En İyi cPanel Barındırma 2020

en çok cpanel barındırma


Bir kez web hosting satın almak ve web sitenizi oluşturma ve büyütme süreci hakkında başladıktan sonra, kendinizi web hosting kontrol panelinizde çalışmak için biraz zaman harcama bulacaksınız. Kontrol paneliniz, uygulamaları yükleyebileceğiniz, e-posta hesapları ve alan adları ayarlayabileceğiniz, verilerinizi yedekleyebileceğiniz, barındırma hesabı bilgilerinize ve web sitesi ile ilgili diğer birçok göreve erişebileceğiniz yerdir..

Temelde web kontrol panelleri barındırma söz konusu olduğunda üç seçeneğiniz vardır: cPanel, benzer bir grafik arayüz veya metin tabanlı bir kontrol paneli. cPanel bizim favori web hosting kontrol paneli arayüzü. Ve popülerliği nedeniyle, daha fazla web barındırma hosting planları ile cPanel dahil. Burada, en iyi cPanel hosting seçenekleri.

Web Ana Bilgisayarı
InMotion Barındırma InMotion Barındırma 3,99 $ aylık. bir+
GreenGeeks cPanel Barındırma Greengeeks 2,95 $ aylık. bir+
Bluehost Bluehost 2,95 $ aylık. bir
a2-hosting-cpanel A2 Hosting 2,96 $ aylık. bir+

CPanel nedir?

cPanel, web dosyalarınızın, e-postanızın, veritabanlarınızın, yazılım uygulamalarınızın ve daha fazlasının özelliklerine erişebileceğiniz kontrol paneli arayüzünüzdür. CPanel ekranınız ayrıca web barındırma hesabınız (IP adresi, alan adı ve alt alan adı kullanımı, e-posta hesapları vb.) Hakkında önemli ayrıntılar sağlar.

Neden cPanel’i Seviyoruz

CPanel ile web sitenizin işlevlerine kolayca erişmenizi sağlayan grafik tabanlı bir arayüz elde edersiniz. Grafikler ve işlevlerin gruplandırılması çok sezgiseldir ve web sitenizle çalışmayı kolaylaştırır. Ayrıca, cPanel bazı harika web sitesi uygulamalarına ve işlevlerine erişmenizi sağlar.

Örneğin:

Dosya Yöneticisi
cPanel Dosya Yöneticisi
Dosya Yöneticisi ile web sitenizin dosyalarına kolayca erişebilir ve bu dosyalarla çalışabilirsiniz. Dosya yüklemeniz, indirmeniz, düzenlemeniz veya silmeniz gerekip gerekmediği, Dosya Yöneticisi tüm bu görevleri gerçekleştirmenizi sağlar. Yedekleme için dosyalarınızın sıkıştırılmış arşivlerini de oluşturabilirsiniz.

Webalizer
cPanel Webalizer
cPanel size genellikle web istatistiklerinize erişmenin ve bunları görüntülemenin çeşitli yollarını sunar. Webalizer’ı en iyi şekilde kullanmayı seviyorum. Webalizer ile web sitenizin verilerinin güzel grafik ve istatistiksel gösterimlerini elde edersiniz.

phpMyAdmin
cPanel phpMyAdmin
Web siteniz için WordPress veya Joomla gibi bir içerik yönetim sistemi kullanıyorsanız, genellikle veritabanlarınıza erişmeniz gerekir. phpMyAdmin, MySQL veritabanlarınıza erişmenizi sağlar. Veritabanı sorgularını gerçekleştirmenin yanı sıra veritabanlarını dışa ve içe aktarmak için phpMyAdmin’i kullanabilirsiniz.

E-posta
cPanel E-postası
E-posta hesapları oluşturmanız veya diğer e-posta işlevlerini gerçekleştirmeniz gerektiğinde, cPanel’deki E-posta gruplamasındaki simgeler aracılığıyla hızlı erişim sağlayabilirsiniz. Burada, gelen kutunuzu tıkayan istenmeyen e-postaların miktarını azaltmak için SpamAssassin’i de başlatabilirsiniz.

