WordPress Hosting Kontrol Listesi

wordpress-hosting-kontrol listesi


Yani, kendi WordPress web sitenizi mi oluşturmak istiyorsunuz? WordPress mükemmel bir seçimdir. Ve düşüncelerinde yalnız değilsin. Tüm web’in yaklaşık% 25’i artık WordPress! WordPress.com’da bir blog alabilirsiniz, ancak WordPress.org yazılım yüklemesinden her zaman kendi kendine barındırılan web sitenizi oluşturmanızı öneririz. Çok daha fazla özgürlüğe ve kontrole sahip olacaksınız – çok daha profesyonel görüneceğinden bahsetmiyorum bile.

Kendi kendine barındırılan bir WordPress sitesi oluşturmak bugünlerde çok daha kolay. İlk adım, web siteniz için kendi alan adınızı almak ve web hosting satın almaktır. Birçok hosting şirketi bile kendi web hosting planı için kayıt ücretsiz bir alan adı sağlayacaktır. Tabii ki, tüm web hosting şirketleri veya web barındırma planları bu konuda, aynı değildir. Bir WordPress sitesi oluşturmayı planladığınızda, barındırma planınıza dahil edildiğinden emin olmanız gereken bazı özellikler kesinlikle vardır.

WordPress Hosting Kontrol Listemizdeki aşağıdaki öğelerin satın aldığınız web barındırma planına dahil edildiğinden emin olmanızı şiddetle tavsiye ederim.

WordPress Hosting Kontrol Listesi Öğeleri

  • – WordPress’in Kolay ve Hızlı Kurulumu
  • –Otomatik Güncellemeler
  • –Optimize Edilmiş Önbellekleme Ortamı
  • –Proaktif Web Sitesi Güvenliği
  • –Otomatik Günlük Yedeklemeler
  • –Çoklu Veri Merkezi Konumları
  • –Ücretsiz SSL Sertifikaları
  • –İçerik Dağıtım Ağı (CDN)
  • –En son PHP desteği
  • –Hızlı Duyarlı Müşteri Desteği

WordPress Kolay ve Hızlı Kurulum

Hızlı bir şekilde çalışmaya başlamak için, tek tıklamayla WordPress kurulumunu veya hostinginizi satın alırken WordPress’in daha iyi ama önceden kurulumunu arayın.

Otomatik Güncellemeler

Yazılımınızı güncel tutmak, web sitenizi saldırıya karşı korumanın en iyi yollarından biridir. Otomatik WordPress güncellemeleri ile en son sürümü kullandığınızdan emin olabilirsiniz.

Optimize Edilmiş Önbellekleme Ortamı

WordPress tek başına her zaman en hızlı yazılım uygulaması değildir. Ancak, tescilli önbellek teknolojisi veya optimize edilmiş bir önbellek ortamı içeren bir web barındırma planı alırsanız, sitenizin hızı kesinlikle geliştirilebilir.

Proaktif Web Sitesi Güvenliği

Web sitesi güvenliği hayati önem taşıdığından, her zaman kötü amaçlı yazılım taraması ve diğer proaktif güvenlik özelliklerini arayın.

Otomatik Günlük Yedeklemeler

Otomatik günlük web sitesi yedeklemeleri ve ücretsiz veri geri yüklemeleri WordPress barındırma sisteminize dahil edilmelidir. Bazı WordPress barındırma planları, son 30 günlük yedeklemeyi tutacaktır, bu da ideal bir durumdur.

Birden Çok Veri Merkezi Konumu

İdeal olarak, WordPress barındırıcınızın dünya çapında veri merkezi konumları olacaktır, böylece size en yakın olanı seçebilirsiniz. Veri merkezi konumunun web sitenizin hızı üzerinde kesin bir etkisi olabilir.

Ücretsiz SSL Sertifikaları

Google ve web tarayıcıları https çalıştırmayan web sitelerini işaretlediğine göre, SSL / TLS’yi WordPress sitenize uygulamanız zorunludur. Neyse ki, birçok WordPress barındırma şirketi şimdi ücretsiz Let’s Encrypt SSL Sertifikaları sunuyor. Artık WordPress ile ek ücret ödemeden SSL’ye sahip olabilirsiniz!

İçerik Dağıtım Ağı (CDN)

Daha yakın bir veri merkezi konumunun site hızınızı artırabileceği gibi, bir içerik dağıtım ağıyla web sitesi verileriniz dünyanın farklı sunucularına dağıtılabilir. Bu şekilde, web sitenizin ziyaretçileri içeriğinize daha yakın bir sunucudan içeriğinize erişebilir ve böylece sayfa yükleme süresini kısaltabilir.

PHP’nin Son Sürümleri Desteklenir

WordPress büyük ölçüde PHP’ye dayandığından, WordPress barındırma planınızın PHP’nin en son desteklenen sürümlerini içerdiğinden kesinlikle emin olmalısınız.

