Röportaj: InMotion Hosting’in Sunil Saxena

Sunil Saxena InMotion Hosting Kurucu Ortağı


2001 yılında kuruluşundan bu yana, InMotion Hosting özellikle birçok işletme web sitesi için en iyi web hosting sağlayıcılarından biri olarak kabul edilmiştir. Los Angeles, CA merkezli ve hem batı hem de doğu kıyısında veri merkezleri ile, en iyi web hosting listelerinin en üstünde bulunabilir.

2009’dan beri kendim bir müşteri olarak InMotion Hosting’in olağanüstü servis ve desteğini şahsen yaşadım. Son zamanlarda InMotion Hosting Kurucu Ortağı ve EVP Sunil Saxena ile sohbet etme şansım oldu. Gerçekten web barındırma sektöründe genel olarak almak istedim – ve InMotion gelecek için neler var.

Web Hosting Cat: Yeni bir yıla başladığımızda, genel olarak web hosting şirketleri için en büyük zorluklar olarak görüyorsunuz ve InMotion Hosting’in hedeflerinden bazıları nelerdir??

Sunil Saxena: Genel olarak web barındırma alanı için daha büyük zorluklardan bazıları, teknolojik açıdan uyarladığımızdan emin olmak için müşterilerin daha yeni ihtiyaçlarını söyleyebilirim. Örneğin, 2013’te belirlediğimiz ve 2014’te uyguladığımız bir şey, müşterilerimiz için SSD’lere ve daha hızlı performans gösteren sunuculara sahip olmamızı sağlamaktı. Çünkü çoğu tüketicinin şimdi bildiği gibi, işler çabuk, işler verimli olmalı ve sürekli çalışmak zorundadır. Bu nedenle, SSD gibi teknolojik değişikliklerin yanı sıra bazı özelliklerimizde daha fazla değişiklik yapmanın, çoğunlukla işletme sahibi olan müşterilerimize gerçekten işlerini bir sonraki seviyeye taşımasına yardımcı olduğunu bulduk..

WHC: Son zamanlarda, bazı barındırma şirketlerinin desteklediği birkaç hizmet Yönetilen WordPress Barındırma Planları ve İçerik Dağıtım Ağlarıdır. InMotion bunlardan herhangi birini yakın gelecekte sunacak mı??

SS: Aslında WordPress barındırma hizmetini zaten Yönetilen Hizmetler Ekibimiz aracılığıyla yönetiyoruz. Bu yüzden diğer bazı sağlayıcılar gibi paketlemiyoruz, ancak yaptığımız şey aslında sadece sizin için WordPress hostingini yönetmeyecek, aynı zamanda genel olarak hosting yönetecek özel bir ekibimiz var. Yani, çoğu zaman olacak bazı büyük kuruluşlar bize gelecek ve “Tamam, bu üç özel sunucuyu belirli bir şekilde yapılandırmanız gerekiyor, böylece bir haber şovu için hazırız” veya benzeri bir şey söyledi. Böylece, Yönetilen Ekibimiz bunu yapabilir.

Ve CDN sağlayıcılarına gelince, aslında bu yıl dışarıdaki diğer satıcılarla daha yakın bir ilişki kuracağız.

WHC: InMotion Hosting’i web barındırma şirketlerinin geri kalanından ayıran ilk 3 şey neler söylenir??

