Hosting. Need mitte ainult ei paku suurepäraseid andmete varukoopiaid, vaid on ka kaks parimat WordPressi hostimisettevõtet. A2 Hosting pakub WordPressi keskkonda, mis on optimeeritud kiiruse ja turvalisuse tagamiseks. SiteGround pakub hallatud WordPressi hostimisfunktsioone väga mõistlike hindadega. Ja mõlema ettevõtte klienditugi on suurepärane.

Meie veebimajutuse varundusjuhendi vaatamiseks klõpsake siin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map