Jason Cosper z WP Engine o rozwoju WordPress

jason-cosper-wp-engine


Jeśli jesteś użytkownikiem WordPress i chcesz zająć się tworzeniem własnych motywów i wtyczek, lub jeśli jesteś doświadczonym programistą WordPress, który chce uzyskać opinię eksperta na temat stanu rozwoju WordPress, musisz to sprawdzić. Jako rzecznik programisty w WP Engine, Jason Cosper zaczyna pracę nad różnymi fajnymi rzeczami związanymi z WordPress. Niezależnie od tego, czy chodzi o tworzenie motywów lub wtyczek, narzędzia programistyczne WordPress, tworzenie środowiska lokalnego, PHP lub inne tematy związane z tworzeniem aplikacji WordPress, Jason jest autorytetem. W WordCamp w hrabstwie Orange w Kalifornii miałem okazję z nim porozmawiać o rozwoju WordPress w 2017 roku.

Web Hosting Cat: Opowiedz nam o swojej roli w WP Engine jako rzecznik programisty.

Jason Cosper: Na co dzień robię to, mogę porozmawiać z twórcami wtyczek i motywów o tym, jak ich kod może lepiej działać na naszej platformie i jak nasza platforma może lepiej działać z ich kodem. Ale w zasadzie zarabiam cały dzień, aby rozmawiać o WordPressie. To moja funkcja. I nie wiem, jak udało mi się wcielić się w taką rolę, ale aby móc się martwić o WordPress w codziennej pracy, mam niewiarygodne szczęście.

WHC: Jaki jest najlepszy sposób na rozpoczęcie pracy jako programista WordPress?

JC: Szczerze mówiąc, aby rozpocząć tworzenie, istnieje kilka kursów online, które są naprawdę fantastyczne. Treehouse ma dobry kurs rozwoju WordPress. Myślę, że przestali go aktualizować, ale wciąż jest wystarczająco nowy, więc warto sprawdzić, czy masz konto w Treehouse. Poznaj kod – mają inny samouczek programowania dla początkujących. Ale tak naprawdę to po prostu zanurzanie się i uczenie, początkowo tylko ogólne PHP, a potem rodzaj zanurzania się i uczenia się wtyczek lub tematów – w zależności od tego, co bardziej cię interesuje. I [wtedy] jakby spędzać czas na forach, otrzymując odpowiedzi na kilka pytań.

WHC: Czy łatwiej jest rozpocząć tworzenie motywów lub wtyczek??

JC: Mam wtyczkę, którą napisałem, która prawdopodobnie ma 25 linii kodu, 30 linii kodu. Temat jest trochę bardziej zaangażowany. Musisz zacząć zajmować się wieloma plikami, takie rzeczy. Jeśli spojrzysz na wtyczkę Hello Dolly, która jest dołączana do każdej instalacji WordPress, to z tego powodu możesz rozpocząć tworzenie WordPressa. Więc jeśli chcesz edytować Hello Dolly i przekształcić ją w Big Lebowski Quotes lub jeśli chcesz czegoś innego, zmień to wokół, możesz zacząć eksperymentować z tym i jest o wiele łatwiej to przepracować.

WHC: Jakie kwestie należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu responsywnym?

JC: Dbam o wydajność i optymalizację, więc upewnij się, że twoje obrazy są dobrze dostrojone, upewniając się, że nie ładujesz niepotrzebnego JavaScript – szczególnie jeśli niekoniecznie potrzebujesz efektu strony w mniejszym rozmiarze niż w większym rozmiar. Jeśli nie musisz dołączać jQuery, to dlaczego dołączasz jQuery? Bądź uważny i trochę bardziej przemyślany na temat tego, co musisz załadować w poszczególnych punktach przerwania, rozmiarach i podobnych rzeczach.

WHC: Co sądzisz o HHVM vs. PHP7? Który polecasz??

JC: Doceniam to, co HHVM i zespół na Facebooku zrobili, aby PHP był szybszy. To po prostu zmieniło się w wyścig kosmiczny. W tym momencie uważam, że PHP jest lepszym wyborem, tylko dlatego, że ostatnio nie przeprowadzają testów na HHVM dla nowych wersji WordPress. Kiedy więc wypuszczana jest nowa wersja WordPress, testują wersje PHP z powrotem do wersji 5.2. Tak więc 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, a teraz 7, testowali również HHVM. Test HHVM zawsze zawierał kilka drobnych błędów, dziwactw, niepowodzeń i brzmiał: „Wiesz, PHP 7 jest wystarczająco dobry. Nie będziemy już niepokoić testowania HHVM ”. Jeśli więc jest wystarczająco dobry dla podstawowego projektu WordPress, jest dla mnie wystarczająco dobry.

WHC: Możliwość rozwoju w lokalnym środowisku jest oczywiście ważna. Czy możesz opowiedzieć o projekcie Valet i niektórych zaletach używania go do lokalnego tworzenia WordPress?

JC: Naprawdę uważam, że Lokaj jest ekscytujący. Używam wielu różnych środowisk programistycznych. Używam Vagrant do mojego rozwoju lokalnego. Używam Dockera. Chodzi o użycie narzędzia odpowiedniego do tego, co musisz zrobić. Gdy system Valet jest zainstalowany w systemie, zawsze działa w tle. Gdy działa bezczynnie, zajmuje tylko 7 MB pamięci RAM. Porównaj to z [kiedy] ładujesz włóczęgę w tle; połowa twojej pamięci RAM zniknęła. Pracujesz nad tym i idzie świetnie, ale nagle musisz wskoczyć na rozmowę przez Skype’a lub wziąć udział w Hangoucie Google lub rozmawiać ze swoim zespołem. I między Hangoutami Google a Vagrantem nagle brakuje Twojej pamięci RAM. Lokaj jest rodzajem notatnika. Tak to widzę. Jeśli potrzebujesz zrobić coś szybko i brudnie i zrobić to, Valet jest moją preferowaną metodą.

WHC: Jakie funkcje oferuje WP Engine, z których naprawdę mogą skorzystać programiści WordPress?

JC: Właśnie dodaliśmy sposób oznaczania instalacji i kategoryzacji. Tak skutecznie, jeśli prowadzisz jedno konto z 10 lub 20 lub niezależnie od tego, ile masz instalacji, powiedz, że udaje ci się połączyć biznes z osobistym i masz kilka osobistych stron w twoim planie, w których sprzedajesz lub jesteś hosting dla ludzi. Możesz otagować i powiedzieć „to są moje osobiste strony”. Ponadto tagowanie umożliwia także oznaczenie określonej witryny jako witryny programistycznej [lub] witryny pośredniej. Czasami ludzie chcą umieścić witrynę w środowisku zbliżonym do życia. Przepływy pracy, które udało nam się teraz wdrożyć, pozwolą Ci stworzyć rzeczywiste środowisko produkcyjne w stylu inscenizacji, w którym możesz włożyć coś przed jego wdrożeniem.

WHC: Jak wygląda przyszłość dla WordPress Development?

JC: Matt Mullenweg, kilka lat temu w State of the Word, powiedział w WordCamp U.S. „głęboko ucz się JavaScript”. Obecnie trwa duża dyskusja na temat React and View. Naprawdę nie mam nic przeciwko temu, co oni robią w tym momencie. Widzę zalety obu. Ale z powodu interfejsu API REST jest to cały powód, dla którego mówią o tym, że mają pierwszeństwo dla jednej struktury JavaScript w stosunku do drugiej.

To naprawdę ekscytujące widzieć aplikacje, które ludzie będą w stanie do tego zbudować. Wiem, że Human Made tworzy aplikację dla cyfrowych nomadów, którzy wędrują po okolicy. Mogą się zameldować i czatować oraz wszystkie inne rzeczy – a WordPress jest do tego zapleczem. To jest wspaniałe. Fakt, że tutaj jest aplikacja na iOS i instalujesz ją na telefonie, o ile ktokolwiek wie, to tylko aplikacja na iOS. Ale pod spodem jest WordPress! Gdybyś powiedział mi pięć, dziesięć lat temu, że WordPress będzie na iOS, pomyślałbym: „Po co? Aktualizujesz posty na iOS? ” Ale teraz możliwości są prawie nieograniczone.

Posłuchaj pełnego wywiadu na podcastie Cat Hosting!

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat funkcji deweloperskich WP Engine WordPress

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector