InMotion Hosting vs InterServer (maj 2020) – “Fituesi është …”

Vizita e-InMotion-hosting Vizita e-interserver


InMotion Hosting dhe InterServer janë dy kompani të shkëlqyera të mbajtjes në internet që unë të dy i përdor. Nëse jeni duke kërkuar për rendiment cilësor dhe mbështetje të shkëlqyeshme të klientit, InMotion dhe InterServer meritojnë konsideratën tuaj. Le t’i krahasojmë këto dy hoste në internet dhe të shohim se cili është më i mirë për ju.

InMotion vs InterServer: Dallimet

Avantazhet e Pritjes së InMotion mbi InterServer:

 • Teknologjia e Zonës së Shpejtësisë Max
 • Ndërtuesi i faqeve BoldGrid për WordPress
 • Zgjedhja e vendndodhjes së qendrës së të dhënave
 • Domain falas
 • SSL falas private
 • Para-instalimi i WordPress, Joomla, ose PrestaShop
 • Garanci e plotë e kthimit të parave 90 ditë

Avantazhet e InterServer mbi hostimin e InMotion:

 • Kapaciteti 50% i serverit
 • Ruajtja ndër-prokurë
 • Pastrim falas i faqes në internet
 • Garancia e bllokimit të çmimeve

Detaje të InMotion vs InterServer

Fitues

CategoryInMotionPritja për lëvizjeInterServerInterServerComments
Qendrat e të dhënavefituesInMotion ka qendra të të dhënave në të dy brigjet e SHBA.
Pajisjet e serveritfituesPajisjet e klasës së biznesit me disqe të ngurta të shtetit (SSD)
rrjetfituesMe InMotion ju merrni teknologjinë e tyre Max Speed ​​Zone.
Regjistrim / Provizion i llogarisëfituesInMotion do të sigurojë WordPress, Joomla ose PrestaShop të Para-Instaluar
Paneli i kontrollitfituesInMotion siguron Panelin e tyre të Menaxhimit të Llogarive (AMP) dhe cPanel.
Shpejtësia dhe performancafitues
sigurifituesInMotion ofron falas SSL, Mbrojtjen e Hack dhe zbutjen e DDoS.
Rikthim i të dhënavefituesInMotion ofron kopje rezervë të të dhënave dhe rivendosje.
Mjetet e zhvilluesitfituesInMotion aktualisht po mbështet PHP 7.3
WordPressfituesInMotion do të instalojë para WordPress për ju. Ju gjithashtu merrni ndërtuesin e faqes BoldGrid WordPress.
Aplikimet në UebfaqefituesInMotion siguron 400+ aplikime përmes cPanel si dhe BoldGrid.
Kredite e reklamimitfituesMe InMotion ju merrni 250 $ Gjithsej (Google, Bing, Yahoo)
Koha e reagimit për mbështetjen e klientitfituesNormalisht rreth 10 sek. ose më pak.
Rezoluta e çështjes së mbështetjes së klientitfitues
Garancia e kthimit të paravefituesInMotion siguron një garanci të plotë për kthimin e parave 90 ditë.
Çmimi / ValuefituesMe garancinë e bllokimit të çmimeve të InterServer, tarifat e rinovimit tuaj nuk rriten.

Të dy InMotion dhe InterServer kanë të dhënat e tyre të të dhënave. InMotion ka qendra të të dhënave në bregun perëndimor dhe lindor, ndërsa InterServer ka dy qendra të të dhënave në New Jersey. Ndërsa kam shijuar një shpejtësi dhe performancë të shkëlqyeshme nga të dy këta hostë në internet, sepse InMotion Hosting përdor teknologjinë e tyre të Max Speed ​​Zone së bashku me të dhënat e tyre në të dyja brigjet, koha e ngarkimit të shpejtësisë dhe faqeve duket se është më e qëndrueshme në të gjitha fushat.

Të dyja këto kompani pritjeje në internet ofrojnë ndërfaqen cPanel së bashku me panelet e kontrollit të llogarisë së tyre në mënyrë të barabartë intuitive dhe të lehtë për t’u përdorur. Regjistrimi në pritje është shumë e lehtë me të dy kompanitë. InterServer pranon PayPal si pagese, të cilën ne e vlerësojmë. Nga ana tjetër, InMotion siguron një ndihmë pak më shumë për ngritjen tuaj. Dhe, nëse doni një faqe WordPress ose Joomla, ata do ta instalojnë paraprakisht për ju.

Planet e pritjes nga InMotion dhe InterServer janë të mbushura me karakteristika mbresëlënëse. Të dy këta hostë përdorin pajisje me cilësi të lartë duke përfshirë serverët SSD. Përveç hapësirës së pakufizuar në disk dhe transferimit të të dhënave, merrni edhe kopje rezervë të automatizuar të të dhënave. InMotion Hosting ekzekuton rezervë çdo 24 deri në 36 orë në krahasim me kopjet rezervë javore që InterServer kryen. Ju gjithashtu merrni të dhëna falas për të rivendosur. InMotion ju jep një rivendosje falas për katër muaj, ndërsa InterServer nuk ngarkon të rivendosë.

Mbështetja e klientit në InMotion dhe InterServer është e shkëlqyeshme. Unë jap një avantazh të vogël këtu për InMotion bazuar në kohën më të shpejtë të përgjigjes së përgjithshme dhe shtimin e mbështetjes bazuar në Skype. Agjentët mbështetës në të dy kompanitë janë jashtëzakonisht profesional dhe të sjellshëm. Sa për garancitë e kthimit të parave, InMotion del në krye duke ofruar një periudhë 90 ditore në krahasim me periudhën e rimbursimit të 30 ditëve të InterServer.

Këto dy kompani janë të dyja zgjedhje të jashtëzakonshme për mbajtjen në internet. Unë do të rekomandoja InMotion Hosting për faqet e internetit të biznesit dhe për ata pronarë të uebfaqeve që mund të kenë nevojë për ndihmë pak më shumë për të ngritur instalimin (d.m.th. para-instalimi i WordPress, etj.). Nëse keni nevojë për shumë pritje në internet me një çmim më të ulët, atëherë do të dëshironi të kontrolloni InterServer.

Rishikimi i hostimit të lëvizjeve
Pritja për lëvizje

Biznesi i Filluar: 2001
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhjet e qendrës së të dhënave: Los Angeles, CA dhe Ashburn, VA

Çmimi: 3,99 $ mo. – 13,99 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 90 ditë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Drives të ngurta të shtetit (SSD)
Certifikata falas SSL
Të dhënat falas rikthehen një herë në katër muaj
Transferime Falas në Uebfaqe
Rikthim i sigurt i aplikacionit
Kredi Google – $ 100 – $ 100
Ndërtuesi i faqes Premium

Avantazhet e zgjedhjes së lëvizjes:

 • InMotion shfrytëzon Zonat e tyre të Shpejtësisë Max për performancë më të shpejtë.
 • Pa pagesë për të rivendosur të dhënat tuaja nga kopjet e tyre një herë në katër muaj.
 • Ndërfaqja cPanel me instalime të thjeshta të softuerëve 1 klikues duke përdorur Softaculous.
 • Ata ofrojnë mbështetje telefonike, emaili dhe chat.
 • Ju merrni një Panel të veçantë të Menaxhimit të Llogarive për çështjet tuaja të llogarisë dhe faturimit.
 • Reagime të drejtpërdrejta të mbështetjes së klientit në chat.
 • Ju merrni mbi 400 aplikacione për t’u përdorur për faqet e internetit tuaj.
 • Qasja e sigurt e largët e serverit përmes linjës së komandës (SSH)
 • Para-instalimi i WordPress, Joomla, ose PrestaShop
 • Falas Comodo cPanel SSL
 • Ndërtuesi i faqes BoldGrid

Klikoni këtu për më shumë detaje në InMotion Hosting

InterServer
InterServer

Biznesi i Filluar: 1999
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhjet e qendrës së të dhënave: Secaucus, NJ

Çmimi: $ 4,00 hënë. – 5.00 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
CloudFlare CDN
Kredi 100 $ Google Adwords
Shërbim Migracioni Falas

Avantazhet e Zgjedhjes së InterServer:

 • Garancia e Bllokimit të Pricemimeve do të thotë që ju mund të rinovoni për të njëjtin çmim.
 • Magazinimi dhe transferimi i pakufizuar i të dhënave
 • Prit numrin e pakufizuar të faqeve të internetit.
 • Rezervime të automatizuara javore pa pagesë për të rivendosur të dhënat
 • Serverët e memorjes SSD për optimizimin e shpejtësisë.
 • Ndërfaqja cPanel me instalime të thjeshta të softuerëve 1 klikues duke përdorur Softaculous.
 • Ata ofrojnë mbështetje telefonike, emaili dhe chat.
 • Dorëzimi i garantuar me email

Klikoni këtu për më shumë detaje në InterServer

Si krahasohet InMotion me hostet e tjerë të uebit?

InMotion Hosting vs A2 Hosting
Lajmi i mirë kur krahason A2 Hosting dhe InMotion Hosting është se është një situatë e favorshme për ju. Të dyja këto kompani në internet ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme në internet me mbështetje të jashtëzakonshme…

InMotion Hosting vs Bluehost
Këto janë dy ofrues të shkëlqyer, të mirë-krijuar të pritjes së faqeve në internet. Të dy InMotion dhe Bluehost ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme të Shared, VPS dhe Dedikuar …

InMotion Hosting vs DreamHost
Këto dy kompani të mbajtura në internet të dyja i kanë rrënjët e tyre në Kaliforni. InMotion dhe DreamHost janë shumë të njohur si ofruesit e pritjes me cilësi…

InMotion Hosting vs Lopë Fat
Kjo krahasim midis InMotion Hosting dhe Fat Cow është me të vërtetë një nga më të lehtat që kemi bërë ndonjëherë…

InMotion Hosting vs GoDaddy
Si e krahason Plani i Hosting i GoDaddy me një plan Hosting të Biznesit nga një kompani si InMotion Hosting? Nëse po përpiqeni të vendosni, ja disa gjëra që duhet t’i mbani mend.

