HostPapa vs HostGator (maj 2020) – “Padyshim që nuk është njësoj!”

hostpapa-vs-Hostgator


Ndërsa emrat e tyre mund të jenë disi të ngjashëm, pasi të lexoni tim HostPapa vs HostGator krahasimi, ju do të dini saktësisht se cilin ofrues të pritjes duhet të zgjidhni. HostPapa është një kompani në pronësi dhe operim të pavarur. HostGator është pjesë e Grupit Ndërkombëtar të Qëndrueshmërisë që përfshin shumë kompani të tjera pritëse. Ky është vetëm fillimi i dallimeve të tyre. Le të bëjmë një vështrim më të hollësishëm për të marrë tregimin e plotë.

HostPapa vs HostGator: Dallimet

Avantazhet e HostPapa mbi HostGator:

 • Shërbime Superior në Bord
 • Më shumë Mbështetje e Përgjegjshme e Konsumatorëve
 • Cloudflare Falas CDN
 • Stomat e avancuara SSD
 • Në pronësi dhe operim të pavarur

Avantazhet e HostGator mbi HostPapa:

 • Garancia e kthimit të parave 45 ditë
 • Më shumë kredi për reklama falas

Detaje të HostPapa vs HostGator

Fitues

CategoryHostPapaHostPapaHostgatorHostgatorComments
Qendrat e të dhënavefitues
Pajisjet e serveritfitues
rrjetfitues
Regjistrim / Provizion i llogarisëfituesHostPapa ofron një 30 minutë një në një seancë stërvitore.
Paneli i kontrollitfituesfituesTie. Të dyja përfshijnë cPanel.
Shpejtësia dhe performancafituesShihni Rezultatet më poshtë
sigurifituesHostPapa përfshin Le të Encrypt SSL, si dhe mbrojtjen e DDoS, monitorimin e serverit dhe Patchman.
Rikthim i të dhënavefituesfituesTie. Të dy ngarkojnë një tarifë shtesë për rezervime automatike.
Mjetet e zhvilluesitfituesAktualisht mbështet PHP 7.3.
WordPressfitues
Aplikimet në UebfaqefituesPërfshinë mbi 400 aplikime përmes cPanel.
Koha e reagimit për mbështetjen e klientitfitues
Rezoluta e çështjes së mbështetjes së klientitfitues
Garancia e kthimit të paravefituesHostGator ofron një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh
Çmimi / Valuefitues

Krahasimi i Shpejtësisë së Uebfaqeve

Kur bëhet fjalë për shpejtësinë e faqes në internet, HostPapa është fituesi mbi HostGator. HostPapa postoi rezultate pak më të mira në testimin tonë. Dhe në përvojën time personale, vura re gjithashtu një ndryshim në shpejtësinë e faqes në internet midis këtyre dyve – me HostPapa të ishte superior. Shikoni disa rezultate të mostrës më poshtë.
hostpapa-vs-Hostgator-website-speed

HostPapa vs HostGator: Ndihma për klientët

Edhe pse HostGator ka bërë disa hapa në përmirësimin e shërbimeve të tyre të përgjithshme për mbështetjen e klientëve, HostPapa është qartë fituesi në këtë kategori. HostPapa jep kohë shumë më të shpejtë të përgjigjes dhe është më konsistent në punën e tyre të zgjidhjes së çështjeve. Dhe, HostPapa ofron më shumë ndihmë gjatë procesit tuaj të bordit – përfshirë një 30 minutë në një seancë trajnimi. HostPapa gjithashtu përcjell përmes telefonit dhe postës elektronike për të siguruar që ndonjë nga pyetjet tuaja janë përgjigjur.

HostPapa
HostPapa
Biznesi i Filluar: 2009
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Toronto, ON, Kanada

Çmimi: 3,95 $ mo. – 12,95 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: jo

Shtesa falas:
Ndërtues i thjeshtë i faqes në internet
Le të Encrypt SSL
Transferim Falas Domain
Migrim falas në internet
30 minutë falas në një seancë trajnimi
Cloudflare Falas CDN

Avantazhet e zgjedhjes së hostPapa:

 • Shërbimi i Personalizuar në Bord
 • Optimizuar për Shpejtësinë dhe Performancën
 • Mbi 400+ Aplikime të disponueshme përmes cPanel
 • 24/7 Telefon, Email dhe Mbështetje e Bisedës Live
 • Në pronësi dhe operim të pavarur

Klikoni Këtu për më shumë detaje në HostPapa

Hostgator
Hostgator

Biznesi i Filluar: 2002
Vlerësimi i BBB: C+
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Vendndodhjet e shumëfishta SoftLayer

Çmimi: 3.82 dollarë mo. – 13,56 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 45 ditë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Kredi 100 $ Google Adwords
Ndërtues i sitit Basekit
4500 Modele Uebfaqesh

Avantazhet e zgjedhjes së HostGator:

 • Ata ofrojnë mbështetje telefonike, emaili dhe chat.
 • Të gjithë serverët e përbashkët janë 130% të energjisë me erë.

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në HostGator

Si e krahason HostPapa me hostet e tjerë të uebit?

HostPapa vs GoDaddy
Si e krahason HostPapa me GoDaddy? Në këtë ndeshje të HostPapa vs GoDaddy, hedhim një sy në lojtarin e madh në fushën e web hosting dhe një host të uebit që mund të mos jesh aq i njohur deri më tani…

HostPapa vs GreenGeeks
Kjo ndeshje e HostPapa vs GreenGeeks krahason dy nga ofruesit kryesorë të pritjes së cPanel në industri. HostPapa dhe GreenGeeks secili ofrojnë karakteristika të shkëlqyera së bashku me mbështetje të shkëlqyeshme të klientit…

HostPapa vs InterServer
Kjo krahasim i HostPapa vs InterServer përqendrohet në dy hoste të një cilësie që janë të ngjashme në shumë mënyra. Sidoqoftë, ekzistojnë edhe dallime, dhe këtu do të shohim se cili host është më i përshtatshmi për faqet e internetit tuaj …

HostPapa vs iPage
Në këtë krahasim të HostPapa vs iPage, hedhim një vështrim se si HostPapa përputhet me iPage kur bëhet fjalë jo vetëm për buxhetin dhe pritjen e fillestarëve, por edhe se cili është më i miri për zgjedhjen…

Si e krahason HostGator me hostet e tjerë të uebit?

HostGator vs A2 Hosting
Si e krahason A2 Hosting me HostGator? Siç rezulton, A2 Hosting më shumë sesa mban të vetën kundër konkurrencës këtu…

HostGator vs GreenGeeks
GreenGeeks dhe HostGator të dy ofrojnë zgjidhje të përbashkëta të programeve të përbashkëta, VPS dhe Dedikuara. Kjo krahasim përqendrohet kryesisht në planet e tyre të Ndara Hosting …

HostGator vs InMotion
Të dyja këto kompani të mbajtjes së faqes në internet ofrojnë një larmi të planeve për programet e përbashkëta, VPS dhe hostimin e dedikuar…

HostGator vs InterServer
Kjo krahasim përqendrohet në planin standard të hostimit të InterServer dhe opsionin më të shtrenjtë të pritjes së përbashkët të HostGator. Ndërsa këto plane përmbajnë shumë karakteristika identike…

HostGator vs iPage
Të dy planet e tyre të mbajtjes në internet ju japin gjerësi dhe ruajtje të pakufizuar të bandës, si dhe aftësinë për të pritur fusha të shumta…

HostGator vs Jaguar PC
Në këtë krahasim, hedhim një vështrim se si Jaguar PC krahason me HostGator. Këta dy hostë në internet kanë struktura të ngjashme të planit të pritjes, duke ju lejuar të zgjidhni nga një paketë fillestare në një plan më të mbushur me veçori për faqet e internetit më të mëdha…

HostGator vs SiteGround
SiteGround dhe HostGator të dy ofrojnë një formacion të ngjashëm të planeve të mbajtjes në internet. Unë kam qenë një klient i të dy kompanive, kështu që kam marrë përvojë të dorës së parë duke përdorur shërbimet e tyre …

Qendër HostGator vs Web Hosting
Edhe pse të dyja këto kompani pritëse ofrojnë plane të ngurta, shumica e pronarëve të faqeve të internetit me siguri do të vlerësojnë vlerën që merrni me Hub në krahasim me HostGator…

HostGator vs WP Engine
Si e krahason hostin e ri të WordGress të HostGator me WP Engine? Të dy WP Engine dhe HostGator ofrojnë tre nivele të planeve të menaxhuara të mbajtjes së WordPress …

rekomandim

Në këtë krahasim të HostPapa vs HostGator, HostPapa është fituesi. Në të gjitha kategoritë, HostPapa dha rezultate më të mira. Dhe, ata janë veçanërisht më mbresëlënës kur bëhet fjalë për mbështetjen e klientit.

Pavarësisht nëse keni nevojë për host për një sit të menaxhimit të përmbajtjes siç është WordPress, ose ndonjë lloj tjetër i mbajtjes në internet të cPanel, HostPapa rekomandohet mbi HostGator. Dhe për pronarët e faqes së parë të faqes në internet, HostPapa rekomandohet edhe më fuqishëm për shkak të ndihmës së tyre të shkëlqyeshme.

Shikoni vlerësimet tona të rishikimit të HostPapa më poshtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map