Lista e kontrollit të hostimit të WordPress

wordpress-hosting-listë e plotë


Pra, ju doni të krijoni faqen tuaj të internetit WordPress? WordPress është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Dhe, ju nuk jeni vetëm në mendimin tuaj. Rreth 25% e të gjithë uebit është tani WordPress! Ndërsa mund të merrni një blog në WordPress.com, ne gjithmonë ju rekomandojmë të krijoni faqen tuaj të vetë-pritur nga shkarkimi i softuerit WordPress.org. Do të keni shumë më tepër liri dhe kontroll – për të mos përmendur që do të duket shumë më profesionale.

Krijimi i një faqe WordPress të vetë-pritur është shumë më e lehtë këto ditë. Hapi i parë është të merrni emrin tuaj të domain për faqen tuaj të internetit dhe blerjen e web hosting tuaj. Shumë kompani pritëse madje do të japin një emër falas domain kur regjistroheni në planin e tyre të mbajtjes në internet. Sigurisht, jo të gjitha kompanitë e mbajtjes së faqeve në internet, ose planet e mbajtjes së faqes në internet për atë çështje, janë të njëjta. Kur po planifikoni të ndërtoni një sit të WordPress, patjetër që disa veçori që duhet të jeni të sigurt përfshihen në planin tuaj të pritjes.

Unë rekomandoj fuqimisht që të siguroheni që artikujt e mëposhtëm në Listën tonë të Hosting të WordPress-it përfshihen në planin e mbajtjes së faqes në internet.

Artikujt e listës së pritjes së WordPress

 • – Instalim i lehtë dhe i shpejtë i WordPress
 • –Azhurnime të automatizuara
 • –Mjedisi i Mbarimit të Mbërthyer
 • –Siguria e faqes në internet
 • –Kopje rezervë ditore automatike
 • –Lokacionet e qendrës së të dhënave të shumta
 • – Falas Certifikata SSL
 • – Rrjeti i Dorëzimit të Kontrollit (CDN)
 • – Versione më të fundit të PHP të Mbështetura
 • – Mbështetje e shpejtë e klientëve të përgjegjshëm

Instalimi i lehtë dhe i shpejtë i WordPress

Për tu ngritur dhe vrapuar shpejt, shikoni për instalimin me një klikim të WordPress ose para-instalimit akoma më të mirë të WordPress kur blini hostin tuaj.

Përditësime të automatizuara

Mbajtja e azhurnuar e softuerit tuaj është një nga mënyrat më të mira për të mbrojtur uebfaqen tuaj nga hakimi. Me azhurnimet automatike të WordPress, mund të jeni i sigurt që po ekzekutoni versionin e fundit.

Mjedisi i Ruajtjes së Optimizuar

WordPress në vetvete nuk është gjithmonë aplikacioni më i shpejtë i softuerit. Sidoqoftë, nëse merrni një plan të mbajtjes së faqeve në internet që përfshin ose teknologji mbajtëse të mbajtjes ose një mjedis të optimizuar të mbajtjes së fshehtë, shpejtësia e faqes tuaj mund të përmirësohet përfundimisht.

Siguria proaktive e faqes në internet

Për shkak se siguria e faqes në internet është me rëndësi jetike, gjithnjë kërkoni skanimin e malware dhe veçoritë e tjera të sigurisë proaktive.

Rezervime automatike ditore

Rezervime automatike të përditshme të faqes në internet, së bashku me rikthimin e të dhënave falas, duhet të përfshihen me hostimin tuaj të WordPress. Disa plane pritëse të WordPress do të mbajnë 30 ditët e fundit të kopjeve rezervë, që është situata ideale.

Vendndodhjet e shumta të qendrës së të dhënave

Në mënyrë ideale, hosti juaj WordPress do të ketë lokacione të qendrave të të dhënave në të gjithë botën, kështu që ju do të jeni në gjendje të zgjidhni atë që është më i afërti me ju. Vendndodhja e qendrës së të dhënave mund të ketë një ndikim të qartë në shpejtësinë e faqes suaj të internetit.

Certifikata falas SSL

Tani që Google dhe shfletuesit e uebit janë duke flamuruar faqet e internetit që nuk ekzekutojnë https, është e domosdoshme që të implementoni SSL / TLS me faqen tuaj të WordPress. Për fat të mirë, shumë kompani pritëse të WordPress tani ofrojnë Certifikata SSL të Le të Encryptimit. Kështu që tani mund të keni SSL me WordPress pa ndonjë kosto shtesë!

Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes (CDN)

Ashtu si një vendndodhje më e afërt e qendrës së të dhënave mund të rrisë shpejtësinë e faqes tuaj, me një rrjet të ofrimit të përmbajtjes, të dhënat tuaja në internet mund të përhapen në serverë të ndryshëm në të gjithë globin. Në atë mënyrë, vizitorët e faqes suaj të internetit mund të qasen në përmbajtjen tuaj nga një server më afër zonës së tyre duke zvogëluar kështu kohën e ngarkimit të faqeve.

Versione të fundit të PHP të Mbështetura

Për shkak se WordPress është kryesisht i bazuar në PHP, ju patjetër duhet të siguroheni që plani juaj i pritjes së WordPress përfshin versionet më të fundit të mbështetura të PHP.

Mbështetje e Shpejtë e Përgjegjshme e Konsumatorëve

Megjithëse mbështetja e mirë për klientët nuk është vetëm e rëndësishme për pritjen e WordPress-it, sigurisht që është një nga pjesët thelbësore të një plani të qëndrueshëm të hostimit të WordPress. Shumë kompani pritëse pretendojnë se kanë mbështetje eksperte të WordPress, kështu që është e rëndësishme të bëni një studim të vogël më parë. Për shembull, ndërmarrjet e mbajtjes së faqeve në internet që përqendrohen vetëm në WordPress dhe ato që theksojnë WordPress duke përfshirë një mjedis të optimizuar WordPress dhe më shumë veçori WP kanë më shumë të ngjarë të kenë ekspertë të WordPress në stafin e tyre mbështetës.

Rekomandime për hostimin e WordPress

Nëse keni nevojë për ndihmë për të filluar në kërkimin tuaj për një host të shkëlqyeshëm të WordPress, këtu janë 3 nga të preferuarat e mia – të gjitha të cilat unë personalisht i përdor!

A2 Hosting

a2-wordpress-hosting
Thënë thjesht, A2 Hosting është i jashtëzakonshëm në çdo kategori. Sipas mendimit tim, ata aktualisht janë zgjidhja më e mirë për hostimin e pa menaxhuar të WordPress. Le të fillojmë me zgjedhjen tuaj të vendndodhjes së qendrës së të dhënave dhe para instalimit të WordPress. Gjithashtu, me A2 Hosting, ju merrni mjedisin e tyre të optimizuar të WordPress për rritjen e shpejtësisë dhe sigurisë. Rrjeti katërfish i tepërt i A2, ruajtja RAID 10 dhe disqet me gjendje të ngurtë (SSD) sigurojnë një pritje të shpejtë të besueshme. Ju madje mund të zgjidhni për serverët e tyre Turbo (siç kemi bërë) të cilët ofrojnë edhe më shumë shpejtësi.

Disa nga karakteristikat e tjera të shkëlqyera që merrni me A2 Hosting përfshijnë çertifikata falas SSL, mbrojtje HackScan, rrjetin e shpërndarjes së përmbajtjes Cloudflare (CDN) dhe kopjimit të kopjeve të të dhënave të serverit. Agjentët për mbështetjen e klientëve në A2 Hosting, të njohur si Creu Guru, janë shumë të përgjegjshëm, të sjellshëm dhe të dobishëm. E fundit, por jo më e rëndësishmja, A2 Hosting ofron Garancinë e tyre në Anydo kohë për kthimin e parave.

Shikoni shqyrtimin tonë të hollësishëm të A2 Hosting këtu.

SiteGround

siteground-wordpress
SiteGround vazhdon të bëjë përshtypje me përmirësimet dhe inovacionin e tyre të vazhdueshëm. Ata specializohen në ofrimin e shërbimeve të menaxhimit të menaxhuar, përfshirë WordPress, me çmime shumë më të ulëta se hostet e tjerë. Kjo do të thotë, për shembull me WordPress, ju merrni azhurnime të automatizuara dhe kopje rezervë të të dhënave. Akoma më mirë, SiteGround ofron teknologjinë e tyre të pronarit SuperCacher e cila zvogëlon kohën e ngarkimit të faqeve për të shpejtuar faqen tuaj të internetit.

Dhe, SiteGround përfshin SSD, Cloudflare CDN dhe çertifikatat falas të Encrypt SSL të Le të Encrypt. Sidoqoftë, pjesa më e mirë e SiteGround mund të jetë mbështetja e klientëve të tyre. Agjentët e ndihmës së SiteGround kalojnë përmes një programi rigoroz trajnimi përpara se të lejohen të ndihmojnë klientët. Unë kurrë nuk kam pasur një përvojë të keqe të mbështetjes dhe kohërat e tyre të përgjigjes janë ndër më të mirat.

Shihni rishikimin tonë të sitit rrethues këtu.

Motori WP

wp-motor-wordpress
Më në fund, për përvojën më të mirë të menaxhimit të WordPress-it, ne rekomandojmë WP Engine. Po, vlera e çmimeve është pak më e lartë. Sidoqoftë, pavarësisht nëse keni një faqe personale WordPress ose një aplikim ndërmarrjeje, WP Engine ofron një plan primi të menaxhuar me premium që në planin afatgjatë ia vlen mirë.

Ndërsa shumë ndërmarrje të mbajtura në internet pretendojnë se janë ekspertë të WordPress, WP Engine nuk bën asgjë tjetër përveç WordPress. Dhe, ekspertiza e tyre ka qenë e dukshme në të gjithë kohën që kam qenë klient. Stafi mbështetës i di patjetër gjërat e tyre dhe ka qenë gjithmonë kënaqësi të merresh me të.

Me pritjen e WP Engine, performanca e faqes suaj të internetit është në krye. Kombinimi i teknologjisë së tyre të pronarit EverCache për shpejtësi më të mirë, kopje rezervë ditore si dhe aftësi rezervë fotografish, dhe azhurnime të menaxhuara ofrojnë përvojën më të mirë të menaxhimit të pritjes. Ju gjithashtu merrni një mjedis skenë për të provuar ndryshimet para se t’i transferoni ato në faqen tuaj të prodhimit të drejtpërdrejtë WordPress. Dhe, WP Engine ofron veçoritë më të mira edhe për zhvilluesit e WordPress.

Klikoni këtu për shqyrtimin tonë të hollësishëm në WP Engine.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map