Wywiad z SiteGround Expert Hristo Pandjarov

Hristo Pandjarov - SiteGround


Obecnie posiadanie szybszej strony internetowej jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Oprócz zadowolenia odwiedzających i niezadowolenia ich z opuszczenia witryny, szybsze ładowanie witryny może faktycznie pomóc w wyszukiwarkach.

Hristo Pandjarov jest ekspertem WordPress i SEO w SiteGround. Ostatnio miałem okazję porozmawiać z Hristo na temat szybkości strony. Zaproponował szereg pomocnych wskazówek obejmujących wszystko, od serwerów WWW i odwrotnych serwerów proxy, przez problemy z bazą danych, po optymalizację treści i wiele innych.

Omówiliśmy także, w jaki sposób SiteGround pomaga swoim klientom przyspieszyć ich witryny.

Web Hosting Cat: Zacznijmy od odrobiny swojego pochodzenia. Na jakich fajnych rzeczach pracujesz dla SiteGround?

Hristo Pandjarov: Pracuję nad wszystkim, co tworzymy dla naszych klientów WordPress. Nasze najnowsze i najfajniejsze narzędzia to nasze narzędzie do inscenizacji, które pozwala szybko wykonać kopię witryny, dzięki czemu nie musisz pracować na swoich stronach. I mamy jeden z najbardziej wyrafinowanych systemów buforowania: nasz SuperCacher – który znacznie poprawia wydajność twojej strony.

WHC: Jaką różnicę rzeczywiście robi hosting pod względem szybkości strony?

HP: To robi dużą różnicę. Jeśli nie dołożysz starań, aby zoptymalizować komunikację z serwerem, konfigurację serwera, sieć, centrum danych; nie osiągniesz dobrych prędkości. Zapewnienie ludziom tylko PHP i MySQL nie wystarczy. Dostawca hostingu wysokiej jakości powinien dać ci fajny mechanizm buforowania, taki jak Nginx lub Varnish, oraz narzędzia, których możesz użyć do ulepszenia swojej witryny.

WHC: Czy możesz trochę porozmawiać o odwrotnych serwerach proxy i buforowaniu plików? Czy to jest podobne Czy jedno jest lepsze od drugiego? Co byś polecił?

HP: Działają w podobny sposób. Oba przechowują ostateczne dane wyjściowe witryny w pamięci podręcznej. A następnie, gdy następny użytkownik otworzy tę samą stronę, jeśli ta treść nie zostanie zmieniona, otrzyma wersję buforowaną zamiast wersji dynamicznej. W ten sposób zapisujesz żądania bazy danych MySQL, oszczędzasz pracę usługi PHP i ogólnie przyspiesza to ładowanie.

Różnica polega na tym, że wtyczki, które zapewniają buforowanie plików; przechowują te informacje na dysku twardym serwera, a odwrotne serwery proxy przechowują je w pamięci serwera. Co więcej, działają one przed serwerem WWW. Odwrotne proxy są więc znacznie bardziej zaawansowane niż zwykłe buforowanie plików. Dostajesz informacje z pamięci RAM, która jest prawie najszybszym miejscem, z którego chcesz je uzyskać.

WHC: Bazy danych to kolejny duży problem, w którym możesz mieć wąskie gardła. Jakie są najlepsze sposoby obsługi powolnych zapytań w bazach danych?

HP: Najpierw musisz monitorować swoje powolne zapytania. Dziennik powolnych zapytań MySQL wskaże powód tych [wolnych] zapytań. Prawdopodobnie masz niezoptymalizowaną wtyczkę lub napisany fragment kodu, który nie jest dobry. Nie ma jednej reguły, aby rozwiązać wszystkie te problemy.

WHC: Witryna każdego użytkownika musi mieć przekonującą treść. Jakie są sposoby optymalizacji zawartości strony, aby szybciej się ładowała?

HP: Świetnie jest poświęcić trochę czasu na przeanalizowanie sposobu, w jaki odwiedzający faktycznie wchodzą w interakcje z Twoją witryną. Dostępne są bezpłatne narzędzia, a także narzędzia płatne. Poza tym myślę o Crazy Egg, ponieważ regularnie używam go do testowania SiteGround i moich osobistych stron internetowych. Po prostu dołącz do swojej strony mały JavaScript. Następnie zaczyna zbierać informacje o tym, jak użytkownicy faktycznie korzystają z Twojej witryny. Na przykład jeśli widzisz, że większość odwiedzających nie przewija do końca treści, być może jest dobre miejsce na pocięcie tej strony na wiele stron.

WHC: Wreszcie, przechodząc do poziomu przeglądarki, jest coś, co można zrobić, aby zoptymalizować poszczególne przeglądarki, aby przyspieszyć działanie?

HP: Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić. Najpotężniejsze z nich wykorzystują buforowanie przeglądarki – co w zasadzie informuje przeglądarki odwiedzających, jak długo przechowywać lokalną kopię niektórych rodzajów zasobów, takich jak pliki JavaScript, pliki css. A jeśli wiesz, że nie zmienisz tak często, możesz ustawić wyższą wartość, np. Jeden miesiąc. Tak więc, gdy odwiedzający załaduje indeks, otrzyma te pliki css i JavaScript. I wtedy każda inna strona, która korzysta z tych samych plików, będzie renderowana znacznie, znacznie szybciej, ponieważ będą one już zapisane na lokalnym dysku twardym.

Inną rzeczą jest kompresowanie gzip treści. W ten sposób przesyłasz skompresowaną wersję tych danych przez sieć.

WHC: Coś ekscytującego schodzącego na szczupaka w SiteGround?

HP: Przed nami wiele fajnych rzeczy. Radzę mieć oko na naszym blogu. Właśnie wprowadziliśmy naszą nową platformę hostingową w chmurze. Jest oparty na kontenerze. To jest superszybkie. To jest naprawdę, bardzo skalowalne. Nieustannie pracujemy nad dodawaniem nowych rzeczy [i] ulepszaniem naszych usług.

Aby usłyszeć pełny wywiad, pobierz podcast Web Hosting Cat.

Aby uzyskać więcej informacji na temat funkcji hostingowych SiteGround, kliknij tutaj, aby odwiedzić ich stronę internetową

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector