Pohľad dovnútra na dátové centrum hostingu InMotion

Hostingové dátové centrum InMotion


Pre niektorých ľudí je webhostingová spoločnosť svojvoľným alebo nezávislým subjektom, ktorý nejako umožňuje prístup k vašim webom online v kybernetickom priestore. Predpokladajú, že existujú počítače a nejakým spôsobom podporujú ľudí. Iste, technici majú radi tento druh vecí, ale možno by sme sa všetci mali viac zamyslieť nad tým, čo sa deje v zákulisí. Ako skutočne vyzerá dátové centrum webhostingovej spoločnosti a ako skutočne funguje?

Nedávno som mal tú česť sa pozrieť do zákulisia prehliadkou Hostingové dátové centrum InMotion v Los Angeles, CA. Schopnosť vidieť skutočné matice a skrutky, ktoré poháňajú webové stránky ich zákazníkov, bola úžasná skúsenosť. InMotion som vždy považoval za najlepšiu voľbu pre webhosting v oblasti podnikania od chvíle, keď som sa prvýkrát zaregistroval ako zákazník v roku 2009. A po prehliadke ich najmodernejších dátových centier určite vidím, prečo a ako je InMotion Hosting schopný poskytnúť špičkový web hosting pre všetkých svojich zákazníkov.

Servery InMotion Data Center

Po prvé, existuje viac vrstiev zabezpečenia. Vstup do budovy vyžaduje kontrolu a skríning a všetok hardvér je uložený v dobre zabezpečenej oblasti. Úplne ma vyhodilo veľké množstvo serverov v celom zariadení. Podrobne som sa pozrel na dedikované aj zdieľané hostingové servery. Celý hardvér je neustále aktualizovaný a nové počítače sa inštalujú podľa potreby.

Na mojej návšteve bolo v skutočnosti veľa nových počítačov pripravených na rozbalenie a nastavenie.

Nový server InMotion Data Center

Je úplne zrejmé, že spoločnosť InMotion verí, že má k dispozícii čo najlepšie vybavenie pre svojich zákazníkov. Medzi špičkové servery v dátovom centre patria počítače Dell R720 a T420.

Dátové centrum InMotion Dell Server

Dokonca som sa pozrel do jedného z nových serverov s duálnymi procesormi (E5-2430 Xeon) a 2TB pevnými diskami so systémom RAID (1-5-10). Tieto stroje môžu mať potenciálne až terabajt pamäte. Pre tých z vás, ktorí nemajú technické parametre hardvéru, mi dovoľte povedať, že všetky servery, ktoré som videl v dátovom centre InMotion, boli pôsobivé a viac ako schopné priniesť skvelé výsledky pre vaše webové stránky..

Server duálnych procesorov InMotion Data Center

Každé kvalitné dátové centrum musí zaistiť optimálnu dodávku energie, aby veci fungovali a správne chladili všetky svoje servery. Opäť som dostal príležitosť vidieť presne, ako to všetko funguje v spoločnosti InMotion. Nielenže majú núdzovú batériu UPS na dočasné prerušenie činnosti alebo výpadky, ale v rámci budovy majú tiež niekoľko veľkých záložných generátorov, ktoré dokážu pokryť predĺžené straty energie..

Záložný výkon v dátovom centre InMotion

Čo sa týka chladenia, v celom zariadení sa nachádzajú obrovské jednotky Emerson Network Power Cooler, ktoré udržiavajú optimálnu teplotu 68 až 70 stupňov – čo zaisťuje, že vnútorná teplota ich počítačov sa nikdy nedostane nad 85 stupňov.

Chladiče dátového centra InMotion

InMotion síce neustále inovuje a vylepšuje svoje servery, nemusíte však robiť starosti s kompromitáciou údajov z vymenených počítačov. Jedným z vynikajúcich strojov, ktoré som videl, bol odmrazovač pevných diskov, ktorý používajú na vymazanie a zničenie diskov zo starých počítačov. Pri inovácii serverov sa staré pevné disky vytiahnu a vložia do tohto špeciálneho zariadenia, ktoré funguje ako magnetizátor, a všetky dáta z disku úplne vymaže a robí ich nepoužiteľnými..

Degausser v dátovom centre InMotion

Už som písal o technológii Max Speed ​​Zone spoločnosti InMotion Hosting a o tom, ako boli rýchlosti mojich webových stránok vždy vynikajúce. Dátové centrum InMotion v Los Angeles je ideálne umiestnené hneď vedľa One Wilshire – rozbočovača pre väčšinu spojení na západnom pobreží. Na východnom pobreží majú aj ďalšie dátové centrum, ktoré im umožňuje využívať technológiu zóny maximálnej rýchlosti. Nie je preto žiadnym prekvapením, že rýchlosť ich siete je jednou z najrýchlejších medzi webovými hostiteľmi.

Servery hostenia dátového centra InMotion

Pohľad do zákulisia pohľadu na InMotion bol veľmi poučný zážitok, ale najlepšie zo všetkého bolo, že moja prehliadka dátového centra InMotion Hosting potvrdila svoj záväzok voči trom najdôležitejším problémom, ktoré zákazníci majú.

1. zabezpečenia – Dátové centrum InMotion sa nachádza vo veľmi zabezpečenej budove. Nenajdete žiadnych náhodných ľudí, ktorí sa túlajú po zariadeniach. A zatiaľ čo samotná budova má veľa záruk; Okrem toho je podlaha dátového centra vybavená najmodernejšou bezpečnosťou.

2. Špičkový hardvér – Bol som ohromený všetkým hardvérom. Všetky servery a ďalšie vybavenie vyzerajú nové – tu nie sú žiadne zastarané stroje. Hardvérové ​​špecifikácie spoločnosti InMotion patria medzi tie najlepšie. V skutočnosti som sa pozrel na niektoré z najnovších dedikovaných a zdieľaných serverov, ktoré sa testujú a pripravujú na použitie, ako aj na niektoré úplne nové servery v krabici, ktoré sa čoskoro uvedú do výroby..

3. Ochrana dát & Dostupnosť siete – Dátové centrum má dostatok chladičov, aby udržalo teplotu na optimálnej úrovni pre všetky servery. Núdzové napájanie z batérií a generátory naftové zabezpečujú nepretržitú prevádzku.

Osobitné poďakovanie patrí ľuďom na serveri InMotion Hosting za to, že mi umožnili prehliadať dátové centrum západného pobrežia v Los Angeles v Kalifornii.

Aktualizácia 2015

Dátové centrum hostenia InMotion 2015
Od mojej počiatočnej návštevy dátového centra hostingu InMotion vykonali niekoľko významných vylepšení vrátane:

  • Rozšírenie zariadenia dátového centra
  • Implementácia systému DDoS Protection
  • Kabelážne systémy s optickými vláknami s kapacitou 43 TB sec. Prenosy údajov
  • Zahrnutie pevných diskov do ich serverov

Pozrite si recenziu môjho dátového centra Hosting InMotion 2015 tu

InMotion Hosting Viac ako 50 percent zľava

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector