10 sposobów na stworzenie swojego bloga za pomocą narzędzi cPanel

10 sposobów na stworzenie swojego bloga za pomocą cPanel


WordPress to zdecydowanie najpopularniejsze oprogramowanie do tworzenia blogów. Jest to system zarządzania treścią, z którego korzystam w większości moich witryn, w tym w blogach. Większość ludzi uważa, że ​​WordPress jest łatwy w użyciu i można go łatwo dostosować do różnych typów witryn. Jeśli zamierzasz tworzyć bloga, zdecydowanie polecam rozważyć użycie WordPress.

WP z pewnością nie jest jednak jedynym oprogramowaniem, którego można użyć do stworzenia bloga. Możesz być zaskoczony, ile opcji masz do wyboru. Na przykład w typowym planie hostingowym cPanel możesz użyć narzędzia Softaculous do zainstalowania kilku różnych aplikacji do stworzenia swojego bloga. Jeśli więc uważasz, że WordPress po prostu nie jest odpowiedni dla Twojej witryny, możesz sprawdzić inne opcje.

Oto 10 aplikacji dostępnych z większości planów hostingowych cPanel, których możesz użyć do stworzenia swojego bloga:

WordPress
Ikona WordPress
System zarządzania treścią – WordPress stanowi około 20% wszystkich witryn internetowych. Wielu właścicieli witryn takich jak ten WP jest łatwa do nauczenia się i służy jako narzędzie do blogowania. Dostępnych jest wiele darmowych motywów do dostosowania wyglądu bloga. Można je ulepszyć, korzystając z wielu wtyczek dostępnych w repozytorium WP.

b2evolution
b2evolution
b2evolution to niezwykle popularna alternatywa dla WordPressa, która pozwala stworzyć nie tylko prosty blog, ale także bardziej zaawansowaną stronę internetową, zawierającą takie fora, galerie zdjęć i podręczniki online. Ze wszystkich alternatyw dla WordPress, b2evolution ma prawdopodobnie największe zalety, jakie widzieliśmy, w tym: mniej potrzebnych wtyczek firm zewnętrznych, wbudowane analizy, zintegrowane zarządzanie kampaniami e-mail i łatwe zarządzanie wieloma blogami.

Serendipity
Serendipity
Podobnie jak WordPress, Serendipity to oparty na php system zarządzania treścią, który umożliwia tworzenie prostego bloga lub bardziej wyrafinowanej strony za pomocą wtyczek i motywów. Ponadto Serendipity ma licencję BSD – co oznacza, że ​​można go również używać do zastosowań komercyjnych. Obsługuje również wiele baz danych.

Dotclear
DotClear
Dotclear został po raz pierwszy opublikowany w 2003 roku przez Oliviera Meuniera. To narzędzie do publikowania w Internecie typu open source koncentruje się na zapewnieniu przyjaznej dla użytkownika metody tworzenia wysokiej jakości witryny blogowej. Dotclear oprócz MySQL obsługuje bazy danych PostgreSQL i SQLite. Szczególnie interesujące są twierdzenia Dotclear, że strony są naturalnie zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek i że aplikacja pozostanie szybka nawet przy dużych ilościach danych.

Textpattern
Textpattern
Textpattern to kolejna opcja systemu zarządzania treścią, za pomocą której można tworzyć wiele rodzajów witryn, od blogów po witryny firmowe. Jeśli jesteś programistą / projektantem stron internetowych, który musi kontrolować wszystkie aspekty CSS i XHMTL, to Textpattern może być Twoim wybranym oprogramowaniem. Textpattern zapewnia również opcje, takie jak możliwość ochrony hasłem artykułów i regulowane znaczniki daty / godziny.

LifeType
LifeType
LifeType to platforma blogowa typu open source, która koncentruje się na obsłudze środowiska wielu użytkowników i wielu blogów. Inną godną uwagi cechą LifeType jest to, że jest to pierwsza tego typu aplikacja mobilna z płynną integracją do publikowania i uzyskiwania dostępu do treści na mobilnych urządzeniach komputerowych.

Wróżka
Wróżka
Chociaż Pixie z pewnością można zaliczyć do kategorii zarządzania treścią, jej celem jest zapewnienie małego, prostego kreatora stron internetowych. Rzeczywiście, nacisk kładziony jest na prostotę – celem jest to, że każdy może z niego korzystać. Jedna z unikalnych funkcji Pixie pojawia się od razu podczas procesu instalacji. Zamiast instalować ten sam typ pakietu dla wszystkich, Pixie pozwala określić, jaki typ strony internetowej chcesz utworzyć, czy to blog, witryna firmowa czy witryna marki.

Nibbleblog
Nibbleblog
Inną alternatywą dla WordPressa, jeśli szukasz prostszego interfejsu i środowiska, jest Nibbleblog. Chociaż Nibbleblog może nie mieć tylu dzwonków i gwizdków, wciąż jest potężnym narzędziem do tworzenia blogów.

Duch
Duch
Ghost to potężna platforma wydawnicza, która ma prosty, choć zauważalnie inny interfejs użytkownika. Podoba mi się, że masz okienko podglądu, aby zobaczyć dokładnie, jak będzie wyglądał Twój post podczas jego tworzenia. Ale ponieważ Ghost używa języka znaczników do stylizacji postów, w przeciwieństwie do edytora WYSIWYG, może nie być dla wszystkich.

PivotX
Pivot X
PivotX może być używany nie tylko jako narzędzie do blogowania, ale może być również używany w przypadku złożonych witryn. PivotX zawiera funkcje podobne do innych najlepszych programów do blogowania, takie jak łatwa edycja, motywy i rozszerzenia dla większej personalizacji oraz ochrona antyspamowa. Ponadto możesz prowadzić wiele blogów za pomocą jednej instalacji. I możesz wybrać, czy chcesz używać MySQL, czy płaskiej bazy danych plików.

Ponownie, podczas gdy WordPress jest królem oprogramowania do blogowania i jest moim wyborem, pamiętaj, że istnieje wiele alternatyw na wypadek, gdyby WP po ​​prostu nie było dla ciebie i twojego bloga.

cPanel Web Hosting

cPanel to zdecydowanie mój ulubiony interfejs panelu sterowania hostingu. Oprócz narzędzi do blogowania, takich jak te, masz również dostęp do wielu pomocnych funkcji do instalacji oprogramowania, poczty e-mail, zarządzania plikami, baz danych, statystyk internetowych i innych. Aby zobaczyć niektóre z naszych zalecanych planów hostingowych cPanel, sprawdź mój artykuł na temat najlepszego hostingu cPanel.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map