InterServer vs HostGator (maj 2020) – “Cili është tregimi i vërtetë?”

Vizita e-interserver-website Vizita e-Hostgator-website


Kjo krahasim përqendrohet në planin standard të hostimit të InterServer dhe opsionin më të shtrenjtë të pritjes së përbashkët të HostGator. Ndërsa këto plane përmbajnë shumë karakteristika identike, fakti që InterServer kushton më pak jo vetëm gjatë mandatit tuaj fillestar, por edhe kur rinovoni, do të thotë që do të kurseni shumë para. Por si e bën InterServer me të vërtetë grumbullimin kundër HostGator?

Ne jemi të lumtur të shohim që cPanel së bashku me hapësirën e pakufizuar në disk dhe transferimin e të dhënave (të etiketuar si të pa-matura me HostGator) është siguruar nga të dy planet e mbajtjes në internet. Dhe, mund të presësh sa më shumë faqe në internet sa të duhen. InterServer ju jep avantazhin e rezervave të automatizuara të përjavshme, dhe ato nuk ngarkojnë për rivendosjen e të dhënave tuaja. Me HostGator, ju keni vetëm mundësinë të rezervoni veten nga cPanel.

HostGator ka disa përparësi për faqet e internetit të E-Commerce pasi ato përfshijnë një IP të dedikuar falas dhe numrin tuaj falas të telefonit që mund të përdorni. Ata gjithashtu ofrojnë një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh në krahasim me garancinë 30 ditore të InterServer.

Të dy InterServer dhe HostGator ofrojnë shpejtësi dhe performancë të mirë në internet. Në fakt, është vërtet një thirrje e ngushtë në këtë kategori – me një avantazh shumë të vogël që shkon në InterServer. Po kështu, mbështetja e klientit është një tjetër thirrje e ngushtë me të dy hostet në internet që ofrojnë shërbim shumë të ngjashëm. Në të dy rastet, ne kemi gjetur të dobishëm agjentët e ndihmës. Në anën negative, koha e pritjes për mbështetjen e bisedës live ndonjëherë mund të jetë pak e gjatë.

Ndërsa ekzistojnë përparësi të caktuara në zgjedhjen e njërës prej këtyre kompanive të mbajtjes në internet, për shumicën e situatave, ne do t’ju rekomandojmë të shikoni dhe të merrni parasysh InterServer së pari. Plani i tyre i mbajtjes në internet siguron një vlerë të shkëlqyeshme dhe është i përshtatshëm për shumë lloje të faqeve të internetit.

InterServer
InterServer

Biznesi i Filluar: 1999
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhjet e qendrës së të dhënave: Secaucus, NJ

Çmimi: $ 4,00 hënë. – 5.00 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
CloudFlare CDN
Kredi 100 $ Google Adwords
Shërbim Migracioni Falas

Avantazhet e Zgjedhjes së InterServer:

  • Garancia e Bllokimit të Pricemimeve do të thotë që ju mund të rinovoni për të njëjtin çmim.
  • Magazinimi dhe transferimi i pakufizuar i të dhënave
  • Prit numrin e pakufizuar të faqeve të internetit.
  • Rezervime të automatizuara javore pa pagesë për të rivendosur të dhënat
  • Serverët e memorjes SSD për optimizimin e shpejtësisë.
  • Ndërfaqja cPanel me instalime të thjeshta të softuerëve 1 klikues duke përdorur Softaculous.
  • Ata ofrojnë mbështetje telefonike, emaili dhe chat.
  • Dorëzimi i garantuar me email

Klikoni këtu për më shumë detaje në InterServer

Hostgator
Hostgator

Biznesi i Filluar: 2002
Vlerësimi i BBB: C+
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Vendndodhjet e shumëfishta SoftLayer

Çmimi: 3.82 dollarë mo. – 13,56 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 45 ditë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Kredi 100 $ Google Adwords
Ndërtues i sitit Basekit
4500 Modele Uebfaqesh

Avantazhet e zgjedhjes së HostGator:

  • Garancia e kthimit të parave 45 ditë.