Softaculous
Softaculous
Softaculous Uygulamaları
CPanel’in en iyi özelliklerinden biri Softaculous’in dahil edilmesidir. Softaculous, web siteniz için yüzlerce yazılım uygulaması için tek tıklamayla kurulum olanağı sunar. Softaculous ile WordPress, Joomla, Drupal, e-Ticaret uygulamalarını ve daha birçok web uygulamasını yükleyebilirsiniz.

cPanel Güvenlik Araçları

Web siteniz için ekstra koruma mı arıyorsunuz? Bir cPanel web hosting planınız varsa, sitenizi ve çevrimiçi varlığınızı korumak için kullanabileceğiniz bir dizi araç vardır. Web hosting şirketiniz cPanel kullanmıyorsa, muhtemelen hala bu tür araçlar mevcuttur; bunlara yalnızca farklı bir şekilde erişmeniz gerekir. CPanel’niz varsa, giriş yaptığınızda bu araçlara erişmek için Güvenlik bölümüne ilerleyebilirsiniz..
cPanel Güvenliği

Parola Koruma Dizinleri
Web sitenizin belirli alanlarını kısıtlamak için, Web’den belirli bir klasöre erişmek için bir kullanıcı adı ve parola istemek amacıyla Parola Koruma Dizinlerini kullanabilirsiniz. Bu klasördeki tüm alt dizinler için kullanıcı adı ve parola gerekir.
cPanel Şifre Koruma Dizinleri

IP Reddetme Yöneticisi
Belirli bir ziyaretçinin sitenize erişmesini önlemek istiyorsanız, erişimini engellemek için IP adresini IP Reddetme Yöneticisi’ne girebilirsiniz. Belirli bir IP adresini ve bir dizi adresi engelleyebilirsiniz. Bu aracı, bazı istenmeyen ziyaretçileri başarıyla engellemek için kullandım. Ancak, birinin denemek ve içeri girmek için proxy proxy kullanabileceğini unutmayın..
cPanel IP Reddet

Hotlink Koruması
Bazen kullanıcılar web sitenizdeki resimlere bağlantı kurarak ve başka bir yerde görüntüleyerek bant genişliğinizi çalmaya çalışır. Hotlink Koruması ile belirli dosya türlerine (jpeg, gif, png, bmp) doğrudan erişimi engelleyebilirsiniz. Ayrıca bu istekleri istediğiniz bir URL’ye yönlendirebilirsiniz.
cPanel Hotlink Koruması

Sülük Koruması
Web sitenizin belirli bir alanını şifre ile koruduysanız, Leech Protect aynı şifre ile birden fazla giriş yapılmasını önleyebilir. Bu nedenle, bir kullanıcı şifreyi başkalarına verdiyse veya güvenliği ihlal edildiğinde, cPanel hesabı devre dışı bırakır ve size e-posta ile bildirir.
cPanel Sülük Koruması

GnuPG Anahtarları
Genel ve özel bir anahtar kullanarak iletileri şifrelemek için GnuPG Anahtarlarını kullanabilirsiniz.
cPanel GnuPG Tuşları

cPanel Hosting Önerileri

CPanel hosting önerilerimiz, web hosting şirketinin cPanel uygulamasının ve genel web hosting performansının bir kombinasyonuna dayanmaktadır. Çoğu barındırma şirketi cPanel’i biraz özelleştirecek ve aşağıdaki web barındırma uygulamasının tüm uygulamalarını beğendik.

InMotion Barındırma

inmotion-barındırma-cpanel
InMotion Hosting yine en iyi cPanel web hosting sağlayıcıları listemizde. InMotion ile cPanel’e Hesap Yönetim Panelinden (AMP) erişebilirsiniz. InMotion’ın cPanel web sitesi verilerinizi sol sütunda ve fonksiyon simgelerinizi sağda görüntüler. Destek merkezlerine doğrudan bir bağlantı ve cPanel’lerinin en üstünde canlı sohbet etmelerini gerçekten seviyorum. Yardıma ihtiyacınız olduğunda çok kullanışlı hale getirir.

Onların kullanışlı cPanel uygulaması ile birlikte, InMotion Hosting olağanüstü web hosting sağlar. En üst düzey müşteri destekleriyle birlikte mükemmel web sitesi performansından keyif aldım. InMotion’daki web barındırma planınız, katı hal sürücüleri, daha hızlı web sitesi performansı için Max Speed ​​Zone Teknolojisi, ücretsiz veri yedeklemeleri ve geri yükleme ve daha birçok işletme barındırma özelliği dahil olmak üzere en kaliteli iş donanımlarını içerir..

InMotion Hosting Detaylı İncelememizi Okuyun Buraya Tıklayın

Greengeeks

Greengeeks-cPanel
GreenGeeks öncelikle en çevre dostu web barındırıcısı olarak bilinse de, sadece yeşil web barındırma için değil, aynı zamanda en iyi cPanel barındırma sağlayıcılarından biridir. GreenGeeks Hesap Yöneticisi Kontrol Paneli, cPanel’inize süper hızlı ve kolay erişim sunar.

Ve GreenGeeks cPanel arayüzü sadece web sitenizin işlevselliğine kolay erişim sağlamakla kalmaz, Sitepad web sitesi oluşturucu temalarına da kolayca erişebilirsiniz.
Greengeeks-cPanel-uygulamalar

GreenGeeks cPanel ayrıca WordPress, Joomla, PrestaShop vb. Uygulamalar için tek tıklamayla kolay kurulum imkanı sunar. GreenGeeks’in cPanel hosting planlarının tümü sınırsız disk alanı ve bant genişliği sağlar. Ayrıca, sınırsız sayıda web sitesine ev sahipliği yapabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz bir alan adı, ücretsiz Wildcard SSL ve ücretsiz Cloudflare CDN’sine sahip olursunuz. GreenGeeks’in en iyi yanı, yalnızca 2,95 $ ‘lık düşük maliyetli bir başlangıç ​​planı seçebilmeniz veya web sitelerinizi gerçekten hızlandırmak için GreenGeeks PowerCacher teknolojisini ve daha hızlı bilgi işlem kaynaklarını içeren Pro veya Premium düzey barındırma planlarını tercih edebilmenizdir..

GreenGeeks’in Ayrıntılı İncelemesini Okumak İçin Tıklayın

Bluehost

Bluehost-cpanel
Bluehost birçok hizmet arasında kaliteli paylaşımlı hosting sunmaktadır. Ve, Bluehost cPanel kullanan başka bir üst web hosting şirketidir. Özelleştirilmiş cPanel’lerine ek olarak, Bluehost ile özelleştirilmiş bir WordPress panosu da alırsınız. Aslında, Bluehost yeni WordPress kullanıcıları için en iyi seçeneklerden biridir, çünkü aynı zamanda ilk WordPress sitenizi oluştururken rehberli yardım sağlar ve tüm önemli WordPress işlevlerinize bağlantılar sunarlar..

Bluehost’un Ayrıntılı İncelemesini Okumak İçin Tıklayın

A2 Hosting

a2-hosting-cpanel arayüzü
A2 Hosting kesinlikle cPanel Hosting için en iyi seçeneklerden biridir. CPanel arayüzü ile A2 Hosting planınızla birlikte gelen olağanüstü özelliklere kolayca erişebilirsiniz. A2 Hosting’in cPanel’inden, A2 Optimize Yapılandırma, Sunucu Geri Alma Yedekleri, Cloudflare CDN ve cPanel ile birlikte gelen diğer tüm standart işlevlere tek tıklamayla erişebilirsiniz. A2 Hosting cPanel’inize ayrı ayrı veya A2 Hosting istemci alanınızdan erişebilirsiniz.

Cloudflare ve A2 Optimizasyon sayfasına hızlı erişim sayesinde web sitenizi hızlandırmak da daha kolay.
a2-hosting-cpanel-fonksiyonları

A2 Hosting Detaylı İncelememizi Okumak İçin Tıklayın

cPanel Hosting Karşılaştırması

InMotion Barındırma

 • 3,99 $ aylık.
 • BBB Değerlendirmesi: A+
 • cPanel Özellikleri: Doğrudan cPanel içinden canlı sohbet desteğine hızlı ve kolay erişim.
 • Barındırma Özellikleri: Maksimum Hız Bölgeleri, SSD’ler, Business Class Donanımı
 • Daha fazla gör

Greengeeks

 • 2,95 $ aylık.
 • BBB Değerlendirmesi: A+
 • cPanel Özellikleri: WordPress ve diğer uygulamalara, Web Sitesi Oluşturucu Temalarına ve Cloudflare CDN’ye tek tıklamayla kolay erişim.
 • Barındırma Özellikleri:% 300 Yenilenebilir Enerji, PowerCacher Teknolojisi, Optimize Edilmiş LiteSpeed ​​ve MariaDB Sunucuları ile çalışır
 • Daha fazla gör

Bluehost

 • 2,95 $ aylık.
 • BBB Değerlendirmesi: A
 • cPanel Özellikleri: Özelleştirilmiş ve sezgisel düzen.
 • Hosting Özellikleri: Özelleştirilmiş WordPress Kontrol Paneli
 • Daha fazla gör

cPanel benim tercih edilen web hosting arayüzü olmaya devam ediyor ve kesinlikle bir cPanel hosting planını düşünmenizi tavsiye ederim.

Aşağıdaki InMotion Hosting İnceleme Derecelendirmelerimize bakın:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector