WP Engine vs HostGator (maj 2020) – “Fituesi është …”

Vizita e-wp-motor Vizita e-Hostgator-website


Si e krahason hostin e ri të WordGress të HostGator me WP Engine? Ndërsa HostGator ka qenë një ofrues i krijuar pritjeje e përbashkët për disa kohë, ata vetëm kohët e fundit kanë ofruar plane të menaxhuara të WordPress të menaxhuara. WP Engine, nga ana tjetër, është konsideruar prej kohësh një standard i industrisë për mbajtjen e menaxhuar plotësisht të WordPress. Pra, le të shohim se cili plan pritës i WordPress është më i mirë.

Të dy WP Engine dhe HostGator ofrojnë tre nivele të planeve të menaxhuar të mbajtjes së WordPress. Me WP Engine, ekzistojnë paketa personale, profesionale dhe afariste, ndërsa në HostGator keni Starter, Standard dhe Business. Dallimi këtu është se WP Engine gjithashtu ka nivele shtesë për nevojat pritëse të Premium dhe Ndërmarrjeve. Prandaj, ka kuptim që për zgjidhje më të mëdha apo ndërmarrje të WordPress-it në nivel ndërmarrjeje, WP Engine është zgjedhja superiore.

WP Engine është sigurisht më i shtrenjtë se HostGator. Të tre planet e hostimit të WordPress të HostGator kanë më pak çmime (me ritme hyrëse) sesa plani personal i WP Engine. Sidoqoftë, është disi zhgënjyese që me HostGator nuk ka aq shumë kërcime në kufijtë e burimeve siç mund të mendoni se do të kishte. Për shembull, plani fillestar ju lejon të strehoni një sit, ndërsa plani i biznesit ju jep vetëm pesë site maksimale. Krahasoni këtë me WP Engine, ku mund të keni deri në 25 instalime me planin e biznesit, megjithëse me një kosto më të lartë.

Të dyja WP Engine dhe HostGator mbështesin ekspertin e WordPress si një nga karakteristikat e tyre. Me WP Engine, kam gjetur stafin e tyre mbështetës të jetë shumë i përgjegjshëm dhe i dobishëm. HostGator ndonjëherë mund të jetë më i ngadalshëm për t’u përgjigjur, kështu që më duhet të jap avantazhin për WP Engine këtu.

Midis këtyre dy kompanive të mbajtjes në internet, avantazhi i shkon WP Engine kur bëhet fjalë për menaxhimin e menaxhuar të WordPress — posaçërisht për situatat e ndërmarrjeve. Për përdorim personal ose të biznesit të vogël, ne ende na pëlqen WP Engine — nëse mund ta përballoni atë. Pritja e menaxhuar nga WordGress e HostGator duket se ka për qëllim kryesisht në fundin e poshtëm të mesëm të tregut, ku pronarët e faqeve të internetit po kërkojnë një zgjidhje më të lirë. Për ata prej jush me një buxhet më të rreptë, ju gjithashtu mund të dëshironi të merrni në konsideratë SiteGround ose Bluehost për nevojat tuaja të menaxhuara të hostimit të WordPress.

Logo e motorit WP E re
Motori WP

Çmimi: 22,50 $ mo. – 217.50 $ mo. (Plane të personalizuara Premium gjithashtu të disponueshme)
Email i pakufizuar: jo
Domain Multiple Domains: Po (përveç Planit Personal)
Ndërfaqja e hostimit: Portali i Klientëve të Motorit WP
Periudha e rimbursimit të plotë: 60 ditë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Vizitat Mujore:
personal: 25,000
profesionale: 100,000
Biznes: 400,000
Ndërmarrje: miliona

Storage:
personal: 10GB
profesionale: 20GB
Biznes: 30GB
Ndërmarrje: customized

faqet e internetit:
personal: 1
profesionale: 10
Biznes: 25
Ndërmarrje: 25+

Shtesa falas:
CDN (Rrjeti i Dorëzimit të përmbajtjes) (planet profesionale dhe të biznesit)
Teknologjia EverCache shpejton kohën e ngarkesës në faqe
Le të Encrypt SSL
Qendra e Zgjidhjes së WordPress

Avantazhet e zgjedhjes së motorit WP:

 • Mund ta provoni që të rrezikojë falas për 60 ditë.
 • Performanca më e shpejtë me Makinat Virtuale të Platformës në Google Cloud.
 • Plugin për Migracionin e Motorit WP për transferimin e lehtë të faqes tuaj.
 • Përditësime të menaxhuara dhe rezervë ditor.
 • Temat e StudioPress falas me planin tuaj të pritjes.
 • Skenë mjedisi ku mund të provoni shtojcat ose temat.
 • Stafi mbështetës i ekspertëve.
 • Le të Encrypt SSL
 • Shkarkime të kopjuara të kopjuara
 • Azhurnime të automatizuara të sigurisë
 • Ata automatikisht skanojnë dhe rregullojnë përpjekjet e hakerimit në faqen tuaj.
 • Instalimet e transferueshme dhe Karakteristikat e transferimit të faturimit për zhvilluesit.
 • Më shumë Opsione për vendndodhjen e Qendrës së të Dhënave

Klikoni këtu për më shumë detaje në WP Engine

Hostgator
Hostgator

Çmimi: $ 7,46 mo. – 18,17 $ mo.
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: Po (përveç Planit Fillestar)
Ndërfaqja e hostimit: Paneli i thjeshtuar i kontrollit
Uptime në server: N / A
Periudha e rimbursimit të plotë: 45 ditë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Vizitat Mujore:
Starter: 100,000
standard: 200,000
Biznes: 500,000

Storage:
Starter: i pakufizuar
standard: i pakufizuar
Biznes: i pakufizuar

faqet e internetit:
Starter: 1
standard: 2
Biznes: 5

Shtesa falas:
CDN globale
Kredi 100 $ Google Adwords
Nxitës i shpejtësisë
Nxitës i sigurisë
Nxitës i Uptime

Avantazhet e zgjedhjes së HostGator:

 • Email dhe ruajtje e pakufizuar.
 • Më pak të shtrenjtë.
 • Rritja e performancës Cloud dhe Built In In Caching Speed.
 • Rezervime të automatizuara ditore dhe skanime sigurie.

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në HostGator

Si e krahason motori WP me hostet e tjerë të internetit?

WP Engine vs Bluehost
Ndërsa WP Engine përqendrohet vetëm në mbajtjen e menaxhuar të WordPress, Bluehost ofron një larmi të gjerë shërbimesh pritëse. Prandaj, kjo krahasim bazohet posaçërisht në pritjen e optimizuar të WordPress të Bluehost kundrejt WP Engine…

WP Engine vs DreamHost
Ndërsa DreamHost përmban një gamë të gjerë të planeve dhe shërbimeve të mbajtjes në internet, WP Engine përqendrohet vetëm në hostimin e menaxhuar të WordPress …

WP Engine vs InMotion Hosting
Kjo krahasim përqendrohet në atë se si Plani i Pritjes së Biznesit të InMotion krahasohet me WP Engine. Me fjalë të tjera, si e krahason një plan të lartë të pa-menaxhuar të hostimit me një plan të menaxhimit më të mirë të menaxhimit kur bëhet fjalë për WordPress…

WP Engine vs Web Likuid
Në këtë krahasim të WP Engine vs Liquid Web, hedhim një vështrim në dy titanë kur bëhet fjalë për primitin e menaxhuar të WordPress të menaxhuar …

WP Engine vs Media Temple
Këtu është një krahasim i dy peshave të mëdha në fushën e menaxhuar WordPress. Të dy WP Engine dhe Media Temple janë të mirënjohur në të gjithë komunitetin e WordPress …

WP Engine vs SiteGround
Për mbajtjen e menaxhuar të WordPress, këto janë dy nga zgjedhjet më të mira në dispozicion. Pra, le të shohim se cili është më i përshtatshëm për ju …

Si e krahason HostGator me hostet e tjerë të uebit?

HostGator vs A2 Hosting
Si e krahason A2 Hosting me HostGator? Siç rezulton, A2 Hosting më shumë sesa mban të vetën kundër konkurrencës këtu…

HostGator vs GreenGeeks
GreenGeeks dhe HostGator të dy ofrojnë zgjidhje të përbashkëta të programeve të përbashkëta, VPS dhe Dedikuara. Kjo krahasim përqendrohet kryesisht në planet e tyre të Ndara Hosting …

HostGator vs InMotion
Të dyja këto kompani të mbajtjes së faqes në internet ofrojnë një larmi të planeve për programet e përbashkëta, VPS dhe hostimin e dedikuar…

HostGator vs InterServer
Kjo krahasim përqendrohet në planin standard të hostimit të InterServer dhe opsionin më të shtrenjtë të pritjes së përbashkët të HostGator. Ndërsa këto plane përmbajnë shumë karakteristika identike…

HostGator vs iPage
Të dy planet e tyre të mbajtjes në internet ju japin gjerësi dhe ruajtje të pakufizuar të bandës, si dhe aftësinë për të pritur fusha të shumta…

HostGator vs Jaguar PC
Në këtë krahasim, hedhim një vështrim se si Jaguar PC krahason me HostGator. Këta dy hostë në internet kanë struktura të ngjashme të planit të pritjes, duke ju lejuar të zgjidhni nga një paketë fillestare në një plan më të mbushur me veçori për faqet e internetit më të mëdha…

HostGator vs SiteGround
SiteGround dhe HostGator të dy ofrojnë një formacion të ngjashëm të planeve të mbajtjes në internet. Unë kam qenë një klient i të dy kompanive, kështu që kam marrë përvojë të dorës së parë duke përdorur shërbimet e tyre …

Qendër HostGator vs Web Hosting
Edhe pse të dyja këto kompani pritëse ofrojnë plane të ngurta, shumica e pronarëve të faqeve të internetit me siguri do të vlerësojnë vlerën që merrni me Hub në krahasim me HostGator…

rekomandim

Për shumicën e faqeve të internetit, në këtë krahasim ne do të rekomandonim WP Engine. Shikoni vlerësimet e rishikimit tonë të WP Engine më poshtë:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector