WP Motor İncelemesi

wp-motor-yorum


2019 En İyi Web HostingEn İyi Yönetilen WordPress Barındırma Yönetilen WordPress barındırma arıyorsanız, muhtemelen duyacağınız bir isim WP Engine’dir. Birçok ciddi WordPress sitesi sahibi kişisel, ticari ve kurumsal web sitelerini barındırmak için WP Engine’e güveniyor. Yönetilen barındırma için daha fazla para harcamaya değer mi? Dürüst arıyorsanız WP Motor Yorumları, İşte WP Engine incelemem ve WordPress sitem için yönetilen barındırma hizmetlerini kullanma konusundaki ilk deneyimim.

WP Engine ile Neler Alabilirsiniz

İncelememin başlangıcında, WP Engine’de barındırma satın aldığınızda saf yönetilen bir WordPress barındırma planı aldığınızı belirtmeliyim. Bir alan adı, e-posta hesapları vb. İçeren çoğu tipik web barındırma planının aksine, WP Engine, WordPress’i yalnızca barındırma hizmeti sağlamaya odaklanır – bu da onları uzman desteğiyle tam yönetilen bir barındırma çözümüne ihtiyaç duyan mevcut WordPress siteleri veya site sahipleri için ideal hale getirir kurumsal bir WordPress barındırma planına ihtiyaç duyar. Bu, ilk siteniz için WP Engine’i kullanmaya başlayamayacağınız anlamına gelmez. Ancak alan adınızı ve e-postanızı başka bir kaynaktan edindiğinizden emin olun..

WP Engine’e Kaydolma

WP Engine ile kaydolduğunuzda, veri merkezi konumunuzu seçebilirsiniz (United States, United Kingdom, Japan).
WP Engine Veri Merkezi Seçin

Bilgilerimi girdikten ve kaydolduktan sonra hoş geldiniz e-postamı aldım.
WP Motoru Hoş Geldiniz E-postası

WP Engine, hesap kurulumunuzun tamamlanmasının 24 saat kadar sürebileceğini belirtmesine rağmen, Hesap Kurulumu Tamamlama e-postamı neredeyse anlık olarak aldım!
WP Motor Sitesi Oluşturma Bildirimi

Mevcut Sitenizi WP Motoruna Aktarma

Mevcut WordPress sitenizi WP Engine’e aktarmak için Taşıma Kontrol Listesini takip edersiniz. Hesap Kurulumu e-postanızdaki Etkinleştirme düğmesini tıkladığınızda işlemi izlemeye başlamanız istenir..
WP Motor Geçiş Kontrol Listesi

Taşıma Kontrol Listesi

Taşıma Kontrol Listesi adımlarının bir özeti:
1. SFTP erişiminizi ayarlayın.
2. Mevcut sitenizin alan adını girin.
3. Sitenizi mevcut web barındırıcınızda yedekleyin.
4. WP Engine tarafından izin verilmeyen eklentiler kullanmadığınızdan emin olun.
WordPress Çekirdeğinizin, Eklentilerinizin ve Temalarınızın güncel olduğundan emin olun.
6. MySQL veritabanınızı önceki web barındırıcınızdan dışa aktarın.
7. wp-content klasörünü indirin.
8. Veritabanını WP Engine’e aktarın.
9. wp-content klasörünüzü FileZilla gibi bir SFTP istemcisi kullanarak WP Engine’e aktarın. (Sıkıştırılmış bir sürüm kullanmanızı öneririz ve daha sonra işlemi tamamlamak için desteği bildirmek için bir düğmeyi tıklarsınız.)
10. Her şeyin doğru olduğundan emin olmak için web sitenizi WP Engine’de önizleyin.
11. Sitenizi senkronize edin — bu adımı yalnızca belirli içerik aktarılmadıysa gerçekleştirmeniz gerekir.
12. DNS’yi yapılandırın. Bu, tamamlanması biraz zaman alabilecek başka bir adımdır. WP Engine ad sunucuları kullanmadığından, işlem geçmişte yaptığınızdan farklı olabilir. Destekle canlı sohbet yoluyla iletişim kurmanızı ve sizinle bu işlemi gerçekleştirmelerini tavsiye ederim.
13. DNS’nin Yayılmasına İzin Ver
14. İsteğe bağlı olarak URL ve alan yönlendirmelerini ayarlayabilirsiniz.

