Co sprawia, że ​​dobry hosting?

what-make-a-good-web-host


Któregoś dnia uczestniczyłem w konferencji, na której jeden z prelegentów, który pracował dla pewnej firmy hostingowej, podczas swojej prezentacji zauważył, że wszystkie hosty internetowe są w zasadzie takie same (tj. Wszystkie obsługują serwery Dell i HP, itp.). Kiedy to usłyszałem, od razu zacząłem się zastanawiać, czy w takim przypadku istnieją tak duże różnice w wydajności hostingu?

To prawda, że ​​wiele firm hostingowych korzysta z tego samego rodzaju sprzętu, aplikacji i interfejsów użytkownika. Jednak z pewnością miałem lepsze doświadczenia z niektórymi firmami hostingowymi niż z innymi. Co dokładnie sprawia, że ​​hosting jest lepszy lub lepszy od innych? Musisz wyjść poza sprzęt i aplikacje internetowe, które stały się standardem w branży.

Oto kilka kwestii, o których należy pamiętać podczas oceny hosta.

Optymalizacja prędkości – nikt nie chce czekać!

 • Własne systemy buforowania
 • Sieci dostarczania treści
 • Technologia strefy maksymalnej prędkości
 • Konfiguracja serwera Turbo

Zacznijmy od szybkości i wydajności witryny. I tak, twój hosting może mieć wpływ na szybkość ładowania witryny. Chociaż wszystkie firmy hostingowe mogą twierdzić, że zapewniają błyskawiczne witryny, musisz spojrzeć poza specyfikacje sprzętowe serwera i zobaczyć, jakie dodatkowe technologie i konfiguracje są uwzględnione.

Na przykład zastrzeżone systemy buforowania mogą naprawdę zmienić czas ładowania witryny – ponieważ dane witryny nie muszą być pobierane za każdym razem z dysku twardego serwera. Dzięki sieci dostarczania treści (lub CDN) Twoje dane mogą być dystrybuowane na różne serwery na całym świecie. Tak więc, gdy użytkownik odwiedza Twoją witrynę, serwer najbliżej jego lokalizacji może dostarczyć treść.

Niektóre hosty internetowe oferują dodatkowe funkcje, takie jak specjalna technologia sieciowa lub konfiguracje serwerów premium, które mogą również poprawić szybkość twoich witryn.

Obsługa klienta – wcześniej czy później będziesz go potrzebować

 • Całodobowa pomoc telefoniczna, e-mail i czat
 • Szybki czas reakcji i rozwiązania
 • Właściwie przeszkoleni agenci wsparcia

Kolejną absolutnie krytyczną częścią dobrego hosta internetowego jest obsługa klienta. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym profesjonalistą internetowym, czasami potrzebujesz pomocy ze strony działu wsparcia firmy hostingowej. Zawsze upewnij się, że istnieje wiele sposobów uzyskania pomocy (telefon, czat, e-mail). I gorąco polecam przetestowanie działu wsparcia hosta przed zarejestrowaniem się na jego hosting. Przygotuj kilka pytań i skontaktuj się z nimi za pośrednictwem czatu lub telefonu. Będziesz w stanie dowiedzieć się, jak naprawdę reagują i wiedzą ich agenci wsparcia.

Innowacje i ulepszenia – zawsze możemy być lepsi

 • Nowe funkcje technologiczne
 • Ulepszenia platformy
 • Rozbudowa centrum danych
 • Ulepszenia ukierunkowane na różne grupy

Krajobraz hostingu stale się zmienia i ewoluuje. Jedną z rzeczy, na którą zwracam uwagę podczas oceny firm hostingowych, jest ich innowacyjność i chęć poprawy. Zawsze chcesz, aby Twoja firma hostingowa zapewniała najlepszą obsługę przy użyciu najlepszej dostępnej technologii, dlatego stale szukam informacji o dodaniu lub ulepszeniu planów hostingowych. Z biegiem lat moje doświadczenie było takie, że jakość firmy hostingowej może się zmieniać z czasem. Dlatego chcę, aby mój host cały czas szukał usprawnień!

Bezpieczeństwo witryny – bezpieczniej niż przykro

 • Łagodzenie DDoS
 • Skanowanie złośliwego oprogramowania
 • Expert Application Security (Sucuri)

Bezpieczeństwo zawsze było ważne, ale każdego dnia jest jeszcze bardziej krytyczne. Na szczęście większość hostów wykonuje dobrą robotę, zapewniając przynajmniej podstawowy poziom bezpieczeństwa. Zawsze upewnij się, że Twój hosting oferuje ograniczanie DDoS i skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania wraz z planem hostingowym. Na pewno chcesz się upewnić, że masz te funkcje na swoim miejscu. Dodatkowo, dla jeszcze lepszej ochrony, możesz szukać bezpieczeństwa witryny na poziomie aplikacji. W przypadku tego rodzaju zabezpieczeń szukaj hostów współpracujących z takimi firmami, jak Sucuri, które specjalizują się w zapewnianiu dodatkowej ochrony witryny.

Kopia zapasowa danych – najlepsza ochrona

 • Bezpłatna kopia zapasowa i przywracanie
 • Dostępnych jest wiele kopii przywracania

Oczywiście najlepszą ochroną bezpieczeństwa witryny jest posiadanie jednej lub więcej prawidłowych kopii danych witryny jako kopii zapasowej. Co najmniej upewnij się, że Twój hosting zawiera automatyczne codzienne kopie zapasowe – najlepiej bezpłatne. Polecam jednak poszukać planu hostingowego, który zapewni wiele kopii przywracania, które możesz wybrać. Na przykład niektóre hosty internetowe udostępniają 30 dni kopii zapasowych, które można przywrócić. Jest to optymalne rozwiązanie, ponieważ najnowsza kopia zapasowa może nie mieć wymaganego stanu oryginalnych danych. Ostatnia uwaga, niezależnie od tego, jaki rodzaj kopii zapasowej i przywracania danych zapewnia Twój hosting, zawsze pamiętaj, aby regularnie tworzyć własne kopie zapasowe, aby być bezpieczniejszym.

Wniosek

To naprawdę niezwykłe, jak niektórzy gospodarze naprawdę wyróżniają się na tle innych. Moje doświadczenie przez lata udowodniło mi, że chociaż istnieje wiele podobieństw między firmami hostingowymi, istnieje kilka hostów, które stale zapewniają doskonałą obsługę i wsparcie. Pamiętając o powyższych elementach, wybierzesz dobrego dostawcę usług internetowych, wyprzedzając grę!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map