SiteGround vs Wix (maj 2020) – “Këtu është imja …”

siteground-vs-Wix


Si e krahason SiteGround me Wix? Kjo krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një pakete krijuese të faqes së internetit hedh një vështrim në planet e menaxhimit të menaxhuar të SiteGround-it përkundrejt planeve të krijuesve të faqes në internet Wix.

SiteGround vs Wix For Blogs

Për blogerët, SiteGround është padyshim zgjidhja më e mirë këtu. Me SiteGround, ju merrni menaxhuar veçoritë e hostimit të WordPress me çmime të përbashkëta të pritjes. SiteGround rekomandohet nga WordPress.org dhe është një nga hostet më të mirë të internetit që unë përdor për faqet e WordPress. Dhe me teknologjinë e SuperCacher të SiteGround, bloget tuaja të WordPress do të ngarkojnë shumë shpejt.

Edhe pse mund të shtoni një blog në faqen tuaj të internetit Wix me aplikacionin e tyre të Blogging, ekziston një arsye pse WordPress është platforma më e njohur në internet. Për bloget, SiteGround është fituesi.

SiteGround vs Wix Për faqet e internetit të e-commerce

Siç kemi parë me disa nga krahasimet tona të tjera Wix, kur vendosni midis një plani të mbajtjes së faqes në internet dhe një planifikues të faqes së internetit, tregtia e madhe është fleksibiliteti dhe kontrolli kundrejt lehtësisë dhe shpejtësisë. Me SiteGround, ju mund të zgjidhni të përdorni një nga shumë aplikacionet e mundshme të tregtisë elektronike të disponueshme në cPanel. Ju gjithashtu mund të vendosni të përdorni një sistem të menaxhimit të përmbajtjes siç është WordPress dhe të shtoni një komponent të eCommerce përmes WooCommerce. Këto opsione ju japin një automjet të shkëlqyeshëm për shitje në internet, megjithatë ato mund të jenë më të lodhshme për t’u përdorur nëse nuk keni ndonjë përvojë në tregtinë elektronike.

Me Wix, ju mund të zgjedhni paketën e tyre të internetit të e-commerce që përfshin gjithçka që ju nevojitet për të ndërtuar më shpejt dhe me lehtësi sitin tuaj të tregtisë elektronike. Për shkak se faqja juaj në internet e dyqanit Wix përfshin veçori të tilla si shporta e blerjes, procesi i pagesës, transporti, etj., Kjo e bën procesin më të lehtë procesin e krijimit të një faqe elektronike tregtare..

SiteGround vs Wix për faqet e internetit të biznesit të vogël

Për faqet jo të tregtisë elektronike, ekziston edhe tregtimi që keni me faqet e dyqaneve në internet. Përdorimi i një plani tradicional të mbajtjes në internet siç janë ato nga SiteGround ju lejon shumë më tepër mundësi për krijimin e faqes tuaj të biznesit. Dhe është gjithashtu më ekonomike pasi paketa juaj e mbajtjes së faqes në internet përfshin shumë karakteristika për të cilat do të duhet të paguani shtesë me Wix. Unë gjithashtu preferoj shpejtësinë e internetit dhe performancën që merrni nga SiteGround.

Përsëri, avantazhi me Wix është se ju mund të krijoni më shpejt dhe me lehtësi faqen e internetit të biznesit tuaj. Për fillestarët ose ata që kanë nevojë për një faqe interneti më themelore për biznesin e tyre, Wix është zgjedhja më e mirë.

Nëse faqja e internetit e biznesit tuaj do të përfshijë përmbajtje të konsiderueshme ku pronësia dhe kontrolli do të jenë më shumë çështje, atëherë unë do t’ju rekomandoja të shkonit me SiteGround.

Krahasimet e SiteGround vs Wix

FeaturesSiteGroundWix
Krijimi i thjeshtë i sititYlli i Veçorisë
Shpejtësia e faqes në internetYlli i Veçorisë
burimeYlli i Veçorisë
Siguria e sititYlli i Veçorisë
Ndihma për klientëtYlli i Veçorisë
transferueshmëriYlli i Veçorisë
vlerëYlli i Veçorisë

SiteGround
SiteGround
5,95 $ mo.
Trafiku i pashtershëm
Uebfaqe të pakufizuara
Hapësirë ​​në internet 20 GB
Rezervime falas të të dhënave
Ruajtja e SSD
Email i pakufizuar
Baza e të dhënave të pakufizuar
SuperCacher
Certifikata falas SSL
Cloudflare Falas CDN
Mbështetje Premium
Përditësime Auto WordPress
Garancia e kthimit të parave 30 ditë wix-krahasimi
Wix
8,50 dollarë hënë.
Bandwidth 20 GB
Magazinim 20 GB
Domain falas
Dyqan online
300 Kuponë Ad
Format ndërtues
Përfaqësuesi i sitit

Avantazhet dhe disavantazhet

SiteGround
Avantazhet e përdorimit të SiteGround

 • Paketa e plotë e faqes në internet
 • Përzgjedhje e gjerë e aplikacioneve në internet
 • Karakteristikat e menaxhuara të hostimit të ofruara
 • Mbështetje e shkëlqyeshme reaguese përmes telefonit, postës elektronike dhe bisedës live
 • Më shumë kontroll mbi faqet e internetit tuaj
 • Mund të lëvizni sitin tuaj diku tjetër nëse është e nevojshme
 • Përmirësime të vazhdueshme të teknologjisë

Disavantazhet e përdorimit të SiteGround

 • Zgjat pak më gjatë për të marrë faqen tuaj në internet
 • Kërkon më shumë përpjekje nga ana juaj

Klikoni Këtu për më shumë detaje në SiteGround

wix-krahasimi
Përparësitë e përdorimit të Wix

 • Vendosja e shpejtë dhe e thjeshtë e faqes në internet
 • Krijimi i faqes së internetit më e lehtë për tregtinë elektronike
 • Përfshinë funksionalitetin e personalizuar për bizneset
 • (Fotografi, Restorante, Akomodime)
 • Përfshihen imazhe profesionale të aksioneve

Disavantazhet e përdorimit të Wix

 • Jeni bllokuar në ekosistemin Wix
 • Jo aq burime të përfshira
 • Opsione Më të Kufizuara
 • Qasja e Mbështetjes së Klientit Jo aq e mirë

rekomandim

SiteGround është padyshim një nga kompanitë tona të preferuara të mbajtjes në internet. Ata vazhdimisht përpiqen të ofrojnë teknologjinë më inovative me shërbimet e tyre pritëse. Ato janë veçanërisht ideale nëse planifikoni të përdorni një sistem të menaxhimit të përmbajtjes si WordPress, Joomla, ose Drupal për të krijuar faqen tuaj të internetit. Me SiteGround, ju merrni një paketë të plotë për mbajtjen në internet që gjithashtu ju lejon të krijoni uebfaqe të shumta nëse është e nevojshme.

Normalisht, ne do të theksonim se Wix është zgjidhja më e mirë për ata që kanë më pak përvojë në internet. Sidoqoftë, sepse SiteGround ofron shërbime të menaxhimit të menaxhuar siç janë azhurnimet automatike dhe kopjimi i përditshëm – i kombinuar me disa nga mbështetjet më të mira të klientit që mund të merrni nga një host i uebit – është një histori tjetër këtu.

Për këtë krahasim, në shumicën e rasteve ne do të rekomandonim SiteGround.

Shikoni vlerësimet tona të rishikimit për SiteGround më poshtë:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map