Bir siteyi WP Engine’e aktarmak için Taşıma Kontrol Listesi yöntemini kullanmak oldukça basit olsa da, birkaç küçük sorun vardı. İlk olarak, Geçiş Kontrol Listelerindeki ilk görev bloğu üç adım listelediğinden (yani 1/3 görev tamamlandı vb.) Biraz kafa karıştırıcıydı. Ancak, yalnızca iki onay kutusu görevi vardır.

Ayrıca, sürecin biraz daha kolaylaştırıldığını görmek istiyoruz. Örneğin, sıkıştırılmış wp-içerik klasörünüzü WP Engine’e kopyaladıktan sonra, işlemi tamamlamak üzere Destek’e bildirmek için bir düğmeyi tıklamanız gerekir. Bunu ilk kez denediğimde hiçbir şey olmadı – sorunun ne olduğundan emin değilim. Daha sonra geri döndüm ve bildir düğmesini tekrar denedim ve bu sefer işe yaradı. Sürecin tamamlanması beş dakikadan az sürdü. Destek Mühendisi Jason derhal ayrıntılı bir cevapla cevap verdi (aşağıya bakınız).
WP Motor Geçiş Desteği

Yukarıdaki sorunlara rağmen, sitenizi taşımak için WP Engine Migration Checklist yöntemi WordPress web sitenizi aktarmanın etkili bir yoludur. Bazı yönetilen WordPress barındırma planlarıyla, sitelerimin yeni ana bilgisayara taşınması konusunda çok zorlandım. Aslında belirli bir yönetilen hosting planı ile, sitemi asla aktaramadım. WP Engine ile böyle bir sorun yok.

WordPress Temaları ve Eklentileri

WordPress eklentilerinin ve temalarının çoğu WP Engine’de sitenizle kullanılabilse de, tescilli teknolojisi ile olası bir çatışma nedeniyle şu anda izin verilen bazı şeyler olduğunu unutmayın. Örneğin, WP Engine daha yüksek hız için kendi EverCache Teknolojisini kullandığından. Bu nedenle, çakışmalardan ve en düşük performanstan kaçınmak için önbellek eklentilerine izin verilmez.

Neyse ki benim durumumla ilgili tek eklenti, eski siteme varsayılan olarak yüklenmiş olan Hello Dolly eklentisi idi. Aslında bu eklentinin etkinleştirilmediğinden beri orada olduğunu bilmiyordum. Web sitemi WP Engine’e aktardıktan sonra, izin verilmeyen eklenti hakkında hızlı bir şekilde e-posta ile bilgilendirildim.

Temel olarak, e-posta, izin verilmeyen eklentinin otomatik olarak silinmesinden 7 gün önce olduğunu söylüyor. Bu süre zarfında, devam edip eklentiyi kendi başınıza silebilir ve bir alternatif bulabilirsiniz. Hello eklentisini umursamadığım için devam ettim ve kendim sildim. Ertesi gün, hızlı hareketlerim için bana teşekkür eden bir e-posta aldım.

Ücretsiz StudioPress Temaları

Serbest StudioPress-temalar
WP Engine, yönetilen WordPress barındırma planlarından birini almanın en büyük avantajlarından biri olan StudioPress’i satın aldığından, Genesis Framework’e dayanan ücretsiz StudioPress temalarının dahil edilmesidir. Dahil olan temaların listesini görmek için buraya tıklayın. StudioPress temaları, mevcut en verimli kodlanmış WordPress temalarından bazılarıdır. Ve en iyi yanı, daha sonra web sitenizi farklı bir ana bilgisayara taşımaya karar verseniz bile temaları kullanabilmenizdir..

WP Motor Kontrol Paneli Arayüzü

WP Engine daha metin tabanlı bir kontrol paneli arayüzü kullanmasına rağmen, çok sezgisel ve kullanımı kolaydır. Hatta belirli konularda bazı animasyonlu ses yürüyüşleri bile eklediler. Üst menünün Yüklemeler sekmesini tıkladığınızda web sitenizin kurulumuyla ilgili işlevlere erişebilirsiniz.
WP Motor Panosu Kurulumları

Sol kenar çubuğu menüsündeki Yeniden Yönlendirme Kuralları seçeneği, htaccess dosyanızda değişiklik yapmak zorunda kalmadan alan yönlendirmelerini belirtmenize izin verdiği için özellikle kullanışlıdır. Ayrıca, sol taraftaki menüdeki bağlantılar aracılığıyla phpMyAdmin ve WordPress Yönetici alanınıza da erişebilirsiniz.

WP Motor Yedekleme ve Geri Yükleme

WP Engine’in yedekleme ve geri yükleme özellikleri yüksek not alır. Siteniz (veritabanı ve içerik klasörü) otomatik olarak günlük olarak yedeklenir. Ayrıca, Yedekleme Noktaları işlevi, sitenizde değişiklik yapmadan önce önerilen yeni bir yedekleme noktasını manuel olarak ayarlamanıza olanak tanır. Kendinizi korumak için yedeklemelerinizin sıkıştırılmış dosyalarını indirme seçeneğiniz de vardır.
WP Motor Yedekleme Noktaları Ekranı

Yedeklenmiş dosyalarınızı geri yüklemek için, WP Engine gösterge paneli arayüzünden site geri yüklemesi gerçekleştiremediğiniz için bir destek bileti açmanız gerekir. İsteğe bağlı olarak, verilerinizi de açıp SFTP aracılığıyla kendiniz geri yükleyebilirsiniz.

Sitenizi Geliştirme ve Hazırlama

WP Engine’in yönetilen WordPress barındırma hizmetinin bir diğer büyük yararı, gerçek üretim web sitenize göndermeden önce bir hazırlama alanındaki sitenizdeki değişiklikleri test etme yeteneğidir. Canlı sitenizi hazırlama alanınıza kopyalamak için WordPress yönetici kontrol panelinizdeki WP Motoru ayarları alanına gidin. Hazırlama sekmesini, ardından Siteyi Canlıdan Aşamaya Kopyala düğmesini tıklayın.
WP Motor Hazırlama Alanı Oluşturma

Web sitenizin boyutuna bağlı olarak, hazırlama alanının oluşturulması biraz zaman alabilir. Benim durumumda, süreç sadece birkaç dakika sürdü. Hazırlama alanınız hazır olduğunda, erişmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz. Değişikliklerinizi üretime taşımaya hazır olduğunuzda, Siteyi Hazırlamadan Canlıya Kopyala düğmesini tıklayın.
WP Motor Hazırlama Alanı Hazır

WP Motor Evreleme Alanı benim için son derece iyi çalıştı. Kesinlikle benim en sevdiğim özelliklerden biri. İşlem çok hızlı ve verimlidir. Evreleme alanındaki tüm değişikliklerim sorunsuz bir şekilde üretime aktarıldı.

WP Engine Araçları

WP Engine gösterge tablonuzun Yardımcı Programlar alanından aşağıdakileri içeren ek işlevlere erişebilirsiniz:

Şifre Koruması – Web sitenizin görüntülenmesini kısıtlamanızı sağlar. Lansman öncesi aşamada çalışırken web sitenizden gelen trafiği ve botları engellemek için iyi.

Dosya İzinlerini Sıfırla – Yüklediğiniz dosyalara dosya izinlerini sıfırlayarak erişim izni vermenizi sağlar.

Çok bölge – Web sitenizi tek bir siteden alt sitelerle çok siteli bir ortama dönüştürmenizi sağlar.

Önbellek Seçenekleri – Nesne önbelleğini etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir, ayrıca sayfa önbelleğinizi buradan temizleyebilirsiniz.
WP Engine Araçları

WP Motor Güvenliği

WP Engine, müşterilerinin web sitelerinde ve donanım ortamlarında bazı katı güvenlik önlemleri uygular. Yönetilen barındırma hizmetlerinin bir başka yararı da, güvenlik açıklarını aktif ve sürekli olarak taramaları ve ek koruma için diğer güvenlik firmaları ile sözleşme yapmalarıdır; bu, siteniz için harika içerik oluşturmak gibi diğer şeylere odaklanmanıza olanak tanır!

Ücretsiz SSL Sertifikaları

WP Engine barındırma planınızla, Yükleme kontrol panelinizden kolayca isteyebileceğiniz ücretsiz Let’s Encrypt SSL Sertifikaları alırsınız.
WP Engine Ücretsiz SSL

WP Motorunda Performans

WP Engine’i kullanarak web sitemin hızında gerçekten belirgin bir fark var. Optimize edilmiş ortam ve EverCache teknolojileri sayfa yükleme sürelerimi geliştirdi. Sitemi webpagetest.org adresinde test ettim ve aşağıda sonuçlarım var.
WP Engine Web Sayfası Performans Testi

WP Engine Müşteri Desteği

WP Motor Desteği de benden yüksek bir puan alıyor. Sitemi WP Engine’e aktarırken birkaç kez destekle iletişime geçmek zorunda kaldım ve destek mühendislerinin ne hakkında konuştuklarını ve ne yaptıklarını bildiklerini kolayca söyleyebilirim. Uzmanlıklarına ek olarak, yaşadığım sorunları veya soruları çözme çabasından da etkilendim..

WP Motoruna Devredilebilir Kurulumlar ve Faturalandırma Transferi

WP Engine, tam olarak yönetilen WordPress barındırma gereksinimine ek olarak, müşterileri için sitelerde çalışması gereken geliştiriciler için mükemmel bir seçimdir. Aktarılabilir Yüklemeler özelliğiyle, istemciniz için bir web sitesi oluşturabileceğiniz ve test edebileceğiniz sınırsız sayıda geliştirme sitesi oluşturabilirsiniz. Ardından, hazır olduğunuzda bu siteyi müşterinizin WP Engine hesabına aktarabilirsiniz. Fatura Transferi özelliğiyle, müşterileriniz WP Engine üzerinden otomatik olarak faturalandırılır.

Bu özelliğe erişmek için WP Engine gösterge tablonuzun solundaki Yükleme ekle bağlantısını tıklayın. Daha sonra Devredilebilir Kurulum Oluştur seçeneğini tıklarsınız ve artık bir geliştirme sitesinde çalışabilirsiniz.
WP Motor Devredilebilir Kurulumları

Gerçekten geliştiricilerin Aktarılabilir Yükleme özelliğini takdir edeceğini düşünüyorum.

Diğer WP Motor İncelemeleri

WP Motoru ve DreamHost
WP Motoru ve InMotion Karşılaştırması
WP Motoru ve Medya Tapınağı
WP Motoru ve SiteGround Karşılaştırması

Video: WP Engine’den David Vogelpohl ile röportaj

WP Engine Web Stratejisi Başkan Yardımcısı David Vogelpohl ile yakın zamanda yaptığım bir röportaj. David, WP Engine, Gutenberg ve WordPress otomasyon araçlarından bahsediyor.

öneriler

Yönetilen WordPress barındırma alanı, özel olarak etiketlenmiş WordPress teklifleriyle çıkan diğer şirketlerle büyümeye devam ederken, WP Engine bu kategoride lider olmaya devam ediyor. Yönetilen barındırma hizmetlerini kullanma deneyimime dayanarak, WordPress topluluğundaki birçok kişi ile WP Engine’in tamamen yönetilen WordPress performansı ve desteği gerektiren web siteleri için mükemmel bir çözüm olduğu konusunda hemfikirim..

WP Engine’in odağı şimdi yeni Dijital Deneyim Platformunda. Yeni çözümler platformu dört alana odaklanıyor: Yaratıcı Çeviklik, Harekete Geçirilebilir Zeka, Kurumsal Performans ve Ekosistem Entegrasyonu. Web barındırma planları açısından, Dijital Deneyim Platformu biraz daha yüksek fiyatlarla da dahil olmak üzere daha fazla özellik dahil ediyor.

WP Engine’deki mevcut barındırma planı serisine bir göz atın:
wp-motor-dijital-deneyim-hosting-planlar

Fiyatlandırmadaki artışa rağmen, WP Engine, bizim görüşümüze göre premium yönetilen WordPress hostinginde genel lider olmaya devam ediyor. Ve size hala büyük bir indirim sunabiliyoruz! Aşağıya bakınız.

Lehte ve aleyhte olanlar

 • Artıları:
 • Gerçek Tamamen Yönetilen WordPress Barındırma
 • Uzman Destek Mühendisleri
 • Kullanımı kolay gösterge paneli arayüzü
 • Ek yardım için animasyonlu sesli izlenecek yollar dahil edilmiştir.
 • Yedekleme Noktaları, sitenin kolayca yedeklenmesini ve geri yüklenmesini sağlar.
 • Evreleme Alanı, web sitenizdeki yeni değişiklikleri test etmek için mükemmeldir.
 • Tescilli EverCache Teknolojisi, daha hızlı site performansı sağlar.
 • Devredilebilir Kurulumlar ve Faturalandırma Transferi geliştiriciler için mükemmeldir.
 • Eksileri:
 • Pahalı
 • Eklentilerde bazı kısıtlamalar.

WP Motor Önerileri

Yıllık Plan ile 3 Ay Ücretsiz Hosting Almak İçin Tıklayın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map