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në HostGator

Si e krahason InterServer me hostet e tjerë të uebit?

InterServer vs A2 Hosting
Këtu është një tjetër krahasim krahasimi i dy kompanive të shkëlqyera të mbajtjes në internet që të dy i përdor…

InterServer vs Bluehost
Nëse po përpiqeni të vendosni midis Bluehost dhe InterServer, mund të befasoheni nga rezultatet tona. Unë aktualisht i përdor të dyja këto kompani pritjeje në internet …

InterServer vs GoDaddy
GoDaddy është sigurisht shumë më i njohur se InterServer. Por si i krahasojnë planet e tyre të mbajtjes në internet me të vërtetë …

InterServer vs InMotion
InMotion Hosting dhe InterServer janë dy kompani të shkëlqyera të mbajtjes në internet që unë të dy i përdor…

InterServer vs iPage
Kur jeni duke kërkuar për web hosting vlerën më të mirë, dy kompani pritëse që dëshironi të merrni parasysh janë InterServer dhe iPage. Këto dy hoste të internetit ofrojnë plane të shumta të pritjes së faqeve në internet që janë të mbushura me karakteristika që shpesh kushtojnë më shumë diku tjetër …

InterServer vs SiteGround
Këtu është krahasimi ynë i dy hosteve mbresëlënës të uebit që janë edhe të shkëlqyeshëm për pritjen me shumë faqe në internet. Unë personalisht përdor si SiteGround ashtu edhe InterServer, kështu që mund t’ju jap një llogari të dorës së parë të avantazheve që duhet të ofrojnë të dy…

InterServer vs Wix
Si e krahason InterServer me Wix? Kjo krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një pakete krijuese të uebfaqeve hedh një vështrim në planin standard të hostimit të InterServer kundrejt planit të tregtisë elektronike të Wix …

Si e krahason HostGator me hostet e tjerë të uebit?

HostGator vs A2 Hosting
Si e krahason A2 Hosting me HostGator? Siç rezulton, A2 Hosting më shumë sesa mban të vetën kundër konkurrencës këtu…

HostGator vs GreenGeeks
GreenGeeks dhe HostGator të dy ofrojnë zgjidhje të përbashkëta të programeve të përbashkëta, VPS dhe Dedikuara. Kjo krahasim përqendrohet kryesisht në planet e tyre të Ndara Hosting …

HostGator vs InMotion
Të dyja këto kompani të mbajtjes së faqes në internet ofrojnë një larmi të planeve për programet e përbashkëta, VPS dhe hostimin e dedikuar…

HostGator vs iPage
Të dy planet e tyre të mbajtjes në internet ju japin gjerësi dhe ruajtje të pakufizuar të bandës, si dhe aftësinë për të pritur fusha të shumta…

HostGator vs Jaguar PC
Në këtë krahasim, hedhim një vështrim se si Jaguar PC krahason me HostGator. Këta dy hostë në internet kanë struktura të ngjashme të planit të pritjes, duke ju lejuar të zgjidhni nga një paketë fillestare në një plan më të mbushur me veçori për faqet e internetit më të mëdha…

HostGator vs SiteGround
SiteGround dhe HostGator të dy ofrojnë një formacion të ngjashëm të planeve të mbajtjes në internet. Unë kam qenë një klient i të dy kompanive, kështu që kam marrë përvojë të dorës së parë duke përdorur shërbimet e tyre …

Qendër HostGator vs Web Hosting
Edhe pse të dyja këto kompani pritëse ofrojnë plane të ngurta, shumica e pronarëve të faqeve të internetit me siguri do të vlerësojnë vlerën që merrni me Hub në krahasim me HostGator…

HostGator vs WP Engine
Si e krahason hostin e ri të WordGress të HostGator me WP Engine? Të dy WP Engine dhe HostGator ofrojnë tre nivele të planeve të menaxhuara të mbajtjes së WordPress …

rekomandim

Për shumicën e faqeve të internetit, në këtë krahasim do të rekomandonnim InterServer. Shihni vlerësimet e rishikimit tonë të InterServer më poshtë:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector