Rishikimi i GreenGeeks (2020)

greengeeks-shqyrtim


2019 Pritja më e mirë në internetPritja më e mirë për ndarje, më e mira e mbajtjes së gjelbër në gjelbër Kur bëhet fjalë për Green Web Hosting, GreenGeeks nuk është i dyti për asnjë. Mundësuar nga 300% e Energjisë së Ripërtëritshme, kjo kompani jugore, CA, me bazë në internet meriton konsideratë serioze nga ata që kërkojnë një plan të përbashkët të cilësisë së përbashkët. Nëse jeni duke kërkuar të ndershëm Shqyrtime GreenGeeks, këtu është rishikimi im bazuar në përvojat e mia si një klient i GreenGeeks.

Planet e Pritjes së GreenGeeks

GreenGeeks tani jo vetëm që ka ripërtërirë platformën e tyre Shared Hosting, por ata gjithashtu kanë zgjeruar formacionin e tyre të pritjes. Më parë, ata ofruan një plan gjithëpërfshirës të hostimit. Tani, ata janë bashkuar me shumicën e pritësve të tjerë të uebit në të patur tre nivele të ndryshme të planeve të Shared Web Hosting. Ka të mirat dhe të këqijat për strukturën e re.
greengeeks-hosting-planet
Në anën plus, tani mund të merrni pritjen e tyre për vetëm 2,95 $ mo. Nga ana tjetër, plani i pritjes në nivelin e hyrjes nuk përfshin disa nga veçoritë e platformës së rinovuar të GreenGeeks. Për shembull, nëse doni teknologjinë e tyre të Powercache ose fuqi të rritur të performancës, do të duhet të merrni ose planin e tyre të pritjes Pro ose Premium.

Për shumicën e pronarëve të faqeve të reja dhe personale, plani i nivelit të hyrjes në Starter është më se i mjaftueshëm. Dhe, me çmimin e ri të nivelit më të ulët të hyrjes, është një plan i shkëlqyeshëm për të filluar. Ju gjithmonë mund të azhurnoni më vonë nëse keni nevojë.

Karakteristikat e GreenGeeks

Ne jemi shumë të impresionuar nga ajo që përfshihet në planin pritës të GreenGeeks. Përveç hapësirës së pakufizuar në internet dhe transferimit të të dhënave, këtu janë disa tipare që merrni që normalisht duhet të paguani më shumë në vende të tjera:

 • Domain Domain Pafund (Plane Pro dhe Premium)
 • Emër i Lirë Domain
 • Migrim falas në internet
 • Rikthim i të dhënave falas dhe rivendosje falas e të dhënave (një herë në muaj)
 • Mjete False SEO dhe Marketingu

Platforma e Re e Rinovuar e Pritjes

GreenGeeks është edhe më mirë tani! Në vitin 2017, GreenGeeks lëshoi ​​platformën e tyre të re të rinovuar të përbashkët të pritjes së përbashkët. Rezultatet tregojnë përmirësime thelbësore në shpejtësinë dhe sigurinë. Së pari, ata tani ofrojnë burime të llogaritshme të llogaritshme, domethënë nëse keni nevojë për më shumë fuqi pritëse, nuk keni nevojë të rifreskoheni në një plan më të shtrenjtë të hostimit VPS. Disa nga përmirësimet e tjera në teknologjinë e shpejtësisë përfshijnë LiteSpeed ​​Web Servers, MariaDB Database Servers, dhe më mbresëlënëse, Teknologjinë e tyre të re të Powercache.

Në anën e sigurisë, GreenGeeks tani po ofron skanimin e sigurisë në kohë reale, monitorimin e serverëve proaktiv, sistemin e sigurtë të Linux Linux dhe izolimin më të mirë të llogarisë së pritjes. Dhe për përdoruesit e WordPress në 2018, ata lëshuan mbrojtjen e tyre të re brutale të forcës, WordPress Protect. Me WordPress Protect, përpjekjet me qëllim të keq të identifikimit në faqet e internetit mund të zbulohen dhe mbyllen. Më e mira nga të gjitha, është aktivizuar automatikisht për çdo llogari pritjeje.

Për më shumë detaje mbi përmirësimet e reja, shihni artikullin tim të titulluar Testuar Platformën e Hosting GreenGeeks Revamped. Më poshtë është një listë e përmirësimeve dhe shtesave kryesore me platformën e re.

Sigurimit:

 • Skanimi i sigurisë në kohë reale
 • Monitorimi proaktiv i serverit
 • Izolimi i përmirësuar i llogarisë së pritjes
 • Sistemi i Sigurt i Linux-it
 • WordPress Mbroni mbrojtjen brutale të forcës

Speed:

 • Teknologjia e ruajtjes së energjisë
 • Serverët e Internetit LiteSpeed
 • Serverat e databazave MariaDB
 • Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes në Cloudflare
 • Aktivizohet HTTP / 2
 • Aktivizohet PHP 7

Vërtetë Hosting Web i Gjelbër

GreenGeeks Green Hosting
GreenGeeks është me të vërtetë një udhëheqës i industrisë në web hosting të energjisë së gjelbër. Angazhimi i tyre i energjisë së rinovueshme 300% do të thotë që për energjinë që ata konsumojnë, ata po kthejnë tri herë më shumë energji nga era në rrjet.

Tani me 5 Qendrat e të Dhënave në dispozicion

Si pjesë e infrastrukturës së tyre të rinovuar të pritjes, GreenGeeks tani ka pesë lokacione të qendrave të të dhënave: Chicago, IL; Phoenix, AZ; Toronto, MUND; Montreal, MUND; dhe Amsterdam, NL.

GreenGeeks Tani përfshin Le të Encrypt Wildcard SSL

Dhe, lajmet janë edhe më të mira në lidhje me sigurinë e faqes në internet. GreenGeeks tani po ofron Certifikatat Le të Encrypt Wildcard SSL falas me planin e tyre të pritjes. Nëse po pyesni pse ata nuk kanë siguruar tashmë SSL të Encrypt falas, si një numër të host-ve të tjerë, ka një arsye të mirë. GreenGeeks dëshironte të sigurohej që ata kishin një zgjidhje superiore për të shmangur ndërprerjet e shërbimit të rinovimit të çertifikatave që mund të ndodhin me SSL të Encrypt standarde. Për më tepër, ata donin një zgjidhje më efikase për pronarët e faqeve të internetit, në mënyrë që të mos u duhen çertifikata të shumta për të njëjtin domain. Me Let’s Encrypt Wildcard SSL, GreenGeeks është në gjendje të ketë një kontroll më të mirë mbi të gjithë procesin.

Dhe tani, procesi i Certifikatës SSL është edhe më i lehtë në GreenGeeks me Instaluesin e ri të Encrypt SSL të Letrave (shiko më poshtë).

Regjistrohu

Regjistrimi GreenGeeks
GreenGeeks pranon pagesa me kartë krediti ose PayPal, dhe procesi i regjistrimit është shumë i shpejtë dhe i lehtë.

Regjistrimi GreenGeeks Faleminderit
Mos u shqetësoni nëse nuk merrni një përgjigje të menjëhershme të emailit pas regjistrimit. GreenGeeks do të verifikojë blerjen tuaj përpara se t’ju dërgojë detajet e llogarisë tuaj.

