Fotoğrafçılar için En İyi Web Hosting 2020

en çok web barındırma-fotoğrafçılar için


Fotoğraf web sitenizi oluşturmak mı istiyorsunuz? Artık vizyonlarını paylaşmak ve hizmetlerini tanıtmak isteyen profesyonel ve amatör fotoğrafçılar için her zamankinden daha fazla seçenek var. Bir fotoğrafçı olarak, bu kesinlikle kalbime yakın bir konudur. Öyleyse, Fotoğrafçılar için En İyi Web Hosting 2020’de.

Fotoğraf Web Hosting: Düşünmeniz Gerekenler

Öncelikle, fotoğraf web sitenizi oluşturmadan önce hangi öğeleri göz önünde bulundurmanız gerektiğine bakmamız gerekiyor. İşte başlamanız gereken bazı noktalar.

Fotoğraf sitenizin ana amacı nedir?
Bu web sitesi bir fotoğrafçılık işletmesi mi yoksa bir hobi mi? Fotoğrafçılık işiniz içinse, prova ve sipariş gibi müşterileriniz için işlevsellik eklemek ister misiniz? Veya gerçekten sadece müşteri kazanımı için işletmenizi tanıtmak ve tanıtmak mı istiyorsunuz? Amatör bir fotoğrafçıysanız ve çalışmanızı sergilemek istiyorsanız, fotoğraf depolama özelliğine ihtiyacınız var mı??

Web sitenizi oluşturmak için ne kadar zaman ayırmak istiyorsunuz??
Çevrimiçi bir site oluşturma sürecinden ve en azından bazı web sitesi deneyiminden hoşlanıyor musunuz? Yoksa, bir web sitesini mümkün olan en kısa sürede çevrimiçi hale getirmenin hızlı ve kolay bir yolunu mu istiyorsunuz??

Web sitenizin bütçesi nedir?
Web sitenize ne kadar harcama yapmak istiyorsunuz? Yukarıdaki diğer soruların bazılarına verdiğiniz yanıtlara bağlı olarak, en pahalı hosting planını seçmek zorunda kalmayabilirsiniz. Tüm fiyatlandırma seviyelerinde çok iyi seçenekler var.

Web Hosting ve Web Depolama

Web barındırma ve web siteleriyle ilgili ayrıntılara girmeden önce, bu makalenin neleri içermediğine kısaca değinelim. 500px ve Flickr gibi seçenekler içeren bir dizi fotoğraf barındırma makalesi gördüm. Ancak, bu web siteniz için barındırma aksine daha fazla fotoğraf depolama hizmetleri olduğunu düşünüyorum. 500 piksel ve Flickr sundukları için iyi olsa da, burada düşündüğümüz şey değil.

Web Hosting ve Web Sitesi Oluşturucu

Yapmamız gereken bir sonraki ayrım, web hosting ve web sitesi üreticileri arasındadır. Bugünlerde, geleneksel web barındırma meşru bir alternatif web sitesi planları sunan bir dizi şirket var. Her iki seçeneğin de avantajları vardır. Genel olarak, bir web barındırma planı size bir web sitesi oluşturucu (Wix, SquareSpace, vb.) Üzerinde daha fazla seçenek ve kontrol sağlar, ancak sizin tarafınızdan daha fazla zaman ve çaba gerektirir. Web sitesi oluşturucularla, bunun tersi genellikle doğru, daha az kontrol ancak çok daha hızlı site oluşturma.

Web Hosting Avantajları

 • Daha Fazla Web Sitesi Oluşturma Seçenekleri
 • Web Siteniz Üzerinde Daha İyi Kontrol
 • Daha İyi Değer
 • Tüm Çevrimiçi Araçlar Dahil Edilmiştir (E-posta vb.)
 • Sitenizi Taşımak Daha Kolay

Web Sitesi Oluşturucu Avantajları

 • Daha Hızlı Web Sitesi Oluşturma
 • Daha Az Zaman Gerektirir
 • Fotoğrafçıya Özel Seçenekler

Fotoğrafçılar için Web Hosting Özellikleri

Geleneksel bir web hosting planı istiyorsanız, hangi özelliklere bakmalısınız? Barındırma planınızın içermesi gereken en önemli öğeleri düşündüğüm şey.

Sınırsız Depolama ve Veri Aktarımı
Web sitenize yüklemek ve eklemek isteyebileceğiniz tüm resimlerle, kesinlikle web alanı veya bant genişliği üzerinde herhangi bir sınırlama istemezsiniz. Neyse ki, ölçülmemiş depolama ve veri aktarımına izin veren barındırma planları bulmak çok zor değil.

Web Sitesi Hızı
Web sitesi hızı tüm web siteleri için önemlidir. Ancak fotoğraf siteleriyle daha da hayati hale geliyor. Yine, sitenizin içerebileceği tüm fotoğraflarla web sitenizin, web sitenizin ziyaretçileri ve potansiyel müşterileriniz için yeterince hızlı yüklendiğinden emin olmak istersiniz..

İçerik Dağıtım Ağı
Bir içerik dağıtım ağı (veya CDN), web sitenizin hızını ve sayfa yükleme sürelerini artırmanıza yardımcı olabilir. İçerik dağıtım ağları, sitenizde çok fazla statik içeriğiniz (fotoğraflar gibi) olduğunda özellikle etkilidir. Bir CDN ile içeriğiniz dünyanın dört bir yanındaki farklı sunucularda depolanabilir, böylece birisi web sitenize erişmeye çalıştığında, içeriğinize (bu durumda fotoğraflara) konumlarına daha yakın bir sunucudan erişilebilir, böylece site yükleme sürelerini azaltır.

Veri Yedekleme ve Geri Yükleme
Web sitesi verilerinizi yedeklemek kritik önem taşır ve ayrıca sitenizdeki saldırılara karşı en iyi savunmanızdır. Her zaman gerektiği gibi kendi web sitesi yedeklerinizi gerçekleştirdiğinizden emin olsanız da, ek bir koruma için web sitenizin otomatik günlük yedeklemelerini içeren bir web barındırma planı seçmelisiniz. Sitenizin yedek kopyalarının geri yüklenmeye hazır olması, tüm web sitenizi yeniden oluşturmak yerine size zaman kazandırır.

Web Sitesi Güvenliği
Web sitenizi yedeklemek en iyi güvenlik önleminiz olsa da, web barındırma planınızın kötü amaçlı yazılım taraması, DDoS azaltma ve diğer proaktif güvenlik önlemleri gibi güvenlik özelliklerini içerdiğinden emin olmak istersiniz. Sitenizin saldırıya uğramasını tamamen engelleyemeseniz de, sizi mümkün olduğunca koruyabilecek güvenlik özellikleri kesinlikle vardır.

Birden Çok Web Sitesi Platformu
Geleneksel bir web barındırma planı yararlarından biri içeriğiniz üzerinde daha fazla kontrol olduğundan, web barındırma kullanmak için birden fazla web sitesi platformları içerdiğinden emin olmalısınız. Kesinlikle, barındırma planınızın WordPress, Joomla ve Drupal gibi büyük içerik yönetim sistemlerini içermesini tavsiye ederim. Ancak, yararlanabileceğiniz diğer birçok web uygulamasını içeren bir cPanel barındırma paketi ile gitmenizi de tavsiye ederim. Bu şekilde, tek bir sisteme kilitlenmezsiniz.

Fotoğrafçılar için Web Hosting Önerileri

Tamam, fotoğrafçılar için sunduğumuz web barındırma önerilerine bakalım. Birçok iyi seçenek olsa da, burada sadece fotoğraf siteleri için en iyiyi değil, aynı zamanda şahsen birkaç yıldır kullandığım üç web barındırma seçtim.

Greengeeks

Greengeeks-web-hosting-fotoğrafçılar için

GreenGeeks Özellikleri:

 • PowerCacher Teknolojisi
 • 5 Veri Merkezi Seçimi
 • Hızlı Duyarlı Müşteri Desteği
 • Sınırsız Disk Alanı ve Bant Genişliği
 • Ücretsiz Let’s Encrypt Wildcard SSL
 • Ücretsiz Cloudflare CDN
 • Gece Veri Yedeklemeleri
 • % 300 Yenilenebilir Enerji ile güçlendirilmiştir
 • Hosting Hesabı Yalıtımı
 • Proaktif Sunucu İzleme
 • Gerçek Zamanlı Güvenlik Taraması
 • Gelişmiş SPAM Koruması
 • Ücretsiz Alan Adı

GreenGeeks en iyi çevre dostu web barındırma şirketi olarak bilinse de, fotoğraf siteleri de dahil olmak üzere birçok web sitesi için tavsiyem.

GreenGeeks, hız ve proaktif güvenlik için optimize edilmiş en iyi web barındırma platformlarından birine sahiptir. PowerCacher teknolojisi ve optimize edilmiş LiteSpeed ​​ve MariaDB sunucuları, özellikle WordPress gibi içerik yönetim sistemleri için olağanüstü performans sağlar. Diğer web sunucularının aksine, GreenGeeks ile ücretsiz Wildcard SSL alırsınız. Ecosite Premium planlarıyla daha da fazla koruma için ücretsiz GobalSign Premium Wildcard SSL edinirsiniz. GreenGeeks güvenliği, proaktif sunucu izleme ve gerçek zamanlı güvenlik taraması ile de mükemmel.

Müşteri desteği söz konusu olduğunda, GreenGeeks hızlı yanıt süreleri ve gerektiğinde yardımcı yardım sağlar.

GreenGeeks hakkında daha fazlası için buraya tıklayın

Bluehost

Bluehost

Bluehost Özellikleri:

 • WordPress’in Otomatik Kurulumu
 • Kullanıcı Dostu Kılavuzlu WordPress Sitesi Oluşturma
 • Özelleştirilmiş WordPress Kontrol Paneli Arayüzü
 • Performans Önbellekleme
 • Otomatik WordPress Eklentisi ve Tema Güncellemeleri
 • Web Sitesi Hazırlama Dahil
 • Telefon, E-posta ve Canlı Sohbet ile Duyarlı Müşteri Desteği
 • Hızlı Web Sitesi Sağlama
 • Ücretsiz Let’s Encrypt SSL
 • Ücretsiz SiteLock CDN

WordPress barındırma söz konusu olduğunda, Bluehost sadece WordPress.org tarafından tavsiye edilmez, aynı zamanda özellikle yeni WordPress site sahipleri için en iyi seçimlerimden biridir. Bluehost, ilk WordPress web sitenizi oluştururken daha fazla rehberlik sağlar. Ayrıca, sitenizde çalışırken ihtiyacınız olan tüm önemli işlevleri hızlı bir şekilde bulmanızı ve erişmenizi sağlayan harika, kullanımı kolay, özelleştirilmiş bir WordPress kontrol paneli geliştirdiler..

Bluehost ayrıca özellikleri, performansı ve web barındırma ile olsun destek bazı önemli iyileştirmeler yaptı. Testlerimde, web sitesi hızı ve performansı önceki yıllara göre önemli ölçüde daha iyi. Ayrıca, müşteri destek yanıt süresi de çok geliştirildi. Canlı sohbet desteği yanıtı benim için neredeyse her zaman anlık oldu.

WordPress dışında farklı bir web uygulaması kullanmayı tercih ederseniz, Bluehost gördüğüm en iyi özelleştirilmiş cPanel arayüzlerinden birini de sağlar.

Bluehost hakkında daha fazlası için buraya tıklayın

InMotion Hosting Yönetilen WordPress

InMotion Yönetilen WordPress Barındırma

 • Maksimum Hız Bölgesi Teknolojisi
 • WordPress veya Joomla’nın Ön Kurulumu
 • BoldGrid Site Builder’ı içerir
 • Duyarlı Müşteri Desteği
 • 90 Gün Para İade Garantisi

10 yıldır InMotion Hosting’in müşterisiyim. Business Power ve Pro planları sınırsız depolama alanı ve bant genişliğinin yanı sıra daha fazla sunucu kaynağı içerir. InMotion ile konumunuz hız bölgesi alanındayken size çok daha fazla web sitesi hızı sağlayabilen Max Speed ​​Zone Teknolojisine sahip olursunuz.

Ancak, fotoğrafçılar için daha iyi bir WordPress barındırma deneyimi için InMotion’ın Yönetilen WordPress Barındırma planlarını öneriyorum. Gelişmiş sunucu önbellekleme ve yönetilen güncellemeleri ve güvenliği ile daha iyi hız elde edersiniz.

InMotion özellikle WordPress web siteleri için uygundur ve siparişinizi verdiğinizde WordPress’i önceden yüklemelerini bile sağlayabilirsiniz. WordPress kullanıcıları için InMotion Hosting planınızla BoldGrid web sitesi oluşturucusuna da sahip olursunuz. BoldGrid, WordPress’in popüler işlevselliğini sunarken, web sitesi oluşturma sürecini basitleştirir ve hızlandırır. Ve InMotion Hosting resmi bir BoldGrid ana bilgisayarı olduğu için (aslında ürünün geliştirilmesinde etkili oldular), bu web sitesi oluşturucusu için en iyi desteği alacaksınız. BoldGrid hakkında daha fazla bilgi için web sitesi oluşturuculardaki bir sonraki bölüme bakın.

InMotion Hosting Hakkında Daha Fazla Bilgi için Buraya Tıklayın

Fotoğrafçılar için Web Sitesi Oluşturucu Önerileri

Fotoğraf web siteniz için bir web sitesi oluşturucu kullanmayı tercih ederseniz, önerdiğimiz en iyi seçenekler şunlardır.

BoldGrid

boldgrid-için-fotoğrafçılar

BoldGrid Sürükle ve Bırak Arabirimi Özellikleri
Sınırsız Sayfa
WooCommerce Uyumlu
Entegre Formların İşlevselliği
Gelişmiş Bloglama ve Post Oluşturma
Yerleşik Hazırlama / Korumalı Alanlar
Premium SEO Eklentisi
Premium Yedekleme Eklentisi
Gelişmiş Görüntü Düzenleme

 • WordPress Web Sitelerinin Kolay ve Hızlı Oluşturulması
 • Fotoğraf Temelli Temalar
 • Diğer Site Oluşturuculardan Daha İyi Kontrol ve Sahip Olma
 • WordPress İşlevselliği
 • Herhangi bir WordPress Web Host ile Kullanılabilir

BoldGrid, ortalama bir web sitesi oluşturucunuz değil. Yukarıda açıkladığımız gibi, profesyonel görünümlü web siteleri kolayca oluşturmanıza izin veren WordPress tabanlı bir site oluşturucusudur. BoldGrid’de bulunan birçok web sitesi teması arasında bir dizi fotoğraf tabanlı şablon bulunmaktadır. BoldGrid kullanmanın en büyük avantajı, Wix veya SquareSpace gibi bir web sitesi oluşturucusunun avantajlarını sağlaması, ancak WordPress’in gücünü ve web sitenizin daha iyi kontrolünü ve sahipliğini sağlamasıdır..

BoldGrid aslında bir dizi WordPress eklentisi olduğundan, WordPress’i destekleyen herhangi bir web barındırıcısı ile kullanabilirsiniz. Ancak, en sorunsuz deneyim için InMotion Hosting gibi resmi bir BoldGrid ana bilgisayarı seçmenizi tavsiye ederim.

BoldGrid Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Buraya Tıklayın

SmugMug’da

SmugMug

SmugMug Özellikleri Kendi özelleştirilebilir web siteniz
Sınırsız fotoğraf ve video yüklemesi
Duyarlı tasarım — mobil, tablet ve monitörlere uyum sağlar
Hareket halindeyken düzenlemek, arşivlemek ve paylaşmak için ücretsiz mobil uygulama
Tamamen barındırılan, sınırsız trafik
Fotoğrafları ve videoları diğer web sitelerine gömme
Fotoğraf ekleyin ve Lightroom’dan tüm kitaplığınızı senkronize edin
Ayrıntılı istatistikleri ve analizleri görüntüleme
Meta etiketler ve XML site haritaları da dahil olmak üzere sağlam SEO araçlarından yararlanın
7/24 gerçek insan desteği
Video eğitimlerini ayarlayın ve öğrenin
Ayrıntılı yardım merkezimizle hesabınızdan en iyi şekilde yararlanın
Canlı, çevrimiçi SmugMug eğitim etkinliklerine katılın
Tamamen kişisel bir ana sayfa oluşturun
Basit sürükle ve bırak site özelleştirmesi
Logonuzu veya marka adınızı sitenize yerleştirin
21+ modern, hazır tasarım şablonu
Kendi yazı tipi ve renk kombinasyonlarınızı kullanarak özel temalar oluşturun
Kendi alan adınızı kullanın
HTML ve CSS ile isteğe bağlı özelleştirme
Fotoğraflarınız ve web siteniz için kolay düzenleme
Amazon Web Services ile yedeklenen her görüntü
Bulut depolama, istediğiniz zaman, istediğiniz yerden erişime izin verir
Telif hakkı her zaman size aittir
Orijinal fotoğraflarınızı ve galeri yedeklerinizi istediğiniz zaman indirin
Klasörleri, galerileri, sayfaları veya sitenizin tamamını şifre ile koruyun
Görünürlüğü klasörlerle, galerilerle ve sayfalarla yalnızca bağlantı paylaştığınız kişilerle sınırlayın
Herhangi bir klasörü, galeriyi veya sayfayı tamamen gizli yapma
Görüntüleri korumak için özel filigranlar ekleyin
Otomatik koleksiyonlar için Akıllı Galeriler oluşturun
Facebook, Twitter, Google+ ve daha fazlası aracılığıyla paylaşın
Hareket halindeyken düzenlemek, arşivlemek ve paylaşmak için ücretsiz mobil uygulama
Profesyonel bir baskı laboratuvarından doğrudan sitenizden baskı ve ürün sipariş edin
Tamamen barındırılan alışveriş sepeti ve ödeme
Kredi kartı işlemleri ve müşteri hizmetleri dahildir
Birden çok satıcıdan fotoğraf kitapları, çerçeveleme vb. Satın alın
İstediğiniz yere gönderin
En iyi laboratuvarlarla siparişleri yerine getirin: Bay Photo, WHCC, EZPrints ve Loxley (İngiltere)
Özel fiyatlandırma oluşturun ve 1.000’den fazla baskı ve üründen kârla satış yapın
Siparişlerde global para birimlerini kabul edin (USD, CAD, GBP, EUR, AUD, JPY, CHF, NZD, SEK, HKD)
Dijital görüntü ve video indirmeleri satmak
Kanıt gecikmesini etkinleştirin ve göndermeden önce son düzenlemeleri ekleyin
SEO için optimize edilmiş web sitesi
Yerleşik istatistik ve analizlerle görüntüleyici davranışları hakkında bilgi edinin

 • Fotoğrafçılığa Özel Web Sitesi Platformu
 • Fotoğrafçılık İşletmenizi İnternet’te Çalıştırın
 • İstemcilerin Çevrimiçi Fotoğrafları Görüntülemesine İzin Ver
 • Sınırsız Fotoğraf Depolama
 • İstediğiniz Fotoğraflara Erişim Kısıtlama veya İzin Verme
 • İş Akışını Geliştirmek için Adobe Lightroom’a Bağlanma
 • Fotoğraf Laboratuvarlarından Çevrimiçi Baskı Siparişi

Şüphesiz, fotoğrafçılar için nihai web hosting / web sitesi aracı SmugMug’dur. SmugMug, özellikle her seviyedeki fotoğrafçılar içindir ve her tür fotoğraf web sitesi için planlar sunar. Sadece bazı çalışmalarınızı sergilemek ve görüntüleriniz için güvenli bir depolama alanına sahip olmak ve işlerini çevrimiçi olarak yürütmek isteyen profesyonel fotoğrafçılar için web sitelerine sahip olmak isteyenler için çözümler var..

SmugMug, en güzel görünen fotoğraf web sitesi şablonlarından bazılarına sahiptir. Fotoğraflarınız mevcut en güvenli bulut depolama alanında saklanabilir. Ve SmugMug ile ilgili harika olan şey, fotoğraflarınıza yalnızca onları görüntülemesine izin vermeniz gerektiğine karar vermeniz için erişmenize izin verebilmenizdir. Daha fazla güvenlik için filigran ve şifre koruması da kullanabilirsiniz.

Ama SmugMug’u rakiplerinden ayıran şeylerin fotoğraf iş yönü. SmugMug, bir fotoğrafçılık işletmesi için ihtiyacınız olan tüm işlevleri içerir. SmugMug ile müşterileriniz için özelleştirilmiş fiyat listeleri ekleyebilirsiniz. Müşterilerinizin fotoğraflarını çevrimiçi seçmesine ve indirmesine izin verebilirsiniz. Ayrıca, fotoğraflarınızı ve dijital indirmelerinizi alışveriş sepeti ve ödeme işlemi yoluyla satabilirsiniz.

SmugMug ayrıca iş akışı sisteminizde size yardımcı olur. Fotoğraflarınızı yüklemek ve düzenlemek için Adobe Lightroom’a eklenti üzerinden bağlanabilirsiniz. Whcc veya BayPhoto.com gibi fotoğraf laboratuvarları kullanıyorsanız SmugMug aracılığıyla bunlara erişebilirsiniz.

SmugMug Hakkında Daha Fazla Bilgi ve 14 Günlük Ücretsiz Denemenizi Almak için Buraya Tıklayın

Fotoğrafçılar için Web Hosting Önerileri

Web Ana Bilgisayarı
a2-hostingA2 Hosting2.99 $ aylık. – 14,99 $ aylık.Ağ sağlayıcısı
BluehostBluehost2,95 $ aylık.Ağ sağlayıcısı
InMotion BarındırmaInMotion Barındırma6,99 $ aylık. – 19,99 $ aylık.Ağ sağlayıcısı
boldgridBoldGrid3,99 $ aylık. – 13,99 $ aylık.WordPress Site Oluşturucu
SmugMug'daSmugMug’da12,50 $ aylık. – 25,00 $ aylık.Fotoğrafçılığa Özel Platform
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map