10 mirësitë e preferuara nga Qendra e Zgjidhjes së Motorit WP

wp-motor-zgjidhje-Center-goodies


Me sezonin e festave që është koha për të dhënë dhurata, këtu është një listë me 10 nga mjetet e mia të preferuara të WordPress që mund t’i merrni falas në Qendrën e Zgjidhjes së Motorit WP. Nëse nuk jeni të njohur me qendrën e zgjidhjes, mund të lexoni më shumë rreth saj në artikullin që shkrova pak kohë më parë. Në thelb, WP Engine ka ndërtuar një ndërfaqe të përdoruesit ku mund të gjeni të gjitha llojet e aplikacioneve, shtojcave dhe shërbimeve që mund të përdorni për të përmirësuar, optimizuar dhe tregtuar faqet e internetit të WordPress.

Ashtu si një kujtesë e shpejtë, Qendra e Zgjidhjes së Motorit WP është në dispozicion për këdo që të përdorë. Sidoqoftë, nëse jeni një klient WP Engine, do të merrni edhe më shumë përfitime nga përmbajtja e Qendrës së Zgjidhjeve. Disa nga artikujt janë falas ndërsa të tjerët do t’ju kërkojnë të paguani. Meqenëse po flasim për dhuratat dhe mirësitë në këtë artikull, ne do të përqendrohemi te veçoritë dhe aplikacionet që janë të lira për t’u përdorur.

1. Kontrolluesi i përputhshmërisë së motorit WP të motorit WP
PHP 7 sigurisht siguron shpejtësi dhe performancë më të mirë për faqet e WordPress. Sidoqoftë, është e rëndësishme të siguroheni që faqja juaj e internetit e veçantë të jetë e gatshme të azhurnohet në versionin 7. Për ata prej jush që janë ende në një version paraprak të PHP, përdorni këtë mjet të dobishëm për të provuar faqen tuaj të WordPress për pajtueshmërinë PHP 7.

2. Cloudflare CDN
Një rrjet i ofrimit të përmbajtjes mund të zvogëlojë shumë kohën e ngarkimit të faqeve për vizitorët e faqes suaj të internetit. Nëse keni një audiencë globale që është përhapur në të gjithë botën, është edhe më e dobishme të përdorni një CDN në mënyrë që përmbajtja juaj në internet statike të arrihet nga serverë të ndryshëm. Shumë nikoqirë në internet ofrojnë shërbim falas Cloudflare me pritjen e tyre. Në WP Engine, përfshihet me nivelin e tyre profesional dhe planet e mësipërme.

3. Imagjinoni Optimizuesin e Imazhit
Një nga mënyrat më të mira për të shpejtuar faqen tuaj të WordPress është të optimizoni imazhet tuaja fotografike. Kur fola me Google Analistin e Trendeve të Google Webmaster, Gary Illyes, ai përmendi posaçërisht optimizimin e imazhit si një nga mënyrat më të mira për të përmirësuar shpejtësinë e faqes tuaj. Me shtojcën Imagify WordPress, ju mund të optimizoni imazhet tuaja me një klik të vetëm. Ashtu si me shumë shtojca, ekziston një version falas dhe premium i paguar. Versioni falas është i mirë për 25 MB.

4. Shareaholik
Pakoja e mjeteve Shareaholic është një grup aplikimesh të dizajnuara për t’ju ndihmuar të angazhoheni dhe të rritni audiencën tuaj. Shareaholic përfshin si më poshtë:

 • Pikat kryesore të përmbajtjes
 • Ndani dhe Ndiqni Butonat në Mediat Sociale
 • Analiza e mediave sociale
 • Imazhe të Ndara
 • Promovimi i përmbajtjes
 • Reklamat e ankorimit

5. Plugin për Migracionin e sitit të motorit WP
Kalimi i faqes në internet shpesh mund të jetë një sherr i madh. Nëse keni vendosur që të keni nevojë për menaxhimin e WordPress të menaxhuar dhe të bëheni një klient WP Engine, ju lehtë mund të lëvizni faqen tuaj me shtojcën e Migracionit të faqes WP Engine. Shtojca bën një kopje të faqes suaj të internetit, në mënyrë që të provoni dhe verifikoni se funksionon mirë para se të ndërroni DNS-in tuaj dhe ta bëni faqen tuaj në dispozicion për të tjerët.

6. Skanues i Sigurisë WPScan
WPScan është një skanues i sigurisë që mund të zbulojë dobësitë në temë dhe shtojcat që përdorni me faqen tuaj të WordPress.

7. Jepni Plugin e Donacionit
Dhurimet dhe mbledhja e fondeve në internet vazhdojnë të rriten në popullaritet. Nëse planifikoni të krijoni një faqe WordPress për këto qëllime, atëherë shtojca Give donation mund ta bëjë jetën tuaj shumë më të lehtë. Shtojcë Give është në dispozicion në depo WordPress.org dhe është e lirë për t’u përdorur. Me Give, ju lehtë mund të krijoni forma dhurimi që mund të përdorni si faqe më vete ose si një widget barbarësh.

8. FooGaleria
Ka shumë galeri të imazheve të shkëlqyera për faqet e WordPress, dhe FooGallery është sigurisht në atë grup. Galeritë duken të shkëlqyera dhe ju keni shumë fleksibilitet në ndërtimin e tyre. Ju mund të zgjidhni një nga galeritë që janë dhënë ose të krijoni tuajin. Ju gjithashtu merrni riorganizimin e tërheqjes dhe rënies, mbështetje për kutinë e dritës, galeritë video, dhe më shumë.

9. Kalendari i Ngjarjeve
Nëse keni nevojë të shtoni një kalendar ngjarjesh në faqen tuaj të internetit WordPress, provoni shtojcën e Kalendarit të Ngjarjeve. Kalendari që krijoni është plotësisht i përgjegjshëm dhe mund të shihet nga rrjeti i kalendarit, dita ditës ose lista.

10. Fushat e përparuara me porosi
Ndonjëherë, ju duhet të rregulloni faqen tuaj në WordPress më shumë se sa ju lejon juve. Me shtojcën Advanced Advanced Fields, ju lehtë mund të krijoni mbi 30 lloje të ndryshme fushash.

Klikoni Këtu për të hyrë në Qendrën e Zgjidhjeve të Motorit WP

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map