Spojrzenie od wewnątrz na centrum danych InMotion Hosting

InMotion Hosting Data Center


Dla niektórych osób firma hostingowa jest dowolną lub niezależną jednostką, która w jakiś sposób umożliwia dostęp do Twojej witryny online w cyberprzestrzeni. Zakładają, że są pewne komputery i wspierają ludzi w jakiś sposób wykonujących pracę. Jasne, maniacy technologii lubią tego rodzaju rzeczy, ale może wszyscy powinniśmy więcej zastanowić się nad tym, co dzieje się za kulisami. Jak naprawdę wygląda centrum danych firmy hostingowej i jak ono naprawdę działa?

Ostatnio miałem zaszczyt zajrzeć za kulisy podczas wycieczki po InMotion Hosting Data Center w Los Angeles, Kalifornia. Możliwość zobaczenia prawdziwych śrub i nakrętek, które zasilają strony internetowe ich klientów, była niesamowitym doświadczeniem. Zawsze uważałem InMotion za najlepszy wybór do hostingu biznesowego, odkąd po raz pierwszy zarejestrowałem się jako klient w 2009 roku. Po zwiedzeniu najnowocześniejszego centrum danych z pewnością mogę zrozumieć, dlaczego i jak InMotion Hosting jest w stanie zapewnić najlepszy hosting dla wszystkich swoich klientów.

Serwery centrum danych InMotion

Po pierwsze, istnieje wiele warstw bezpieczeństwa. Wejście do budynku wymaga odprawy i kontroli bezpieczeństwa, a cały sprzęt znajduje się w dobrze zabezpieczonym miejscu. Zaskoczyła mnie ogromna liczba serwerów w całym obiekcie. Z bliska przyjrzałem się dedykowanym i współdzielonym serwerom hostingowym. Cały sprzęt jest aktualizowany, aw razie potrzeby instalowane są nowe maszyny.

W rzeczywistości podczas mojej wizyty było kilka nowych komputerów gotowych do rozpakowania i skonfigurowania.

Nowy serwer centrum danych InMotion

Jest bardzo oczywiste, że InMotion wierzy w posiadanie najlepszego możliwego sprzętu dla swoich klientów. Do czołowych serwerów w centrum danych należą Dell R720 i T420.

Serwer danych InMotion Data Center Dell

Zajrzałem nawet do jednego z nowych serwerów z podwójnymi procesorami (E5-2430 Xeon) i dyskami twardymi 2 TB z systemem RAID (1-5-10). Te maszyny mogą potencjalnie mieć nawet terabajt pamięci. Dla tych, którzy nie interesują się specyfikacjami sprzętowymi, powiem tylko, że wszystkie serwery, które widziałem w centrum danych InMotion, były imponujące i więcej niż zdolne do generowania świetnych wyników dla twoich stron internetowych.

Serwer dwuprocesorowy InMotion Data Center

Każde centrum danych wysokiej jakości musi zapewnić optymalne zasilanie, aby utrzymać działanie i właściwe chłodzenie wszystkich swoich serwerów. Znów miałem okazję zobaczyć dokładnie, jak to wszystko działa w InMotion. Mają nie tylko awaryjną moc baterii UPS na czasowe przerwy w dostawie prądu lub przerwy w dostawie prądu, ale mają także masywne generatory zapasowe pod budynkiem, które mogą pokryć przedłużone straty mocy.

InMotion Data Center Power Backup

Jeśli chodzi o chłodzenie, w całym obiekcie znajdują się ogromne urządzenia Emerson Network Power Cooler, które utrzymują optymalną temperaturę od 68 do 70 stopni – co zapewnia, że ​​temperatura wewnętrzna ich komputerów nigdy nie przekroczy 85 stopni.

Chłodnice InMotion Data Center

Podczas gdy InMotion stale aktualizuje i ulepsza swoje serwery, nie musisz się martwić, że dane z dowolnego z wymienionych komputerów zostaną naruszone. Jedną z fajnych maszyn, które zobaczyłem, był demagnetyzer dysku twardego, którego używają do wymazywania i niszczenia dysków ze starych komputerów. Podczas aktualizacji serwerów stare dyski twarde są wyciągane i umieszczane w specjalnej maszynie, która działa jak magnetyzator i całkowicie usuwa wszystkie dane z dysku i czyni go bezużytecznym.

InMotion Data Center Degausser

Wcześniej pisałem o technologii Max Speed ​​Zone firmy InMotion i o tym, jak szybkie były prędkości mojej witryny. Centrum danych w Los Angeles firmy InMotion jest idealnie zlokalizowane tuż obok One Wilshire – centrum większości połączeń na Zachodnim Wybrzeżu. Mają też inne centrum danych na wschodnim wybrzeżu, co pozwala im korzystać z technologii strefy maksymalnej prędkości. Nic dziwnego, że ich prędkość sieci jest jedną z najszybszych wśród hostów internetowych.

InMotion Hosting Servers Data Center Servers

Zerknięcie za kulisy na InMotion było bardzo pouczającym doświadczeniem, ale co najlepsze, moja wycieczka po centrum danych InMotion Hosting potwierdziła mi ich zaangażowanie w trzy najważniejsze obawy klientów.

1. Bezpieczeństwo – Centrum danych InMotion znajduje się w bardzo bezpiecznym budynku. Nie znajdziesz przypadkowych osób wędrujących po obiektach. I choć sam budynek ma wiele zabezpieczeń; dodatkowo podłoga centrum danych jest wyposażona w najnowocześniejsze zabezpieczenia.

2). Sprzęt najwyższej klasy – Byłem pod wrażeniem całego sprzętu. Wszystkie serwery i inny sprzęt wyglądają na nowe – nie ma tu przestarzałych maszyn. Specyfikacje sprzętowe InMotion należą do najlepszych na rynku. W rzeczywistości przyjrzałem się niektórym najnowszym serwerom dedykowanym i współdzielonym, które są testowane i przygotowywane do użytku, a także niektórym nowym serwerom pudełkowym, które wkrótce zostaną wprowadzone do produkcji.

3). Ochrona danych & Dostępność sieci – Centrum danych ma wiele chłodnic, które utrzymują temperaturę na optymalnym poziomie dla wszystkich serwerów. Awaryjne zasilanie akumulatorowe, a także generatory napędzane silnikiem wysokoprężnym zapewniają nieprzerwany czas pracy.

Specjalne podziękowania należą się ludziom z InMotion Hosting za umożliwienie mi zwiedzenia centrum danych West Coast w Los Angeles w Kalifornii.

Aktualizacja 2015

InMotion Hosting Data Center 2015
Od mojej pierwszej wizyty w InMotion Hosting Data Center dokonali kilku istotnych aktualizacji, w tym:

 • Rozbudowa centrum danych
 • Wdrożenie systemu ochrony DDoS
 • Światłowodowe systemy okablowania o pojemności 43 TB sek. Transmisje danych
 • Włączanie dysków półprzewodnikowych do ich serwerów

Zobacz moją recenzję InMotion Hosting Data Center 2015 tutaj

InMotion Hosting ponad 50 procent rabatu

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map