Hızlı Duyarlı Müşteri Desteği

İyi müşteri desteği WordPress barındırma için önemli olmasa da, kesinlikle sağlam bir WordPress barındırma planının kritik parçalarından biridir. Birçok barındırma şirketi uzman WordPress desteğine sahip olduğunu iddia ediyor, bu yüzden önceden biraz araştırma yapmak önemlidir. Örneğin, yalnızca WordPress’e odaklanan ve optimize edilmiş bir WordPress ortamı ve daha fazla WP özelliği ekleyerek WordPress’i vurgulayan web barındırma şirketlerinin aslında destek personelinde WordPress uzmanlarına sahip olma olasılığı daha yüksektir.

WordPress Hosting Önerileri

Harika bir WordPress ana bilgisayarı aramaya başlamak için yardıma ihtiyacınız varsa, favorilerimden 3 tanesi – hepsi şahsen kullanıyorum!

A2 Hosting

a2-wordpress-hosting
Basitçe ifade etmek gerekirse, A2 Hosting her kategoride göze çarpmaktadır. Bence, şu anda yönetilmeyen WordPress barındırma için en iyi seçimdir. Veri merkezi konumu seçiminiz ve WordPress’in ön kurulumu ile başlayalım. Ayrıca A2 Hosting ile daha yüksek hız ve güvenlik için optimize edilmiş WordPress ortamlarını elde edersiniz. A2’nin dörtlü yedekli ağı, RAID 10 depolama alanı ve yarıiletken sürücüleri (SSD’ler) hızlı ve güvenilir barındırma sağlar. Hatta daha fazla hız sağlayan Turbo Sunucularını (yaptığımız gibi) tercih edebilirsiniz.

A2 Hosting ile elde ettiğiniz diğer bazı mükemmel özellikler arasında ücretsiz SSL sertifikaları, HackScan koruması, Cloudflare içerik dağıtım ağı (CDN) ve Sunucu Geri Sarma Veri Yedekleri bulunur. A2 Hosting’deki Guru Ekibi olarak bilinen müşteri destek temsilcileri çok duyarlı, nazik ve yardımseverdir. Son olarak, A2 Hosting, Her Zaman Para İade Garantisini sunar.

A2 Hosting’in detaylı incelemesine buradan göz atın.

SiteGround

SiteGround-wordpress
SiteGround, sürekli iyileştirmeleri ve yenilikleri ile etkilemeye devam ediyor. Bunlar, diğer ana bilgisayarlardan çok daha düşük fiyatlarla yönetilen barındırma hizmetleri (WordPress dahil) sağlama konusunda uzmanlaşmıştır. Bu, örneğin WordPress ile otomatik güncellemeler ve veri yedekleri alacağınız anlamına gelir. Daha da iyisi, SiteGround, web sitenizi hızlandırmak için sayfa yükleme sürelerini azaltan tescilli SuperCacher teknolojisini sunar.

SiteGround, SSD’ler, Cloudflare CDN ve ücretsiz Let’s Encrypt SSL sertifikalarını içerir. Ancak, SiteGround’un en iyi yanı müşteri destekleri olabilir. SiteGround’un destek ajanları, müşterilere yardımcı olmalarına izin verilmeden önce titiz bir eğitim programından geçer. Hiç kötü bir destek deneyimim olmadı ve yanıt süreleri en iyiler arasında.

SiteGround incelememize buradan bakın.

WP Motoru

wp-motor-wordpress
Son olarak, en iyi yönetilen WordPress barındırma deneyimi için WP Engine’i öneririz. Evet, fiyat etiketi biraz daha yüksek. Ancak, kişisel bir WordPress siteniz veya bir kurumsal uygulamanız olsun, WP Engine, uzun vadede buna değer olan premium yönetilen bir barındırma planı sunar.

Birçok web hosting şirketi WordPress uzmanı olduğunu iddia ederken, WP Engine WordPress’den başka bir şey yapmıyor. Ve uzmanlıkları her zaman bir müşteri olduğumda belirgindi. Destek personeli kesinlikle eşyalarını biliyor ve başa çıkmak her zaman bir zevkti.

WP Engine’in barındırma özelliği ile web sitenizin performansı en üst seviyededir. Daha iyi hız, günlük yedeklemeler, anlık görüntü yedekleme özelliği ve yönetilen güncellemeler için tescilli EverCache teknolojilerinin birleşimi, en iyi yönetilen barındırma deneyimini sağlar. Ayrıca, değişiklikleri canlı prodüksiyon WordPress sitenize taşımadan önce test etmek için bir hazırlama ortamı elde edersiniz. WP Engine, WordPress geliştiricileri için de en iyi özellikleri sunar.

WP Engine hakkında ayrıntılı inceleme için buraya tıklayın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector