InMotion vs HostGator (maj 2020) – “Fituesi është …”

Vizita e-InMotion-hosting Vizita e-Hostgator-website


Të dyja këto kompani të mbajtura në internet ofrojnë një shumëllojshmëri të planeve për programe të përbashkëta, VPS dhe host të dedikuar. Ata që kërkojnë të marrin një plan të mbajtjes së biznesit do të përfitojnë më shumë nga një paketë e hostimit InMotion. Planet e tyre përfshijnë një numër karakteristikash që do të jenë shumë të dobishme për faqet e biznesit.

Zonat me Shpejtësi Maksimale të InMotion mund të jenë veçanërisht të dobishme nëse përqendroheni në një treg të synuar në një pjesë të caktuar të vendit. Edhe nëse jeni duke u përqëndruar në një audiencë më të gjerë për sitin tuaj, azhurnimi i fundit i InMotion i qendrës dhe rrjetit të tyre të të dhënave mund të sigurojë një kohë më të mirë dhe shpejtësi.

HostGator bën disa promovime të mira me raste, kështu që ju mund të merrni një pritje me një çmim të këndshëm. Kohët e fundit, koha e përgjigjes së mbështetjes së HostGator nuk ka qenë aq e shpejtë sa dikur. Në mënyrë të veçantë, nëse dëshironi të përdorni mbështetjen e bisedës live si mjetin tuaj kryesor të komunikimit, atëherë InMotion ka të ngjarë të jetë një zgjedhje më e mirë për ju. Gjithashtu, InMotion Hosting kohët e fundit ka bërë një numër azhurnimesh të rëndësishme në qendrën dhe pajisjen e tyre të të dhënave. Disa nga përmirësimet përfshijnë disqe gjendje të ngurta për sisteme me shpejtësi më të mirë dhe sisteme mbrojtjeje DDoS për të mbrojtur nga sulmet me qëllim të keq.

YouTube dritë kutie dritare

Video: InMotion vs HostGator

Shikoni videon tonë për një përmbledhje të shpejtë të InMotion Hosting vs HostGator.

Krahasimi i Karakteristikave të WordPress
Përfshirë me Planin e Pritjes

InMotionHostGator
PreinstallationTipar i përfshirë
Azhurnime automatikeTipar i përfshirë
Rikthim automatik i të dhënaveTipar i përfshirë
Në kërkesë rezervë dhe rivendosjeTipar i përfshirë
Skenimi i faqes në internetTipar i përfshirë
Caching e optimizuarTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Siguria e WordPressTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mund të menaxhohet WordPress?Tipar i përfshirëTipar i përfshirë

InMotion vs HostGator: Siguria

InMotion-hostingHostgator
SSL falasTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mbrojtja e DDoSTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mbrojtja brutale e forcësTipar i përfshirë
Skanimi i viruseveTipar i përfshirë
Mbrojtje nga hackTipar i përfshirë
Monitorimi 24/7 i SigurisëTipar i përfshirë
Web Hosting FirewallTipar i përfshirë
Mjet sigurie patchmanTipar i përfshirë
Autentifikimi me dy faktorëTipar i përfshirë
Izolimi i llogarisë së hostimit
Mbrojtja e SPAM-itTipar i përfshirëTipar i përfshirë

InMotion vs HostGator: Mbështetje

InMotion-hostingHostgator
Mbështetje e biletaveTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Ndihmë me emailTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mbështetje telefonikeTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Biseda liveTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Migrim falas në internetTipar i përfshirë
Ndihmë me përparësi në dispozicionTipar i përfshirë

InMotion vs HostGator: Zhvillimi

InMotion-hostingHostgator
Mbështetje PHP7.37.0
Baza e të dhënave të pakufizuarVetëm Plani ProTipar i përfshirë
Baza e të dhënave MySQL10.2.26-MariaDB5.6
Baza e të dhënave PostgreSQLTipar i përfshirë
Node.jsTipar i përfshirë
Qasja në SSHTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Apache2.4.412.4
gitTipar i përfshirë
pitonTipar i përfshirëTipar i përfshirë
FTP / SFTPTipar i përfshirëTipar i përfshirë
WP-CLITipar i përfshirëTipar i përfshirë

InMotion vs HostGator: Dallimet

Avantazhet e mbajtjes së inovacionit mbi hostGator:

 • Teknologjia e Zonës së Shpejtësisë Max
 • Ndërtuesi i faqeve BoldGrid për WordPress
 • Zgjedhja e vendndodhjes së qendrës së të dhënave
 • Domain falas
 • SSL falas private
 • Para-instalimi i WordPress, Joomla, ose PrestaShop
 • Garanci e plotë e kthimit të parave 90 ditë

Avantazhet e HostGator mbi hostimin e InMotion:

 • Përfshin ndërtuesin e faqes në internet HostGator

Detaje të InMotion vs HostGator

Fitues

CategoryInMotionPritja për lëvizjeHostgatorHostgatorComments
Qendrat e të dhënavefituesInMotion ka qendra të të dhënave në të dy brigjet e SHBA.
Pajisjet e serveritfituesPajisjet e klasës së biznesit me disqe të ngurta të shtetit (SSD)
rrjetfituesMe InMotion ju merrni teknologjinë e tyre Max Speed ​​Zone.
Regjistrim / Provizion i llogarisëfituesInMotion do të instalojë para WordPress, Joomla ose PrestaShop.
Paneli i kontrollitfituesInMotion siguron cPanel dhe Panelin e tyre të Menaxhimit të Llogarive (AMP).
Shpejtësia dhe performancafituesShikoni më poshtë
sigurifituesInMotion ofron falas SSL, Mbrojtjen e Hack dhe zbutjen e DDoS
Rikthim i të dhënavefituesInMotion ofron kopje rezervë të të dhënave dhe rivendosje.
Mjetet e zhvilluesitfituesInMotion aktualisht po mbështet PHP 7.3
WordPressfituesInMotion do të instalojë para WordPress për ju. Ju gjithashtu merrni ndërtuesin e faqes BoldGrid WordPress.
Aplikimet në UebfaqefituesInMotion siguron 400+ aplikime përmes cPanel si dhe BoldGrid.
Kredite e reklamimitfituesInMotion siguron $ 250 Gjithsej (Google, Bing, Yahoo)
Koha e reagimit për mbështetjen e klientitfituesKoha e reagimit në InMotion është normalisht rreth 10 sek. ose më pak.
Rezoluta e çështjes së mbështetjes së klientitfitues
Garancia e kthimit të paravefituesInMotion siguron një garanci të plotë për kthimin e parave 90 ditë.
Çmimi / ValuefituesPricesmimet aktuale të InMotion janë 3,99 $ – 13,99 $ muaj.

Shpejtësia dhe performanca

Me teknologjinë e tyre të Max Speed ​​Zone, InMotion Hosting ishte më i shpejtë se HostGator në shumicën e provave tona. Shikoni të dhënat e mostrës më poshtë. Gjithashtu, nga përvoja ime personale duke përdorur të dy kompanitë e mbajtjes në internet, InMotion ka siguruar performancë më të mirë dhe shpejtësi të faqes në internet.
InMotion-vs-Hostgator shpejtësi-rezultatet

Për shkak të tipareve premium që ato përfshijnë me planin tuaj të pritjes, vlerën më të mirë që merrni dhe mbështetjen e shkëlqyeshme të klientit, InMotion Hosting fiton në këtë krahasim me HostGator. Performanca e faqeve të mia në internet ka qenë gjithashtu superiore. Ndërsa kjo krahasim është pak më afër sesa më parë, InMotion Hosting është ende qartë fituesi. Për sa i përket vlerës, veçorive, performancës dhe mbështetjes, InMotion është padyshim superior. Në testet tona të shpejtësisë së fundit, InMotion ende tejkaloi HostGator-in. Dhe, në testimin tonë të kohës së përgjigjes për mbështetjen e klientit, InMotion ishte përsëri në krye të listës, ndërsa HostGator ishte përsëri afër fundit.

Pritja për lëvizje
Pritja për lëvizje

Biznesi i Filluar: 2001
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhjet e qendrës së të dhënave: Los Angeles, CA dhe Ashburn, VA

Çmimi: 3,99 $ mo. – 13,99 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 90 ditë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Drives të ngurta të shtetit (SSD)
Certifikata falas SSL
Transferime Falas në Uebfaqe
Rikthim i sigurt i aplikacionit
Kredi Google – $ 100 – $ 100
Ndërtuesi i faqes Premium

Avantazhet e zgjedhjes së lëvizjes:

 • InMotion shfrytëzon Zonat e tyre të Shpejtësisë Max për performancë më të shpejtë.
 • Ndërfaqja cPanel me instalime të thjeshta të softuerëve 1 klikues duke përdorur Softaculous.
 • Ata ofrojnë mbështetje telefonike, emaili dhe chat.
 • Ju merrni një Panel të veçantë të Menaxhimit të Llogarive për çështjet tuaja të llogarisë dhe faturimit.
 • Reagime të drejtpërdrejta të mbështetjes së klientit në chat.
 • Ju merrni mbi 400 aplikacione për t’u përdorur për faqet e internetit tuaj.
 • Qasja e sigurt e largët e serverit përmes linjës së komandës (SSH)
 • Para-instalimi i WordPress, Joomla, ose PrestaShop
 • Falas Comodo cPanel SSL
 • Ndërtuesi i faqes BoldGrid
 • Mbrojtje nga malware
 • WP-CLI Në dispozicion për përdorim me SSH
 • Zgjedhja e të dhënave të MySQL ose PostgreSQL
 • Integrimi i Aplikacioneve Google u bë më i lehtë
 • Garancia e kthimit të parave 90 ditë

Klikoni këtu për më shumë detaje në InMotion Hosting

Hostgator
Hostgator

Biznesi i Filluar: 2002
Vlerësimi i BBB: C+
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Vendndodhjet e shumëfishta SoftLayer

Çmimi: 3.82 dollarë mo. – 13,56 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 45 ditë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Kredi 100 $ Google Adwords
Ndërtues i sitit Basekit
4500 Modele Uebfaqesh

Avantazhet e zgjedhjes së HostGator:

 • Ata ofrojnë mbështetje telefonike, emaili dhe chat.
 • Të gjithë serverët e përbashkët janë 130% të energjisë me erë.

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në HostGator

Si krahasohet InMotion me hostet e tjerë të uebit?

InMotion Hosting vs A2 Hosting
Lajmi i mirë kur krahason A2 Hosting dhe InMotion Hosting është se është një situatë e favorshme për ju. Të dyja këto kompani në internet ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme në internet me mbështetje të jashtëzakonshme…

InMotion Hosting vs Bluehost
Këto janë dy ofrues të shkëlqyer, të mirë-krijuar të pritjes së faqeve në internet. Të dy InMotion dhe Bluehost ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme të Shared, VPS dhe Dedikuar …

InMotion Hosting vs DreamHost
Këto dy kompani të mbajtura në internet të dyja i kanë rrënjët e tyre në Kaliforni. InMotion dhe DreamHost janë shumë të njohur si ofruesit e pritjes me cilësi…

InMotion Hosting vs Lopë Fat
Kjo krahasim midis InMotion Hosting dhe Fat Cow është me të vërtetë një nga më të lehtat që kemi bërë ndonjëherë…

InMotion Hosting vs GoDaddy
Si e krahason Plani i Hosting i GoDaddy me një plan Hosting të Biznesit nga një kompani si InMotion Hosting? Nëse po përpiqeni të vendosni, ja disa gjëra që duhet t’i mbani mend.

InMotion Hosting vs GreenGeeks
GreenGeeks dhe InMotion Hosting janë dy kompani të shkëlqyera të mbajtjes në internet me bazë në Kaliforninë Jugore. Të dy këta hostë në internet janë zgjedhje të shkëlqyera për ata pronarë të uebsajtit që kërkojnë pritje të gjelbërimit të uebit

InMotion Hosting vs InterServer
InMotion Hosting dhe InterServer janë dy kompani të shkëlqyera të mbajtjes në internet që unë të dy i përdor…

InMotion Hosting vs iPage
InMotion Hosting dhe iPage janë dy zgjedhje të shkëlqyera për mbajtjen në internet. Edhe pse ka disa ngjashmëri me planet e tyre të pritjes dhe të gjitha llojet e pronarëve të faqeve mund të përdorin njërën prej këtyre kompanive të mbajtjes së faqeve në internet, ato janë të përshtatshme në mënyrë ideale për lloje të ndryshme të faqeve të internetit …

InMotion Hosting vs Lunarpages
Për mua, kjo është një nga krahasimet më intriguese të mbajtjes në internet: Dy hoste të krijuar në internet nga Southern California (zona ime) dhe dy kompani pritëse që kam pasur përvojë personale me…

InMotion Hosting vs Namecheap
Për ata prej jush që përpiqeni të vendosni midis këtyre dy kompanive pritëse, këtu është krahasimi im i hollësishëm i InMotion vs Namecheap. Të dy këta hostë në internet kanë avantazhet e tyre dhe unë kam qenë…

InMotion Hosting vs Site5
Si funksionojnë InMotion Hosting dhe Site5 kundër njëri-tjetrit? Uditërisht, ky është një konkurs shumë i njëanshëm…

InMotion Hosting vs SiteGround
SiteGround dhe InMotion Hosting janë dy nga hostet më të mirë të internetit që mund të gjeni. Si klient i të dy këtyre kompanive në internet, unë kam provuar një shërbim të shkëlqyer të dorës së parë dhe mbështetje të jashtëzakonshme …

InMotion Hosting vs Hub Web Hosting
Krahasimi i Pritjes së InMotion me Qendrën e Web Hosting është shumë interesant pasi ato në të vërtetë janë kompani motra…

InMotion Hosting vs Wix
Kjo krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një pakete krijuese të uebfaqeve hedh një vështrim në planin e mbajtjes së biznesit të InMotion Hosting kundrejt planit të tregtisë së Wix të Wix …

InMotion Hosting vs WP Engine
Kjo krahasim përqendrohet në atë se si Plani i Pritjes së Biznesit të InMotion krahasohet me WP Engine. Me fjalë të tjera, si e krahason një plan të lartë të pa-menaxhuar të hostimit me një plan të menaxhimit më të mirë të menaxhimit kur bëhet fjalë për WordPress…

InMotion Hosting vs 1&1 strehues
Të dy këta hostë të internetit ofrojnë një gamë të gjerë shërbimesh pritëse përfshirë Shared, VPS, dhe Dedikuar…

Si e krahason HostGator me hostet e tjerë të uebit?

HostGator vs A2 Hosting
Si e krahason A2 Hosting me HostGator? Siç rezulton, A2 Hosting më shumë sesa mban të vetën kundër konkurrencës këtu…

HostGator vs GreenGeeks
GreenGeeks dhe HostGator të dy ofrojnë zgjidhje të përbashkëta të programeve të përbashkëta, VPS dhe Dedikuara. Kjo krahasim përqendrohet kryesisht në planet e tyre të Ndara Hosting …

HostGator vs InterServer
Kjo krahasim përqendrohet në planin standard të hostimit të InterServer dhe opsionin më të shtrenjtë të pritjes së përbashkët të HostGator. Ndërsa këto plane përmbajnë shumë karakteristika identike…

HostGator vs iPage
Të dy planet e tyre të mbajtjes në internet ju japin gjerësi dhe ruajtje të pakufizuar të bandës, si dhe aftësinë për të pritur fusha të shumta…

HostGator vs Jaguar PC
Në këtë krahasim, hedhim një vështrim se si Jaguar PC krahason me HostGator. Këta dy hostë në internet kanë struktura të ngjashme të planit të pritjes, duke ju lejuar të zgjidhni nga një paketë fillestare në një plan më të mbushur me veçori për faqet e internetit më të mëdha…

HostGator vs SiteGround
SiteGround dhe HostGator të dy ofrojnë një formacion të ngjashëm të planeve të mbajtjes në internet. Unë kam qenë një klient i të dy kompanive, kështu që kam marrë përvojë të dorës së parë duke përdorur shërbimet e tyre …

Qendër HostGator vs Web Hosting
Edhe pse të dyja këto kompani pritëse ofrojnë plane të ngurta, shumica e pronarëve të faqeve të internetit me siguri do të vlerësojnë vlerën që merrni me Hub në krahasim me HostGator…

HostGator vs WP Engine
Si e krahason hostin e ri të WordGress të HostGator me WP Engine? Të dy WP Engine dhe HostGator ofrojnë tre nivele të planeve të menaxhuara të mbajtjes së WordPress …

rekomandim

Për shumicën e faqeve të internetit, në këtë krahasim ne do të rekomandonim InMotion Hosting. Shihni vlerësimet e rishikimit tonë të Shqyrtimit InMotion më poshtë:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map