InMotion Hosting vs GreenGeeks
GreenGeeks dhe InMotion Hosting janë dy kompani të shkëlqyera të mbajtjes në internet me bazë në Kaliforninë Jugore. Të dy këta hostë në internet janë zgjedhje të shkëlqyera për ata pronarë të uebsajtit që kërkojnë pritje të gjelbërimit të uebit …

InMotion Hosting vs HostGator
Të dyja këto kompani të mbajtjes së faqes në internet ofrojnë një larmi të planeve për programet e përbashkëta, VPS dhe hostimin e dedikuar…

InMotion Hosting vs iPage
InMotion Hosting dhe iPage janë dy zgjedhje të shkëlqyera për mbajtjen në internet. Edhe pse ka disa ngjashmëri me planet e tyre të pritjes dhe të gjitha llojet e pronarëve të faqeve mund të përdorin njërën prej këtyre kompanive të mbajtjes së faqeve në internet, ato janë të përshtatshme në mënyrë ideale për lloje të ndryshme të faqeve të internetit …

InMotion Hosting vs Lunarpages
Për mua, kjo është një nga krahasimet më intriguese të mbajtjes në internet: Dy hoste të krijuar në internet nga Southern California (zona ime) dhe dy kompani pritëse që kam pasur përvojë personale me…

InMotion Hosting vs Namecheap
Për ata prej jush që përpiqeni të vendosni midis këtyre dy kompanive pritëse, këtu është krahasimi im i hollësishëm i InMotion vs Namecheap. Të dy këta hostë në internet kanë avantazhet e tyre dhe unë kam qenë…

InMotion Hosting vs Site5
Si funksionojnë InMotion Hosting dhe Site5 kundër njëri-tjetrit? Uditërisht, ky është një konkurs shumë i njëanshëm…

InMotion Hosting vs SiteGround
SiteGround dhe InMotion Hosting janë dy nga hostet më të mirë të internetit që mund të gjeni. Si klient i të dy këtyre kompanive në internet, unë kam provuar një shërbim të shkëlqyer të dorës së parë dhe mbështetje të jashtëzakonshme …

InMotion Hosting vs Hub Web Hosting
Krahasimi i Pritjes së InMotion me Qendrën e Web Hosting është shumë interesant pasi ato në të vërtetë janë kompani motra…

InMotion Hosting vs Wix
Kjo krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një pakete krijuese të uebfaqeve hedh një vështrim në planin e mbajtjes së biznesit të InMotion Hosting kundrejt planit të tregtisë së Wix të Wix …

InMotion Hosting vs WP Engine
Kjo krahasim përqendrohet në atë se si Plani i Pritjes së Biznesit të InMotion krahasohet me WP Engine. Me fjalë të tjera, si e krahason një plan të lartë të pa-menaxhuar të hostimit me një plan të menaxhimit më të mirë të menaxhimit kur bëhet fjalë për WordPress…

InMotion Hosting vs 1&1 strehues
Të dy këta hostë të internetit ofrojnë një gamë të gjerë shërbimesh pritëse përfshirë Shared, VPS, dhe Dedikuar…

Si e krahason InterServer me hostet e tjerë të uebit?

InterServer vs A2 Hosting
Këtu është një tjetër krahasim krahasimi i dy kompanive të shkëlqyera të mbajtjes në internet që të dy i përdor…

InterServer vs Bluehost
Nëse po përpiqeni të vendosni midis Bluehost dhe InterServer, mund të befasoheni nga rezultatet tona. Unë aktualisht i përdor të dyja këto kompani pritjeje në internet …

InterServer vs GoDaddy
GoDaddy është sigurisht shumë më i njohur se InterServer. Por si i krahasojnë planet e tyre të mbajtjes në internet me të vërtetë …

InterServer vs HostGator
Kjo krahasim përqendrohet në planin standard të hostimit të InterServer dhe opsionin më të shtrenjtë të pritjes së përbashkët të HostGator…

InterServer vs iPage
Kur jeni duke kërkuar për web hosting vlerën më të mirë, dy kompani pritëse që dëshironi të merrni parasysh janë InterServer dhe iPage. Këto dy hoste të internetit ofrojnë plane të shumta të pritjes së faqeve në internet që janë të mbushura me karakteristika që shpesh kushtojnë më shumë diku tjetër …

InterServer vs SiteGround
Këtu është krahasimi ynë i dy hosteve mbresëlënës të uebit që janë edhe të shkëlqyeshëm për pritjen me shumë faqe në internet. Unë personalisht përdor si SiteGround ashtu edhe InterServer, kështu që mund t’ju jap një llogari të dorës së parë të avantazheve që duhet të ofrojnë të dy…

InterServer vs Wix
Si e krahason InterServer me Wix? Kjo krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një pakete krijuese të uebfaqeve hedh një vështrim në planin Standard të Hosting të InterServer-it kundrejt planit të tregtisë elektronike të Wix …

rekomandim

Për shumicën e faqeve të internetit, në këtë krahasim ne do të rekomandonim InMotion Hosting. Shikoni vlerësimet e rishikimit tonë të shqyrtimit të InMotion më poshtë:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map