SiteGround vs InMotion (maj 2020) – “Lajm i mirë”

Vizita e-InMotion-hosting Vizita e-siteground


SiteGround dhe InMotion Hosting vazhdojnë të jenë dy nga opsionet më të mira për blerësit e pritjes së faqes në internet. SiteGround vazhdon të përtërij dhe përmirësojë shërbimet e tyre të pritjes. Në disa muajt e fundit ata jo vetëm që kanë përditësuar të gjithë platformën e tyre të përbashkët të pritjes së pritjes, por ata kanë implementuar edhe një mekanizëm të përmirësuar të rivendosjes së serverëve i cili rezulton në më pak joproduktive nëse ndodh një çështje. Ndërkohë, InMotion Hosting vazhdon të bëjë përmirësime me hostimin e tyre të WordPress duke përdorur platformën e tyre BoldGrid.

SiteGround dhe InMotion Hosting janë dy nga hostet më të mirë të internetit që mund të gjeni. Si klient i të dy këtyre kompanive në internet, unë kam përjetuar një shërbim të shkëlqyer të dorës së parë dhe mbështetje të jashtëzakonshme. Ata të dy ofrojnë një formacion mbresëlënës të planeve të mbajtjes në internet nga Shared Hosting gjatë gjithë rrugës deri tek Serverët e Dedikuar.

Krahasimi i Karakteristikave të WordPress
Përfshirë me Planin e Pritjes

SiteGroundInMotion
Preinstallation Tipar i përfshirë
Azhurnime automatike Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Rikthim automatik i të dhënave Tipar i përfshirë
Në kërkesë rezervë dhe rivendosje Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Skenimi i faqes në internet Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Caching e optimizuar Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Siguria e WordPress Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Mund të menaxhohet WordPress? Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë

SiteGround vs InMotion: Security

sitegroundInMotion-hosting
SSL falas Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Mbrojtja e DDoS Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Mbrojtja brutale e forcës Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Skanimi i viruseve Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Mbrojtje nga hack Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Monitorimi 24/7 i Sigurisë Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Web Hosting Firewall Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Mjet sigurie patchman Tipar i përfshirë
Autentifikimi me dy faktorë Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Izolimi i llogarisë së hostimit
Mbrojtja e SPAM-it Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë

SiteGround vs InMotion: Mbështetje

sitegroundInMotion-hosting
Mbështetje e biletave Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Ndihmë me email Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Mbështetje telefonike Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Biseda live Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Migrim falas në internet Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Ndihmë me përparësi në dispozicion Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë

SiteGround vs InMotion: Zhvillimi

sitegroundInMotion-hosting
Mbështetje PHP 7.4 7.3
Baza e të dhënave të pakufizuar Tipar i përfshirë Vetëm Plani Pro
Baza e të dhënave MySQL 5.1.73 10.2.26-MariaDB
Baza e të dhënave PostgreSQL Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Node.js Tipar i përfshirë
Qasja në SSH Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Apache 2.4 2.4.41
git Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
piton Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
FTP / SFTP Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
WP-CLI Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë

SiteGround vs InMotion: Dallimet

Avantazhet e SiteGround mbi Hosting InMotion:

 • Rekomanduar WordPress.org
 • Përfshinë Karakteristikat e Menaxhimit të Menaxhuar
 • Teknologji superCacher për shpejtësinë më të shpejtë
 • Përfshin Starter WordPress për krijimin më të lehtë të faqeve
 • Rezervime të automatizuara ditore

Avantazhet e Pritjes së InMotion mbi SiteGround:

 • Teknologjia e Zonës së Shpejtësisë Max
 • Ndërtuesi i faqeve BoldGrid për WordPress
 • Domain falas
 • SSL falas private
 • Para-instalimi i WordPress, Joomla, ose PrestaShop
 • Garanci e plotë e kthimit të parave 90 ditë

Detajet e lëvizjes së faqes SiteGround vs InMotion

Fitues

CategorySiteGroundSiteGroundNë lëvizjeInMotion-hostingComments
Qendrat e të dhënave fitues SiteGround ka 5 qendra të të dhënave në 3 kontinente të ndryshme.
Pajisjet e serverit fitues Pajisjet e klasës së biznesit
rrjet fitues Me InMotion ju merrni teknologjinë e tyre Max Speed ​​Zone.
Regjistrim / Provizion i llogarisë fitues Me InMotion mund të merrni WordPress, Joomla ose PrestaShop të Para-Instaluar.
Paneli i kontrollit fitues InMotion ofron si cPanel ashtu edhe Panelin e Menaxhimit të Llogarive të tyre miqësore për përdoruesit (AMP).
Shpejtësia dhe performanca fitues
siguri fitues Me SiteGround ju merrni Monitorimin Pro Active Server, Anti Bot AI dhe Le të Encrypt SSL.
Rikthim i të dhënave fitues SiteGround siguron një kopje rezervë automatike ditore dhe 30 kopje të disponueshme për rivendosje
Mjetet e zhvilluesit fitues Aktualisht mbështesin PHP 7.4
WordPress fitues SiteGround ofron karakteristika të menaxhimit të hosteve, duke përfshirë azhurnime automatike, rezervim të të dhënave dhe SuperCacher për shpejtësi të shtuar.
Aplikimet në Uebfaqe fitues InMotion Siguron 400+ aplikime përmes cPanel plus ndërtuesit të faqes BoldGrid.
Koha e reagimit për mbështetjen e klientit fitues Për InMotion, normalisht rreth 10 sek. ose më pak.
Rezoluta e çështjes së mbështetjes së klientit fitues
Garancia e kthimit të parave fitues InMotion ofron një garanci të kthimit të parave 90 ditë.
Çmimi / Value fitues 3,95 $ – 11,95 $ hënë.

SiteGround dhe InMotion të dy ofrojnë ndërfaqe të këndshme për menaxhimin e llogarisë, së bashku me cPanel për ndërfaqen tuaj të kontrollit të mbajtjes në internet. Nga të dy, unë jap një avantazh të vogël për InMotion këtu vetëm sepse lundrimi ndërmjet menaxhimit të llogarisë dhe cPanel nganjëherë nuk është aq i qartë me SiteGround (p.sh. Nëse e goditni butonin e pasëm në shfletuesin tuaj, ktheheni në ekranin e llogarisë tuaj kur mendoni se duhet të jetë akoma në cPanel).

Shpejtësia dhe performanca janë të mëdha në të dy SiteGround dhe InMotion Hosting. InMotion përdor teknologjinë e tyre Max Speed ​​Zone, ndërsa SiteGround ju ofron teknologjinë e tyre SuperCacher dhe CloudFare CDN. Kjo kategori është shumë afër. Unë aktualisht do t’i jepja një avantazh të vogël InMotion.

Mbështetja e klientit në të dy SiteGround dhe InMotion Hosting është ndër më të mirat që do të gjeni nga një kompani pritjeje në internet. Përgjigjet e mbështetjes në të dy kompanitë kanë qenë gjithmonë të dobishme, të sjellshme dhe u përgjigjen çdo pyetjeje që kam pasur. Mbështetja e bisedës live në veçanti për të dy është në krye.

Një tjetër karakteristikë e shkëlqyeshme e InMotion dhe SiteGround është që të dy kompanitë vazhdimisht përpiqen të përmirësojnë përvojën e pritjes për klientët e tyre. Të dy këta hostë në internet kanë bërë azhurnime të vazhdueshme për të dy pajisjet e tyre, infrastrukturën dhe karakteristikat e pritjes.

Nëse duhet të bëj dallimin midis këtyre dy kompanive të mbajtjes në internet, unë do të thosha InMotion është zgjidhja e preferuar për faqet e internetit të biznesit dhe tregtinë elektronike. SiteGround është një përshtatje e shkëlqyeshme për përdoruesit më me përvojë që kërkojnë më shumë një plan të menaxhuar të planifikuar. Të dy hostet në internet janë zgjedhje të shkëlqyera për hostimin e WordPress.

Unë ju inkurajoj që të hidhni një vështrim në atë që secila prej këtyre kompanive më të mira të mbajtjes në internet ka për të ofruar.

Pritja për lëvizje
Pritja për lëvizje

Biznesi i Filluar: 2001
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhjet e qendrës së të dhënave: Los Angeles, CA dhe Ashburn, VA

Çmimi: 3,99 $ mo. – 13,99 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 90 ditë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Drives të ngurta të shtetit (SSD)
Certifikata falas SSL
Transferime Falas në Uebfaqe
Rikthim i sigurt i aplikacionit
Kredi Google – $ 100 – $ 100
Ndërtuesi i faqes Premium

Avantazhet e zgjedhjes së lëvizjes:

 • InMotion shfrytëzon Zonat e tyre të Shpejtësisë Max për performancë më të shpejtë.
 • Ndërfaqja cPanel me instalime të thjeshta të softuerëve 1 klikues duke përdorur Softaculous.
 • Ju merrni mbi 400 aplikacione për t’u përdorur për faqet e internetit tuaj.
 • Para-instalimi i WordPress, Joomla, ose PrestaShop
 • Falas Comodo cPanel SSL
 • Ndërtuesi i faqes BoldGrid
 • Garancia e kthimit të parave 90 ditë

Klikoni këtu për më shumë detaje në InMotion Hosting

SiteGround
SiteGround

Biznesi i Filluar: 2004
Vlerësimi i BBB: B
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Chicago IL, N Amsterdam NL, Singapor SG, London UK

Çmimi: 3,95 $ mo. – 11,95 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: Jo (10 GB – 30 GB)
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: Po (përveç planit të StartUp)

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
CloudFlare CDN
Rikthim falas dhe rivendosje (përveç me planin StartUp)
Le të Encrypt SSL

Avantazhet e zgjedhjes së sitit rrethues:

 • Transferim falas në internet.
 • Servers në tre kontinente.
 • Përfshihet rrjeti i dorëzimit të përmbajtjes.
 • Shërbime të menaxhuara WordPress dhe Joomla të disponueshme.
 • Shërbimi SuperCacher në shtëpi i përfshirë.
 • Përditësime automatike të prizave të WordPress
 • Rezervime të automatizuara dhe të kërkuara në kërkesë
 • ndërfaqe cPanel dhe Softaculous.
 • Gjithë Platforma e Ndarjes së hosteve e azhurnuar.
 • Karakteristikat Premium për Sitet në WordPress
 • Mbështetje e shpejtë dhe e përgjegjshme e bisedës.

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në SiteGround

Si Krahasohet SiteGround me hostet e tjerë të uebit?

SiteGround vs A2 Hosting
Krahasimi i A2 Hosting dhe SiteGround është një telefonatë jashtëzakonisht e ngushtë. Ata të dy ofrojnë shumë karakteristika unike që ofrojnë performancë të jashtëzakonshme të mbajtjes në internet…

SiteGround vs Bluehost
SiteGround dhe Bluehost kanë shumë ngjashmëri brenda ofertave të tyre të mbajtjes në internet. Planet e sitit të SiteGround dhe Bluehost janë gjithashtu shumë të përballueshme…

SiteGround vs DreamHost
SiteGround dhe DreamHost të dy ofrojnë shumë lloje të ndryshme të planeve të mbajtjes në internet. Kjo krahasim i veçantë do të shikojë në secilin nga planet e tyre të Ndara Hosting …

SiteGround vs GoDaddy
SiteGround dhe GoDaddy të dy ofrojnë një larmi të gjerë shërbimesh të mbajtjes në internet. Ata kanë plane pritëse që janë të përshtatshme për webmaster me përvojë dhe më pak përvojë…

SiteGround vs GreenGeeks
GreenGeeks dhe SiteGround janë dy kompani të shkëlqyera për mbajtjen në internet. Unë i përdor të dy këta hostë në internet dhe kam pasur përvoja të shkëlqyera me secilin…

SiteGround vs HostGator
SiteGround dhe HostGator të dy ofrojnë një formacion të ngjashëm të planeve të mbajtjes në internet. Unë kam qenë një klient i të dy kompanive, kështu që kam marrë përvojë të dorës së parë duke përdorur shërbimet e tyre …

SiteGround vs InterServer
Këtu është krahasimi ynë i dy hosteve mbresëlënës të uebit që janë edhe të shkëlqyeshëm për pritjen me shumë faqe në internet. Unë personalisht përdor si SiteGround ashtu edhe InterServer, kështu që mund t’ju jap një llogari të dorës së parë të avantazheve që duhet të ofrojnë të dy…

SiteGround vs iPage
SiteGround dhe iPage ofrojnë shumë plane dhe shërbime të ndryshme të mbajtjes në internet. Në këtë krahasim, hedhim një vështrim se si Planet e tyre të Ndara të Hosting ngrihen kundër njëri-tjetrit…

SiteGround vs Jaguar PC
Në këtë krahasim ne hedhim një vështrim se si SiteGround krahason me Jaguar PC. Këto dy hoste të pozicionuar në mënyrë të barabartë për të njëjtin audiencë…

SiteGround vs Liquid Web
Si e krahason SiteGround me Liquid Web? Në këtë krahasim të SiteGround vs Liquid Web, ne shohim se sa mirë opsioni i hostimit të WordPress me më shumë çmime buxheti përputhet me një nga zgjidhjet më të mira të pritura të menaxhuara me WordPress të menaxhuara …

SiteGround vs Namecheap
Ndërsa SiteGround dhe Namecheap të dy ofrojnë plane të shkëlqyera të mbajtjes në internet (unë i përdor të dyja), ato janë përfundimisht të përshtatshme për lloje të ndryshme të pronarëve të faqeve të internetit …

SiteGround vs Wix
Kjo krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një pakete krijuese të faqes së internetit hedh një vështrim në planet e menaxhimit të menaxhuar të SiteGround-it përkundrejt planeve të krijuesve të faqes në internet të Wix …

SiteGround vs WP Engine
Për mbajtjen e menaxhuar të WordPress, këto janë dy nga zgjedhjet më të mira në dispozicion. Pra, le të shohim se cili është më i përshtatshëm për ju …

Si krahasohet InMotion me hostet e tjerë të uebit?

InMotion Hosting vs A2 Hosting
Lajmi i mirë kur krahason A2 Hosting dhe InMotion Hosting është se është një situatë e favorshme për ju. Të dyja këto kompani në internet ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme në internet me mbështetje të jashtëzakonshme…

InMotion Hosting vs Bluehost
Këto janë dy ofrues të shkëlqyer, të mirë-krijuar të pritjes së faqeve në internet. Të dy InMotion dhe Bluehost ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme të Shared, VPS dhe Dedikuar …

InMotion Hosting vs DreamHost
Këto dy kompani të mbajtura në internet të dyja i kanë rrënjët e tyre në Kaliforni. InMotion dhe DreamHost janë shumë të njohur si ofruesit e pritjes me cilësi…

InMotion Hosting vs Lopë Fat
Kjo krahasim midis InMotion Hosting dhe Fat Cow është me të vërtetë një nga më të lehtat që kemi bërë ndonjëherë…

InMotion Hosting vs GoDaddy
Si e krahason Plani i Hosting i GoDaddy me një plan Hosting të Biznesit nga një kompani si InMotion Hosting? Nëse po përpiqeni të vendosni, ja disa gjëra që duhet t’i mbani mend.

InMotion Hosting vs GreenGeeks
GreenGeeks dhe InMotion Hosting janë dy kompani të shkëlqyera të mbajtjes në internet me bazë në Kaliforninë Jugore. Të dy këta hostë në internet janë zgjedhje të shkëlqyera për ata pronarë të uebsajtit që kërkojnë pritje të gjelbërimit të uebit …

InMotion Hosting vs HostGator
Të dyja këto kompani të mbajtjes së faqes në internet ofrojnë një larmi të planeve për programet e përbashkëta, VPS dhe hostimin e dedikuar…

InMotion Hosting vs InterServer
InMotion Hosting dhe InterServer janë dy kompani të shkëlqyera të mbajtjes në internet që unë të dy i përdor…

InMotion Hosting vs iPage
InMotion Hosting dhe iPage janë dy zgjedhje të shkëlqyera për mbajtjen në internet. Edhe pse ka disa ngjashmëri me planet e tyre të pritjes dhe të gjitha llojet e pronarëve të faqeve mund të përdorin njërën prej këtyre kompanive të mbajtjes së faqeve në internet, ato janë të përshtatshme në mënyrë ideale për lloje të ndryshme të faqeve të internetit …

InMotion Hosting vs Lunarpages
Për mua, kjo është një nga krahasimet më intriguese të mbajtjes në internet: Dy hoste të krijuar në internet nga Southern California (zona ime) dhe dy kompani pritëse që kam pasur përvojë personale me…

InMotion Hosting vs Namecheap
Për ata prej jush që përpiqeni të vendosni midis këtyre dy kompanive pritëse, këtu është krahasimi im i hollësishëm i InMotion vs Namecheap. Të dy këta hostë në internet kanë avantazhet e tyre dhe unë kam qenë…

InMotion Hosting vs Site5
Si funksionojnë InMotion Hosting dhe Site5 kundër njëri-tjetrit? Uditërisht, ky është një konkurs shumë i njëanshëm…

InMotion Hosting vs Hub Web Hosting
Krahasimi i Pritjes së InMotion me Qendrën e Web Hosting është shumë interesant pasi ato në të vërtetë janë kompani motra…

InMotion Hosting vs Wix
Kjo krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një pakete krijuese të uebfaqeve hedh një vështrim në planin e mbajtjes së biznesit të InMotion Hosting kundrejt planit të tregtisë së Wix të Wix …

InMotion Hosting vs WP Engine
Kjo krahasim përqendrohet në atë se si Plani i Pritjes së Biznesit të InMotion krahasohet me WP Engine. Me fjalë të tjera, si e krahason një plan të lartë të pa-menaxhuar të hostimit me një plan të menaxhimit më të mirë të menaxhimit kur bëhet fjalë për WordPress…

InMotion Hosting vs 1&1 strehues
Të dy këta hostë të internetit ofrojnë një gamë të gjerë shërbimesh pritëse përfshirë Shared, VPS, dhe Dedikuar…

rekomandim

Për shumicën e faqeve të internetit, në këtë krahasim ne do të rekomandonim InMotion. Shihni vlerësimet e rishikimit tonë të Shqyrtimit InMotion më poshtë:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector