InMotion vs Namecheap (maj 2020) – “Fituesi është …”

Vizita e-InMotion-hosting Vizita e-namecheap


Për ata prej jush që përpiqeni të vendosni midis këtyre dy kompanive pritëse, këtu është krahasimi im i hollësishëm i InMotion vs Namecheap. Të dy këta hostë në internet kanë avantazhet e tyre dhe unë kam qenë një klient i të dyve. Pra, le të bëjmë një vështrim më të afërt për të parë se cilin duhet të zgjidhni për mbajtjen në internet.

Me të dyja InMotion Hosting dhe Namecheap, ju merrni një pritje cilësore të cPanel. Me InMotion, ju merrni teknologjinë e tyre Max Speed ​​Zone (shiko më poshtë), SSL falas private dhe një garanci superiore të kthimit të parave 90 ditë. Ju gjithashtu mund të keni para-instaluar WordPress, Joomla, ose PrestaShop kur të porosisni. Me Namecheap, ju merrni kopje rezervë automatike të të dhënave, në krahasim me InMotion ku ju duhet të paguani një tarifë shtesë për kopje rezervë të automatizuar të planifikuar. Sidoqoftë, në përgjithësi kur bëhet fjalë për veçoritë, InMotion është fituesi.

InMotion patjetër ka një numër avantazhesh kur bëhet fjalë për WordPress. Siç e përmenda më lart, mund të keni para-instaluar WordPress. Por jo vetëm kaq – ju merrni edhe ndërtuesin e faqes BoldGrid e cila është e përsosur për të shpejtuar dhe thjeshtuar procesin e krijimit të faqes WordPress. Dhe me BoldGrid, ju mund të merrni qasje në karakteristika të përparuara të tilla si kopjimi i të dhënave dhe skenë. Pra, për përdoruesit e WordPress, InMotion gjithashtu përfiton.

Teknologjia e Zonës Max Shpejtësia e Pritjes së InMotion mund të ndihmojë vërtet për të shpejtuar faqet e internetit. Plus, InMotion ka qendra të të dhënave si në brigjet perëndimore ashtu edhe në ato lindore, kështu që ju mund të zgjidhni atë më afër zonës tuaj. Unë kam qenë gjithmonë i impresionuar nga shpejtësia dhe performanca që marr me InMotion. Në këtë kategori, InMotion gjithashtu del në krye.

Më pëlqen mbështetja e klientit si në InMotion ashtu edhe në Namecheap. Sidoqoftë, InMotion Hosting siguron mbështetje të bazuar në SHBA 24/7 përmes telefonit, postës elektronike dhe bisedës live. Ata kanë qenë vazhdimisht një nga ekipet më të mira dhe më të shpejta mbështetëse që unë kam trajtuar. Dhe, InMotion vazhdon të sigurojë mbështetje të përgjegjshme dhe profesionale sa herë që të jetë e nevojshme. Pra, InMotion është gjithashtu fituesi në kategorinë e mbështetjes së klientit.

Rishikimi i hostimit të lëvizjeve
Pritja për lëvizje

Biznesi i Filluar: 2001
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhjet e qendrës së të dhënave: Los Angeles, CA dhe Ashburn, VA

Çmimi: 3,99 $ mo. – 13,99 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 90 ditë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Drives të ngurta të shtetit (SSD)
Certifikata falas SSL
Transferime Falas në Uebfaqe
Rikthim i sigurt i aplikacionit
Kredi Google – $ 100 – $ 100
Ndërtuesi i faqes Premium

Avantazhet e zgjedhjes së lëvizjes:

 • InMotion shfrytëzon Zonat e tyre të Shpejtësisë Max për performancë më të shpejtë.
 • Ndërfaqja cPanel me instalime të thjeshta të softuerëve 1 klikues duke përdorur Softaculous.
 • Ata ofrojnë mbështetje telefonike, emaili dhe chat.
 • Ju merrni një Panel të veçantë të Menaxhimit të Llogarive për çështjet tuaja të llogarisë dhe faturimit.
 • Reagime të drejtpërdrejta të mbështetjes së klientit në chat.
 • Ju merrni mbi 400 aplikacione për t’u përdorur për faqet e internetit tuaj.
 • Qasja e sigurt e largët e serverit përmes linjës së komandës (SSH)
 • Para-instalimi i WordPress, Joomla, ose PrestaShop
 • SSL falas private
 • Ndërtuesi i faqes BoldGrid
 • Mbrojtje nga malware
 • WP-CLI Në dispozicion për përdorim me SSH
 • Zgjedhja e të dhënave të MySQL ose PostgreSQL
 • Integrimi i Aplikacioneve Google u bë më i lehtë
 • Garancia e kthimit të parave 90 ditë

Klikoni këtu për më shumë detaje në InMotion Hosting

Namecheap
Namecheap

Biznesi i Filluar: 2000
Vlerësimi i BBB: F
Vendndodhjet e qendrës së të dhënave: SHBA dhe MB

Çmimi: $ 2.88 mo. – 8,88 dollarë mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: Po (Vetëm Plani Yjor Plus)
Email i pakufizuar: Po (Plani yjor dhe planet e biznesit)
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 100%
Periudha e rimbursimit të plotë: 30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Certifikata PozitiveSSL
Mjete tërheqëse për SEO

Avantazhet e zgjedhjes së Namecheap:

 • Ato gjithashtu ofrojnë një gamë të plotë të shërbimeve të regjistruesve të emrave të domain.

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në Namecheap

Si krahasohet InMotion me hostet e tjerë të uebit?

InMotion Hosting vs A2 Hosting
Lajmi i mirë kur krahason A2 Hosting dhe InMotion Hosting është se është një situatë e favorshme për ju. Të dyja këto kompani në internet ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme në internet me mbështetje të jashtëzakonshme…

InMotion Hosting vs Bluehost
Këto janë dy ofrues të shkëlqyer, të mirë-krijuar të pritjes së faqeve në internet. Të dy InMotion dhe Bluehost ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme të Shared, VPS dhe Dedikuar …

InMotion Hosting vs DreamHost
Këto dy kompani të mbajtura në internet të dyja i kanë rrënjët e tyre në Kaliforni. InMotion dhe DreamHost janë shumë të njohur si ofruesit e pritjes me cilësi…

InMotion Hosting vs Lopë Fat
Kjo krahasim midis InMotion Hosting dhe Fat Cow është me të vërtetë një nga më të lehtat që kemi bërë ndonjëherë…

InMotion Hosting vs GoDaddy
Si e krahason Plani i Hosting i GoDaddy me një plan Hosting të Biznesit nga një kompani si InMotion Hosting? Nëse po përpiqeni të vendosni, ja disa gjëra që duhet t’i mbani mend.

InMotion Hosting vs GreenGeeks
GreenGeeks dhe InMotion Hosting janë dy kompani të shkëlqyera të mbajtjes në internet me bazë në Kaliforninë Jugore. Të dy këta hostë në internet janë zgjedhje të shkëlqyera për ata pronarë të uebsajtit që kërkojnë pritje të gjelbërimit të uebit …

InMotion Hosting vs HostGator
Të dyja këto kompani të mbajtjes së faqes në internet ofrojnë një larmi të planeve për programet e përbashkëta, VPS dhe hostimin e dedikuar…

InMotion Hosting vs InterServer
InMotion Hosting dhe InterServer janë dy kompani të shkëlqyera të mbajtjes në internet që unë të dy i përdor…

InMotion Hosting vs iPage
InMotion Hosting dhe iPage janë dy zgjedhje të shkëlqyera për mbajtjen në internet. Edhe pse ka disa ngjashmëri me planet e tyre të pritjes dhe të gjitha llojet e pronarëve të faqeve mund të përdorin njërën prej këtyre kompanive të mbajtjes së faqeve në internet, ato janë të përshtatshme në mënyrë ideale për lloje të ndryshme të faqeve të internetit …

InMotion Hosting vs IX Web Hosting
InMotion Hosting dhe IX Web Hosting kanë dy nga planet më të mira të pritjes së biznesit në internet…

InMotion Hosting vs Jaguar PC
Në këtë krahasim, hedhim një vështrim se si krahason InMotion Hosting me Jaguar PC. Të dyja InMotion Hosting dhe Jaguar PC ofrojnë një cilësi cilësore të programeve cPanel…

InMotion Hosting vs Lunarpages
Për mua, kjo është një nga krahasimet më intriguese të mbajtjes në internet: Dy hoste të krijuar në internet nga Southern California (zona ime) dhe dy kompani pritëse që kam pasur përvojë personale me…

InMotion Hosting vs Site5
Si funksionojnë InMotion Hosting dhe Site5 kundër njëri-tjetrit? Uditërisht, ky është një konkurs shumë i njëanshëm…

InMotion Hosting vs SiteGround
SiteGround dhe InMotion Hosting janë dy nga hostet më të mirë të internetit që mund të gjeni. Si klient i të dy këtyre kompanive në internet, unë kam provuar një shërbim të shkëlqyer të dorës së parë dhe mbështetje të jashtëzakonshme …

InMotion Hosting vs Hub Web Hosting
Krahasimi i Pritjes së InMotion me Qendrën e Web Hosting është shumë interesant pasi ato në të vërtetë janë kompani motra…

InMotion Hosting vs Wix
Kjo krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një pakete krijuese të uebfaqeve hedh një vështrim në planin e mbajtjes së biznesit të InMotion Hosting kundrejt planit të tregtisë së Wix të Wix …

InMotion Hosting vs WP Engine
Kjo krahasim përqendrohet në atë se si Plani i Pritjes së Biznesit të InMotion krahasohet me WP Engine. Me fjalë të tjera, si e krahason një plan të lartë të pa-menaxhuar të hostimit me një plan të menaxhimit më të mirë të menaxhimit kur bëhet fjalë për WordPress…

InMotion Hosting vs 1&1 strehues
Të dy këta hostë të internetit ofrojnë një gamë të gjerë shërbimesh pritëse përfshirë Shared, VPS, dhe Dedikuar…

Si e krahason Namecheap me hostet e tjerë të uebit?

Namecheap vs A2 Hosting
Në këtë krahasim të A2 Hosting dhe Namecheap, ne shikojmë në dy hostë në internet që ofrojnë disa nga planet më të mira me kosto më të ulët, të orientuara drejt vlerës. A2 dhe Namecheap të dy kanë…

Namecheap vs Bluehost
Në këtë krahasim të Bluehost dhe Namecheap, hedhim një vështrim mbi avantazhet që secili ka për të ofruar, si dhe sa mirë ata performojnë. Shumica e njerëzve janë ndoshta …

Namecheap vs SiteGround
Ndërsa SiteGround dhe Namecheap të dy ofrojnë plane të shkëlqyera të mbajtjes në internet, ato janë përfundimisht të përshtatshme për lloje të ndryshme të pronarëve të faqeve të internetit …

rekomandim

Siç mund ta shihni nga informacionet e mësipërme, në këtë krahasim InMotion Hosting është fituesi. InMotion ofron më shumë veçori premium, renditet më mirë për shpejtësinë e faqes në internet dhe ofron mbështetje superiore të klientit. Namecheap është një alternativë e shkëlqyeshme për nevojat tuaja të regjistruesit të domain. Sidoqoftë, për shumicën e situatave të mbajtjes në internet, veçanërisht në eCommerce dhe WordPress, InMotion Hosting është rekomandimi ynë këtu. Shihni Vlerësimet e Rishikimit të Regjistrimit tonë të InMotion më poshtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map