Wywiad z Michelle Stinson Ross – Social Media Authority

Michelle Stinson Ross


Media społecznościowe są nadal jednym z najskuteczniejszych sposobów promowania Twojej witryny. I chociaż udziały społecznościowe nie będą miały bezpośredniego wpływu na wyniki Twojej wyszukiwarki, wybór odpowiedniej platformy mediów społecznościowych i znalezienie odpowiednich osób wpływających może znacznie zwiększyć popularność i ruch w Twojej witrynie.

Ostatnio miałem okazję porozmawiać z Michelle Stinson Ross, jednym z wiodących ekspertów branży mediów społecznościowych w Authority Labs. Udzieliła kilku pomocnych wskazówek na temat znalezienia odpowiednich mediów społecznościowych i narzędzi do najlepszej promocji Twojej witryny.

Web Hosting Cat: Jakie są najlepsze sposoby korzystania z mediów społecznościowych w celu zwiększenia ruchu na Twojej stronie?

Michelle Stinson Ross: Przede wszystkim, jeśli media społecznościowe mają generować ruch, musisz podać linki. Nie wystarczy tweetować coś fajnego lub udostępniać interesujących zdjęć. Naprawdę nawet biorąc go na wyższy poziom i nagrywając natywne wideo na Twitterze na Facebooku – to świetnie! To prowadzi ludzi do Twojego centrum na tym kanale. Ale jeśli chodzi o zwiększenie ruchu, musi mieć link.

WHC: Czy powinieneś skupić się głównie na Twitterze i Facebooku? Lub powinieneś spróbować uwzględnić jak najwięcej mediów społecznościowych?

MSR: To zależy od kilku celów. Tak więc, jeśli Twoim nadrzędnym celem w mediach społecznościowych jest zdobycie jak największej rozpoznawalności marki, jeśli chodzi bardziej o budowanie wizerunku Twojej marki online, to tak, chcesz ją rozpowszechnić. Jeśli chodzi o głębsze, bardziej znaczące relacje z klientami i prawdziwy autorytet zespołu, naprawdę musisz zgłębić jeden, dwa, może trzy kanały, które Twoi klienci kochają najbardziej. Może to być Facebook i Twitter – może to być LinkedIn i Google+. Może to być Periscope i Instagram. To zależy od tego, kim są Twoi klienci i gdzie naprawdę chcą się spotkać i naprawdę chcą się zaangażować.

WHC: Jakie jest Twoje zdanie na temat Google+? Ludzie powinni się tym nadal przejmować?

MSR: Google+ jest trochę trudny. Po pierwsze, to fantastyczne, jeśli twoja nisza mieszka w Google+. Na przykład dla nas z branży marketingu cyfrowego w Google+ jest bardzo, bardzo aktywna i aktywna społeczność. Bez ograniczeń, jeśli jesteś w tej branży, powinieneś być zaangażowany w Google+. Powiedziawszy to, poza tymi niszami zainteresowań w Google+, to jest jak wszystko inne, możesz być lepiej obsługiwany na Pinterest niż Google+. Naprawdę musisz się upewnić, że znasz swoich odbiorców. Ale drugą stroną tego jest to, że nie wiemy, czy Google może to wycofać, czy nie. Muszę to zostawić jako zastrzeżenie. Jednak szybkość indeksowania strony, jeśli została udostępniona w Google+, jest co najmniej pewna. Jeśli więc absolutnie potrzebujesz szybkiego indeksowania i szybkiego rozpoczęcia rankingu, potrzebujesz tego narzędzia Google+ w tylnej kieszeni.

WHC: Czy niektóre rodzaje akcji społecznościowych są cenniejsze niż inne? Na przykład udostępnienia na Facebooku, retweety na Twitterze, powtórzenia na Pinterest itp.?

MSR: Ponownie wiele z tego ma związek z tym, gdzie już są Twoi odbiorcy. Jeśli jesteś firmą typu B do C i masz dużą obecność, powiedzmy mamom z małymi dziećmi w domu, to udział na Facebooku jest prawdopodobnie dla ciebie bardzo, bardzo cenny. Nie twierdzę, że mamusie pozostające w domu są jedynymi na Facebooku, ale wiemy, że wiele mam dzieli swoje życie, swoje dzieci na Facebooku. Ciągle pytają inne mamy, co jest najlepsze lub co najlepsze. Pytają się nawzajem o rekomendacje pieluszek – tego typu rzeczy. Jednocześnie, jeśli twoja publiczność jest na Twitterze, ten retweet staje się naprawdę, bardzo cenny – szczególnie jeśli to, co udostępniasz, jest bardziej związane z wiadomościami, bardziej związane z czasem rzeczywistym. Jeśli chcesz szybko zwiększyć ruch, możesz chcieć udostępnienia w retweetach, a nie udostępnienia na Facebooku, co może zająć naprawdę dużo czasu.

WHC: Jak często powinieneś publikować posty dziennie w mediach społecznościowych? Czy można przesyłać dalej ten sam wpis w różnych momentach??

MSR: Och, absolutnie tak! Pomyśl o tym. Po pierwsze, ten tweet i tak ma tylko 140 znaków. I w zależności od tego, jak aktywni są Twoi odbiorcy – jestem pewien, że widziałeś kanały na Twitterze, które absolutnie przewijają się szybciej niż możesz je przeczytać. Czas, przez jaki ten mały tweet pozostaje przed twarzą niektórych osób, może być po prostu krótszy niż jeden palec. Dlatego absolutnie warto tweetować to coś w kółko przez cały dzień. Jeśli masz dużą publiczność, najprawdopodobniej jest ona rozproszona na dużym obszarze geograficznym i nie wszyscy będą nawet na Twitterze w tym samym czasie.

WHC: Czy są jakieś narzędzia społecznościowe, z których korzystasz? Czy lubisz Hootsuite??

MSR: Lubię Hootsuite. Teraz to nie moja sprawa, ale dlatego, że jestem gotów oddać trochę pieniędzy za to, co robię. Uwielbiam SproutSocial za raportowanie, a także aspekty udostępniania w wielu kanałach. Szczególnie w przypadku Twittera, naprawdę bardzo lubię TweetDeck. To jest na zawsze. Nie robi wielu rzeczy, ale robi to naprawdę bardzo dobrze. Porównując, do czego mógłbym użyć Hootsuite, wolałbym użyć TweetDeck, jeśli chodzi o Twitter. A potem podoba mi się także Buffer za kurację i udostępnianie.

WHC: Wszyscy zawsze zastanawiają się nad kolejnym dużym portalem społecznościowym. Czy jest coś na horyzoncie, co uważasz za kolejnego potwora, jeśli chodzi o media społecznościowe, czy Facebook i Twitter nadal będą dominować?

MSR: Pinterest zyskuje na sile. Szczerze mówiąc, nie wyliczyłbym całkowicie niektórych nowych facetów, takich jak Periscope i MeerKat. Myślę, że na horyzoncie pojawi się coraz więcej treści wideo, coraz więcej małych narzędzi, małe kieszenie niszowe, które umożliwiają markom, zwolennikom, zwykłym codziennym użytkownikom łatwiejsze tworzenie i udostępnianie treści wideo. Pojawi się wideo społecznościowe.

Posłuchaj pełnego wywiadu z Michelle na temat tego odcinka naszego podcastu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map