Rishikimi i Menaxhuar i WordPress-it të Mirëmbajtjes të InMotion

InMotion-menaxhuar-wordpress-hosting


2019 Pritja më e mirë në internetPritja më e mirë e Bloggerit Unë kam qenë një klient i mbajtjes së InMotion që nga viti 2009, dhe plani i tyre i mbajtjes së biznesit ka provuar të jetë i shkëlqyeshëm për shumë lloje të platformave të internetit, veçanërisht WordPress. Të dy performancat dhe mbështetja kanë qenë të jashtëzakonshme dhe InMotion ka qenë gjithnjë një nga kompanitë tona më të vlerësuara për web hosting. Kështu që, unë isha padyshim kurioz dhe i interesuar kur njerëzit e InMotion më thanë në fillim të këtij viti që ata do të dilnin me një platformë të re të menaxhuar të WordPress-it. Epo, WordPress-i i menaxhuar i InMotion ka mbërritur dhe sigurisht që kam dashur t’i jap një provë të plotë për të parë se si është krahasuar me Hosting-in e tyre të Biznesit.

InMotion Menaxhuar WordPress vs Hosting të Biznesit

Le të fillojmë me tiparet e planit të pritjes që merrni. Karakteristikat e Pritjes së Biznesit të InMotion janë renditur gjithmonë në krye të vlerësimeve tona. Planet e reja të menaxhuara të WordPress Hosted WordPress bazohen në tiparet thelbësore të planit të biznesit për të përfshirë karakteristika edhe më të fuqishme dhe të dobishme që janë optimizuar posaçërisht për WordPress. Këtu keni një vështrim krah për krah në artikujt kryesorë që merrni me platformën InMotion Hosted Managed Managed, në krahasim me planet e mbajtjes së biznesit.

Ekzistojnë disa situata kur zgjedhja për një plan biznesi të hostimit të InMotion do të ishte më e përshtatshme për ju. Me Planin e Biznesit Pro Niveli, nuk ka ndonjë kufizim të vështirë në numrin e faqeve të internetit që mund të strehoni. Pra, nëse keni nevojë për të krijuar një numër të madh të faqeve të internetit, padyshim që dëshironi të zgjidhni atë plan. Dhe nëse WordPress nuk është platforma juaj e zgjedhur, atëherë qartësisht paketat e menaxhuara të WordPress nuk janë për ju. Sidoqoftë, nëse planifikoni të përdorni WordPress, do të doni të lexoni më tej.

Pritja e biznesit
Bandwidth i pakufizuar
Email i pakufizuar
Drives falas SSD
Rezervime falas të të dhënave
Zonat me shpejtësi maksimale
SSL falas
Ndërfaqja cPanel
WordPress Para-instaluar
Ndërtuesi i faqeve BoldGrid
Garancia e kthimit të parave 90 ditë WordPress Hosting
Bandwidth i pakufizuar
Email i pakufizuar
Drives falas SSD
Rezervime falas të të dhënave
Zonat me shpejtësi maksimale
SSL falas
Ndërfaqja cPanel
WordPress Para-instaluar
Ndërtuesi i faqeve BoldGrid
Garancia e kthimit të parave 90 ditë
Caching i përparuar i memorjes *
Azhurnime automatike të WordPress *
Azhurnime automatike të temës dhe shtojcave *
Temat BoldGrid Premium dhe Abonimi i Plugin *
Mjedisi në skenë *

Ndërtimi i faqeve tuaja WordPress

Ashtu si planet e tjera të mbajtjes në internet të InMotion Hosting, ju mund të zgjidhni të keni të instaluar paraprakisht WordPress kur të bëni porosinë tuaj. Sidoqoftë, edhe nëse vendosni të instaloni WordPress më vonë, mund të përfitoni nga opsioni i instalimit super të lehtë me një klikim nga brenda cPanel. Dhe, nëse po e zhvendosni faqen tuaj të WordPress nga një host tjetër në internet, InMotion Hosting siguron migracionin falas në uebfaqe.

Ju keni disa opsione të ndryshme për ndërtimin e faqeve të internetit. Ju mund të punoni me WordPress në mënyrën konvencionale në pultin e administratorit të WordPress. Ose, nëse preferoni një metodë më miqësore për përdorimin e krijimit të shpejtë dhe të lehtë të një faqe profesionale WordPress në kërkim, mund të përdorni ndërtuesin e faqes BoldGrid. InMotion është një host zyrtar i BoldGrid dhe ishte i dobishëm në krijimin e produktit. Për një vështrim më të detajuar në BoldGrid, mund të lexoni rishikimin tim këtu.
boldgrid

Ju mund ta instaloni BoldGrid nga Paneli i Menaxhimit të Llogarive (AMP) ose nga cPanel.
InMotion-wordpress-hosting-llogari-menaxhimit-panel

Karakteristikat Premium WordPress

Përderisa nuk keni nevojë ta përdorni, BoldGrid figuron shumë dukshëm në pritjen e Menaxhuar të WordPress të InMotion. Shumë nga veçoritë premium të WordPress, siç janë tematika automatike dhe azhurnimet e shtojcave, skenat, dhe temat premium dhe abonimi i pluginit, janë të lidhura posaçërisht me përdorimin e ndërtuesit të faqes në internet BoldGrid.
boldgrid-tematTemat Premium BoldGrid WordPressboldgrid-shtojcaShtojcat BoldGrid WordPress

Sidoqoftë, ylli i vërtetë i hostimit të WordPress të InMotion është mjedisi i optimizuar i serverit me memorje të përparuar të serverëve dhe Cloud Linux me NGINX. Shpejtësia superiore e faqes që ju merrni së bashku me karakteristikat e tjera e bën InMotion Hosting WordPress të Menaxhuar një fitues për mua.

Shpejtësia dhe Performanca e hostimit të WordPress

Këtu është një nga fushat që unë u interesova veçanërisht për të provuar. Përsëri, InMotion ka qenë gjithmonë një nga hostet me performancë më të shpejtë që kemi përdorur në të kaluarën. Dhe me hostimin e tyre të menaxhuar të WordPress që etiketohen si 10 herë më shpejt se plani i tyre i nisjes bazë të nisjes, ne patëm patjetër të etur për të parë se si performon. Më poshtë është një mostër e të dhënave nga testimi ynë.

InMotion-menaxhuar-wordpress-speed-vs-biznes-hosting

Ne testuam uebfaqe të ngjashme të WordPress në të dyja platformat e Pritjes së Biznesit të InMotion dhe të menaxhuar nga WordPress. Siç mund ta shihni, hostimi i ri i menaxhuar i WordPress performoi ndjeshëm më shpejt. Jam befasuar nga ajo se sa platforma e re e tejkaloi atë ekzistues. Kombinimi i Cloud Linux me NGINX, caching të avancuar të serverave me pronarin e tyre Cache Manager dhe përmirësime të tjera me porosi të vërtetë rritin shpejtësinë e faqes në internet. Pritja e Menaxhuar me WordPress e InMotion ishte më e shpejtë në të gjithë vendin. Dhe brenda Zonës Max Speed, kishte një ndryshim edhe më të madh.

Ajo që kam gjetur gjithashtu duke punuar në pultin tim të WordPress është se shpejtësia e përpunimit të backend-it është dukshëm më e shpejtë. Instalimi i temave dhe shtojcave është shumë shpejt, shumë mbresëlënëse!

Siguria e faqes në WordPress

InMotion Hosting ka siguruar gjithmonë sigurinë më të lartë për uebfaqet e mia. Ashtu si me shpejtësinë dhe performancën, hostimi i tyre i menaxhuar i WordPress i bën gjërat një hap më tej. Përveç mbrojtjes DDoS dhe firewalls të aplikacionit në internet, ju merrni mbrojtje nga keqpërdorimi i WordPress dhe malware. Dosjet skanohen dhe grumbullohen për dobësitë, ndërsa kërcënimet e mundshme janë në karantinë.

InMotion siguron SSL falas private për faqet tuaja të WordPress të cilat mund t’i përdorni për qëllime të tregtisë elektronike ose të pranoni pagesa në internet. Ju lehtë mund të aktivizoni SSL tuaj falas nga Paneli juaj i Menaxhimit të Llogarive, dhe çertifikatat tuaja falas SSL shtohen automatikisht në domenet tuaja.
InMotion-menaxhuar-wordpress-free-SSL

Mbështetje e ekspertëve për klientët

Një nga pikat e forta të InMotion Hosting ka qenë gjithmonë mbështetja e shkëlqyeshme e tyre për klientët. Me planin e menaxhuar të WordPress, unë kam përjetuar të njëjtën mbështetje profesionale dhe të përgjegjshme që jam mësuar të marr në InMotion. Mund të qaseni në mbështetjen e tyre 24 7 përmes telefonit, postës elektronike, bisedës live ose Skype.

Përfundime dhe rekomandime

Me Hosting-in e tyre të Menaxhuar të WordPress, InMotion ka siguruar një mundësi edhe më të mirë për pronarët seriozë të faqeve të WordPress dhe ata prej jush që kërkojnë një përvojë premium WordPress. Dhe me gjashtë nivele të hosteve të menaxhuar për të zgjedhur, sigurisht që do të mund të gjeni një plan që i përshtatet nevojave tuaja. WordPress i Menaxhuar me Hosting InMotion kombinon më të mirët e mbajtjes së biznesit të tyre së bashku me një mjedis të optimizuar për shpejtësi dhe performancë më të mirë.

Klikoni këtu për çmime të veçanta zbritje në WordPress të Menaxhuar Hosting InMotion

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map