Në rastin tim, u deshën rreth 20 minuta. Do të merrni disa email nga GreenGeeks: Detajet e hyrjes së menaxherit të llogarisë; Faturat e klientit dhe pagesa; dhe Informacioni i Llogarisë së Re (paneli i kontrollit dhe hyrjet FTP, serverat e emrave, etj.)
Hyrja e menaxherit të llogarisë GreenGeeks

Pak më vonë, do të merrni gjithashtu një email nga CEO i GreenGeeks, Trey Gardner, duke ju mirëpritur dhe duke siguruar listat e kontrollit të artikujve për klientët e rinj dhe ata që transferojnë një faqe në internet mund të ndiqni për të filluar. Webmasterët me përvojë nuk do të duhet të ndjekin të gjitha këto hapa, por është një prekje e këndshme për newbies.
GreenGeeks Email Trey Gardner

Ndërfaqja e Menaxherit të Llogarive GreenGeeks

Ndërsa Paneli i Menaxherit të Llogarive të GreenGeeks ka qenë gjithmonë i lehtë për t’u përdorur, versioni i ri përfshin informacione shumë më të dobishme dhe ju lejon të keni akses të drejtpërdrejtë në më shumë funksione. Brenda Menaxherit të ri të Llogarive, jo vetëm që mund të hyni në cPanel tuaj, ju gjithashtu mund të menaxhoni të gjitha planet dhe fushat tuaja të hostimit, të menaxhoni certifikatat tuaja SSL dhe të keni qasje në biletat tuaja të mbështetjes dhe bazën e njohurive të GreenGeeks.
greengeeks-llogari-menaxher

Jam shumë i kënaqur që ju merrni cPanel me organizimin e GreenGeeks. cPanel është ndërfaqja ime e preferuar e hostimit në internet pasi është jashtëzakonisht e thjeshtë për tu lundruar dhe përdorur. Me pritjen e GreenGeeks cPanel, do të keni qasje në WordPress, Joomla, Drupal dhe shumë aplikacione të tjera për të krijuar llojin e faqes së internetit që ju nevojitet.
GreenGeeks cPanel

Le të Encrypt SSL Installer

Shumë hostë në internet tani përfshijnë çertifikatat e Le të Encrypt SSL falas me planet e tyre të pritjes. Sidoqoftë, procesi i instalimit të SSL me domenin tuaj nuk është gjithmonë aq i lehtë sa duhet. Por me GreenGeeks, Le të Encrypt Installer new i disponueshëm brenda Panelit të ri të Menaxherit të Llogarive — shtimi i kartelës SSL në fushat tuaja tani është një fllad.
greengeeks-lejon-encrypt-SSL-installer

Avantazhet e mëdha që merrni me Instaluesin e Encrypt SSL të GreenGeeks Le të Encrypt SSL janë që ju të merrni një instalim të thjeshtë me një klikim të certifikatave tuaja SSL, email-i dhe nënfushat tuaja sigurohen automatikisht dhe çertifikatat tuaja SSL janë ripërtërirë automatikisht.

Performanca e faqes në internet

Deri më tani, nuk kam pasur asgjë tjetër përveç përvojave pozitive me pritjen time në internet dhe performancën e postës elektronike në GreenGeeks. Shpejtësia e faqes dhe disponueshmëria kanë qenë të shkëlqyera pa asnjë problem në anën e postës elektronike. Në fakt, posta elektronike ka qenë shumë e shpejtë.

Përvoja ime vetjake me GreenGeeks ka vërtetuar që ju mund të merrni industrinë udhëheqëse të mbajtjes së gjelbër në internet pa sakrifikuar tipare të fuqishme të planit të mbajtjes në internet.

Rezultatet e Testit të Shpejtësisë së Azhurnuar

Si klient i GreenGeeks, kam pasur shumë mundësi për të provuar hostimin e tyre në internet. Në vitin 2019, unë kam bërë azhurnim në planin pritës të GreenGeeks Ecosite Premium. Dhe me platformën e tyre të re të rinovuar të pritjes, ne kemi bërë disa testime shtesë. Jam i lumtur të raportoj se zbuluam se shpejtësia e faqes në internet ka përmirësuar përfundimisht në të gjitha rajonet e Sh.B.A. GreenGeeks jep disa nga shpejtësia më e mirë dhe më e qëndrueshme e faqes në internet që kam përjetuar ndonjëherë.
Rezultatet e Testit të Shpejtësisë GreenGeeks

Ndihma për klientët

Përvoja ime me mbështetjen e klientit GreenGeeks ka qenë e shkëlqyeshme. Kohët e përgjigjes së bisedës live kanë qenë të mrekullueshme dhe stafi mbështetës është shumë i dobishëm.
Mbështetje për Mbështetje për GreenGeeks

GreenGeeks përfundimisht merr nota të larta në këtë kategori.

Takim me CEO të GreenGeeks Trey Gardner

Kohët e fundit pata kënaqësinë të takohem me CEO të GreenGeeks, Trey Gardner. Ishte e këndshme të dëgjosh nga dora e parë se si GreenGeeks është bërë lider në hostimin e gjelbër në internet dhe si përpiqen të ofrojnë përvojën më të mirë të mundshme të pritjes për klientët e tyre. Përveç që është kompania më e eko-miqësore për pritjen e faqeve në internet, Trey gjithashtu foli për mënyrën sesi GreenGeeks përqendrohet në jo vetëm mbështetjen e klientëve, por suksesin e klientit. Për shembull, ata gjithmonë kërkojnë të bëjnë përmirësime për blogerët, zhvilluesit dhe projektuesit e WordPress.
Michael James dhe Trey GardnerTakim me CEO të GreenGeeks Trey Gardner

Këtu është lidhja për intervistën time me Trey.

GreenGeeks ju ndihmon të tregoni se jeni miqësor me mjedisin!

Tani mund t’i tregoni të gjithëve që vizitojnë faqen tuaj të internetit që kujdeseni për mjedisin dhe përdorni më të mirën e gjelbërimit të programeve. GreenGeeks tani ka krijuar disa shënja të shkëlqyera që mund t’i përfshini në faqen tuaj të internetit. Këtu është vetëm një shembull i disa prej shënjave që mund të zgjidhni. Shtë një mënyrë e shkëlqyeshme për të treguar që keni një Uebfaqe të Gjelbër 300%!
greengeeks-website-shënjat

Më shumë komente për GreenGeeks

GreenGeeks vs A2 Hosting
GreenGeeks vs Bluehost
GreenGeeks vs GoDaddy
GreenGeeks vs HostGator
GreenGeeks vs InMotion
GreenGeeks vs iPage
GreenGeeks vs SiteGround

Dhe, ka shumë klientë të tjerë të GreenGeeks që janë shumë të kënaqur me pritjen e tyre në internet. Këtu është vetëm një shembull i asaj që duhet të thonë të tjerët:
greengeeks-klient-Shqyrtime

Pyetje për GreenGeeks

Farë e bën GreenGeeks më të mirë?
GreenGeeks nuk është vetëm një nga ofruesit kryesorë të pritjes së faqeve në internet për faqet e internetit të WordPress, Joomla dhe Drupal, por ato janë gjithashtu udhëheqësi i industrisë kur bëhet fjalë për mbajtjen në internet të gjelbër.

Si është e gjelbërimi i mbajtjes së faqes në internet?
Industria e web hosting është një nga ndotësit më të mëdhenj të mjedisit. Dhe, qendrat e të dhënave duhet të konsumojnë sasi të mëdha të energjisë për të mbajtur të freskët të gjithë serverët dhe pajisjet e tjera. Sidoqoftë, duke zëvendësuar energjinë e përdorur me kredi të energjisë së rinovueshme dhe duke zbatuar praktika të tjera biznesi miqësore me mjedisin, disa pritës të internetit janë duke siguruar me sukses hostimin e gjelbër të uebit.

Farë e bën GreenGeeks Eko-Friendly?
GreenGeeks zëvëndëson energjinë që ata përdorin nga tre herë më shumë se sasia e kthyer në rrjet. Ata punojnë me fondacionin mjedisor Bonneville për të blerë energji nga era që është rikthyer në rrjet. Që nga viti 2009, GreenGeeks është njohur si një partner i fuqisë së gjelbër nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara për Mbrojtjen e Mjedisit.

Sa kushton GreenGeeks?
Aktualisht, planet e përbashkëta të pritjes së GreenGeeks janë në dispozicion si më poshtë:
Lite – 2,95 $ mo.
Pro – 5,95 $ mo.
Premium – 11,95 $ mo.

Si krahasohet kostoja e GreenGeeks me të tjerët?
GreenGeeks është me çmim shumë konkurrues dhe ofron disa nga vlerat më të mira të çdo plani të mbajtjes në internet në dispozicion. Ja se si ato krahasohen me SiteGround dhe Bluehost:

GreenGeeksSiteGroundBluehost
Starter Ecosite – 2,95 $ mo.
Ekosite Pro – 5,95 $ mo.
Premium Ecosite – 11,95 $ mo.
Fillimi – 3,95 $ hënë.
GrowBig – 5,95 $ mo.
GoGeek – 11,95 $ hënë.
Themelore – 2,95 $ mo.
Plus – 5,45 $ mo.
Pro – 13,95 $ mo.

A është GreenGeeks pjesë e EIG?
Nr. GreenGeeks është në pronësi dhe operim të pavarur. Ata kanë qenë në biznes që nga viti 2008.

Ku ndodhet GreenGeeks?
GreenGeeks është me seli në Kaliforninë Jugore.

Ku ndodhen qendrat e të dhënave GreenGeeks?
Aktualisht, GreenGeeks ka qendra të të dhënave në Sh.B.A, të vendosura në agoikago, IL dhe Phoenix, AZ. Ata gjithashtu kanë një qendër të të dhënave në Montreal, CN, dhe Amsterdam, NL. Ju mund të zgjidhni që qendra e të dhënave pret faqen tuaj të internetit.

Si funksionon procesi i migracionit në GreenGeeks?
GreenGeeks ofron shërbime falas të migracionit në uebfaqe për të gjithë klientët e tyre. Pasi të regjistroheni me GreenGeeks, thjesht hyruni në pultin e menaxherit tuaj të llogarisë dhe paraqisni një kërkesë për transferim në internet.

Si funksionojnë burimet e shkallëzuara atje ku nuk keni nevojë të rifreskoheni në VPS?
Me një plan të përbashkët të pritjes së GreenGeeks, ju mund të blini burime shtesë, si memorie ose RAM, në vend që të përmirësoheni në një plan më të shtrenjtë të hostimit VPS.

A përfshijnë GreenGeeks skenë në internet?
Jo aktualisht. Por është në punë dhe ata planifikojnë ta përfshijnë së shpejti.

rekomandime

GreenGeeks vazhdon të sigurojë një pritje të shkëlqyeshme në internet. Ata duket se po bëjnë gjithçka në rregull, dhe unë kam qenë shumë i impresionuar nga shërbimi dhe mbështetja e tyre. Përmirësimet e fundit me platformën e tyre të përbashkët të pritjes së pritjes kanë bërë GreenGeeks një mundësi edhe më të mirë të pritjes që ofron shpejtësi dhe performancë të jashtëzakonshme në internet, karakteristika të shkëlqyera për të gjitha llojet e vendeve, dhe mbështetje të përgjegjshme ndaj klientit.

GreenGeeks është ideal për ata pronarë të faqeve të internetit që kërkojnë një plan të ngarkuar me vlera në internet që përfshin jo vetëm tiparet që ata duhen tani, por edhe burimet që do të nevojiten në të ardhmen ndërsa faqja e tyre rritet. Prandaj mbani në mend: Nëse keni nevojë për një plan pritjeje që përfshin hapësirë ​​të pakufizuar dhe gjerësi bande (plus ju lejon të presni një sasi të pakufizuar fushash), nuk do të keni nevojë të paguani për një plan më të lartë, primi të përbashkët me një çmim më të lartë. Ju mund të vendosni për një web hosting të gjelbër të lartë dhe të merrni të gjitha tiparet që ju nevojiten me GreenGeeks.

Klikoni Këtu për më shumë detaje në GreenGeeks

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map