InterServer vs SiteGround (maj 2020) – “Këtu është Bottom Line …”

Vizita e-siteground Vizita e-interserver


Këtu është krahasimi ynë i dy hosteve mbresëlënës të uebit që janë edhe të shkëlqyeshëm për pritjen me shumë faqe në internet. Unë personalisht përdor si SiteGround dhe InterServer, kështu që mund t’ju jap një llogari të dorës së parë të avantazheve që duhet të ofrojnë të dyja.

InterServer dhe SiteGround janë zgjedhje të shkëlqyera për blogerët dhe sipërmarrësit. Dhe ndërsa secila ka pikat e saj të forta dhe mund të përdoret për lloje të ngjashme të faqeve të internetit, padyshim që një përshtatje më e mirë në varësi të cilës baze të klientit ju përshtatet.

Nëse preferoni funksionet e menaxhimit të hosteve dhe planifikoni të përdorni WordPress, Drupal ose Joomla për faqen tuaj, atëherë SiteGround është padyshim zgjidhja më e mirë. SiteGround siguron azhurnime të automatizuara, rezervë të gjerë dhe opsione për rivendosjen dhe teknologjinë e tyre të veçantë “SuperCacher” për kohë më të shpejtë të ngarkimit të faqes. Departamenti i Mbështetjes së Klientëve të SiteGround është qartë një nga më të mirët për sa i përket përgjigjes dhe ndihmës që kam trajtuar ndonjëherë.

InterServer vazhdon të na bëjë përshtypje me tiparet dhe vlerën që ato ofrojnë me një kosto shumë të ulët. Garancia e tyre e bllokimit të çmimeve do të thotë që ju nuk duhet të shqetësoheni për normat e rinovimit të raketave në qiell. Mimi që ju paguani kur regjistroheni është e njëjta sasi që paguani në kohën e rinovimit. Pra, ndërsa tarifat e regjistrimit të tyre janë të ulta, tarifat e barabarta të rinovimit po aq të ulët e bëjnë InterServer një nga marrëveshjet më të mira të hostimit përreth.

Ne patjetër që na pëlqen të dy këta hostë në internet për shumë lloje të faqeve të internetit. Unë do të rekomandoja InterServer është që po kërkoni një opsion të cilësisë për strehimin e buxhetit që akoma ofron ruajtje dhe transferim të pakufizuar së bashku me pritjen e shumëfishtë të domenit. Unë do të shkoja me SiteGround nëse keni nevojë për më shumë veçori premium për një uebfaqe për menaxhimin e përmbajtjes.

InterServer vs SiteGround: Dallimet

Avantazhet e InterServer mbi SiteGround:

 • Kapaciteti 50% i serverit
 • Ruajtja ndër-prokurë
 • Pastrim falas i faqes në internet
 • Garancia e bllokimit të çmimeve

Avantazhet e SiteGround mbi InterServer:

 • Rekomanduar WordPress.org
 • Përfshin Karakteristikat e Menaxhimit të Menaxhuar
 • Ndihmë Superiore e Konsumatorëve
 • Teknologji superCacher për shpejtësinë më të shpejtë
 • Përfshin Starter WordPress për krijimin më të lehtë të faqeve
 • Rezervime të automatizuara ditore

InterServer
InterServer

Biznesi i Filluar: 1999
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhjet e qendrës së të dhënave: Secaucus, NJ

Çmimi: $ 4,00 hënë. – 5.00 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
CloudFlare CDN
Kredi 100 $ Google Adwords
Shërbim Migracioni Falas

Avantazhet e Zgjedhjes së InterServer:

 • Garancia e Bllokimit të Pricemimeve do të thotë që ju mund të rinovoni për të njëjtin çmim.
 • Magazinimi dhe transferimi i pakufizuar i të dhënave
 • Prit numrin e pakufizuar të faqeve të internetit.
 • Rezervime të automatizuara javore pa pagesë për të rivendosur të dhënat
 • Serverët e memorjes SSD për optimizimin e shpejtësisë.
 • Ndërfaqja cPanel me instalime të thjeshta të softuerëve 1 klikues duke përdorur Softaculous.
 • Ata ofrojnë mbështetje telefonike, emaili dhe chat.
 • Dorëzimi i garantuar me email

Klikoni këtu për më shumë detaje në InterServer

SiteGround
SiteGround

Biznesi i Filluar: 2004
Vlerësimi i BBB: B
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Chicago IL, N Amsterdam NL, Singapor SG, London UK

Çmimi: 3,95 $ mo. – 14,95 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: Jo (10 GB – 30 GB)
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: Po (përveç planit të StartUp)

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
CloudFlare CDN
Rikthim falas dhe rivendosje (përveç me planin StartUp)
Certifikatë falas SSL private për një vit (përveç me StartUp)

Avantazhet e zgjedhjes së sitit rrethues:

 • Transferim falas në internet.
 • Servers në tre kontinente.
 • Përfshihet rrjeti i dorëzimit të përmbajtjes.
 • Shërbime të menaxhuara WordPress dhe Joomla të disponueshme.
 • Shërbimi SuperCacher në shtëpi i përfshirë.
 • Përditësime automatike të prizave të WordPress
 • Rezervime të automatizuara dhe të kërkuara në kërkesë
 • ndërfaqe cPanel dhe Softaculous.
 • Ata ofrojnë mbështetje telefonike, emaili dhe chat.
 • Mbështetje e shpejtë dhe e përgjegjshme e bisedës.

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në SiteGround

Si Krahasohet SiteGround me hostet e tjerë të uebit?

SiteGround vs A2 Hosting
Krahasimi i A2 Hosting dhe SiteGround është një telefonatë jashtëzakonisht e ngushtë. Ata të dy ofrojnë shumë karakteristika unike që ofrojnë performancë të jashtëzakonshme të mbajtjes në internet…

SiteGround vs Bluehost
SiteGround dhe Bluehost kanë shumë ngjashmëri brenda ofertave të tyre të mbajtjes në internet. Planet e sitit të SiteGround dhe Bluehost janë gjithashtu shumë të përballueshme…

SiteGround vs DreamHost
SiteGround dhe DreamHost të dy ofrojnë shumë lloje të ndryshme të planeve të mbajtjes në internet. Kjo krahasim i veçantë do të shikojë në secilin nga planet e tyre të Ndara Hosting …

SiteGround vs GoDaddy
SiteGround dhe GoDaddy të dy ofrojnë një larmi të gjerë shërbimesh të mbajtjes në internet. Ata kanë plane pritëse që janë të përshtatshme për webmaster me përvojë dhe më pak përvojë…

SiteGround vs GreenGeeks
GreenGeeks dhe SiteGround janë dy kompani të shkëlqyera për mbajtjen në internet. Unë i përdor të dy këta hostë në internet dhe kam pasur përvoja të shkëlqyera me secilin…

SiteGround vs HostGator
SiteGround dhe HostGator të dy ofrojnë një formacion të ngjashëm të planeve të mbajtjes në internet. Unë kam qenë një klient i të dy kompanive, kështu që kam marrë përvojë të dorës së parë duke përdorur shërbimet e tyre …

SiteGround vs InMotion Hosting
SiteGround dhe InMotion Hosting janë dy nga hostet më të mirë të internetit që mund të gjeni. Si klient i të dy këtyre kompanive në internet, unë kam provuar një shërbim të shkëlqyer të dorës së parë dhe mbështetje të jashtëzakonshme …

SiteGround vs InterServer
Këtu është krahasimi ynë i dy hosteve mbresëlënës të uebit që janë edhe të shkëlqyeshëm për pritjen me shumë faqe në internet. Unë personalisht përdor si SiteGround ashtu edhe InterServer, kështu që mund t’ju jap një llogari të dorës së parë të avantazheve që duhet të ofrojnë të dy…

SiteGround vs iPage
SiteGround dhe iPage ofrojnë shumë plane dhe shërbime të ndryshme të mbajtjes në internet. Në këtë krahasim, hedhim një vështrim se si Planet e tyre të Ndara të Hosting ngrihen kundër njëri-tjetrit…

SiteGround vs Jaguar PC
Në këtë krahasim ne hedhim një vështrim se si SiteGround krahason me Jaguar PC. Këto dy hoste të pozicionuar në mënyrë të barabartë për të njëjtin audiencë…

SiteGround vs Liquid Web
Si e krahason SiteGround me Liquid Web? Në këtë krahasim të SiteGround vs Liquid Web, ne shohim se sa mirë opsioni i hostimit të WordPress me më shumë çmime buxheti përputhet me një nga zgjidhjet më të mira të pritura të menaxhuara me WordPress të menaxhuara …

SiteGround vs Namecheap
Ndërsa SiteGround dhe Namecheap të dy ofrojnë plane të shkëlqyera të mbajtjes në internet (unë i përdor të dyja), ato janë përfundimisht të përshtatshme për lloje të ndryshme të pronarëve të faqeve të internetit …

SiteGround vs Wix
Kjo krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një pakete krijuese të faqes së internetit hedh një vështrim në planet e menaxhimit të menaxhuar të SiteGround-it përkundrejt planeve të krijuesve të faqes në internet të Wix …

SiteGround vs WP Engine
Për mbajtjen e menaxhuar të WordPress, këto janë dy nga zgjedhjet më të mira në dispozicion. Pra, le të shohim se cili është më i përshtatshëm për ju …

Si e krahason InterServer me hostet e tjerë të uebit?

InterServer vs A2 Hosting
Këtu është një tjetër krahasim krahasimi i dy kompanive të shkëlqyera të mbajtjes në internet që të dy i përdor…

InterServer vs Bluehost
Nëse po përpiqeni të vendosni midis Bluehost dhe InterServer, mund të befasoheni nga rezultatet tona. Unë aktualisht i përdor të dyja këto kompani pritjeje në internet …

InterServer vs GoDaddy
GoDaddy është sigurisht shumë më i njohur se InterServer. Por si i krahasojnë planet e tyre të mbajtjes në internet me të vërtetë …

InterServer vs HostGator
Kjo krahasim përqendrohet në planin standard të hostimit të InterServer dhe opsionin më të shtrenjtë të pritjes së përbashkët të HostGator…

InterServer vs InMotion
InMotion Hosting dhe InterServer janë dy kompani të shkëlqyera të mbajtjes në internet që unë të dy i përdor…

InterServer vs iPage
Kur jeni duke kërkuar për web hosting vlerën më të mirë, dy kompani pritëse që dëshironi të merrni parasysh janë InterServer dhe iPage. Këto dy hoste të internetit ofrojnë plane të shumta të pritjes së faqeve në internet që janë të mbushura me karakteristika që shpesh kushtojnë më shumë diku tjetër …

InterServer vs Wix
Si e krahason InterServer me Wix? Kjo krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një pakete krijuese të uebfaqeve hedh një vështrim në planin Standard të Hosting të InterServer-it kundrejt planit të tregtisë elektronike të Wix …

rekomandim

Për shumicën e faqeve të internetit, në këtë krahasim ne do të rekomandonim SiteGround. Shihni vlerësimet e rishikimit të sitit tonë rrethues më poshtë:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map