چگونه از سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

چگونه به پشتیبان-سایت-وردپرس-شما


بهترین جرم دفاع خوب است. و در مورد امنیت وب سایت ، بهترین دفاع این است که اطمینان حاصل کنید که از داده های شما به درستی تهیه شده است. با این که وردپرس محبوب ترین پلت فرم وب سایت این روزها است ، جای تعجب ندارد که سایت های وردپرس اغلب مورد حمله قرار بگیرند. در اینجا چند نکته در مورد چگونگی تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرس و اطمینان از محافظت از آن آورده شده است.

افزونه های پشتیبان وردپرس

ساده ترین راه برای تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرس شما ، استفاده از افزونه و سرویس خارج از کشور برای انجام نسخه پشتیبان تهیه است. من شخصاً از این روش استفاده نمی کنم. با این حال ، در اینجا دو مورد از محبوب ترین افزونه های پشتیبان وردپرس وجود دارد.

پشتیبان گیریll به شما امکان می دهد تا از پشتیبان گیری خودکار برنامه ریزی کرده و داده را در خارج از خانه ذخیره کنید.

پشتیبان گیری WordPress در Dropboxets به شما امکان می دهد از نسخه پشتیبان تهیه کنید و سایت وردپرس خود را در حساب Dropbox خود ذخیره کنید.

در حالی که راه حل های پشتیبان پلاگین مانند اینها مناسب هستند ، اما می توانند هزینه بیشتری نیز برای شما داشته باشند.

پشتیبان گیری دستی

برخلاف تصور شما ، پشتیبان گیری دستی از سایت وردپرس شما در واقع چندان دشوار نیست و زمان زیادی نمی برد. برای وب سایت های خود ، من ترجیح می دهم فقط از آنها بصورت دستی نسخه پشتیبان تهیه کنید. این فرآیند آسان است و برای انجام تهیه پشتیبان های شخصی خود هیچ هزینه اضافی هزینه نمی شود.

تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرس به صورت دستی اساساً شامل دو مرحله است: تهیه نسخه پشتیبان از بانک اطلاعاتی خود به علاوه پیکربندی وردپرس و پرونده های محتوا. در اینجا نحوه انجام نسخه پشتیبان تهیه WordPress خود با استفاده از cPanel آورده شده است. من همیشه توصیه می کنم با یک میزبان وب cPanel بروید ، مگر اینکه شما بخواهید یک برنامه میزبانی وردپرس با مدیریت حق بیمه گران تر را انتخاب کنید. cPanel در اکثر موارد رابط میزبانی ارجح ماست.

پشتیبان گیری از پایگاه داده MySQL
cpanel-phpmyadmin
برای تهیه نسخه پشتیبان از پایگاه داده خود از phpMyAdmin استفاده می کنید.

اگر نمی دانید سایت وردپرس از کدام پایگاه داده استفاده می کند ، می توانید پرونده wp-config.php خود را مشاهده کنید. به پرونده بروید تا وقتی که پایگاه داده را بیانیه ای تعریف می کند که به این شکل است:
wordpress-data-name

پس از نام بانک اطلاعاتی ، phpMyAdmin را راه اندازی کنید و آن بانک اطلاعات را انتخاب کنید. همه جداول را انتخاب کنید و بر روی دکمه برگه Export در بالای صفحه کلیک کنید. سپس در قسمت Export Method بر روی گزینه Custom کلیک کنید.
export-wordpress-data

روی جعبه کادر افزودن DROP TABLE در زیر گزینه Object Creation Options کلیک کنید تا در صورت بازیابی پایگاه داده از بروز خطا در آن جلوگیری کنید و جداول موجود با همین نام وجود دارد.
پشتیبان گیری-وردپرس-پایگاه داده

سپس فقط کافی است بر روی دکمه Go کلیک کنید تا یک نسخه از بانک اطلاعاتی خود را صادر کنید و بارگیری کنید.

تهیه نسخه پشتیبان از پرونده های WordPress
cpanel-file-manager
مرحله بعدی تهیه نسخه پشتیبان از پرونده های پیکربندی وردپرس و سایر مطالب (تصاویر ، پلاگین ها و غیره) است. می توانید از FTP یا File Manager در cPanel استفاده کنید. من شخصاً File Manager را ترجیح می دهم.

اگر WordPress را در یک زیرشاخه نصب کردید ، می توانید آن زیر پوشه را کپی و بارگیری کنید. اما اگر WordPress را در فهرست اصلی خود نصب کردید ، پرونده های مورد نیاز برای تهیه نسخه پشتیبان از آنها معمولاً در فهرست public_html شما قرار می گیرند. مطالب به شرح زیر خواهد بود:
پشتیبان گیری از این-فایل های وردپرس

می خواهید از کلیه پرونده های .php و همه پوشه ها نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر پرونده های شما بزرگ هستند ، می توانید آنها را در بایگانی فشرده سازی فشرده کرده و سپس آن را در رایانه خود بارگیری کنید.

برای محافظت از نسخه پشتیبان تهیه شده ، فایل های پایگاه داده و وردپرس خود را برای نگه داشتن ایمن کپی کنید.

پشتیبان گیری از میزبان وب

میزبان A2 SiteGround

سرانجام ، به عنوان آخرین خط امنیتی یا پشتیبان اضافه شده ، برنامه میزبانی وب شما باید از یک نسخه پشتیبان کافی و بازیابی سرویس برای وب سایت های وردپرس شما استفاده کند. من قبلاً مطلبی را نوشتم که میزبان وب بهترین پشتیبان گیری و بازیابی ویژگی ها را دارد ، بنابراین در این زمان به جزئیات عالی نمی روم (برای دیدن جزئیات می توانید روی پیوند در انتهای این مقاله کلیک کنید).

فقط به عنوان یک یادآوری ، برای پشتیبان گیری از وب سایت های خود فقط به میزبان وب خود اعتماد نکنید. همیشه از نسخه پشتیبان تهیه داده های شخصی خود به صورت دستی یا از طریق یک سرویس پشتیبان جداگانه انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که همیشه یک نسخه معتبر از سایت وردپرس خود برای بازیابی داشته باشید.

در حال حاضر ، من فقط به شما اطلاع خواهم داد که به نظر من دو تا از بهترین برنامه های میزبانی وب برای تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی اطلاعات از SiteGround و A2 Hosting هستند. آنها نه تنها پشتیبان تهیه داده های عالی را ارائه می دهند ، بلکه آنها دو بهترین شرکت میزبان برای وردپرس نیز هستند. A2 Hosting یک محیط WordPress را فراهم می کند که برای سرعت و امنیت بهینه شده است. SiteGround ویژگی های میزبانی وردپرس با قیمت های بسیار مناسب را ارائه می دهد. پشتیبانی مشتری در هر دو شرکت بسیار عالی است.

برای دیدن راهنمای تهیه نسخه پشتیبان از میزبانی وب ما اینجا را کلیک کنید

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map