SiteGround vs WP Engine (maj 2020) – “Lajm i mirë!”

Vizita e-wp-motor Vizita e-siteground


Për mbajtjen e menaxhuar të WordPress, këto janë dy nga zgjedhjet më të mira në dispozicion. Por ndërsa SiteGround ofron një shumëllojshmëri të shërbimeve të mbajtjes së faqeve në internet duke përfshirë WordPress, WP Engine është tërësisht i përqendruar në mbajtjen e WP. A bën kjo ndryshim? Të dyja këto kompani ofrojnë burimet specifike dhe karakteristikat e nevojshme për menaxhimin dhe performancën e shkëlqyer të WordPress. Pra, le të shohim se cili është më i përshtatshëm për ju.

Të dy SiteGround dhe WP Engine ofrojnë nivele të ndryshme të planeve të hostimit të WordPress nga një sit i vetëm në nivele më të përparuara ose ndërmarrje. Në shkallën e vlerës, SiteGround del në krye pasi planet e tyre të pritjes kanë karakteristika mbresëlënëse, por kushtojnë më pak se WP Engine. Sidoqoftë, megjithëse planet e nivelit të Biznesit dhe Ndërmarrjes në WP Engine janë më të shtrenjta, sasia e fuqisë dhe burimeve që merrni janë në gjendje të lejojnë më shumë trafik në faqet tuaja në muaj.

Nëse jeni duke kërkuar për hostimin e menaxhuar të WordPress, unë patjetër do të hidhja një vështrim në SiteGround dhe WP Engine. Për bloget personale, SiteGround është ndoshta zgjidhja më e mirë. Sidoqoftë, nëse keni nevojë për pritje të biznesit të vogël ose për një zgjidhje të nivelit të ndërmarrjes, atëherë WP Engine është fituesi.

SiteGround vs WP Engine: Dallimet

Avantazhet e SiteGround mbi WP Engine:

 • Rekomanduar WordPress.org
 • Përfshin Starter WordPress për krijimin më të lehtë të faqeve
 • Ndihmë Superiore e Konsumatorëve
 • Teknologji superCacher për shpejtësinë më të shpejtë

Avantazhet e WP Engine mbi SiteGround:

 • Fokusuar plotësisht WordPress
 • Mbështetje e ekspertëve për WordPress
 • Teknologji EverCache për faqet e internetit më të shpejtë
 • Temat Falas të StudioPress përfshirë
 • Kopje rezervë automatike dhe fotografi të fotografive
 • Instalimet e transferueshme dhe transferimi i faturimit për agjencitë
 • Diagnostika e Performancës së Pagesave Falas
 • Garancia e kthimit të parave 60 ditë

SiteGround vs WP Engine: Skenë në Uebfaqe

WP Engine dhe SiteGround të dyja përfshijnë funksionalitet të shkëlqyeshëm për skenimin në uebfaqe, i cili është i lehtë për t’u përdorur. Sidoqoftë WP Engine përfshin skenë me të gjitha planet e tyre të pritjes ndërsa SiteGround nuk e ofron atë me planin e tyre të StartUp. Për më tepër, WP Engine siguron mjedise zhvillimi, skenë dhe prodhim. Pra, në këtë kategori, WP Engine është fituesi.

SiteGround vs WP Engine: Rikthim të të dhënave dhe Rivendosje

Këtu përsëri, si WP Engine dhe SiteGround kanë rezervë të shkëlqyeshme të automatizuar dhe aftësi për të rikthyer të dhënat. Edhe pse si në skenë, SiteGround nuk përfshin funksionalitet rezervë të kërkesës me planin e tyre StartUp ndërsa WP Engine përfshin të gjitha aftësitë rezervë me të gjitha planet e tyre të menaxhuara të pritjes. Kështu që këtu përsëri, WP Engine merr përparësinë.

SiteGround vs WP Engine: Mbështetja e klientit

Mjaft sinqerisht kur bëhet fjalë për mbështetje, SiteGround dhe WP Engine janë dy nga zgjedhjet më të mira – veçanërisht kur bëhet fjalë për WordPress. Të dy hostet e uebit ofrojnë disa nga mbështetjet më të përgjegjshme dhe të vëmendshme që kam përjetuar ndonjëherë. Në këtë kategori, është një kravatë.

SiteGround
SiteGround

Biznesi i Filluar: 2004
Vlerësimi i BBB: B
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Chicago IL, N Amsterdam NL, Singapor SG, London UK

Çmimi: 3,95 $ mo. – 14,95 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: Jo (10 GB – 30 GB)
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: Po (përveç planit të StartUp)

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
CloudFlare CDN
Rikthim falas dhe rivendosje (përveç me planin StartUp)
Le të Encrypt SSL

Avantazhet e zgjedhjes së sitit rrethues:

 • Transferim falas në internet.
 • Servers në tre kontinente.
 • Përfshihet rrjeti i dorëzimit të përmbajtjes.
 • Shërbime të menaxhuara WordPress dhe Joomla të disponueshme.
 • Shërbimi SuperCacher në shtëpi i përfshirë.
 • Përditësime automatike të prizave të WordPress
 • ndërfaqe cPanel dhe Softaculous.
 • Ata ofrojnë mbështetje telefonike, emaili dhe chat.
 • Mbështetje e shpejtë dhe e përgjegjshme e bisedës.

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në SiteGround

Logo e motorit WP E re
Motori WP

Biznesi i Filluar: N / A
Vlerësimi i BBB: A
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: SHBA, Kanada, Evropë, Azi, Australi

Çmimi: 22,50 $ mo. – 217.50 $ mo. (Plane të personalizuara Premium gjithashtu të disponueshme)
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: jo
Email i pakufizuar: jo
Domain Multiple Domains: Po (përveç Planit Personal)

Ndërfaqja e hostimit: Portali i Klientëve të Motorit WP
Uptime në server: N / A
Periudha e rimbursimit të plotë: 60 ditë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Teknologjia EverCache shpejton kohën e ngarkesës në faqe.
Instalimet e transferueshme dhe transferimi i faturimit
Le të Encrypt SSL
Qendra e Zgjidhjes së WordPress

Avantazhet e zgjedhjes së motorit WP:

 • Mund ta provoni që të rrezikojë falas për 60 ditë.
 • Performanca më e shpejtë me Makinat Virtuale të Platformës në Google Cloud.
 • Plugin për Migracionin e Motorit WP për transferimin e lehtë të faqes tuaj.
 • Përditësime të menaxhuara dhe rezervë ditor.
 • Skenë mjedisi ku mund të provoni shtojcat ose temat.
 • Le të Encrypt SSL
 • Shkarkime të kopjuara të kopjuara
 • Azhurnime të automatizuara të sigurisë
 • Stafi mbështetës i ekspertëve.
 • Ata automatikisht skanojnë dhe rregullojnë përpjekjet e hakerimit në faqen tuaj.
 • Më shumë Opsione për vendndodhjen e Qendrës së të Dhënave

Klikoni këtu për më shumë detaje në WP Engine

Si Krahasohet SiteGround me hostet e tjerë të uebit?

SiteGround vs A2 Hosting
Krahasimi i A2 Hosting dhe SiteGround është një telefonatë jashtëzakonisht e ngushtë. Ata të dy ofrojnë shumë karakteristika unike që ofrojnë performancë të jashtëzakonshme të mbajtjes në internet…

SiteGround vs Bluehost
SiteGround dhe Bluehost kanë shumë ngjashmëri brenda ofertave të tyre të mbajtjes në internet. Planet e sitit të SiteGround dhe Bluehost janë gjithashtu shumë të përballueshme…

SiteGround vs DreamHost
SiteGround dhe DreamHost të dy ofrojnë shumë lloje të ndryshme të planeve të mbajtjes në internet. Kjo krahasim i veçantë do të shikojë në secilin nga planet e tyre të Ndara Hosting …

SiteGround vs GoDaddy
SiteGround dhe GoDaddy të dy ofrojnë një larmi të gjerë shërbimesh të mbajtjes në internet. Ata kanë plane pritëse që janë të përshtatshme për webmaster me përvojë dhe më pak përvojë…

SiteGround vs GreenGeeks
GreenGeeks dhe SiteGround janë dy kompani të shkëlqyera për mbajtjen në internet. Unë i përdor të dy këta hostë në internet dhe kam pasur përvoja të shkëlqyera me secilin…

SiteGround vs HostGator
SiteGround dhe HostGator të dy ofrojnë një formacion të ngjashëm të planeve të mbajtjes në internet. Unë kam qenë një klient i të dy kompanive, kështu që kam marrë përvojë të dorës së parë duke përdorur shërbimet e tyre …

SiteGround vs InMotion Hosting
SiteGround dhe InMotion Hosting janë dy nga hostet më të mirë të internetit që mund të gjeni. Si klient i të dy këtyre kompanive në internet, unë kam provuar një shërbim të shkëlqyer të dorës së parë dhe mbështetje të jashtëzakonshme …

SiteGround vs InterServer
Këtu është krahasimi ynë i dy hosteve mbresëlënës të uebit që janë edhe të shkëlqyeshëm për pritjen me shumë faqe në internet. Unë personalisht përdor si SiteGround ashtu edhe InterServer, kështu që mund t’ju jap një llogari të dorës së parë të avantazheve që duhet të ofrojnë të dy…

SiteGround vs iPage
SiteGround dhe iPage ofrojnë shumë plane dhe shërbime të ndryshme të mbajtjes në internet. Në këtë krahasim, hedhim një vështrim se si Planet e tyre të Ndara të Hosting ngrihen kundër njëri-tjetrit…

SiteGround vs Jaguar PC
Në këtë krahasim ne hedhim një vështrim se si SiteGround krahason me Jaguar PC. Këto dy hoste të pozicionuar në mënyrë të barabartë për të njëjtin audiencë…

SiteGround vs Liquid Web
Si e krahason SiteGround me Liquid Web? Në këtë krahasim të SiteGround vs Liquid Web, ne shohim se sa mirë opsioni i hostimit të WordPress me më shumë çmime buxheti përputhet me një nga zgjidhjet më të mira të pritura të menaxhuara me WordPress të menaxhuara …

SiteGround vs Namecheap
Ndërsa SiteGround dhe Namecheap të dy ofrojnë plane të shkëlqyera të mbajtjes në internet (unë i përdor të dyja), ato janë përfundimisht të përshtatshme për lloje të ndryshme të pronarëve të faqeve të internetit …

SiteGround vs Wix
Kjo krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një pakete krijuese të faqes së internetit hedh një vështrim në planet e menaxhimit të menaxhuar të SiteGround-it përkundrejt planeve të krijuesve të faqes në internet të Wix …

Si e krahason motori WP me hostet e tjerë të internetit?

WP Engine vs Bluehost
Ndërsa WP Engine përqendrohet vetëm në mbajtjen e menaxhuar të WordPress, Bluehost ofron një larmi të gjerë shërbimesh pritëse. Prandaj, kjo krahasim bazohet posaçërisht në pritjen e optimizuar të WordPress të Bluehost kundrejt WP Engine…

WP Engine vs DreamHost
Ndërsa DreamHost përmban një gamë të gjerë të planeve dhe shërbimeve të mbajtjes në internet, WP Engine përqendrohet vetëm në hostimin e menaxhuar të WordPress …

WP Engine vs HostGator
Si e krahason hostin e ri të WordGress të HostGator me WP Engine? Të dy WP Engine dhe HostGator ofrojnë tre nivele të planeve të menaxhuara të mbajtjes së WordPress …

WP Engine vs InMotion Hosting
Kjo krahasim përqendrohet në atë se si Plani i Pritjes së Biznesit të InMotion krahasohet me WP Engine. Me fjalë të tjera, si e krahason një plan të lartë të pa-menaxhuar të hostimit me një plan të menaxhimit më të mirë të menaxhimit kur bëhet fjalë për WordPress…

WP Engine vs Web Likuid
Në këtë krahasim të WP Engine vs Liquid Web, hedhim një vështrim në dy titanë kur bëhet fjalë për primitin e menaxhuar të WordPress të menaxhuar …

WP Engine vs Media Temple
Këtu është një krahasim i dy peshave të mëdha në fushën e menaxhuar WordPress. Të dy WP Engine dhe Media Temple janë të mirënjohur në të gjithë komunitetin e WordPress …

rekomandim

Për shumicën e faqeve të internetit, në këtë krahasim ne do të rekomandonim WP Engine. Shikoni vlerësimet e rishikimit tonë të WP Engine më poshtë:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map