SS: Başladığımız günden bu yana her zaman olduğu gibi müşteri hizmetleri ve desteğimiz bizim için en önemli şey. Organizasyondaki herkesin kendimden en yeni işe alımlara kadar yaşadığı çok önemli bir temel değerler setimiz var. Buna ek olarak, müşteri deneyimi üzerinde çalışmaya devam etmemiz önemlidir. Çünkü, web barındırma hala web barındırma olmasına rağmen, şimdi üç yıl öncekinden çok farklı – ve bundan üç yıl sonra da çok farklı olacak. Dolayısıyla, bir Müşteri Deneyimi Ekibine sahip olmak, müşterinin ihtiyaçlarının neler olduğunu anlamamıza yardımcı olur ve bu değişen ihtiyaçların ne olduğunu [bilmek] bizim için çok önemlidir. Ve son olarak, bu, ticari müşterilerimiz için uygun ürünleri sunmak ve müşterilerimizin başarılı olmasına [yardımcı olmak] ile ilgilidir. Yine, WordPress ile çalışmak, aynı zamanda yeni site oluşturma araçlarıyla ve daha sonra üst uçta ortaya çıkarak, özel sunucularımızın, bayi platformlarımızın ve VPS barındırma hizmetimizin müşterinin ihtiyaçlarına hizmet edebilmelerini sağlayarak başarılı. Çünkü mantramız temel olarak: Müşterilerimiz başarılı olduğunda,.

WHC: Veri güvenliği özellikle son zamanlarda çok büyük bir sorun haline geldi. InMotion Hosting’in müşterinizin web sitelerini nasıl korumaya çalıştığı hakkında bize neler söyleyebilirsiniz??

SS: Ağlarımıza sürekli olarak Nagios üzerinden bakan ve izleyen özel bir Sistem Yöneticileri ekibimiz var ve aslında sitede de bulunuyor. Yani belki başka bir hizmet sağlayıcı ile [bir kolokasyon merkezi kullanın] ya da aslında sadece barındırma hizmeti satıyor diğer bazı sağlayıcılar aksine, aslında sunucuları izliyor emin olmak için 24/7 yerinde kendi özel Sistem Yöneticileri var onları izleyerek ve proaktif olarak herhangi bir hack, sorun veya benzeri şeylerle uğraşarak.

Buna ek olarak, bazı donanımlarımıza son zamanlarda biraz para yatırdık. Örneğin, hem doğu kıyılarımızda hem de batı kıyıları veri merkezlerimizde harika olan iki sağlam ve sağlam DDoS azaltma sistemi uyguladık. Yani, belki bir buçuk yıl önce web sunucularımıza saklanan bir DoS saldırısı, bu noktada bir grafikteki bir bipten başka bir şey değildir.

WHC: Cloud Hosting başka bir gündem konusu haline geldi. Bulut hakkında ne düşünüyorsunuz ve InMotion gelecekte bulut hizmetleri sağlayacak mı??

SS: Bulut barındırma çok sıcak! Bence herkes buluta sahip olmak istiyor. Sanırım bazı insanlar bulutu istiyor, ancak bulutun ne olduğundan emin değiller. 2015’in sonuna doğru kendi çıplak metal bulutumuzla çıkacağız. VPS teknolojimizi kullanan birçok müşterimiz için, VPS’imizin arkasındaki sanallaştırma teknolojisi bazı yönlerden çok bulutsu. Ancak, yıl sonuna doğru özel bir bulut ürünümüz olacak.

WHC: Yolun ilerisine baktığınızda, önümüzdeki beş veya on yıl içinde sektörü nerede görüyorsunuz? Web hosting şirketleri arasında daha fazla genişleme görüyor musunuz ya da belki tüketiciler için mevcut web barındırma sayısında bir konsolidasyon?

SS: Dışarıdaki bazı büyük şirketler arasında biraz konsolidasyon var. 2016, 2017’ye baktığımız kadar daha fazla konsolidasyon olacağına ve neyin olmayacağına inanıyorum. Ve sürekli gelişebilen ve müşterileri için mümkün olan en iyi hizmeti ve deneyimi sağlayabilenler iyi iş çıkarır. Ve bence diğerlerinin bir çeşit bağırsak kontrolü yapması ve onlar için neyin önemli olduğunu görmesi gerekecek.

InMotion Hosting hakkında daha fazla bilgi için ilgili yayınlara göz atın:

InMotion Hosting İncelemesi

InMotion Hosting’in Veri Merkezine İçeriden Bakış

Güney Kaliforniya Web Hosting

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector