WP Engine vs InMotion Hosting (maj 2020) – “Këtu është Lajmi i Mirë …”

Vizita e-wp-motor Vizita e-InMotion-hosting


Kjo krahasim përqendrohet në dy nga kompanitë e mia të preferuara të pritjes në internet: InMotion Hosting dhe WP Engine. Në të kaluarën, ne krahasuam mbajtjen e menaxhuar të WordPress të WP Engine me planet e pritjes së biznesit të InMotion Hosting. Sidoqoftë, me shtimin e linjës së menaxhuar të WordPress-it të menaxhuar në InMotion, tani jemi më mirë në gjendje t’i krahasojmë këto dy hoste të shkëlqyera në internet më saktë, sesa të përputhen me planet e mbajtjes së menaxhuar dhe jo të menaxhuar.

Duke parë këto dy opsione të mbajtjes në internet, së pari mos harroni se me WP Engine po merrni një pritje të pastër WordPress — që është mirë për faqet ekzistuese ose nëse janë të gjitha ato që ju po kërkoni. Me InMotion, ju po merrni një paketë të plotë në internet, duke përfshirë një emër domain, email, etj. Duke pasur parasysh këta faktorë, nëse krijoni një uebfaqe për herë të parë, InMotion është ndoshta zgjedhja më e mirë. WP Engine është më i mirë për ata që kanë faqet ekzistuese ose biznesin dhe ndërmarrjen që pret WordPress.

WP Engine vs InMotion: Dallimet

Avantazhet e WP Engine mbi hostimin e InMotion:

 • Fokusuar plotësisht WordPress
 • Mbështetje e ekspertëve për WordPress
 • Teknologji EverCache për faqet e internetit më të shpejtë
 • Temat Falas të StudioPress përfshirë
 • Kopje rezervë automatike dhe fotografi të fotografive
 • Platforma e plotë e Stadit në Uebfaqe
 • Instalimet e transferueshme dhe transferimi i faturimit për agjencitë
 • Diagnostika e Performancës së Pagesave Falas
 • Garancia e kthimit të parave 60 ditë

Avantazhet e Pritjes së InMotion mbi WP Engine:

 • Teknologjia e Zonës së Shpejtësisë Max
 • Ndërtuesi i faqeve BoldGrid për WordPress
 • Zgjedhja e vendndodhjes së qendrës së të dhënave
 • Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike
 • Domain falas
 • SSL falas private
 • Para-instalimi i WordPress, Joomla, ose PrestaShop
 • Garanci e plotë e kthimit të parave 90 ditë

WP Engine vs InMotion: Skenë në Uebfaqe

Ndërsa WP Engine përfshin funksionalitetin e plotë të skenimit në uebfaqe që është jashtëzakonisht miqësor, përdorimi i faqes në internet me InMotion sigurohet përmes BoldGrid. Për më tepër, WP Engine përfshin një mjedis zhvillimi së bashku me fazën dhe prodhimin. Pra, për shkak se ato përfshijnë ambiente të shumta dhe kanë një nga më të lehtë për të përdorur ndërfaqet e skenave, WP Engine është fituesi këtu.

WP Engine vs InMotion: Rikthim dhe rivendosje të të dhënave

Kur bëhet fjalë për kopjimin e të dhënave dhe rivendosjen, WP Engine është fituesi. Me WP Engine, ju merrni kopje rezervë të automatizuar të përditshëm, aftësinë për të rivendosur nga 30 ditët e mëparshme dhe aftësi rezervë fotografish ku mund të bëni një kopje rezervë të kërkesës kur të keni nevojë. Në të kundërt, InMotion tani kërkon që ju të blini një mundësi të veçantë rezervë me hostin e biznesit të tyre, dhe me hostimin e tyre të menaxhuar të WordPress, kopjimi i të dhënave është i disponueshëm përmes JetPack.

WP Engine vs InMotion: Ndihma për klientin

Mbështetja e klientit në të dy WP Engine dhe InMotion është e jashtëzakonshme. Ju merrni mbështetje të përgjegjshme, të dobishme dhe miqësore me të dy këta hostë në internet. Me mbështetjen e bisedës live, koha e pritjes është pak më pak me WP Engine, kështu që ata marrin një avantazh të vogël këtu.

Logo e motorit WP E re
Motori WP

Biznesi i Filluar: N / A
Vlerësimi i BBB: A
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Qendrat e të dhënave: SHBA, Kanada, Evropë, Azi, Australi

Çmimi: $ 35 hënë. – 290 dollarë mo. (Plane të personalizuara Premium gjithashtu të disponueshme)
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: jo
Email i pakufizuar: jo
Domain Multiple Domains: Po (përveç Planit Personal)

Ndërfaqja e hostimit: Portali i Klientëve të Motorit WP
Uptime në server: N / A
Periudha e rimbursimit të plotë: 60 ditë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Teknologjia EverCache shpejton kohën e ngarkesës në faqe
Instalimet e transferueshme dhe transferimi i faturimit
Le të Encrypt SSL
Testuesi i Shpejtësisë së faqeve
Qendra e Zgjidhjes së WordPress

Avantazhet e zgjedhjes së motorit WP:

 • Mund ta provoni që të rrezikojë falas për 60 ditë.
 • Performanca më e shpejtë me Makinat Virtuale të Platformës në Google Cloud.
 • Plugin për Migracionin e Motorit WP për transferimin e lehtë të faqes tuaj.
 • Përditësime të menaxhuara dhe rezervë ditor.
 • Skenë mjedisi ku mund të provoni shtojcat ose temat.
 • Autentifikimi me dy faktorë i disponueshëm
 • Më shumë Opsione për vendndodhjen e Qendrës së të Dhënave
 • Stafi mbështetës i ekspertëve.
 • Ata automatikisht skanojnë dhe rregullojnë përpjekjet e hakerimit në faqen tuaj.

Klikoni këtu për më shumë detaje në WP Engine

Pritja për lëvizje
Pritja për lëvizje

Biznesi i Filluar: 2001
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhjet e qendrës së të dhënave: Los Angeles, CA dhe Ashburn, VA

Çmimi: 3,99 $ mo. – 13,99 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 90 ditë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Drives të ngurta të shtetit (SSD)
Certifikata falas SSL
Transferime Falas në Uebfaqe
Rikthim i sigurt i aplikacionit
Kredi Google – $ 100 – $ 100
Ndërtuesi i faqes Premium

Avantazhet e zgjedhjes së lëvizjes:

 • InMotion shfrytëzon Zonat e tyre të Shpejtësisë Max për performancë më të shpejtë.
 • Ndërfaqja cPanel me instalime të thjeshta të softuerëve 1 klikues duke përdorur Softaculous.
 • Ata ofrojnë mbështetje telefonike, emaili dhe chat.
 • Ju merrni një Panel të veçantë të Menaxhimit të Llogarive për çështjet tuaja të llogarisë dhe faturimit.
 • Reagime të drejtpërdrejta të mbështetjes së klientit në chat.
 • Ju merrni mbi 400 aplikacione për t’u përdorur për faqet e internetit tuaj.
 • Qasja e sigurt e largët e serverit përmes linjës së komandës (SSH)
 • Para-instalimi i WordPress, Joomla, ose PrestaShop
 • Falas Comodo cPanel SSL

Klikoni këtu për më shumë detaje në InMotion Hosting

Si e krahason motori WP me hostet e tjerë të internetit?

WP Engine vs Bluehost
Ndërsa WP Engine përqendrohet vetëm në mbajtjen e menaxhuar të WordPress, Bluehost ofron një larmi të gjerë shërbimesh pritëse. Prandaj, kjo krahasim bazohet posaçërisht në pritjen e optimizuar të WordPress të Bluehost kundrejt WP Engine…

WP Engine vs DreamHost
Ndërsa DreamHost përmban një gamë të gjerë të planeve dhe shërbimeve të mbajtjes në internet, WP Engine përqendrohet vetëm në hostimin e menaxhuar të WordPress …

WP Engine vs HostGator
Si e krahason hostin e ri të WordGress të HostGator me WP Engine? Të dy WP Engine dhe HostGator ofrojnë tre nivele të planeve të menaxhuara të mbajtjes së WordPress …

WP Engine vs Web Likuid
Në këtë krahasim të WP Engine vs Liquid Web, hedhim një vështrim në dy titanë kur bëhet fjalë për primitin e menaxhuar të WordPress të menaxhuar …

WP Engine vs Media Temple
Këtu është një krahasim i dy peshave të mëdha në fushën e menaxhuar WordPress. Të dy WP Engine dhe Media Temple janë të mirënjohur në të gjithë komunitetin e WordPress …

WP Engine vs SiteGround
Për mbajtjen e menaxhuar të WordPress, këto janë dy nga zgjedhjet më të mira në dispozicion. Pra, le të shohim se cili është më i përshtatshëm për ju …

Si krahasohet InMotion me hostet e tjerë të uebit?

InMotion Hosting vs A2 Hosting
Lajmi i mirë kur krahason A2 Hosting dhe InMotion Hosting është se është një situatë e favorshme për ju. Të dyja këto kompani në internet ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme në internet me mbështetje të jashtëzakonshme…

InMotion Hosting vs Bluehost
Këto janë dy ofrues të shkëlqyer, të mirë-krijuar të pritjes së faqeve në internet. Të dy InMotion dhe Bluehost ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme të Shared, VPS dhe Dedikuar …

InMotion Hosting vs DreamHost
Këto dy kompani të mbajtura në internet të dyja i kanë rrënjët e tyre në Kaliforni. InMotion dhe DreamHost janë shumë të njohur si ofruesit e pritjes me cilësi…

InMotion Hosting vs Lopë Fat
Kjo krahasim midis InMotion Hosting dhe Fat Cow është me të vërtetë një nga më të lehtat që kemi bërë ndonjëherë…

InMotion Hosting vs GoDaddy
Si e krahason Plani i Hosting i GoDaddy me një plan Hosting të Biznesit nga një kompani si InMotion Hosting? Nëse po përpiqeni të vendosni, ja disa gjëra që duhet t’i mbani mend.

InMotion Hosting vs GreenGeeks
GreenGeeks dhe InMotion Hosting janë dy kompani të shkëlqyera të mbajtjes në internet me bazë në Kaliforninë Jugore. Të dy këta hostë në internet janë zgjedhje të shkëlqyera për ata pronarë të uebsajtit që kërkojnë pritje të gjelbërimit të uebit …

InMotion Hosting vs HostGator
Të dyja këto kompani të mbajtjes së faqes në internet ofrojnë një larmi të planeve për programet e përbashkëta, VPS dhe hostimin e dedikuar…

InMotion Hosting vs InterServer
InMotion Hosting dhe InterServer janë dy kompani të shkëlqyera të mbajtjes në internet që unë të dy i përdor…

InMotion Hosting vs iPage
InMotion Hosting dhe iPage janë dy zgjedhje të shkëlqyera për mbajtjen në internet. Edhe pse ka disa ngjashmëri me planet e tyre të pritjes dhe të gjitha llojet e pronarëve të faqeve mund të përdorin njërën prej këtyre kompanive të mbajtjes së faqeve në internet, ato janë të përshtatshme në mënyrë ideale për lloje të ndryshme të faqeve të internetit …

InMotion Hosting vs Lunarpages
Për mua, kjo është një nga krahasimet më intriguese të mbajtjes në internet: Dy hoste të krijuar në internet nga Southern California (zona ime) dhe dy kompani pritëse që kam pasur përvojë personale me…

InMotion Hosting vs Namecheap
Për ata prej jush që përpiqeni të vendosni midis këtyre dy kompanive pritëse, këtu është krahasimi im i hollësishëm i InMotion vs Namecheap. Të dy këta hostë në internet kanë avantazhet e tyre dhe unë kam qenë…

InMotion Hosting vs Site5
Si funksionojnë InMotion Hosting dhe Site5 kundër njëri-tjetrit? Uditërisht, ky është një konkurs shumë i njëanshëm…

InMotion Hosting vs SiteGround
SiteGround dhe InMotion Hosting janë dy nga hostet më të mirë të internetit që mund të gjeni. Si klient i të dy këtyre kompanive në internet, unë kam provuar një shërbim të shkëlqyer të dorës së parë dhe mbështetje të jashtëzakonshme …

InMotion Hosting vs Hub Web Hosting
Krahasimi i Pritjes së InMotion me Qendrën e Web Hosting është shumë interesant pasi ato në të vërtetë janë kompani motra…

InMotion Hosting vs Wix
Kjo krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një pakete krijuese të uebfaqeve hedh një vështrim në planin e mbajtjes së biznesit të InMotion Hosting kundrejt planit të tregtisë së Wix të Wix …

InMotion Hosting vs 1&1 strehues
Të dy këta hostë të internetit ofrojnë një gamë të gjerë shërbimesh pritëse përfshirë Shared, VPS, dhe Dedikuar…

rekomandim

Lajmi i mirë këtu është se është një situatë e favorshme me këta dy pritës në internet. Sidoqoftë për Hosted WordPress të Menaxhuar, ne do të rekomandonim WP Engine për shumicën e faqeve të internetit. Shikoni vlerësimet e rishikimit tonë të WP Engine më poshtë:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map