David Vogelpohl z WP Engine na WordPress

David Vogelpohl


W moim ekskluzywnym wywiadzie z Davidem Vogelpohlem, wiceprezesem ds. Strategii internetowej w WP Engine, omawiamy obecne i przyszłe krajobrazy WordPress – a także jak zbudować naprawdę fajne aplikacje WordPress, jak WordPress wypada w porównaniu z Wix.com i co trzeba pamiętaj o rozwiązaniach WordPress dla całego przedsiębiorstwa. Oto kilka fragmentów wywiadu.

Web Hosting Cat: WordPress 4.7.1 został niedawno wydany. Jakie są twoje przemyślenia na temat obecnego stanu WordPress i jego przyszłości?

David Vogelpohl: Byłem bardzo podekscytowany ostatnimi wydaniami. Widziałem, jak WordPress zaczął ewoluować w kierunku prawdziwego systemu zarządzania treścią. Jestem bardzo podekscytowany tą najnowszą wersją z funkcją zawartości demo. Zasadniczo, ponieważ wydania pojawiły się w ciągu ostatnich trzech lub czterech lat, sposób, w jaki możesz kontrolować swoje treści, wzrósł – i dla mnie zawsze było to miejsce, w którym WordPress musiał skupić dużą uwagę.

WHC: Mówiłeś dużo o budowaniu wielkich rzeczy za pomocą WordPress. Jakie są przykłady aplikacji WordPress, o których niektórzy mogą nie wiedzieć?

DV: Zasadniczo WordPress to PHP i baza danych MySQL. Zastanów się? To jest podstawa wniosku. Zbudowałem własny klon bit.ly – skracacz adresów URL. W rzeczywistości zajmuje to tylko siedem minut! W WP Engine stworzyliśmy jeden za pomocą WordPress, który integruje się z Hubspot z jakimś niestandardowym kodem, który napisaliśmy, który przeprowadzi test prędkości w Twojej witrynie.

WHC: Czy te bardziej zaawansowane aplikacje WordPress można realizować za pomocą wtyczek, czy też wymagają niestandardowego kodowania??

DV: Podany przeze mnie przykład DYI jest świetny i myślę, że istnieje wiele sposobów wykorzystania wtyczek do budowy aplikacji – AppPresser to sposób na przekształcenie witryny WordPress w aplikację mobilną. Ale zasadniczo, jeśli naprawdę chcesz to zrobić, musisz być programistą lub zatrudnić programistę. Na koniec dnia, jeśli chcesz robić niestandardowe rzeczy, musisz mieć programistę bez względu na wszystko. Ale myślę, że istnieją naprawdę ciekawe i potężne sposoby wykorzystania wtyczek i motywów do tworzenia aplikacji DYI, które robią naprawdę przydatne rzeczy.

WHC: Czy są jakieś typy aplikacji, które według Ciebie nie są właściwym wyborem dla WordPressa?

DV: Nie jestem wielkim fanem używania do przechowywania jakichkolwiek prywatnych informacji o osobach. Lubię przechowywać to poza WordPress. Nie przechowuj numerów ubezpieczenia społecznego w WordPress. Ale tak naprawdę nie ma wielu aplikacji, których nie można wykonać. Możesz zadać sobie pytanie, czy jest to najlepsza platforma do tego, co próbujesz zrobić.

WHC: Jednym z aktualnych wyzwań dla WordPress jest Wix.com i gotowi sprzedawcy witryn. Jak byś porównał oba?

DV: Dużo o tym myślałem. I naprawdę polecam Wix pewnym osobom w określonych sytuacjach. Dla mnie, gdy podejmuję decyzję, którą platformę polecić, to naprawdę ma to związek z tym, jak czuję, że dana osoba chce rozwijać swoją działalność w Internecie. Wix i podobne platformy ewoluują wraz z szybkością ich działu inżynierii. Platforma taka jak WordPress, która jest oprogramowaniem typu open source i ma w tym swój udział dziesiątki tysięcy programistów, ewoluuje wraz z prędkością Internetu. To jest różnica.

WHC: WP Engine oferuje szeroką gamę zarządzanych planów hostingowych – od indywidualnego planu witryny internetowej po niestandardowe rozwiązania. Jakie są niektóre uwagi dotyczące aplikacji Enterprise WordPress?

DV: Dużo sobie z tym poradziłem. Nasze usługi zaczynają się od naszego osobistego planu w wysokości 29 USD – jednej strony internetowej – aż do dużych wdrożeń korporacyjnych z wieloma serwerami i wieloma centrami danych. Kiedy duża organizacja zajmuje się tym, często przychodzi grupa inżynierów i mówi: „Nie. Nie. Nie. To jest nasz klaster. To są nasze serwery. Mamy centrum danych. Poradzimy sobie z tym ”. I zawsze zwracam na nie uwagę: „Po pierwsze, czy znasz WordPress?” Odpowiedź najczęściej brzmi: „Nie” Jak optymalizują warstwę buforującą? Jak optymalizują routing ruchu? Jak robią bezpieczeństwo? Jak robią łatki? Jaki jest najlepszy stos technologii? Muszą to wszystko rozgryźć. Czy naprawdę chcesz tych bólów głowy? I kiedy tak to ujęłaś, odniosłem ogromny sukces, gdy ludzie mówili: „Dobra. Nie, tak naprawdę nie chcę tego dodatkowego bólu głowy ”. …

Pamiętaj, aby wysłuchać pełnego wywiadu z Davidem w podcastie Cat Hosting Web Hosting.

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat zarządzania hostingiem WordPress Premium w WP Engine

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map