Rishikimi i hostPapa

hostpapa-shqyrtim


Nëse nuk jeni të njohur me HostPapa, do të doni të lexoni tim Rishikimi i hostPapa KËTU. Si unë, edhe ti mund të befasohesh këndshëm. Sepse ndërsa HostPapa mund të mos jetë aq i njohur sa disa nga ndërmarrjet e tjera të mbajtjes në internet atje, ata më kanë dëshmuar se janë ndër ofruesit më të mirë të pritjes që shërbejnë Amerikën e Veriut.

Planet e Pritjes së HostPapa

hostpapa-hosting-planet
HostPapa ka tre nivele të planeve të pritjes për të zgjedhur: Starter, Business, and Business Pro. Ata gjithashtu kanë një përbërje korresponduese të planeve të optimizuara të hostimit të WordPress që përfshijnë para-instalimin e WordPress dhe Jetpack. Për përdorimin dhe testimin tim, unë zgjodha për Planin e Biznesit.

Fillimi me HostPapa

Regjistrimi në HostPapa ishte një fllad. Sigurohuni që të zgjidhni çdo opsion që nuk dëshironi të përfshihet me porosinë tuaj. Do të merrni menjëherë një email konfirmimi. Pas rreth një ore e gjysmë, mora emailin tim të mirëseardhjes me të gjitha informacionet që më duheshin për të filluar përdorimin e HostPapa.

Gjithashtu, kam marrë një telefonatë vijuese nga HostPapa vetëm për të parë se si po shkonin gjërat dhe nëse më duhej ndihmë. Klikoni më poshtë për të dëgjuar.

Dhe, Victor në të vërtetë ndoqi thirrjen e tij telefonike me një email – vetëm për të më njoftuar se ishin të disponueshme nëse do të kisha nevojë për ndihmë.

Paneli i Kontrollit HostPapa

hostpapa-cpanel

Pulti i llogarisë së HostPapa ju lejon qasje të lehtë në cPanel. Ndërfaqja cPanel e HostPapa ju jep një panel kontrolli të pastër, të lehtë për t’u përdorur i cili siguron qasje të shpejtë në të gjithë funksionalitetin tuaj të rëndësishëm të mbajtjes në internet.

Karakteristikat dhe avantazhet e HostPapa

 • cPanel Hosting
 • Bandwidth i pashoqëruar
 • Uebfaqe të Pafundme Pritëse *
 • Magazinimi i Pafund SSD *
 • Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike *
 • Baza e të dhënave të pakufizuar MySQL *
 • Burimet shtesë të CPU dhe MySQL *
 • Një falas në një trajnim
 • Le të Encrypt SSL
 • Cloudflare Falas CDN
 • Ndihmës falas për ndërtuesin e faqes në internet
 • Mbi 400 Aplikime Falas
 • 24/7 Mbështetje përmes telefonit, postës elektronike dhe bisedës live
 • 99.9% Uptime
 • Garancia e kthimit të parave 30 ditë

* Në dispozicion me Biznes dhe Plane Pro të Biznesit

HostPapa është i shkëlqyeshëm për pronarët e rinj të faqeve të internetit, si dhe për mjeshtrat me përvojë në internet. Për fillestarët, një nga avantazhet më të mëdha që ofron HostPapa është një minutë personale 30 në një seancë trajnimi për t’ju ndihmuar të filloni të krijoni një faqe interneti të suksesshme.

Planet e hostit të hostPapa janë të mbushura me karakteristikat që ju nevojiten për të krijuar një faqe interneti të suksesshme. Së bashku me mbi 400 aplikacione të disponueshme përmes cPanel, ju merrni falas Encrypt SSL, Le të Encrypt SSL, falas Cloudflare CDN dhe ndërtuesin e faqes së internetit HostPapa. Plani i Pritjes së Biznesit gjithashtu përfshin ruajtje të pakufizuar, gjerësi bande pa rimorkio, llogari të pakufizuara të postës elektronike dhe aftësinë për të pritur një numër të pakufizuar faqesh në internet.

E vetmja send negativ këtu është se ka një tarifë shtesë nëse dëshironi të bëni kopje rezervë të automatizuar të të dhënave. Sidoqoftë, gjithmonë mund të ekzekutoni kopjet rezervë përmes cPanel, etj.

Rezultatet e Testit të Shpejtësisë së HostPapa

Unë jam impresionuar përfundimisht me shpejtësinë e faqes së internetit në HostPapa. Si në përvojën time personale ashtu edhe në testimin tonë të veçantë, HostPapa dha shpejtësi dhe performancë të shkëlqyeshme të internetit në të gjitha rajonet. Më poshtë janë disa nga rezultatet e mostrës.

hostpapa-Speed-test-results

Kur vendosni për planet pritëse të Biznesit ose Biznesit Pro, HostPapa siguron burime shtesë të CPU dhe MySQL.

Ndihma për klientët HostPapa

HostPapa ofron mbështetje 24/7 përmes telefonit, postës elektronike dhe bisedës live. Kam gjetur mbështetjen e klientit në HostPapa të jashtëzakonshme. Koha e reagimit është shumë e shpejtë dhe anëtarët e ekipit mbështetës janë miqësorë dhe të gatshëm për të ndihmuar.

hostpapa-live-chat-mbështetje

HostPapa gjithashtu ka një bazë të gjerë njohurish që mund të përdorni për të marrë përgjigje të shpejtë të pyetjeve tuaja. Dhe, siç përmenda më herët, ju gjithashtu merrni një falas në një seancë trajnimi për t’ju ndihmuar të filloni pas regjistrimit.

hostpapa-njohurive-bazë

rekomandim

HostPapa më befasoi me sa mirë performoi mbajtja e tyre në internet. Pavarësisht nëse janë tiparet e mbajtjes së faqes në internet, performanca e faqes së internetit ose mbështetja e klientit, kjo është e rëndësishme për ju, HostPapa nuk zhgënjen.

HostPapa është një nga hostet më të mirë të uebit kur bëhet fjalë të siguroheni që klientët e tyre kanë gjithçka që u nevojitet për të ngritur në internet faqet e tyre. Asistentët e tyre të ndihmës rivalë të planeve më të shtrenjta të menaxhimit të hosteve.

HostPapa duhet të konsiderohet patjetër nëse po kërkoni një host cilësor cPanel ose WordPress.

Zbritje speciale ekskluzive

Në përgjithësi, unë jam shumë i impresionuar nga HostPapa. Në fakt, për shkak të performancës së shkëlqyer të tyre të pritjes, unë jam i kënaqur që mund të ofroj një zbritje ekskluzive për HostPapa. Klikoni në lidhjen më poshtë dhe mund të kurseni deri në 74% në planin e tyre të strehimit të biznesit. Ose, për shpejtësi dhe siguri të përmirësuar, mund të kurseni deri në 45% në planin e biznesit Pro të HostPapa.

hostpapa-ekskluzive-zbritje-ofertë

Klikoni Këtu për një Ulje Ekskluzive 74% në HostPapa

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map