Recenzja Wix

przegląd wix


Jako jeden z liderów łatwych, szybkich stron internetowych, Wix zdecydowanie zasługuje na uwagę, jeśli chcesz szybciej uruchomić swoją stronę internetową. Chociaż wolę hosting niż twórców stron internetowych, uważam, że istnieje pewien segment sieci, który doskonale nadaje się do rozwiązania takiego jak Wix. Tak jest w moim przypadku Recenzja Wix przyjrzymy się, co Wix ma do zaoferowania i kto może najwięcej skorzystać.

Wix jest liderem nowej fali twórców stron internetowych jako alternatywa dla tradycyjnych planów hostingowych. Obecnie coraz więcej osób i firm chce witryny internetowej, a nie hostingu. Twórcy stron internetowych mają zalety i wady. W większości przypadków tak naprawdę sprowadza się do tego, jakiego rodzaju witryny potrzebujesz i ile treści będzie miała Twoja witryna.

Zalety korzystania z Wix

 • Bezpłatna wersja próbna i darmowa strona internetowa
 • Dwie opcje łatwego tworzenia stron internetowych
 • Mnóstwo szablonów stron do wyboru
 • Łatwy w użyciu edytor przeciągnij i upuść strony
 • Dodaj więcej funkcjonalności dzięki aplikacjom Wix
 • Bezpłatne SSL automatycznie dodawane do Twojej witryny

Prawdziwymi zaletami Wix jest to, że możesz szybko i łatwo zbudować swoją stronę internetową bez martwienia się o osobny zakup hostingu. Możesz dodać dowolną potrzebną funkcjonalność strony bezpośrednio w Wix. Edycja i wprowadzanie zmian w witrynie jest bardzo łatwa i nie musisz być ekspertem od Internetu, aby utworzyć własną witrynę.

Jakie strony internetowe są najlepsze dla Wix?

 • Osobiste strony internetowe
 • Witryny dla małych firm (nie eCommerce)
 • Restauracje
 • Nieruchomość
 • Witryny turystyczne
 • Moda i uroda
 • Zdrowie i dobra kondycja
 • Doradztwo i coaching
 • Muzyka
 • Fotografia
 • Społeczność i edukacja

witryny wix-travelStrony internetowe podróży Wixstrony internetowe wix-restaurantStrony internetowe restauracji Wixstrony internetowe wix-health-and-beautyWitryny Wix Health and Beauty

Idealna strona internetowa dla Wix to strona biznesowa lub osobista, która służy do świadomości marki i pozyskiwania klientów. Na przykład witryna internetowa typu broszury zawierająca standardowe strony internetowe, takie jak informacje o firmie, opis usług, referencje klientów i strona kontaktowa, działa bardzo dobrze w Wix. Istnieją też określone branże lub nisze, do których Wix doskonale nadaje się, w tym restauracje, podróże, nieruchomości, moda / uroda, doradztwo i muzyka.

Tworzenie strony internetowej za pomocą Wix

tworzenie stron wix
Wix oferuje dwa sposoby łatwego tworzenia witryny. Możesz wybrać użycie ich systemu sztucznej inteligencji lub Edytora witryny Wix.

Zaletą systemu ADI jest to, że jest łatwiejszy w użyciu, wymaga mniej pracy od Ciebie i szybciej generuje witrynę. Zostaniesz poprowadzony przez szereg pytań, które następnie wykorzysta system do wygenerowania dla Ciebie wyjątkowej witryny. Wadą ADI jest to, że generowane witryny nie wyglądają tak dobrze, moim zdaniem, i nie masz wystarczającego poziomu dostosowania, jakiego możesz potrzebować. Z tego powodu wolę używać edytora Wix bezpośrednio do tworzenia strony internetowej.

edytor wixKorzystanie z edytora Wix daje większą kontrolę podczas tworzenia witryny. Kiedy używasz edytora Wix do tworzenia swojej strony, najpierw wybierasz szablon swojej strony. Następnie możesz użyć edytora przeciągnij i upuść, aby dostosować strony witryny. W edytorze Wix można łatwo wyświetlić podgląd strony internetowej na komputerze stacjonarnym i smartfonie. A kiedy będziesz gotowy, możesz opublikować swoją witrynę, po prostu klikając przycisk menu Publikuj.

Uzyskaj więcej możliwości dostosowywania dzięki Wix Code

A teraz możesz jeszcze bardziej dostosować swoją stronę internetową. Jeśli masz doświadczenie w pracy z JavaScriptem, możesz dodać do swojej witryny zaawansowane funkcje za pomocą Wix Code. Dzięki funkcjom Wix Code możesz budować niestandardowe aplikacje, które obejmują dynamiczne strony, formularze, listy podobne do kanałów informacyjnych.
kod wix

Zwiększanie funkcjonalności dzięki aplikacjom Wix

wix-app-market
Kolejną zaletą Wix jest to, że możesz łatwo rozszerzyć funkcjonalność swojej witryny o aplikacje znalezione w Wix App Market. Oto tylko niektóre funkcje, które możesz dodać do swojej witryny:

Formularze

Magic Form Builder
Kreator formularzy
Stały formularz kontaktowy
Szybkie ankiety
Lista mailingowa

Media społecznościowe

Instagram Pro
Kanał na Twitterze
Strumień społecznościowy
Ikony mediów społecznościowych
Sklep na Facebooku
Kanał Pinterest
Skowyt
Wizytówka LinkedIn
Google +1

Rezerwacje online

Rezerwacje Wix
Kalendarz
Mapa
Zarezerwuj spotkania online
Scheduling Pro

Restauracje

Zamówienia w restauracji
Menu restauracji
Rezerwacje
Niewłaściwe referencje
Rezerwacje OpenTable
Klub urodzinowy

Hotel i podróże

Hotele Wix
Rezerwacje Wix
Proste mapy Google
Rezerwacja wynajmu wakacyjnego

Fotografia

Galeria Wix Pro
Albumy fotograficzne Wix
Wix Art Store
Sprzedaj pliki do pobrania
Imponujący pokaz slajdów
Kliknij prawym przyciskiem myszy Chroń
Suwak przed i po
Suwak wideo i obrazu
Edytor zdjęć
Folder Dropbox
FlipFolio
Zoom obrazu

Sklep internetowy

Sklepy Wix
Przycisk PayPal
Sprzedaj pliki do pobrania
Amazonka
Etsy Shop
Konstruktor kalkulatorów
Cennik
Płatność online
McAfee Secure
Przechowywać dane

Narzędzia marketingowe

Wyskakujące okienko
Google AdSense
Local Listing Pro
Generator ruchu
Opinie klientów

Narzędzia do projektowania

Wix Art Store
360 obrazów
Suwak wideo i obrazu
Opis Kropki
Efekty obrazu najazdu
Samoprzylepne karteczki
Mistrz tabeli
Logo Maker

Muzyka

Muzyka Wix
iPlayerHD Hosting wideo
Bandsintown
Sprzedawać bilety
kalendarz imprez
Sprzedaj pliki do pobrania
SoundCloud
Spotify Follow
Przycisk iTunes
Przycisk odtwarzania audio
Tła muzyczne
Moja koszulka

Analityka

Analiza odwiedzin
Web-Stat
RankingCoach
Marketing i analityka

Większość aplikacji jest darmowa lub przynajmniej dostępna jest bezpłatna wersja. Istnieje również kilka aplikacji premium, które wymagają opłaty. Aby dodać aplikację do swojej witryny, wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk Dodaj do witryny.

Aktualizacja do planu Premium Wix

Po utworzeniu bezpłatnej witryny Wix zobaczysz, czy jest to odpowiednia platforma dla Twojej witryny. Jeśli tak, musisz uaktualnić do planu premium. Dzięki abonamentowi internetowemu Wix Premium będziesz mógł usunąć reklamy Wix, podłączyć własną nazwę domeny do swojej witryny i uzyskać zwiększone zasoby – wszystko to bardzo ważne, jeśli chcesz profesjonalnie wyglądającej witryny, która działa dobrze.

Wix oferuje cztery różne plany witryn premium:

 • Kombinacja
 • bez limitu
 • Zawodowiec
 • VIP

Plany witryny wix

Wix ma również trzy różne plany witryn internetowych eCommerce:

 • Business Basic
 • Business Unlimited
 • Biznesowy VIP

plany wix-e-commerce

Obsługa klienta

Są dobre i nie tak dobre wiadomości, jeśli chodzi o obsługę klienta w Wix. Zapewniają doskonałą bazę wiedzy lub centrum pomocy, jak się nazywa. Istnieje mnóstwo artykułów pomocy na dowolny temat związany ze stronami Wix. Niektóre artykuły zawierają nawet filmy wideo, które opisują rozwiązanie Twojego problemu. Możesz również przesłać zgłoszenie do pomocy technicznej lub zadzwonić na linię wsparcia.

Minusem jest to, że wsparcie telefoniczne jest ograniczone, ponieważ call center jest otwarte tylko od 5 rano do 5 po południu. Czas pacyficzny. Ponadto nie jest dostępna obsługa czatu na żywo. Muszę jednak powiedzieć, że czas reakcji na zgłoszenie do pomocy technicznej jest dobry. Otrzymałem odpowiedź w ciągu pół godziny po otwarciu biletu.

Znów sprowadza się to do tego, jaki typ strony internetowej masz. W przypadku witryn prywatnych lub małych firm wykorzystywanych do podnoszenia świadomości marki i pozyskiwania klientów, które działają przede wszystkim jako witryna typu broszura online, obsługa klienta jest z pewnością wystarczająca.

Alternatywy dla Wix

Podczas gdy Wix jest idealny dla niektórych rodzajów stron internetowych, inne mogą być lepiej dostosowane do innej platformy internetowej. Jak wspomniałem wcześniej, Wix jest idealny dla witryn, które nie zawierają dużej ilości treści, ale skupiają się na kilku podstawowych stronach internetowych, które działają jako narzędzie do pozyskiwania klientów i świadomości marki.

Jeśli chcesz utworzyć blog, zalecamy skorzystanie z opcji WordPress, takich jak plan hostingowy WordPress lub host konstruktora witryn BoldGrid WordPress.

Hosting A2 – Hosting WordPress
SiteGround – Hosting WordPress
BoldGrid – WordPress Site Builder

Jeśli potrzebujesz strony internetowej z dużą ilością treści, polecam korzystanie z systemu zarządzania treścią, takiego jak WordPress, Joomla lub Drupal. Oto niektóre z moich ulubionych hostów zarządzania treścią:

Hosting A2
SiteGround
Hosting InMotion

I chociaż Wix można zdecydowanie wykorzystać do stworzenia strony internetowej eCommerce, ponieważ wsparcie telefoniczne nie jest dostępne 24/7 i nie ma wsparcia czatu na żywo, warto spojrzeć na takie rozwiązanie, jak Shopify, GoCadal GoCentral lub WooCommerce bardziej krytyczne sklepy internetowe.

Shopify – strony internetowe eCommerce
GoCentral – GoDaddy Website Builder
Liquid Web – zarządzany WooCommerce

Kolejna kwestia, o której należy pamiętać, obecnie kod Wix nie działa poprawnie w przeglądarce Safari. Jeśli więc korzystasz z komputera Mac, musisz pobrać Chrome i Firefox jako przeglądarkę.

Rekomendacje

Chociaż Wix jest więcej niż w stanie tworzyć wszelkiego rodzaju strony internetowe, istnieją pewne typy stron, które naszym zdaniem są bardziej odpowiednie do korzystania z ich usług tworzenia stron internetowych. Jak wspomniałem wcześniej, witryny małych firm (i witryny osobiste), które działają jako reklamy broszur internetowych i są używane przede wszystkim do podnoszenia świadomości marki i pozyskiwania klientów, działają najlepiej z Wix.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map